Tirilye Görülecek Yerler

Marmara Bölgesi'nin son yıllardaki en gözde yerlerinden biri olan Tirilye'de dolu dolu birkaç gün geçirebilirsiniz...Tirilye Görülecek Yerler - Tirilye En İyi 10 Yapılacak Şey

Marmara Bölgesi'nin son yıllardaki en gözde yerlerinden biri olan Tirilye'de dolu dolu birkaç gün geçirebilirsiniz...
Bursa'nın doğası bozulmamış nadir yerlerinden biri olan Tirilye'de dilerseniz günübirlik, dilerseniz konaklamalı keyifli bir tatil yapabilir, tarihi ve doğal pek çok güzelliği keşfedebilirsiniz. Doğa ve tarihin eşsiz bir güzellikle iç içe geçtiği Tirilye'de ne yapılır diye merak ediyorsanız, sizin için hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz.

Tirilye, profesyonel ve amatör fotoğrafçıların vazgeçilmez duraklarından biri. Eğer fotoğrafa ilginiz varsa makinanızı yanınıza alın ve Tirilye'nin sokaklarında keşif yürüyüşlerine çıkın. Biribirinden güzel karelerle evinize döneceğinizden şüpheniz olmasın.

Eğer tarihe merakınız varsa Tirilye'deki tarihi mekanları gezebilirsiniz. Aya Todori Kilisesi, Taş Mektep görebileceğiniz tarihi yapılar arasında. Ayrıca Tirilye'nin simgesi olan Tarihi Tirilye Evleri'ni de göreceksiniz geziniz sırasında.

Mudanya Tirilye'nin klasiklerinden biri de elbette rakı balık. Limanda bulunan birbirinden sevimli balık restoranlarından dilediğiniz birinde leziz bir yemek yiyebilir, kadehinizi muhteşem manzaraya karşı kaldırabilirsiniz.

Tirilye'nin simgelerinden biri haline gelmiş olan Tirilye Çamlı Kahve'de, asırlık çınar ağaçlarının altında kahvenizi veya çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Eğer mevsim uygunsa denize girebilir, Tirilye plajında güzel havanın ve güneşin keyfini çıkarabilirsiniz.

Tirilye'nin sevimli pazarından alışveriş yapabilir, evinize ve sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz. Özellikle Tirilye'nin ünlü zeytininden almanızı öneriyoruz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın