Bursa bölgesinde yemek yenilecek en iyi yerler.

Bursa Restoranları

İskender kebabı ve pideli köftesi ile ünlü yeşil Bursa'da farklı pek çok yemek ve restoran alternatifi bulunmaktadır.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Bursa Restoranları ve Yemek Yenilecek Yerler

Toplam 42 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Orhan Köfte - Merkez

"Karar biz tüketicilerin"

"İlgi alaka kötü"

3.9

Misafir yorumu

22 yorum

Falez Cafe

"Kötü bir yaklaşım"

"Çok pahalı"

5.2

Misafir yorumu

20 yorum

Tirilye Balık Restaurant

"Çok güzel bir akşam"

"Levrek müthişti"

9.1

Misafir yorumu

16 yorum

Trilye Taşmahal Restaurant

"Yeri güzel, servis kötü"

4.4

Misafir yorumu

9 yorum

Dere Bahçe Restaurant

"Garsonlar bir alem"

"Tam menü fiyatı alınması"

6.4

Misafir yorumu

9 yorum

Fink Cafe & Restaurant

"Memnun kalmadım"

"Etleri ve sunumu harika"

4.4

Misafir yorumu

8 yorum

Meydan Kuzu Çevirme

"Kesinlikle tavsiye etmem"

"Kötüydü"

1.8

Misafir yorumu

8 yorum

Çalı Çam Bahçe Et & Mangal

"Fiyatları da çok pahalı"

6.7

Misafir yorumu

8 yorum

Erol Balık

"Sanatsal bir mekan"

"Bir daha gitmem"

7.9

Misafir yorumu

7 yorum

Çamlı Kahve

"Her şey harikaydI"

"Hizmet çok kötü"

7.7

Misafir yorumu

7 yorum

Bursa Yemek Yenilecek Yerler

İskender kebabı ve pideli köftesi ile ünlü yeşil Bursa'da farklı pek çok yemek ve restoran alternatifi bulunmaktadır.
Güney Marmara'nın en büyük şehir yeşil Bursa tarihi, kış turizmi, doğası ve yemekleri ile her türlü turizm aktivitesine sahip. Bursa'ya iş ya da tatil amacı ile gelenlerin yemeden bu şehirden ayrılmadıkları iki lezzet var. Biri ünlü Bursa iskender kebabı diğeri de pideli köftesi. Her ikisi de oldukça lezzetli.

Bu yemeklerin yanı sıra Bursa'da yerel yemekler sunan yerler ile Türk ve dünya mutfağından seçkin lezzetler sunan restoranlar bulunmaktadır. Bursa'da her damak zevkine ve her bütçeye göre yemek alternatifi bulunmaktadır.

Bursa'da balık restoranları da oldukça ünlüdür. Bu restoranlardan en ünlüleri Bursa Merkez'de yer alan Arap Şükrü Sokağı'nda, Mudanya sahilinde ve Tirilye'de yer almaktadır. Arap Şükrü Sokağı boyunca karşılıklı olarak bir çok balık ve deniz ürünleri restoranı konuklarına nefis tatlarla hizmet vermektedir. Sokağın bir diğer özelliği de her mekandan Türk sanat müziği sesleri yükselirken sokak sanatçılarının da masaları gezerken istek şarkıları çalıp söylemesidir.

Ne demişler; dağda et, denizde balık. Bu söz tam da Bursa için söylenmiş gibi. Nasıl Tirilye ve Mudanya'da balık ve deniz ürünleri restoranları ilgi görüyorsa dağ yolunda da et restoranları rağbet görüyor. Özellikle Uludağ yolunda pek çok et restoranı ve kendin pişir kendin ye mekanları bulunuyor.

50 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
50
Kesinlikle tavsiye etmem
1

-

Bu zamanda gittiğim en kötü yer diyebilirim ortam hiç temiz değil hizmet sıfır sanki zorla getiriyorlar lezzet yok hem pahalı hem de ikramlıklarını bile ücrete tabi tutuyorlar heryerde deriler kesinlikle tavsiye etmem

50
Kaliteli yemek
10

-

Bugün İstanbul'dan Doğuş Otomotiv tarafından Aunde firmasıyla eğitim sonrası geldiğimiz bu güzel ve eşsiz lezzeti olan şiddetle tavsiye edebileceğim Kebapçı İskender'de kaliteli yemek yemenin tadına vardık heyet olarak. Eğer şikâyet eden biri varsa ve memnun kalmadığını söylüyorsa damak tadı sıfırın altındadır ya da yemek yemesini bilmiyor demektir.

50
Ortam muhteşem
10

-

Etler harika. Ortam muhteşem. Hizmet ve alaka üst düzey. Çocuklarla gidilecek en iyi mekanlardan biri.

50
Çok güzel bir akşam
10

-

Güzel mekan, güler yüzlü hizmet, lezzetli mezeler ve balık! Eşim ve oğlumla çok güzel bir akşam geçirdik. Tekrar gideceğiz. :-)

50
Kahve yok dediler
1

-

1. Otoparkta aracımı çizmişler. 2. Ekmek bitti istedik, kalmadı dediler. 3.Nakit almak için pos makinası yok dediler. Biri var diyor biri yok diyor. 4.parasıyla da olsa kahve istedik. Kahve yok dediler.

50
Kötüydü
1

-

Yediğim en kötü kuzu çevirme çevirmeye alakası yok verdiğim paraya içim gitti yazık. Hizmet 0, lezzet 0 0, fiyat pahalı. 4 kişi gittik, kemikte et aradık

50
Garsonlar bir alem
1

-

Yemekler güzel ancak garsonlar bir alem. Sanki bedavaya çalışıyorlar. Bahşiş bırakmayanın yüzüne küfreder gibi bakıyorlar. Otopark işi hele tam rezalet. Arkadaş araçla gidiyorsun zaten sen park ediyorsun oraya. Vale ücretliymiş bilmem ne, neredeyse cebindeki parayı alacaklar.

50
Sanatsal bir mekan
10

-

Gerçekten çok sanatsal bir mekan. Karides ile havyarın mükemmel uyumu fotoğraftan bile belli oluyor. Kalamar tavası gerçekten muazzam gözüküyor. İnşallah gidince göreceğim.

50
Bir daha gitmem
1

-

Eşimin doğum günü için gittik ve bizi müthiş şekilde kazıkladılar. Yazıklar olsun, bir daha kapısından bile geçmem.

50
Karar biz tüketicilerin
1

-

Güzel bir mekan, 40 dakikada köfte geliyor, 3 porsiyon karışık ızgara. 1 adet kola, 1 adet büyük su, 1 adet piyaz Toplam fiyatı 172 TL. Karar biz tüketicilerin, afiyet olsun.

50
Memnun kalmadım
1

-

Benim memnuniyetim 0. Fsm Fink'te garsonlar çok kaba. Milkshake söylemiştim, bol şekerli, çilekli süt getirdiler önüme.

50
Çalışanlar saygılı değil
1

-

Üslup sorunu var çalışanlarının, saygısız ve kabalar. Asla ve asla tavsiye etmem, kötüler.

50
Yeri güzel, servis kötü
1

-

Kahvaltıya gittik. Menü kötü. Servis kötü. Çay isterseniz geliyor. Kişi başı 40 TL, sadece deniz manzarası için alıyorlar. Güzel bir yeri var ama bu şekil özensiz sunum ve servisle çok müşteri kaybederler.

50
Tam menü fiyatı alınması
2

-

İki çocuğa tam menü almak ki rezervasyon yapılırken özellikle sordum, çocuklar menü almasın, siz de ne yerlerse onu ödersiniz dediniz ve az çorba ve az yemeğe (başka bir şey almadılar) tam menü fiyatı alınması asla doğru değildir. Yazıklar olsun diyorum.

50
Her şey çok kötüydü
2

-

İftar için tercih ettiğimiz restoranda 5 kişi gittiğimizde tek kişilik bir masa ile karşılaştık. Adı bu kadar bilinen bir restoranda böyle vasat bir iftar menüsü ile karşılaşmayı beklemiyorduk. Her şey çok kötüydü.

50
Gerek doğasıyla gerek yemekleriyle
10

-

Gerek doğasıyla gerek yemekleriyle harika bir yer. Müşteri memnuniyetine önem veren takım arkadaşları ile mükemmel bir tesis.

50
Harika mekan
9

-

Harika mekan, harika et ve tek kelimeyle ailelere tavsiye edebileceğim, yeşillikler içerisinde oyun parkıyla gidebileceğiniz bir mekan.

50
Tatlılar çok iyiydi
10

-

Tatlılar çok iyiydi. Özellikle ayva tatlısını çok beğendim. İncir tatlısı da ayrıca lezzetliydi.

50
Özelleştirilmek isteniyor
10

-

Arkadaşlar, Mahfel Cafe özelleştirilmek isteniyor. Şiddetle karşı çıkalım lütfen!

50
Çok kaliteli bir yer
10

-

Çok kaliteli bir yer, ailece tercih ettiğimizde ayrı bir bölüm, iş yemeklerinde tercih ettiğimizde ayrı bölümler var, yemekler çok lezzetli, ocak başı çok güzel, et mangalı da yeni açmışlar, orayı henüz denemedim ama eminim çok güzeldir, kendimi bildim bileli buranın kalitesi iyidir.

50
Her şey harikaydI
10

-

Manzara, kahvaltı ve diğer hizmetler her şey harikaydı. Trilye'ye gidince mutlaka görülmesi gereken bir yer.

50
Bir porsiyon köfte 30 TL
2

-

Sakın gelmeyin! Şimdi oradan ayrıldık, ben böyle pislik, böyle rezillik görmedim. Üstelik bir porsiyon köfte 30 TL! Gelmeyin!

50
İlgi alaka kötü
2

-

İlgi alaka sıfır. Masaya oturduk bekledik bekledik hiç bir garson gelip ilgilenmedi. Seslendiğimizde de “'Tamam ya bakacağız.”' deyip terslediler. Müşteriye doymuş. Beklediğimizle kaldık. Yemeden kalktık. Başka bir yere gittik.

50
Pişman oldum
2

-

Tamamıyla kötü bir yer. Garsonlar asık suratlı ve zorla çalışıyor gibiler. Kahvaltı kötünün altında. Fiyatlar aşırı pahalı. Kesinlikle gidilecek yer değil pişman oldum geldiğime. Asla gelmem bir daha. Yazıklar olsun.

50
Güler yüzlü personeli
10

-

Yoldan geçerken çok da göze çarpmayan ama içeriye girdiğinizde çok güzel bir mekan karşılıyor sizi. Temiz, nezih, tecrübeli ve güler yüzlü personeliyle harika bir yer. Fiyatlar da gayet uygun. Tek eksiği içerinin güzelliğinin yoldan geçerken fark edilememesi.

50
Fiyatlar pahalı
2

-

Lezzet, hizmet kötü, fiyatlar pahalı. Et fiyatının üstünde salatalardan ve içmediğimiz meşrubattan para talep ettiler. Kendi ikramlarından para isteyen bir yer ilk defa burayı gördüm. Meşrubat içmediğimizi söyleyince fiyat düştüler ama verdikleri fiyat politikası lüks restoran gibi. Gelen müşterilerine böyle bir fiyat politikası uygulaması hiç hoş değildi. Bir daha kesinlikle gitmeyeceğimiz bir tesis.

50
Fark ortada
10

-

Kötü yorum yapanları anlayamıyorum ve kınıyorum. Özellikle İstanbul'dan gidip İskender yiyoruz ve geri dönüyoruz. Buradaki tadı hiçbir yerde bulmanız mümkün değil. Hatta sadece iftar için bile gidip döneceğiz. Bursa'da diğer çok meşhur iskendercileri de denedik fark ortada. Lütfen yorumlarınızı yaparken kendi damak tadınızın bozuk olabileceğini ve böyle bir lezzetin normal kebapçılardan daha pahalı olmasının normal .. Devamını Göster

50
Garsonlar çok ilgili
10

-

Çocuklarla gidilecek harika bir mekan, etleri şahane, garsonlar çok ilgili ve kibar. Kesin tavsiye ederim.

50
Tek kelime ile mükemmel
10

-

Tek kelime ile mükemmel. Defalarca gittiğimiz bu mekanda ne kalkalım diye gözümüzün içine baktılar ne de bir şey esirgediler... Kapıda kolonyasına kadar uğurladılar. İyi ki varsın Kebapçı İskender...

50
Müşteri memnuniyeti sıfır
2

-

3 kişi ve çocuklarımızla gittiğimiz Dere Bahçe'de yer sıkıntısı olduğu için bir üstteki masaya oturmak istedik ve garson gelip buraya oturamazsınız dedi. Hafta sonu açık bu taraf diye açıklamada bulundu. Arkadaşlarım ve ben bir masa aşağıdaki yerle buranın arasında ne fark olduğunu, sadece kahve içeceğimizi kahvaltı yapmayacağımızı ve diğer yerlerin dolu olup nereye oturacağımızı sorduğumuzda ise kalkan masaları bek.. Devamını Göster

50
Fiyatları da çok pahalı
2

-

5 para etmez hizmet kalitesi, etleri de lezzetsiz. Paranızla rezil olmak istemiyorsanız sakın gitmeyin. Fiyatları da çok pahalı. Ben bir kere hataya düştüm. Bir daha bedava gel deseler yine asla uğramam.

50
Döneri sayı ile konulmuş
2

-

İstanbul'da herhangi bir İskendercide yediğim İskender daha güzel. Küçük tabaklarda, altı ekmekle dolu, döneri sayı ile konulmuş. Fahiş fiyatlarla olan bir lokanta ve o kadar cimriler ki, ellerinizi yıkamaya gidiyorsunuz, buz gibi su. Peçeteleri sayı ile koyuyorlar, kalan ıslak mendilleri kaldırmak için hemen eyleme geçiyorlar. Çay içmek ne demek, kalk diye gözünün içine bakıyorlar. Paranla rezil oluyorsun, o kadar... Devamını Göster

50
Doğasıyla mükemmel
10

-

Gerek yemekleri gerekse doğasıyla mükemmel bir yer.

50
Levrek müthişti
8

-

Levrek müthişti, helva da bir o kadar güzel, servis çok çok hızlı, tek eksik diyebileceğim personeldeki neşe idi. Çok sinirli ve gerginler, bu herkese yansıyor, tadı kaçırıyor.

50
Mekan, hizmet, balıklar, mezeler
10

-

Dün akşam eşimle bir dost tavsiyesi üzerine gittik. Hani çok şey anlatmaya gerek yok. Bugüne kadar balık yiyeceğim deyip çok para verdiğiniz ama aradığınız lezzeti bulamadığınız mekanlardan değil... Geç kalınmış bir yer olarak söylüyorum; mekan, hizmet, balıklar, mezeler oldukça taze ve nefis... Fiyatlar oldukça uygun. Çalışanlar ilgili ve güler yüzlü. Özellikle Emine Hanım'a ve Ertan Bey'e çok teşekkür ederim. Bund.. Devamını Göster

50
Sunum, servis, personel çok kötü
1

-

Yapılan olumlu yorumlara göre farklılık olsun, sürekli gittiğimiz mekanlar yerine değişiklik olsun da derken :) şans mıdır nedir açıkçası genel olarak memnun kalmadık. Sunum, servis, personel çok kötü. Bizden sonra gelenlere önce servis verilmesi, sunumun diğer restoranlara göre kötü olması, menülerin (salata, güveç, balık gibi) diğer restoranlara göre küçük olması, personelin ilgisizliği... Çevredeki diğer mekanlar.. Devamını Göster

50
Lezzet zaten kendini ispatlamış
8

-

Temizlik, ilgi, alaka on numara. Lezzet zaten kendini ispatlamış, helal olsun.

50
Servis çok hızlı
10

-

Servis çok hızlı, döneri süper, tabağı sıyırırsınız, o derece.

50
Hiçbir damak tadı yok
2

-

Ben hayatımda böyle kazık yemedim. Hem de aç kaldım. Sadece İskender getiriyorlar, hiçbir garnitür yok. 3 porsiyon İskender 100 TL. Haram olsun. Sakın yemeyin, hiçbir damak tadı yok. Haram, zıkkım olsun.

50
Tadı çok güzel
10

-

Çok mükemmel bir yer. Tavsiye ediyorum gitmenizi. 19 senedir Bursa'da yaşıyorum. İskender yiyeceğim zaman hep buraya gelirim. Başka bir yere asla gitmem. Müşterilerle çok güzel ilgileniyorlar. Ayriyeten sunumu, tadı çok güzel ve titizlik ön planda. Aldıkları parayı sonuna kadar hak ediyorlar, tebrik ediyorum.

50
Hizmet çok kötü
2

-

Aşırı pahalı, hizmet çok kötü, garsonlar ise garsonluktan çok mafya filminde oynayan kötü karakter kişiler. Gününüzün kötü geçmesini istemiyorsanız gitmeyin.

50
Kötü bir yaklaşım
1

-

30 Temmuz 2016 tarihinde öğle vakti bir şeyler içelim (çay ve kahve gibi) diye Falez Cafe mekanına gittik ama burası kahvaltı mekanıdır, çay veremeyiz diye bir yanıtla karşılaştık, oldukça kötü bir yaklaşımdı. Siz mekanınıza gelen insanlara bu şekilde yaklaşım gösteremezsiniz. Henüz misafire nasıl davranacaklarını öğrenememişler. Yazık diyor ve dostlarımla bunu paylaşmak istedim...

50
Servis diye hiçbir şey yok
1

-

Çalı Çam Bahçe Et & Mangal'ı kesinlikle tavsiye etmem. Köfte diye domates, biber karışık ortaya döküyorlar. Göz boyama, sakın görüntüye ortama aldanmayın. Servis diye hiçbir şey yok. Gelgeç müşteri diye esnaflık sıfır. Benden söylemesi.

50
Böyle güzel sac kavurma yemedim
10

-

Ben böyle güzel sac kavurma yemedim. Soğan pazarının ortasında böyle güzel bir yer ve böyle muhteşem lezzetler çıktığına inanamadım. Bu mekanı bilmemek büyük eksiklikmiş. Garsonun işine karışmayın, "burada ne yeniyorsa ondan getirin" deyin ve tadını çıkartın. Ve en önemlisi çok aç gidin, yiyemediklerinize çok üzüleceksiniz. :)

50
Menü fakirliği
2

-

8 Mayıs Anneler Günü'nde burada kahvaltı yapalım dedik. Kişi başı 40 liraymış. Böyle rezalet, böyle ilgisiz, bu kadar menü fakirliği olan bir yerde kahvaltı etmemiştik. Zeytin, yumurta, ekmek ya da başka bir şeyi istemeden getirmiyorlar. Hele çay. Ellerinde termostat dolaşıyorlar, sen istersen çay veriyorlar. Sonunda memnuniyetsizliğimizi sözlü olarak dile getirdik. Madem 40 lira alıyorsunuz, neden açık büfe yapmıyo.. Devamını Göster

50
Hizmet ve güler yüzlü personel
10

-

Çok başarılı, hizmet ve güler yüzlü personel çok iyi. Çok memnum kaldık. Bursa'da yaşayıp gitmekte geç kalınan yerlerden. Şiddetle tavsiye ediyorum.

50
Sıcak bulduğum mekanlardan
9

-

Bursa'da en sevdiğim, en sıcak bulduğum mekanlardan birisi. Gelen kitle gayet iyi ve sohbet etmek için aşırı yüksek müzik olmaması sebebiyle son derece uygun. Yemeklerini de iyi buluyorum. Fiyat da alınan hizmete göre makul seviyede.

50
Mudanya'da efsane mezeler
10

-

Bursa'da harika mezeler sunan, manzarası da muhteşem olan meyhane. Sıcak ot tabağı, ahtapot ızgara, karidesli mantı ki bugüne kadar sadece Alaçatı'da yemiştim ve kekik harika. Kekik, taze kekiten yapılma minik yeşil bir meze. Ben de ilk defa gördüm ve yedim, çok lezzetli. Sadece meze ve rakı için gidin, bir de güzel arkadaşlarınızı toplayın ve lezzetli bir akşamın keyfini çıkarın. Bu arada fiyatlar da normal, böyle .. Devamını Göster

50
Fiyatlarda anormallik var
4

-

Lezzet için denecek bir şey yok ama fiyatlarda anormallik var. 4 kişi gittik, 200 üstü hesap ödedik. Tabi işin sırrı detaylarda saklı. Salata-meşrubat-su, vs. Hepsi oldukça şişirilmiş ve 1 kilo köftenin 60 TL olduğunu söyleyen işletme (1,5 civarı yedik ve birkaç çöp şiş) alasını diğerlerinden çıkarıyor. Bunları bilmeden gitmeyin.

50
Kaliteli müzik, seviyeli ortam
10

-

Bursa'nın yeni eğlence mabedi. Gittiklerim arasında en çok beğendiğim ses ve ışık sistemine sahip. Kaliteli müzik, seviyeli ortam istiyorsanız bence Bursa'nın en öne çıkan alternatifi.