Kış Mevsiminde Bodrum Tatili İçin 9 Neden, Bodrum

Kış Mevsiminde Bodrum Tatili İçin 9 Neden

8 Yorum

Gezi Rehberi Editor

Kış Mevsiminde Bodrum Tatili İçin 9 Neden
Biz Bodrum müdavimlerinin en çok söylediği söz: “'Kış gelse de kalabalık dağılsa, Bodrum bize kalsa…”'
Bodrum'u yakından tanıyanlar ve gerçekten Bodrum'u yaşamak isteyenler, bu beldeyi kış aylarında da tercih ediyor. Neredekal.com Facebook sayfamızı takip edenlerin bildiği üzere, bu hafta sonu Bodrum'daydım ve kış aylarında Bodrum'u bu kadar güzel kılan 9 nedeni sizler için hazırladım. Şimdi gitme ve keşfetme sırası sizde. :) Bodrum ucuz oteller arasından dilediğinizi seçerek, ekonomik konaklamanın tadını çıkarabilirsiniz.
1) Uygun uçak biletleri: Yaz döneminde uçak biletleri ateş pahası. Ancak kış döneminde haliyle Bodrum uçak bilet fiyatları oldukça uygun. Ortalama gidiş dönüş 120 TL.
2) Uygun araç kiralama: Bodrum'a gittik ama araba olmadıktan sonra ne kadar gezebiliriz? diye düşünebilirsiniz. Araç kiralama fiyatları da yarı yarıya düşüyor. Yazın günlük 90 – 100 TL'ye kiraladığınız bir aracı, kış mevsiminde 50 TL'ye kiralayabilirsiniz.
3) Yarıya inen otel fiyatları: Ulaşımı halletik, şimdi sıra geldi konaklamaya…Bodrum Merkez otelleri hem kış boyunca açık, hem de konum olarak doğru tercih. Konaklama fiyatları, yaza oranla yarı yarıya düşüyor. Yazın 2 kişi oda + kahvaltı konaklamada 180 TL verdiğiniz oteller şu an 2 kişi toplam 90 – 100 TL.
Bodrum Sahilde Yürüyüş4) Güneşin tadını çıkarmak: Bodrum'da hava çoğu zaman ılık ve güneşli oluyor. Gündüz saatlerinde gezerken sweat, hırka giymek yeterli. Elbette Bodrum'da yağmurlu ve soğuk günler de oluyor tabi. O nedenle önce hava durumunu kontrol edin ve güneşli görünen ilk hafta sonuna da hemen alın uçak biletlerini!
Bodrum Yürüyüş5) Bodrum sokaklarında yürüyüş: Peki gittiniz, Bodrum'da kışın ne yapılır ki? dediğinizi duyar gibiyim. Öncelikle size tavsiyem bu güzel tatil beldesinde yürüyüş yapmanız olacaktır. Yazın kalabalıktan adım atılmayan yerler şimdi sessiz sakin, dinlenmeye çekilmiş durumda. Marina Yacht Club'dan başlayın yürümeye, Halikarnas'a doğru uzanın. Yaz mevsiminde kalabalıkla 2 saate gideceğiniz bu rota, şimdi yaklaşık 40 dakika sürüyor. Ve inanın çok daha keyifli. Fotoğraf makinenizi de yanınıza almayı unutmayın!
Bodrum'da masalar6) Sizi misafir etmeyi bekleyen masalar: Yaz kalabalığında oturmaya yer bulamadığınız masalarda, şimdi sadece birkaç kişi oturuyor. Masalardan masa beğenin yani. Yine de uyaralım; boş dediysek o kadar da değil, öğleden sonra Bodrum Merkez'deki meşhur kafelerin masaları yine doluyor tabi. Müdavimler yerini alıyor da diyebiliriz. : )
Bodrum'da doğa7) Doğa yürüyüşü: Cumartesi denize yeterince doyacaksınız, bunun için Pazar günü kendinizi Bodrum'un dağlarına, trekking rotalarına bırakın. Tepelerine çıkın ve Bodrum Yarımadası'nı zirveden izlemenin tadını çıkarın. Trekking rotalarında yürürken, derelerin sesine kulak verin, kış zamanı açan nergislerden bol bol toplayın, dalından mandalina toplamanın keyfine varın…
Bodrum'da Balık Tutmak8) Balık tutmak: Eğer hala zamanınız varsa, sabah 6 gibi ya da akşam 5 gibi balığa çıkın. Gün doğumunda ya da gün batımında Bodrum'da oltayla balık tutmanın keyfine varın…
Bodrum Sohbet9) Muhteşem gün batımı: Gün batımını sessiz sakin izlemek gibisi de yok Bodrum'da… Güneş, Bodrum Kalesi'nin arkasından batıyor. Arkadaşınızla, sevgilinizle söyleyin bir orta şekerli kahve ya da bira, dönün yüzünüzü kaleye doğru. İşte bu keyfi, yazın kalabalığında, sıcağında, gürültüsünde bulamazsınız. Böyle huzurla sonlandırın tatilinizi...
Eminim bir sonraki kış tatilini iple çekeceksiniz. Şimdiden keyifli bir tatil dileriz.
8 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
8
/

-

Acaba kış aylarında Bodrum nasıl oluyor? soruma iyi bir cevap olmuş. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
/

-

Şimdi Bodrum'da olmak var ya herhalde dünyalara değerdi.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
/

-

Geliyoruuum, Ocak sonuna rezervasyonum hazıır... Çok özledim çokkk!!! :)

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
/

-

Bütün bu saydıklarınızı yaşıyorum burada... Kışın burası müthiş... Gelin siz de... Emin olun çok keyif alacaksınız ve unutulmazlarınız arasına girecek bu tatil. :-)

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
/

-

Bodrumlu olarak Bodrum'u kışın daha çok sevdiğimiz doğrudur. :))

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
/

-

Bodrum'a hayatta 2 kere gittim. İlki 91 yılı Temmuz'uydu. Bir gece kalıp kaçmıştık kalabalıktan. O gün bu gün sevemedim orayı. Artık emekli de olduğumdan ilkbahar ve sonbaharda gideceğim rahat rahat gezmeye... Bana doğa hariç neredeyse her şeyiyle İstanbul'u hatırlattığı için herhalde sevemedim. Boşken muhakkak tadı çıkar. Göreceğiz inşallah...

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
/

-

Evet, geçen Nisan ayında gittim. Gerçekten tenhalaşmıştı. Yarımadada tur attık. Güzel yerler var ama dağ, taş, ev... Allah'tan apartman yok, o iyi bir şey. Dönüşte akşamüstü Bodrum'a yaklaşınca bir trafik oldu, bu ne yahu dedim bu mevsimde. Yazın kim bilir nasıl oluyor? Yaz hariç gidip gezilebilir ama yazın adım atmamak lazım, bunu rahatlıkla söyleyebilirim.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
/

-

Evet, Nisan 2015'te 2 günlüğüne gittik. İlk gün arabayla yarımada turu attık. Manzaralar çok güzeldi ama her yer dağ, taş, yazlık... Akşamüstü dönerken trafiğe takıldık! Bodrum'a yaklaşıyoruz ama dur-kalk... Dedim burasının boş hali buysa! Oradan sonra Marmaris ve Fethiye'ye gittik. Yok, Bodrum bana göre değil! Bozburun ve Fethiye bence çok daha iyi. Yerleşme projem oralar için. Bodrum'a sadece baharda gezmeye git ve dön!

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)