Nilüfer Görülecek Yerler

Bursa’nın en güzel manzaralarını gözler önüne seren Nilüfer, şehrin tarihi atmosferi eşliğinde güzel bir yolculuğun başlangıç noktasıdır.Nilüfer Görülecek Yerler - Nilüfer En İyi 10 Yapılacak Şey

Bursa'nın en güzel manzaralarını gözler önüne seren Nilüfer, şehrin tarihi atmosferi eşliğinde güzel bir yolculuğun başlangıç noktasıdır.

Nilüfer'de gereye gidilir, ne yapılır ve nerelerde gezilir merak ediyorsanız eğer, hemen kısaca bahsedelim.

Nilüfer Vadisi'nde huzurlu bir yolculukla başlayabilirsiniz güzel bir tatile. Vadide bisiklete binmenin keyfine varabilir, sizler için ayrılan yollarda yürüyüşler yapabilirsiniz. Vadide, otopark alanı da vardır. Aynı zamanda çocuklar için de harika bir oyun alanıdır. Basketbol sahaları, voleybol sahaları ve kaykay pistiyle güzel ve eğlenceli bir gün sunacak sizlere Nilüfer Vadisi

Misi Köyü yakınındaki Gümüştepe mesire yeri ve Gölyazı mesire yerinde günü keyiflendiren piknik yapmak da listenizde mutlaka yerini almalı. Doğanın içinde hem dinlenme fırsatı bulacak hem de mesire yerlerinin içerisindeki tarihi kalıntıları ziyaret etme fırsatı yakalayacaksınız.

Nilüfer yapılacak şeyler görülecek yerler listenize bölgedeki gezi alanlarını da dahil edebilirsiniz. Ulubat Gölü, H. Georgios Kilisesi, Theodoros Kilisesi, Ayvaini Mağarası, Osmangazi'deki Merinos Parkı, Geruş Sinagogu ve Botanik Park'ı da ziyaretlerinize dahil edip bölgeyi daha yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz. Bursa'nın ünlü Yeşil Camii'nin ve Emir Sultan Türbesi'nin de mistik atmosferine de dahil olmayı sakın unutmayın.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın