Bodrum bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Bodrum Gezilecek Yerler

Her köşesi birbirinden eşsiz güzelliklerle dolu Bodrum Yarımadası, gezilecek ve keşfedilecek pek çok tarihi, doğal ve turistik güzelliklerle dolu...Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Bodrum Gezilecek Yerler

Toplam 46 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Bodrum Barlar Sokağı

"Eski esnaf kalmadı"

"Özkan Hacıoğlu tarafından..."

9.4

Misafir yorumu

6 yorum

Turgutreis Pazarı

"turgutreis pazari"

"Hatice tarafından..."

10

Misafir yorumu

4 yorum

Sandima Köyü

"Böyle bir yerde yaşamak istiyorum"

"Neden bu köyleri terk etmişler"

10

Misafir yorumu

3 yorum

Pedasa Antik Kenti

"İlginç ve ayrıntılı"

"Pedasa Antik Kenti"

9.5

Misafir yorumu

2 yorum

Mindos Kapısı

"Mindos Kapısı"

"Mindos Kapısı"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Bitez Halk Plajı

"Bitez Halk Plajı"

"Özkan Hacıoğlu tarafından..."

10

Misafir yorumu

2 yorum

Gümbet Barlar Sokağı

"İşletmeler kötü, insanalar saygısız"

"Gümbet Barlar Sokağı"

5.5

Misafir yorumu

2 yorum

Aspat Koyu

"Aspat Koyu"

"Aspat Koyu"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Bodrum Antik Tiyatro

"Bodrum Antik Tiyatro"

"Bodrum Antik Tiyatro"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Bağla Koyu

"Sakin ve huzurlu değil"

"Bağla Koyu"

5.5

Misafir yorumu

2 yorum

Bodrum Tarihi Mekanlar

Her köşesi birbirinden eşsiz güzelliklerle dolu Bodrum Yarımadası, gezilecek ve keşfedilecek pek çok tarihi, doğal ve turistik güzelliklerle dolu...
Her köşesi birbirinden eşsiz güzelliklerle dolu Bodrum Yarımadası, gezilecek ve keşfedilecek pek çok tarihi, doğal ve turistik güzelliklerle dolu. Bodrum'da gezmenizi önerdiğimiz yerleri aşağıdaki listemizde bulabilirsiniz.

Bodrum Kalesi: Bodrum'un simgelerinden biri olan Bodrum Kalesi bölgede en çok ziyaret edilen tarihi yapılardan biridir. 1400'lü yılların başında inşa edilen kale Bodrum tatiliniz sırasında mutlaka gezmeniz gereken yerlerden. Konaklama seçenekleri için uygun Bodrum otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi: Kendi türünde dünyanın en önemli ve büyük müzelerinden biridir ve Bodrum Kalesi içinde yer alır. 1995 yılında Avrupa'da Yılın Müzesi Yarışması'nda "Özel Övgü" ödülünü alan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi'ni mutlaka gezin.

Mindos Kapısı: Adını, günümüzde Gümüşlük olarak bildiğimiz Myndos'tan alan Mindos Kapısı, Büyük İskender'in şehri kuşatmak için kullandığı ilk yerdir.

Antik Tiyatro: Anadolu'nun en eski tiyatrolarından biri olan Bodrum Antik Tiyatro tipik bir klasik antik çağ yapısıdır. Günümüzde de Bodrum'daki birçok festival ve konsere ev sahipliği yapan tiyatro 13.000 kişi kapasitelidir.

Bodrum Mozolesi: Bir kral mezarı olan ve dünyanın antik dünyanın bilinen 7 harikasından biri olan Bodrum Mozolesi, Yunan ve Mısır mimarisini birleştiren eşsiz bir yapıdır. Açık hava müzesi şeklinde düzenlenmiştir mozole alanı ve ziyarete açıktır.

Pedasa Antik Kenti: Bodrum Merkez'e 4 km uzaklıkta bulunan Pedasa Antik Kenti, yarımadada gezebileceğiniz bir diğer tarihi bölge. Legel şehirleri arasındaki en iyi korunmuş yerleşim alanlarından biri olan kent görülmeye değer.

Zeki Müren Müzesi: Zeki Müren'in Bodrum'daki evinin müzeye dönüştürülmesi ile ziyarete açılan Zeki Müren Sanat Müzesi'nde sanatçıya ait kişisel eşyalar, fotoğraflar, ödüller bulunmaktadır.

Plajlar ve Koylar: Bodrum'un birbirinden güzel plaj ve koyları da tatiliniz sırasında gezeceğiniz yerler arasında mutlaka olmalı. Bağla Koyu, Turgutreis Günbatımı Plajı, Bodrum Karaada, Aspat Koyu, Bitez, Akyarlar, Karaincir, Yalıkavak, Güvercinlik ve Gümüşlük mutlaka görmenizi önerdiğimiz, muhteşem bir atmosfere sahip yerlerdir Bodrum'da.

50 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
50
Tarihi evler
9

-

O kadar çok merak ettim ki inşallah yakın zamanda gelip o tarihi evleri görmek istiyorum.

50
İlginç ve ayrıntılı
9

-

Pedesa ve Bodrum tarihi ile ilgili çok ilginç ve ayrıntılı bir yazı. Bodrum ismi nereden geliyor, Pedesa'nın merkezi neresi, 5 bin yıllık tarihi.

50
Böyle bir yerde yaşamak istiyorum
10

-

Böyle bir yerde yaşamak isterdim. Huzur, kaybettiğimiz ve bulamadığımız satın alamadığımız tek değer. Acaba dışarıdan gitmek orada yaşamak isteyen biri için şartlar nedir? Bilen arkadaşlar bilgi verebilir mi? Sanırım ben böyle bir yerde yaşamak istiyorum.

50
Sakin ve huzurlu değil
1

-

Koy güzel olmasına rağmen çevredeki sitelerde kalan kalitesiz ve seviyesiz insanlar bulunuyor. Kaliteyi düşürmek ve diğer insanların tatillerini mahvetmek isteyen edepsiz ve hadsiz insanların bu koyda bulunması, burada bulunan insanların kendilerini ispat etme çabasıyla iğrenç bir hal almış. Koy sakin ve huzurlu değil.

50
Rüya gibi bir köy
10

-

Rüya gibi bir köy... Doğayla bütünleşmiş taş evler, taş merdivenler, dar sokaklar, yüzyılların gizemine açılan pencereler, "kimler tıklattı, kimler girip çıktı " diye düşündürten zamanında görkemli oldukları her hallerinden belli zevkli ustaların elinden çıkmış oymalı kapılar, hele de ağaçlar ve tüm köyü sarmalamış çiçekler, bitkiler... Bir evin bahçe kapısına dönüştürülmüş oymalı dolap kapakları beni çocukluğuma g.. Devamını Göster

50
İşletmeler kötü, insanalar saygısız
1

-

Kaliteli, eğitimli, kültürlü, saygılı ve saygın insanın konaklamasının vakit geçirmesinin mümkün olmadığı yer Gümbet. İşletmeler berbat, turizm anlayışı ile alakası olmayan saygısız, küstah, sapkın, pis kokan bir yer.

50
Kahvaltı çok güzeldi
8

-

Gittim, kaldım, personel güler yüzlü, odalar temiz, kahvaltı çok güzeldi. Personele teşekkür etmek isterim.

50
Bodrum’a yakışmayan bir işletme
10

-

Bodrum'a yakışmayan bir işletme Sunset Cafe, 6 aylık hamileyim, gölge bir şezlonga oturdum ve oturduğum yerden kaldırıldım. Bu çok terbiyesizce bir hareket. Bir daha asla ve asla gelmem.

50
Çok pahalı
4

-

Daha arabanızı park ederken, başlıyorsunuz ödemelere. Önce park ücreti, sonra giriş parası, otuz beş lira yetecek sanıyorsunuz ama üste bir sürü para daha ödemek zorundasınız. Bence işletme çok kötü, hizmet kalitesi kötü. Bir pide 23TL, kahve 7.50TL, Hamburger 25TL…

50
Berrak ve el değmemiş
10

-

Ulaşım yok, evet doğru. Ancak geçen sene yanımızda götürdüğümüz zodiac botumuzla tesadüfen gittiğimiz ve denizin altından üstüne çıkmak istemeyeceğiniz bir koy. Su fazlasıyla berrak ve el değmemiş güzelliğiyle tam bir akvaryum. Yanınızda mutlaka deniz gözlüğünüzü getirin ve kendinizi suya bırakın. Etrafta ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz hiçbir şey olmadığı için suyunuzu ve yiyeceğinizi yanınızda götürmeniz gerekec.. Devamını Göster

50
Neden bu köyleri terk etmişler
10

-

Neden bu köyleri terk etmişler men bile bilmedim. Ama men çok isderdim ele bir köyde yaşayım .

50
Eski esnaf kalmadı
6

-

Her sene daha çok berbatlaşan bir yer. Eski esnaf kalmadı. Esnaf derken takıcı, incikçi, boncukçu değil, şimdi herkes boncukçu, tattoocu olmuş. Eskiden gece hayatı diye bir şey vardı ve Yunanistan ile yarışırdı. Şimdi gereksiz insanlar, kuru kalabalık, biraz da mafya işi, iyice pisliğe dönmüş. Naçizane eleştirim.

50
Büyük bir liman kenti
10

-

İasos Antik Kenti'ni Bodrum'un bu güzel sonbahar havasında günbatımına yakın saatlerde gezme şansım oldu, kronolojik olarak tarihte yer almış tüm medeniyetlerin taş kalıntılarının birbirinin üzerlerine ekleyerek büyüttüğü şehir kalıntıları ve tepedeki kaleden manzara gerçekten görülmeye değer, ayrıca büyük bir liman kenti olan şehre gemilerin giriş çıkışlarını sağlayan denizin ortasındaki kaleye, kalenin yıkılmış du.. Devamını Göster

50
Harika bilgi
10

-

Harika bilgi ve rota önerisi, kaynak için teşekkürler, en kısa sürede yürümeye çalışacağım.

50
Sevdim Muğla’yı
10

-

Çok bilgili, daha içerikli olabilir. Sevdim Muğla'yı.

50
Kalbim Sandima Köyü'nde kaldı
10

-

Doğa, sanat ve iki sıcacık insan. :) Kalbim Sandima Köyü'nde kaldı. Gidin, sevin, huzur dolun ve anlatın. Masal, masal içinde. :)

50
Gün batımında ayrı güzel
8

-

Myndos Antik Kenti, Bodrum - Gümbet Kavşağı'nın hemen orada bulunuyor. Zaten yaklaşınca tabelalarını göreceksiniz. Özellikle gün doğarken ve gün batarken oldukça güzel fotoğraf kareleri de sunuyor. Yol üstü bir yer olduğu için, uğramadan geçerseniz Bodrum'u Bodrum yapanlara ayıp edersiniz, öyle diyeyim. :)

50
Bayağı bir yürümeniz lazım
10

-

Ulaşım falan yok, inanmayın. Patika yol var, bayağı bir yürümeniz lazım.

50
Selma Töre tarafından...
10

-

Tekne turuna sırf Akvaryum Koyu'nda yüzmek için katılabilirsiniz...

50
Özkan Hacıoğlu tarafından...
10

-

Bodrum'a her gittiğimde görmeden geri dönmediğim ancak her defasında gittiğimde eski haline bir parça gönlümün geriyi aradığı sokak... Eskiden bana kalan tek yer çok şükür Veli Bar ve sokağın en sonunda maalesef artık yerinde yeller esen Halikarnas civarında eski ama bence hep yeni Mavi Bar... Sonuç olarak... Eski şaşasından eser kalmamış, Devamını Göster

50
turgutreis pazari
10

-

Merhaba. Pazarın açılış ve kapanış saatleri hakkında bir fikriniz var mı?

50
Hatice tarafından...
10

-

Turgutreis Pazarı her cumartesi kurulmaktadır. El sanatları bölümüne bakmadan çıkmayın derim, harika tasarımlar var.

50
Zeki Müren...
10

-

Heykeli neyden yapıldı?

50
Aspat Koyu
10

-

Sevgili k.ş. başaraner, Aspat Koyu, Bodrum'un sakin kalmayı başarabilmiş en güzel koylarından biri. Eğer dolmuşla gidecekseniz, Bodrum Otogarı'ndan hareket eden Akyarlar dolmuşuna binebilirsiniz. Kendi aracınızla gidecekseniz de Karaincir'e giden yoldan devam edecekseniz, sahil bandını takip ettiğiniz z.. Devamını Göster

50
Aspat Koyu
10

-

Güzel bir yer ama nasıl gidilir ve nerededir konusunda açıklayıcı bilgi yok, sadece görünen Karaincir tarafında olduğu...

50
Gökova Körfezi
10

-

Bence denizciler için tatil yeri, burası tamamen teknede karaya ayak basmaya gerek duymadan yaşanabilecek bir yer, hele bir de balık tutmayı seviyorsanız, işte o zaman Gökova Körfezi'nin tadına bakmış olursunuz...

50
Bodrum Barlar Sokağı
10

-

Bodrum dendiğinde aklıma ilk olarak tatil dinlenme huzur geliyor ama Bodrum Barlar Sokağı'na girdiğinizde fikriniz değişebilir, bu kadar yoğun, bu kadar tıklım tıklım olan bir sokak olamaz. Dar ama gezmesi eğlenceli zaten sağınızda solunuzda bir sürü mekanlar var. İstediğinizi seçebilir, istediğinize girebilirsiniz, dikkatli olun, fiyatlar biraz fazla olabilir, denize sıfır bir yerde bira içmek de ucuz olmamalı tabi.. Devamını Göster

50
Bodrum Kalesi
10

-

Bodrum'un simgesi, geçmişten beri Bodrum'u koruyan ve koruyacak olan yer diyebilirim. Fotoğraf makinenizle muazzam fotoğraflar çekebilir ve denizin masmavi rengini kaleden bakarak görebilirsiniz. İçinde Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi'ni barındırıyor ve Bodrum'a geldiğiniz.. Devamını Göster

50
Halikarnas Mozolesi
10

-

Dünyanın yedi harikasından birisi diye övündüğümüz fakat şu an yerinde yeller esen bir anıt mezar. Gittiğinizde karşılaşacağınız tek manzara kalıntılar ve konumlanmış olduğu yeri. Görülmeye değer bir yer mi diye soracak olursanız pek tavsiye etmiyorum.

50
Gümbet Barlar Sokağı
10

-

Gece hayatı oldukça hızlı ve eğlenirken saatlerin nasıl geçtiğini anlamadığınız bir yer. Genellikle yabancı turistlerin ziyaret ettiği sokak pek fazla Türkler tarafından ziyaret edilmiyor. Çok fazla alkol alındığı ve gece geç saatlere kadar açık olduğu için kız arkadaşınızla veya eşinizle gitmemekte fayda var.

50
Bodrum Karaada
10

-

Ulaşımı çok pahalı olmayan ve deniz yoluyla yapılan bir ada havuz renginde bir deniz ve çeşitli koylar barındırıyor. Gerçekten görmeniz gereken bir yer. Eğer adrenalin seviyorsanız meteor koyunda yüksek atlayış yapma şansına da sahipsiniz. Bence Bodrum'da görülmesi gereken en güzel yerlerden bir tanesi.

50
Bodrum Antik Tiyatro
10

-

Büyük bir tarihi kalıntı olabilir ama artık amacını konserler, çeşitli organizasyonlar ile aşan bir mekan olarak görüyorum, konserleri kaçırmamanızı tavsiye ederim. Hem konseri dinleyebilir hem de sahne arkasında eşsiz güzellikte olan Bodrum manzarasını izleyebilirsiniz.

50
Mindos Kapısı
10

-

Her ne kadar denizi ve plajları ile ünlü ola da Bodrum'un güzelliklerini yansıtan bir başka değer ise tarihi kalıntılarıdır. Mindos Kapısı ise asıl Bodrum'un girişidir. Gördüğünüzde pek fazla kalıntı görmeyebilirsiniz ama emin olun tüylerinizi diken diken edecek ve "Bodrum'a Mindos Kapısı'ndan girdim" diyerek tatilinize ayrı bir anlam katacaksınız.

50
Bodrum Yel Değirmenleri
10

-

Bodrum'u ayaklarımın altına alayım ve izleyeyim diyorsanız işte size en muhteşem yer Bodrum Yel Değirmenleri. Ulaşım konusunda sıkıntı olsa da kendi aracınız varsa arkadaşlarınızla gidebilir, dilerseniz masa ve sandalye götürerek biralarınızı yudumlayabilirsiniz...

50
Bitez Halk Plajı
10

-

Çok temiz bir deniz ve kumsalı var, bir Bodrumlu olarak Bitez Halk Plajı'nı size kesinlikle tavsiye ediyorum. Dilediğiniz gibi yürüyüş yapma imkanı sunan çeşitli su sporları ve yelken aktiviteleri barındıran bu küçük koy size tatilinizde renk katabilir.

50
Özkan Hacıoğlu tarafından...
10

-

Bodrum civarında, düşük sezon diye tabir edilen aylarda görece hareketli bir bölgedir Bitez. Özellikle İngiliz turistler tercih eder. Uzun ve kumluk bir plana ve denize sahiptir. Sahilde hizmet veren onlarca mekan yemek içme hizmeti verir ve şezlong ücreti almıyorlar. Gece atmosferi gündüze nazaran daha hoş. Yarımadada, denize girmek için buraya nazaran tercih edeceğim başka yerler var.

50
Mindos Kapısı
10

-

Bodrum otelleri hakkında bu güzel bilgiler için teşekkürler.

50
Turgutreis Pazarı
10

-

Bu pazar hangi günler kuruluyor?

50
İasos Antik Kenti
10

-

Geçen yıl Muğla otellerinden birinde konaklamıştım. İasos Antik Kenti'ni ziyaret etme şansım oldu. Mutlaka gitmelisiniz.

50
Mutlaka gitmelisiniz.
10

-

Geçen yıl Muğla otellerinden birinde konaklamıştım. Burayı ziyaret etme şansım oldu. Mutlaka gitmelisiniz.

50
Günbatımı Plajı
10

-

Turgutreis otellerinde konaklayıp tatil yaptığınız günlerde denize girmek için Günbatımı Plajı'nı tercih edebilirsiniz. Turgutreis otel fiyatlarını internet üzerinden araştırabilirsiniz.

50
Turgutreis Pazarı
10

-

Turgutreis otellerinin birinde tatil yaptığınız günlerde bölgenin bu güzel pazarını gezmeyi sakın unutmayın. Turgutreis otel fiyatları her bütçeye uygun olduğu için ekonomik bir tatil sunar sizlere.

50
Şevket Sabancı Kültür Merkezi
10

-

Bu yaz tatilinizde Turgutreis otellerinde konaklamayı planlıyorsanız, şimdiden bilginiz olsun, bölgede çok fazla gezilebilecek mekan yok.

50
Bodrum Antik Tiyatro
10

-

Bodrum otellerinde konaklamanız bitmeden muhakkak uğramanız gereken yerlerden biridir.

50
Bağla Koyu
10

-

Bodrum'da tatilinizi yapmak için tek yapmanız gereken Bodrum otellerinden size en uygun olanı seçmeniz...

50
Pedasa Antik Kenti
10

-

Bodrum otellerinin birinde konaklayacağınız günlerde, yılınızın tüm yorgunluğunu atarken Pedasa Antik Kenti'ni ziyaret edebilirsiniz. Bodrum tatilinize çıkmadan önce Bodrum otel fiyatlarını ve otellerin konumlarını internet üzerinden araştırmayı unutmayın.

50
Bodrum Kalesi
10

-

Bodrum Kalesi, Bodrum'un simgesidir. Nasıl Paris, Eyfel Kulesi, Roma, Pizza Kulesi ile bağdaşıyorsa, Bodrum da kalesi ile bağdaşıktır. Nerede bir yazı okur, Bodrum hakkında bir film seyrederseniz muhtemelen kaleden bir görüntü olur. Bodrum'a ilk girdiğinizde size "hoşgeldiniz" der ve geldiğinizi onu görünce anlarsınız. Özellikle Bodrum Antik Tiyatro civarından gece görüntüsü muhteşemdir. Kaleyi gezmenizi kesinlikle .. Devamını Göster

50
Bodrum Barlar Sokağı
10

-

Bu sene Bodrum Barlar Sokağı oldukça değişmiş, Baraz Otel'in yıkılması iyi olmuş, denizi görebileceğiniz geniş bir alan yapmışlar. Parkeler yenilenmiş, şu anda da hala inşaat halinde hatta. Bakalım bitince nasıl olacak.

50
Bodrum Barlar Sokağı
10

-

Bir haftadır Bodrum'dayız. Aslına bakarsanız her yıl olduğu gibi yine Bodrum'dayız. Klasik gündüz Kumbahçe Plajı, akşam Marina Yacht Club'da yemek, yemekten sonra Moonlight Cafe Bar'da bar ön.. Devamını Göster

50
Bodrum Barlar Sokağı
10

-

Bodrum'u Bodrum yapan yerdir, ancak gitgide misyonunu yitirmektedir. Sokağa adını veren barlar zamanla hediyelik eşyacı, büfe, lokanta, çantacı olma eğilimindedir.