Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Doğal Güzellikler
Turistik Yerler
Müzeler
Ulaşım

Taşucu Gezilecek Yerler

Taşucu civarında görülmesi gereken 10 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Taşucu Atatürk Evi
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Mersin
Akçakıl Koyu
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4.7/5 Mükemmel
(3 yorum)
Mersin
Taşucu Arslan Eyce Amphora Müzesi
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(1 yorum)
Mersin
Taşucu Limanı
Ulaşım
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Mersin
Göksu Deltası
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4/5 Mükemmel
(1 yorum)
Mersin
Aya Tekla Kilisesi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(2 yorum)
Mersin
Taşucu İncekum Plajı
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme1.5/5 Kötü
(2 yorum)
Mersin
Taşucu Liman Kalesi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme2/5 Ortalama
(1 yorum)
Mersin
Boğsak Koyu

Boğsak Koyu

Ücretsiz
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4.5/5 Mükemmel
(2 yorum)
Mersin
Tokmar Kalesi

Tokmar Kalesi

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(1 yorum)
Mersin

10 mekandan 10 tanesi gösteriliyor

Taşucu Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler İçin Yapılan Yorumlar
5/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
17.08.2020
Misafir
Akçakıl Koyu için yapılan yorum
Tertemiz bir denizi var
Ailece kalınacak guvenli,temiz bir kamp alanı.Tek basiniza dahi gelip rahatlikla kalinabilecek bir yer. İsletmecisi Hakan Bey cok ilgili. Tertemiz bir denizi var. Gözünüz kapalı gelebilirsiniz. İki muhteşem gun gecirdik. ilk fırsatta tekrar gelecegiz.

Taşucu Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Taşucu, Mersin’in Silifke yakınlarında bulunan 9 bine yakın nüfusa sahip ilçesi olmakla birlikte Akdeniz’in gözde konumları arasında yer alıyor. Mersin’e gitmeye karar verdiğinizde gezilecek yer rotası hazırlayarak çevreyi planlı bir şekilde gezebilirsiniz. Konum itibariyle Akdeniz kenti olan Mersin’deki limanları ve sahilleri dolaşabilirsiniz.

Mersin’in ilçelerini gezebilir ve ilçeler arasında doğasıyla dikkat çeken Taşucu’na rotanızı çevirebilirsiniz. Taşucu ilçesinde konaklayacak yer arıyorsanız; apart, butik otel ve pansiyonları tercih edebilirsiniz. Taşucu gezilecek yerlere yakın otellerde konaklamak tatil boyunca ulaşımınız açısından avantajlı olabiliyor. Tatil veya iş için geldiğiniz Mersin’de tarihî mekânları gezebilirsiniz.

Deniz tatili yaparak doğal güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Liman kenti olması dolayısıyla Mersin, birçok millete yıllarca ev sahipliği yapmış böylece zengin bir tarihe sahip. Kültür ve deniz turizmiyle ön plana çıkan şehirde, gezmek isteyenlere çok sayıda alternatif sunuyor. Akdeniz ikliminin hâkim olduğu şehirde, yıl boyu tatil yapabilirsiniz.

Ilık havası sayesinde kış ve sonbahar aylarında da çevreyi konforlu bir şekilde gezebilirsiniz. Şehrin kültürünü yakından tanımak için gezi rotanıza tarihî mekânları ekleyebilirsiniz. Doğanın güzellikleriyle gününüzü taçlandırmak için ilçenin açık alanlarda yer alan turistik yerlerini gezebilirsiniz.

Mersin Taşucu, gezilecek yerler bakımından misafirlerine çok sayıda alternatif sunuyor. Tarihî yapılar, müzeler ve doğal güzellikleri gezerek şehrin kültürünü kapsamlı bir şekilde tanıyabilirsiniz. Taşucu gezilecek yerler için listenize ekleyebileceğiniz bazı öneriler ise şöyle:.

Silifke Antalya yolu üzerinde bulunan Taşucu Liman Kalesi, Mersin’in doğal güzellikleri arasında yer alıyor. Roma, Bizans ve Osmanlı’nın da kullandığı bu kale, İncekum mevkii içerisinde konumlanıyor. Kalede; hamam, iş yeri ve ev bulunuyor. Liman Kalesi, günümüzde ziyarete açık değil ancak kalenin çevresini gezebilirsiniz.

Bir diğer Taşucu doğal güzellikleri arasında yer alan Boğsak Koyu, plaj alternatifi ile cezbediyor. Boğsak Koyu’nun tam karşısında Boğsak Adası bulunuyor. Bu ada doğal dalgakıran olarak değerlendiriliyor. Bunun yanında koy içerisinde Bungalov evleri konaklama ihtiyaçlarınız için tercih edebilirsiniz.

Yıllardır limanları ile ülkeye ticaret sağlayan bu şehrin içerisinde yer alan Taşucu İncekum Plajı, Boğsak Köyü’nde konumlanıyor. Denize girmek için ideal yerlerden biri olan bu alanının çevresinde restoran ve kafeler bulunuyor.

Tokmar Kalesi, bölgede görebileceğiniz popüler yapılardan biri. Yerel halk tarafından kalenin lanetli olduğu düşünülüyor. Bunun lanetin sebebi; bir köylünün kale içerisinde küp dolu altın bulduğu ve satamadan öldüğü, bir köylünün ise burada heykelcik bulduğu ve evine götürdüğünde ev halkının öldüğü gibi çeşitli hikâyelerine dayanıyor.

Bir otel arayışına girmeden önce Taşucu’nun doğal güzelliklerinin de konaklamaya açık olduğunu bilmelisiniz. Konum olarak Taşucu otelleri sizlere uygun olacaktır. Kamp malzemeleriniz ile bölgedeki plaja ve koya gidip konaklama yapabilirsiniz. Kamp tatilinin yanı sıra Taşucu ilçesine hizmet veren otellerde konaklayabilirsiniz.

Kişi sayınız kalabalıksa ve ev rahatlığından uzaklaşmak istemiyorsanız apart otellerde konaklamak tam size göre. Ev rahatlığı sunan apart otellerin sunduğu hizmetler tesis konumuna ve özelliklerine göre çeşitlilik gösteriyor. Oda sayısı, tesis olanakları gibi değişebilen özellikleri inceleyerek konaklama planı yapabilirsiniz.

Taşucu tatilinizde konaklamak için Taşucu butik otelleri ve yıldızlı otelleri tercih edebilirsiniz. Yeme içme ihtiyaçlarınızı otellerin sunduğu restoran ve açık büfe hizmetlerinden karşılayabilirsiniz. Konaklama hizmetinin yanı sıra bölge otellerinden farklı hizmetler alabilirsiniz. Tur masası, araç kiralama ve transfer servisi hizmetleriyle çevreyi konforlu bir şekilde gezebilirsiniz.

Dinlenmek için otellerin; hamam, sauna, masaj, havuz gibi olanaklarından yararlanabilirsiniz. İlçe; gezilecek mekânları, doğal güzellikleri ve eğlence olanaklarıyla ön plana çıkıyor.

Taşucu Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Taşucu için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Taşucu için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Aya Tekla Kilisesi, Tokmar Kalesi, Taşucu Liman Kalesi, Taşucu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Taşucu için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Taşucu için gezilecek ücretsiz yerler : Aya Tekla Kilisesi, Tokmar Kalesi, Taşucu Arslan Eyce Amphora Müzesi, Taşucu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Taşucu için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Taşucu için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Aya Tekla Kilisesi, Tokmar Kalesi, Boğsak Koyu, Taşucu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Taşucu için gezilecek yerler nelerdir?
Taşucu için gezilecek yerler : Aya Tekla Kilisesi, Tokmar Kalesi, Taşucu Arslan Eyce Amphora Müzesi, Taşucu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.