Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Bodrum Gezilecek Yerler

Bodrum civarında görülmesi gereken 6 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Milta Bodrum Marina
Alışveriş Merkezi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Muğla
Turgutreis Pazarı
Alışveriş Merkezi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Muğla

6 mekandan 2 tanesi gösteriliyor

Bodrum Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler İçin Yapılan Yorumlar
4/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
30.03.2019
Misafir
Palmarina Yalıkavak için yapılan yorum
Enerjisi yüksek mekan
Git gide gece ve eğlence hayatının da yavaş yavaş kaydığı Yalıkavak'ta, ciddi büyük teknelerin de konakladığı büyük bir marina. Çekek alanında oldukça büyük konserlere de denk geldim. Genelde hareketli ve enerjisi yüksek bir mekan.

Bodrum Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Bodrum ülkemizin en güzel yerlerinden biri şüphesiz ki. Her yıl dünyanın her yerinden milyonlarca turist ağırlayan Bodrum gezilecek yerler açısından en zengin ilçelerimiz arasında yer alıyor. Gerek tarihi gerekse doğal güzellikleriyle şiirlere, şarkılara konuk olan bu güzel beldemiz eğlence ve sosyal hayatıyla da öne çıkan yerlerden.

Bodrum merkez gezilecek yerler ve Bodrum çevresi gezilecek yerler arasından seçtiğimiz birbirinden güzel yerleri size Bodrum seyahatinizde rehberlik etmesi için derledik. Eğer bu güzel beldede konaklamak isterseniz sitemizden Bodrum otelleri ve diğer konaklama imkanlarını incelemeyi de unutmayın.

Bodrum’da Görülmeye Değer Yerler

Bodrum Antik Tiyatrosu: Muğla Bodrum gezilecek yerler arasında tarihi eserler de yer alıyor elbette. Bodrum Antik Tiyatrosu da bu güzel eserlerden bir tanesi. Yaklaşık 15000 kişilik kapasitesiyle antik çağ mimarisinin güzel bir örneği olan bu eser günümüzde de konserlere ve tiyatro oyunlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Bodrum’a plajların tadını çıkarmaya geldiyseniz bile mutlaka zaman ayırıp bu güzel yapıyı da görmenizi tavsiye ediyoruz.

Mindos Kapısı: Bodrum’a yakın gezilecek yerler arasında Gümüşlük’te bulunan Mindos Kapısı da bulunmaktadır. Halikarnas surlarının parçası olan yapı tarihi olarak büyük önem taşıyor. Yapının çevresinde Helenistik döneme ait mezarlar da görülebilmektedir.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi: Bodrum gezilecek yerler listesi hazırlanırken pek akla gelmese de mutlaka dahil edilmesini önerdiğimiz bir diğer yer de Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi. Bölgede sualtından çıkarılan çok sayıda eserin görülebildiği müze, dünya sualtı müzeleri arasında çok önemli bir yere sahip.

Bodrum (Halikarnas) Mozolesi: Bodrum gezilecek tarihi yerler arasındaki bir başka önemli yapı da Bodrum Mozolesi. Diğer adı Halikarnas Mozolesi olan bu eşsiz yapı Antik Dünyanın Yedi Harikası arasında kabul edilmektedir. Piramit çatısıyla Mısır mimarisinden de izler taşıyan bu yapı günümüzde açık hava müzesi olarak görülebilmektedir.

Mimar Pytheos'un eseri olduğu düşünülen eser Bodrum tarihi mekanlar arasında dünya çapında öneme sahip olan bir kültür varlığımız.

Bodrum Plajları: Bodrum turistik yerler denince elbette ilk akla gelen yerlerden biri de dünyaca ünlü Bodrum plajları. Ege’nin masmavi serin sularının tadını çıkarmak için en güzel yerlerden biri olan Bodrum yarımadası pek çok farklı plaj seçeneğine sahip.

İster yumuşacık kumlarda, ister çakıl taşıyla kaplı birbirinden güzel koylarda, ister eğlenceli beach clublarda tatilin keyfini sürebileceğiniz bu plajlar arasında her bütçeye ve zevke uygun alternatifler bulmak mümkün.

Bitez Plajı, Akvarum Koyu, Camel Beach, Gündoğan Plajı gibi plajlarını sayabileceğimiz Bodrum’un ayrıca daha az bilinen sessiz ve huzurlu koyları da keşfetmeniz için sizi bekliyor.

Pedasa Antik Kenti: Ünlü tarihçi Heredot’a göre Troya Savaşı sonrasında Halikarnassos’a yerleşen Lelegler tarafından kurulan Pedasa Antik Kenti Bodrum çevresinde görülmesi gereken tarihi eserler arasında yer alıyor. Pedasa Antik Kenti civarında sürdürülen kazılarda bölgenin tarihinin MÖ 2000’li yıllara kadar dayandığı saptanmıştır.

Oldukça geniş bir alana kurulmuş olan bu şehirden geriye pek fazla bir şey kalmamış olsa da antik kent farklı yapısıyla yine de görülmeye değer. Özellikle de kent bünyesinde yer alan Athena Tapınağı’nı mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

Bodrum Kalesi: 1402 yılında Saint Jean Şövalyeleri tarafından inşa edilmiş olan ve özellikle de muhteşem Bodrum Marina manzarasıyla büyüleyen Bodrum Kalesi günümüzde hala Bodrum’un simge yapılarından biri olma özelliğini kaybetmemiştir. Osmanlı Devleti’nin saldırılarından korunmak amacıyla inşa edilen Bodrum Kalesi, ayrıca Cem Sultan’ın sığındığı kale olarak da tarihi önem taşımaktadır.

1523 yılında Osmanlı devleti tarafından ele geçirilen kale, günümüzde Bodrum’un atmosferini daha da güzelleştiren bir yapı olarak dikkat çekmektedir.

Bodrum Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bodrum için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Bodrum için gezilecek ücretsiz yerler : Turgutreis Pazarı, Palmarina Yalıkavak, Milta Bodrum Marina, Bodrum konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Bodrum için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Bodrum için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Turgutreis Pazarı, Palmarina Yalıkavak, Milta Bodrum Marina, Bodrum konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Bodrum için gezilecek yerler nelerdir?
Bodrum için gezilecek yerler : Turgutreis Pazarı, Palmarina Yalıkavak, Milta Bodrum Marina, Bodrum konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.