search icon
Giriş
27 Eylül Pts.
Çıkış
28 Eylül Sal.

Navigate forward to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Navigate backward to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Kişi
2 Yetişkin, 0Çocuk
Harita
map marker iconHaritayı görüntüle
Filtreler
Temizle
Konaklama Tipi
Sağlık ve Güvenlik
Konsept/Tema
Tesis Türü
Popüler Filtreler
Fiyat Aralığı
Kendi bütçenizi belirleyin
Olanaklar
Spa & Sağlık
Çocuk İhtiyaçları

Bursa Termal Otelleri

Bursa için 10 otel listelendi.

Gönlüferah Thermal & Spa Hotel

Termal Otel
İş Seyahati Oteli
Neredekal.com
4/5
Bursa merkezine 4.6 km uzaklıkta
323 TL340 TL
%5 Tasarruf
1 gece fiyatı:fiyatı:323 TL
İNCELE
 • Sadece Konaklama
En Uygun Fiyat
316 TL
Tatil.com
Jolly Tur
323 TL
316 TL'den başlayan fiyatlarla

Formback Termal Otel

Termal Otel
Tüm Yıl Açık
Neredekal.com
3.6/5
Bursa merkezine 5.4 km uzaklıkta
294 TL294 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:294 TL
İNCELE
 • Birden Çok Fiyat
En Uygun Fiyat
294 TL
Tatil.com
Coral Tatil
300 TL
294 TL'den başlayan fiyatlarla

Tiara Hotel & Spa

Termal Otel
Hayvan Dostu
Neredekal.com
3.2/5
Bursa merkezine 4.4 km uzaklıkta
280 TL280 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:280 TL
İNCELE
 • Birden Çok Fiyat
En Uygun Fiyat
280 TL
Otelz.com
Tatil.com
280 TL
280 TL'den başlayan fiyatlarla

Boyugüzel Termal Otel

Termal Otel
Çevre Dostu
Neredekal.com
4/5
Bursa merkezine 4.6 km uzaklıkta
295 TL295 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:295 TL
İNCELE
 • Birden Çok Fiyat
En Uygun Fiyat
295 TL
Tatil.com
Etstur
320 TL
295 TL'den başlayan fiyatlarla

Kadı Konağı Termal

Termal Otel
İki gezgin için harika
Neredekal.com
5/5
Bursa merkezine 4.4 km uzaklıkta
255 TL255 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:255 TL
İNCELE
 • Birden Çok Fiyat
En Uygun Fiyat
255 TL
Tatil.com
Etstur
295 TL
255 TL'den başlayan fiyatlarla

Kırcı Termal Hotel

Termal Otel
İki gezgin için harika
Neredekal.com
3.8/5
(150 değerlendirme)
Bursa merkezine 2.0 km uzaklıkta
320 TL320 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:320 TL
İNCELE
 • Birden Çok Fiyat
En Uygun Fiyat
320 TL
Etstur
Tatil.com
320 TL
320 TL'den başlayan fiyatlarla

Royal Termal Hotel

Termal Otel
İş Seyahati Oteli
Neredekal.com
4/5
Bursa merkezine 3.6 km uzaklıkta
450 TL450 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:450 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı
En Uygun Fiyat
436 TL
Otelz.com
Etstur
450 TL
436 TL'den başlayan fiyatlarla

Oylat Kaplıcaları Aşiyan Otel

Termal Otel
Tüm Yıl Açık
Neredekal.com
4.2/5
Bursa merkezine 52.5 km uzaklıkta
523 TL550 TL
%5 Tasarruf
1 gece fiyatı:fiyatı:523 TL
İNCELE
 • Yarım Pansiyon
En Uygun Fiyat
523 TL
Jolly Tur
Coral Tatil
550 TL
523 TL'den başlayan fiyatlarla

Oylat Kaplıcaları Çağlayan Otel

Termal Otel
İş Seyahati Oteli
Neredekal.com
4.1/5
Bursa merkezine 52.5 km uzaklıkta
637 TL637 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:637 TL
İNCELE
 • Birden Çok Fiyat
En Uygun Fiyat
618 TL
Jolly Tur
Tatil.com
637 TL
618 TL'den başlayan fiyatlarla

Grand Heykel Otel

Kent Oteli
İş Seyahati Oteli
Neredekal.com
4.6/5
Bursa merkezine 0.1 km uzaklıkta
200 TL200 TL
Tesis Fiyatı
1 gece fiyatı:fiyatı:200 TL
Tesisi Ara
 • Oda-Kahvaltı

Bursa Termal Oteller

Bursa Termal Oteller

Bursa, yıllardan beri termal sular için muhteşem bir merkez oluyor. Çekirge, Osmangazi gibi birçok ilçesinde sizler için en iyi şartlarda bulunan termal oteller bulunuyor. Termal oteller, şifalı su denilen sudan vücudunuzun faydalanmasını sağlıyor. Tıbbi anlamda vücut sağlığı için iyileştirme yöntemi olarak da kullanılan bu şifalı sulara ulaşmanız oldukça kolay. Bursa otelleri sayfamızdan kendinize ve ailenize en uygun oteli seçebilirsiniz. Bursa termal otelleri erken rezervasyon seçeneği ile tatilinizi daha uygun fiyata getirmenizi de sağlıyor. Böylelikle önceden planladığınız tatile daha ekonomik bir şekilde sahip olmanın avantajını yaşarsınız.

Bursa'daki termal oteller, genellikle oda, oda-kahvaltı veya yarım pansiyon olarak hizmet veriyor. Sadece oda kiralayarak oteldeki şifalı sudan yararlanmak mümkün. Aynı şekilde oda ve kahvaltı hizmeti veren otellerden birini kiralayarak da oteldeki termal suların kullanım alanlarından yararlanabilirsiniz. Yarım pansiyon şeklinde hizmet veren otellerde ise kahvaltı ve akşam yemeği söz konusu.

Bursa termal kaplıca otelleri kendini geliştirmiş, sizleri dış dünyanın kalabalığından ve yoruculuğundan alarak dinlenmenizi sağlayan özelliklere sahip. Her mevsim ziyaret edilmesi mümkün olan bu termal otellere henüz gitmediyseniz, kesinlikle en kısa zamanda gitmenizi öneriyoruz. Sayfamızdan göz atabileceğiniz Bursa'daki termal otelleri filtrelemek için sol tarafta yer alan sınırlandırmaları kullanabilirsiniz. Buna göre otelin açık havuza sahip olup olmadığı gibi bilgileri edinebilirsiniz. Termal otellerde genellikle kapalı havuz, açık havuz, jakuzi gibi termal sudan yararlanmanızı sağlayan açık hizmetler bulunuyor. Termal su için kullanılan bazı havuz ve jakuzi gibi hizmetlerden, bazı otellerde her cinsiyet aynı alanda yaralanıyor. Bazı otellerde ise belirli hizmetlerde erkek ve kadın ayrımı mevcut. Bursa'nın gezilecek çok fazla seçeneği de olduğu için termal sulardan yararlanmanın yanı sıra, imkanınız varsa Bursa'yı da gezmenizi tavsiye ediyoruz.

Bursa Gezilecek Yerler

Bursa Gezilecek Yerler

Peygamberler şehri, Bursa'da gezilecek ve görülecek birçok yer bulunuyor. Sayfamızdan rezervasyonunuzu yapabileceğiniz Bursa termal otelleri ile hem termal suyun keyfini çıkarabilir hem de muhteşem bir şehir olan Bursa ile tanışabilirsiniz. Kısa bir zamanınız varsa veya gezmeye nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız; kesinlikle görmeniz gereken yerleri sizler için listeledik.

 • Koza Han
 • Ulu Cami.
 • Irgandı Köprüsü.
 • Yeşil Türbe ve Yeşil Cami.
 • Orhan Gazi ve Osman Gazi Türbeleri.
 • Bursa Kalesi.
 • Kapalıçarşı.
 • Soğanlı Botanik Parkı ve Hayvanat Bahçesi.

Koza Han: Hanar bölgesinde yer alıyor. 2008 yılındaki İngiltere kraliçesinin ziyareti ve alışverişi ile de ünlenen bu han çay ve simit keyfi yapılması açısından oldukça uygun. Eski zamanlarda ipek yolundaki tüccarların konaklaması için kullanılan bu handa ipekten yapılan şalları satın almanız mümkün. Ulu Cami: 1. Beyazıt zamanında yapılan bir cami. Bursa'nın Ayasofyası da denilen bu caminin bir diğer özelliği, Türkiye'de namaz kılma kapasitesi en büyük olan cami olması oluyor. Muhteşem ve görkemli bu yapı, Osmanlı ve Selçuklu döneminin mimari güzelliğini yansıtıyor.

Irgandı Köprüsü: Muhteşem görüntüsünün yanı sıra alışveriş için de harika bir seçenek olmakta. 1422'de yapılan bu köprü kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri. Dünyada üzerinde çarşı bulunan 3 köprüden biri.

Yeşil Türbe ve Yeşil Cami: 1421 yılında yapılmış eserler. Yeşil Cami'nin bütün duvarları çini ile yapılmış. Bundan dolayı görsel bir şölene hazır olun. Yeşil Cami'nin bahçesinde yer alan Yeşil Türbe'de bütün duvarlarının çini ile yapıldığı bir türbe. İki katlı. Harika görüntüsü ve eşi benzeri olmayan mimarisi ile kesinlikle görmeniz gereken yerlerden bir başkası.

Orhan Gazi ve Osman Gazi Türbeleri: Bursa'nın tarihi önemini çok iyi anlatan yerler. Osmanlı'nın ilk başkenti olan bu şehirde, Osmanlı'nın ilk iki padişahının türbesini gezmenizi öneriyoruz. Bu türbeler, Tophane'de aynı bahçede yer alır.

Bursa Kalesi: Şehirde ayakta kalan en eski yapılardan oluşuyor. Bu surların üzerinde, Roma'dan, Bizans'tan ve Osmanlı'dan birçok iz görmek mümkün. Saltanat kapısı ile oldukça görkemli bir kale, sizlerin ziyaretini bekliyor. Bu kaleyi ziyaret ederek, tarihin kalıntılarını net bir şekilde görmenizi öneriyoruz.

Kapalıçarşı: Han'lar bölgesinde bulunuyor. Tekstil alanında oldukça gelişmiş olan bu çarşı, yüzyıllardan beri birçok tüccara ve zanaatkara ev sahipliği yapıyor. Bursa'ya gelmişken uğrayıp, imkanınız varsa, alışveriş yapmanızı öneriyoruz.

Soğanlı Botanik Parkı ve Hayvanat Bahçesi: Temiz hava almanız ve biraz yürüyüş yapmanız için muhteşem bir seçenek oluyor. Özellikle bisiklet yolu ile çok fazla insan çeken bu park, 1998 yılında açılmış. Sayfamız üzerinden yapacağınız Bursa termal otelleri konaklama seçeneklerinden, konaklama yaptığınız otelde hamam hizmeti bulunmuyorsa eğer; Bursa'da bulunan hamamları denemenizi öneriyoruz.

Bursa Her Şey Dahil Termal Oteller

Bursa Her Şey Dahil Termal Oteller

Bursa'nın termal suyunun, tarihi güzelliğinin yanı sıra mutfağı da oldukça ünlü. Bursa oteller her şey dahil seçeneklerini seçtiyseniz, otelinizde bulunan yemekler ile Bursa'nın mutfağını tatma şansınız olabiliyor. Fakat oda veya oda-kahvaltı şeklinde hizmet alınan bir oteldeyseniz, dışarıya çıkıp veya otele sipariş verip Bursa'nın muhteşem mutfağı ile tanışmanızı öneriyoruz. Kesinlikle ama kesinlikle yemeniz gereken şeylerin başında, çoğunuzun bildiği gibi Bursa iskenderi geliyor. Yıllardan beri hizmet veren birçok iskender restoranı bulunuyor. Tereyağı ve iskenderin muhteşem uyumu ile tanışmak için bu restoranlardan birine gitmenizi tavsiye ediyoruz. Bunun dışında, Bursa'da kesinlikle yemeniz gereken şeylerden biri de cantık. Pide şeklinde olan bu yiyecek, yuvarlak ve küçük bir şekilde servis ediliyor. Genellikle atıştırma olarak tercih ediliyor. Çok büyük bir porsiyonu bulunmuyor.

Bursa'ya geldiyseniz kestane şekeri denemeden ve hatta kestane şekeri almadan dönmemenizi öneriyoruz. Oldukça güzel ve taze yapılan bu kestane şekerleri, Bursa'da oldukça popüler tatlıların başında geliyor. Çikolatalı, damla sakızlı gibi değişik şekilde yapılan kestane şekerlerini de denemenizi öneriyoruz. Bursa'da çok fazla yenilen ve kesinlikle denenmesi gereken yiyeceklerden bir diğeri ise tahinli pide. Genellikle kahvaltıda çok fazla tercih edilen bu pide, daha önce hiç denemediğiniz bir tat ile tanışmanıza neden oluyor. Pastanelerin çoğunda bulmanız mümkün. Kemalpaşa tatlısı da Bursa'da çok fazla tüketilen ve çok fazla sevilen tatlılardan biri. Denk gelirseniz, yemeklerin üzerine kesinlikle yemenizi tavsiye ediyoruz. Bursa'nın yöresel mutfağından çok sevilen bir başka yiyecek ise İnegöl köfte. Sade malzemeler ile yuvarlak şekilde yapılan bu köfte, oldukça sade bir tasarım ile porsiyon şeklinde servise sunuluyor. Köfte sevmeyenlerin bile damağında güzel bir tat bırakacak bir lezzete sahip.

Bursa Erken Rezervasyon Termal Otelleri

Bursa Erken Rezervasyon Termal Otelleri

Bursa, oldukça büyük bir şehir olduğundan dolayı çok fazla ulaşım seçeneği mevcut. Bunlardan biri, otobüs. Hemen hemen her şehirden Bursa otogarına giden çeşitli rotalar bulunur. Otogardan gideceğiniz termal otele de servisler, tramvay veya otobüsler bulunuyor.

Bursa'ya ulaşım yapabileceğiniz bir diğer araç ise uçak. Bursa Yenişehir Havalimanı ile ulaşım oldukça kolay oluyor. Bursa'ya karayolu ve denizyolu ile de ulaşabilirsiniz. Türkiye'nin her yerinden düzgün yollar ile Bursa'ya ulaşım mümkün. Yollarda genellikle ücretli yollar ve ücretli vapur seferleri de bulunuyor. Bunu da göze alarak yol güzergahınızı çizmenizi öneriyoruz. Özellikle İstanbul'dan gidenler için, sadece denizyolu ile Bursa'ya ulaşım mümkün. Hızlı feribot seferleri ile kolaylıkla Bursa'ya gidip gelebilirsiniz. Bursa'ya vardıktan sonra bölgede mutlaka ziyaret etmeniz gereken lokasyonlar hakkında ayrıntılı bilgileri ise Bursa gezilecek yerler sayfamıza göz atarak öğrenebilirsiniz. Böylelikle tatil planınızı daha kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Bursa Termal Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bursa Termal Otelleri için gecelik ortalama fiyat aralığı ne kadardır?
Bursa Termal Otelleri - En Uygun Bursa Kaplıca Fiyatları için 1 gecelik ortalama fiyat 200 TL - 941 TL
Bursa bölgesinde Covid sertifikalı tesisler var mıdır?
Bursa bölgesindeki Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı Güvenli Turizm Sertifikalı otelleri Bursa Termal Otelleri - En Uygun Bursa Kaplıca Fiyatları sayfamızda bulunan filtre alanını kullanarak filtreleyebilir, size en uygun tesisleri inceleyebilirsiniz.
Bursa Termal Otelleri için en popüler tesis özellikleri nelerdir?
Bursa Termal Otelleri için en popüler tesis özellikleri: Kahvaltı dahil.
Bursa Termal Otelleri için ödeme yöntemleri nasıldır?
Bursa Termal Otelleri için Otelde ödeme,taksitli ödeme seçenekleri bulunan tesisleri filtre alanımızı kullanarak inceleyebilirsiniz.