Bursa Merkez bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Bursa Merkez Aktiviteleri

Bir dönem Osmanlı’ya başkentlik yapmış Bursa’nın şehir merkezinde, tarihi dokunun izlerini sürebilirsiniz…Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Bursa Merkez Görülecek Yerler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Bursa Merkez Aktiviteleri

Bir dönem Osmanlı'ya başkentlik yapmış Bursa'nın şehir merkezinde, tarihi dokunun izlerini sürebilirsiniz…
Ülkemizin en önemli tarihi şehirlerinden biri olan Bursa, sizi geçmişin tozlu sayfalarıyla yeniden buluşturuyor adeta. Özellikle Osmanlı'ya başkentlik yapmış olmasıyla bilinen Bursa Merkez, o dönemin etkilerini fazlasıyla yansıtıyor. Bursa keşfiniz için harika bir başlangıç noktası olan Bursa Merkez'de yapılacak şeyler listemize göz atmadan yola çıkmayın deriz.

Müzeleri Ziyaret Edin: Başta Bursa Kent Müzesi, Bursa Arkeoloji Müzesi ve Bursa Atatürk Müzesi olmak üzere, Bursa Merkez'de yer alan ilgi çekici müzeleri ziyaret edebilirsiniz. Oldukça köklü bir tarihi geçmişe sahip olan Bursa Merkez'de, bu anlamda sayısız müze yer alıyor. Bizim önerilerimiz dışında, sizlerin ilgisini çeken diğer müzeleri de ziyaret edebilirsiniz.

Tarihi Mekanları Gezin: Bursa Merkez'de bulunan tarihi mekanları keşfetmek için sabahın çok erken saatlerinde yola koyulmanız gerekebilir. Çünkü Bursa Merkez'de o kadar çok tarihi mekan var ki, belki bir günde bile bitiremeyebilirsiniz. Elbette ki bu tarihi mekanların başında Bursa Ulu Camii geliyor. Sonrasında ise Orhan Gazi Türbesi, Osman Gazi Türbesi, Bursa Kapalı Çarşı, Bursa Tophane, Bursa Yeşil Cami, Yeşil Türbe, Emir Sultan Camii ve Emir Sultan Türbesi, diğer görmeniz gereken tarihi mekanlar arasında bulunuyor Bursa Merkez'de.

Bursa Koza Han'da Alışveriş Yapın ve Çay İçin: Bursa Koza Han, Bursa Merkez'in tarihinde önemli bir yer tutuyor. Dolayısıyla Bursa Merkez'de turistlerin akın ettiği yerlerin başında geliyor Bursa Koza Han. Bursa Koza Han'ın ünlü ipekçi dükkanlarından birbirinden şahane şal ya da eşarp alabilirsiniz mesela. Alışverişinizi sonlandırdıktan sonra ortadaki çay bahçesinde demli çayınızı keyifle yudumlayabilirsiniz.

İskender Yiyin: Bursa Merkez'e kadar gelmişken, Bursa'nın meşhur lezzeti İskender kebap yemeden dönmek olmaz elbette. Bursa Merkez'de çok sayıda İskender kebap restoranı hizmet veriyor. Bu lezzeti denemeden Bura Merkez'i ziyaret etmiş sayılmazsınız.

Kestane Şekeri Alın: Bursa Merkez'in bir diğer önemli lezzetlerinden biri de kestane şekeri. Bursa Merkez'de kestane şekeri satın alabileceğiniz çok sayıda dükkan yer alıyor. Bursa Merkez geziniz dönüşünde, hem kendiniz için hem de sevdikleriniz için kestane şekeri satın alabilirsiniz.

Arap Şükrü Sokağı'nda Eğlenceli Bir Akşam Geçirin: İstanbul için Nevizade ne ise, Arap Şükrü Sokağı da Bursa Merkez için o demek. Bursa Merkez'in en sevilen sokaklarından biri olan Arap Şükrü Sokağı'nda, rakı-balık-roka üçlüsü ile Bursa'nın gece hayatına yakından tanık olabilirsiniz.

Irgandı Köprüsü'nü Görün: Tarihi Irgandı Köprüsü, Bursa Merkez'de görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Ayrıca köprünün yer aldığı Set Başı Caddesi ile caddedeki restoran ve kafeler de bir hayli ünlü. Buraya kadar gelmişken, herkesin buluşma noktası olan Heykel Caddesi'ni de mutlaka görün.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın