Türkiye'nin İncileri: Ülkemizin En Güzel 10 Adası, Türkiye

Türkiye'nin İncileri: Ülkemizin En Güzel 10 Adası

Yorum Yok

Rota Önerileri Seyhan Ahen

Türkiye'nin İncileri: Ülkemizin En Güzel 10 Adası
Bir yarımada olma özelliğine sahip olan ülkemiz, üç tarafı denizlerle kaplı olmasından mütevellit birçok adaya da ev sahipliği yapıyor. Ülkemizin güzide güzelliklerinden olan adaların her biri farklı bir öyküye ve güzelliğe sahip. Bu yazımızda sizlere Türkiye'nin en harika on adasını tanıtacağız. Haydi başlayalım!

1- Alibey Adası, Cunda

Türkiye'nin İncileri: Ülkemizin En Güzel 10 AdasıBalıkesir'in Ayvalık ilçesine bağlı olan Cunda Adası, Ayvalık'ta bulunan adaların en büyüğü olarak biliniyor. Özellikle İstanbul'a olan yakınlığıyla çevre illerden de yoğun bir talep gören Alibey Adası, Türkiye'nin güzide güzellikleri arasında yer alıyor. Adada birçok bar-kafe gibi yeme-içme tesisleri, aynı zamanda konaklayabileceğiniz birçok türden otel, konak, pansiyon gibi tesisler de bulunuyor. Balıkesir'e yolu düşen ya da planlı olarak yapılan tatillerde Alibey Adası en güzel tatil yerlerinden biri olma niteliğine sahip. Uygun konaklama önerilerimiz için Cunda Otelleri listemize bakabilir size uygun otelleri listeleyebilirsiniz.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

1623 TL

En Uygun Fiyata Git

2- Sedir Adası, Muğla

Türkiye'nin İncileri: Ülkemizin En Güzel 10 AdasıMuğla'nın Ula ilçesinin sınırlarında yer alan Sedir Adası antik kalıntılarla dolu üçlü bir ada topluluğunun en büyüğüdür. 1. Derece doğal sit alanı ve aynı zamanda özel çevre koruma bölgesi özelliğini taşıyan Sedir Adası'nda kent tiyatrosu, kutsal bölgeler, konut, liman, gibi tarihi alanlar vardır ve bu alanlar surlarla çevrilidir. Günümüzde ada genel anlamda makiler, zeytin ağaçları ve çam ağaçlarıyla kaplıdır. Kleopatra Plajı olarak bilenen kumsalda doğal oluşumlarla ortaya çıkan ve korumaya alınan kumlar yani kalker damlacıkları bulunuyor. Buraya ulaşım yalnızca Marmaris'e bağlı Çamlı köyü ya da Akyaka mahallesinden günübirlik tekneler ile yapılabiliyor. Tarihi ve doğal güzelliklerin ahengiyle birlikte kendinizi burada dingin ve sükun içerisinde hissedeceksiniz. İlkbahar Rotaları arasında bulunan Muğla Gezi Rehberi adlı yazımızı okuyarak dilediğiniz gibi bir tatil rotası oluşturabilirsiniz.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

3- Avşa Adası, Balıkesir

Türkiye'nin İncileri: Ülkemizin En Güzel 10 AdasıBalıkesir'in Marmara ilçesine bağlı olan Avşa, özellikle yaz aylarında yoğun bir ziyaretçi trafiği alıyor. Özellikle tertemiz denizi ile tatilcilerin en sık tercih ettiği tatil bölgeleri arasında yer alan Avşa adası, genel itibariyle küçük bir ada. Civarda konaklayabileceğiniz otel, pansiyon gibi birçok seçenek mevcut. Ayrıca Balıkesir'in deniz otobüsleriyle merkez ilçelere ulaşımı da çok kolay. Kısa bir tatil yapmak isteyen ziyaretçiler için Balıkesir Otelleri listemizden uygun olan seçenekleri araştırabilir, keyifli bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Keşif Rehberi'mizde bulunan Balıkesir Gezi Rehberi'mizi de okumanızı tavsiye ediyoruz.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

598 TL

En Uygun Fiyata Git

4- Orak Adası, Bodrum

Türkiye'nin İncileri: Ülkemizin En Güzel 10 AdasıTürkiye'nin doğal güzelliklerinden birisi olan Orak adası, Bodrum açıklarında yer alan bir adadır. Su altı güzellikleriyle adını duyuran bölge özellikle tüplü dalış yapmayı seven ziyaretçiler için en uğrak noktalardan birisi. İsmini adanın kendi şeklinden alan Orak Adası, tekne turları ile farklı rota seçeneklerini ziyaretçilerine sunuyor. Özellikle Bodrum Tatili düşünen ziyaretçiler için, Orak Adasını ziyaret etmek oldukça faydalı olacaktır. Farklı konaklama seçenekleri düşünüyor aynı zamanda interaktif bir tatil seçeneği arıyorsanız Bodrum Otelleri listesinden adanın yakın konumlarında bir konaklama tesisi seçebilirsiniz.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

6256 TL

En Uygun Fiyata Git

5- Şövalye Adası, Fethiye

Türkiye'nin İncileri: Ülkemizin En Güzel 10 AdasıMuğla'nın Fethiye ilçesine bağlı olan Şövalye adası bölgede tek yerleşim yeri bulunduran adadır. İsmini Rodos Şövalyelerinden almış bu adada zamanında yaşamış birçok Şövalyelerin bıraktığı tarihi kalıntılar bulunuyor. 1. Derece sit alanı olan bölge, konaklama ihtiyacı olanlar için otel imkanı da sunuyor. Fethiye'ye 2-3 km uzaklıkta olan bu adada deniz otobüsleri ile çok kısa süreler içerisinde ulaşabilir, dalış yapabilir, tatil imkanınızı çeşitlendirebilirsiniz. Çeşitli konaklama imkanları için Fethiye Otelleri listemize bakabilir, çeşitli filtreleme seçenekleriyle size uygun otelleri de listeleyebilirsiniz.

6- Kınalı Ada, Marmara

Türkiye'nin İncileri: Ülkemizin En Güzel 10 AdasıKınalı Ada, Marmara Denizi'nin Prens Adaları topluluğunda olan adalardan birisidir. İsmini kırmızı olan toprak renginden alan ada günübirlik ziyaretleriniz için oldukça güzel bir gün geçirmenizi sağlayacaktır. Sakinlik ve huzur arayan ziyaretçiler için biçilmiş kaftan olan adada birçok yeme-içme mekanı, mesire alanları, plajlar ve oteller bulunuyor. Kısa bir tatil ya da günübirlik tur şeklinde ziyaretinizi düzenleyebilir, sevdiklerinizle harika anlar geçirebilirsiniz. Adada konaklamak isterseniz Kınalıada Otel seçeneklerini Neredekal.com üzerinden inceleyebilirsiniz.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

300 TL

En Uygun Fiyata Git

7- Akdamar Adası, Van

Türkiye'nin İncileri: Ülkemizin En Güzel 10 AdasıÜlkemizin Van iline bağlı olan Akdamar Adası adeta yaşayan bir tarih konumunda ve efsanelerin diyarı gibi. Akdamar Adasında Ermenilere ait bir kilise bulunuyor. Ayrıca adada Hurkan Köprüsü, Ayanis Kalesi, Zernek Kalesi, Van Kalesi ve Erçek Gölü gibi tarihi ve doğal güzellikler bulunuyor. Bahar aylarında ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri olan Akdamar Adası'na plan yapmadan önce Keşif Rehberi'mizde bulunan Van Gezi Rehberi'ni inceleyebilir, bütçenize ve zevkinize göre Van Otelleri arasından konaklama tercihinizi yapabilirsiniz.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

516 TL

En Uygun Fiyata Git

8- Bozcaada, Çanakkale

Türkiye'nin İncileri: Ülkemizin En Güzel 10 AdasıTenedos adıyla da bilinen Bozcaada, Türkiye'nin üçüncü büyük adasıdır. Çanakkale'ye bağlı olan ada aynı zamanda bir yerleşim yeri olma özelliğini de koruyor. Bozcaada'da yapılacak birçok aktivite bulunuyor. Çeşitli plajlara gidebilir, Bozcaada Kalesi, Beylik Koyu, Meryem Ana Kilisesi, Ayazma Manastırı, şarap evleri gibi birçok harika alanda tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Bozcaada'da aynı zamanda birçok konaklama imkanı da bulunuyor. Apart, pansiyon gibi konaklama önerilerini merak eden ziyaretçiler için Bozcaada Otellerilistesinden ulaşabilir, dilediğiniz konaklama seçeneklerini tercih edebilirsiniz.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

9- Gökçeada, Çanakkale

Türkiye'nin İncileri: Ülkemizin En Güzel 10 Adası1970 yılına kadar İmroz adıyla bilinen Gökçeada, Türkiye'nin en büyük adası olma özelliğine sahiptir. Çanakkale'nin bir ilçesi olan ada Ege Denizi'nin kuzeyinde, Saros Körfezi'nin girişinde yer alıyor. Birçok aktiviteyi içinde barındıran adada, tertemiz koylar, tarihi köyler, rumlardan kalan lezzetler, gece eğlenceleri ve meyhaneler bulunuyor. Ayrıca gün içinde gezebileceğiniz birçok doğal kültürel miraslara ev sahipliği yapıyor. Kısa süreli tatiller için en uğrak mekanlardan biri olan Gökçeada'da konaklamak için de birçok imkan bulunuyor. Çeşitli konaklama imkanlarını görmek ve Gökçeada'da tatil yapma fırsatı için öncelikle Gökçeada Gezi Rehberi'mizi okumanızı, ardından Gökçeada Otelleri listemizden birçok otele erişim sağlayabilir, sonrasında tatilinizin keyfini yaşıyor.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

1200 TL

En Uygun Fiyata Git

10- Kekova Adası, Antalya

Türkiye'nin İncileri: Ülkemizin En Güzel 10 AdasıKekova Adası, Üçağız ve Kale köylerinin karşısında olan Antalya'ya bağlı olan ve son zamanlarda turizmin canlandığı uğrak alanlardan birisidir. Çevresindeki arkeolojik, doğal koruma alanları nedeniyle "Kekova Sit Alanı" olarak adlandırılıyor. Tüm Akdeniz'in en temiz denizine sahip olan Kekova korunma altına alınmış olmasıyla bu özelliğini koruyor. "Batık Kent" olarak adlandırılan adanın kuzeybatı kıyılarında M.Ö 5.YY'da beri ticari ve askeri üs olarak kullanılmış. Tersane koyu olarak bilinen bölgede hem yüzebilir hem de çeşitli tarihi yapılara rastlayabilirsiniz.Neredekal.com üzerinden Kekova Otelleri'ni inceleyebilir, zevkinize göre konaklama imkanlarından yararlanabilirsiniz.

İrbeç Apart & Bungalow

    Bungalov
0286 226 04 99
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Popüler Blog Başlıkları

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)