Ülkemizin Akciğerleri: Türkiye'nin En Çok Ziyaret Edilen Ormanları, Türkiye

Ülkemizin Akciğerleri: Türkiye'nin En Çok Ziyaret Edilen Ormanları

Yorum Yok

Rota Önerileri Gülnur Sağlam

Ülkemizin Akciğerleri: Türkiye'nin En Çok Ziyaret Edilen Ormanları
Ormanlar ve biyoçeşitlilik açısından zengin olan Türkiye, pek çok bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapıyor. Ülkemizin birçok noktasında görüntüsüyle kendine hayran bırakan ormanlarla karşılaşabilirsiniz. Türkiye'deki ormanlarının fazlalığı temiz hava ile ilişkilendirilse de, bu ormanlarda pek çok aktiviteyi gerçekleştirmeniz mümkün. Ülkemizdeki ormanların büyük bir çoğunluğu Karadeniz bölgesinde konumlanıyor. Bunun yanı sıra Türkiye'nin farklı noktalarında da orman yoğunluğu görmek mümkün. Ülkemizin en çok ziyaret edilen ve aktivite seçeneği sunan ormanlarını bahar aylarında ziyaret etmeniz için listeledik.

İğneada Longoz Ormanları, Kırklareli

Ülkemizin Akciğerleri: Türkiye'nin En Çok Ziyaret Edilen OrmanlarıKırklareli'nin Demirköy ilçesinde bulunan İğneada Longoz Ormanları, adeta bir oksijen cenneti. İğneada Longoz Ormanları aynı zamanda Avrupa'nın en büyük longoz ormanı olarak sıralamadaki yerini alıyor. Longoz Ormanları büyük ve görkemli yapısının yanı sıra yeşille maviyi birleştiren bir güzellik sunuyor. Karadeniz'in kıyısında bulunan İğneada Longoz Ormanları'na girdiğinizde nereye baksanız ormanı görüyorsunuz. Bölge içerisinde yürüyüş yapabileceğiniz ve güzel kareler yakalayabileceğiniz bir milli park bulunuyor. İlkbaharda kano yapmak isterseniz rotanızı orman içerisinde yer alan Mert Gölü'ne çevirebilirsiniz. Keşif Rhberi'mizde bulunan İğneada Gezi Rehberi'mizi okuyarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Karacabey Ormanı, Bursa

Ülkemizin Akciğerleri: Türkiye'nin En Çok Ziyaret Edilen OrmanlarıÇok sayıda canlı türünü bünyesinde barındıran Karacabey Ormanı, Türkiye'de yer alan longoz ormanlarından biri. Sadece belli ağaç türlerinin yetiştiği bu ormanda, su üstünde yetişen nilüferleri görebilirsiniz. Büyülü bir görüntü sunan Karacabey Ormanı dağ menekşeleri ve göl soğanları ile görsel bir şölene dönüşüyor. Ücretsiz bir şekilde Karacabey Ormanı'na giriş yapabilir, birçok kuş türünü görebilirsiniz. Karacabey Ormanı'nı ziyaret gitmişken Bursa gezisi yapmaya ne dersiniz? Keyifli bir gezi için Bursa Gezi Rehberi'mizi inceleyebilirsiniz.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Abant Ormanı, Bolu

Ülkemizin Akciğerleri: Türkiye'nin En Çok Ziyaret Edilen OrmanlarıAbant Gölü ile sık ağaçları bir araya getiren Abant Ormanı, yaz kış en çok ziyaret edilen yerlerden biri. Göl kenarında bulunan yürüyüş alanlarında doğanın tadını çıkarırken, eşsiz kareler yakalayabilirsiniz. Abant Ormanı'nı gezdikten sonra göl çevresinde farklı aktiviteler yapabilirsiniz. Orman içerisinde yapılan en yaygın aktiviteler kamp, piknik ve bisiklet yürüyüşü oluyor. Bunun yanı sıra sportif olta balıkçılığı da yapmanız mümkün. Yolunuz Abant'a düşmüşken keyifli bir gezi yapmak isterseniz 48 Saatte Abant Rotası adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

1350 TL

En Uygun Fiyata Git

Yenice Ormanları, Karabük

Ülkemizin Akciğerleri: Türkiye'nin En Çok Ziyaret Edilen OrmanlarıGizemli havası ile sizi karşılayan Yenice Ormanları, ilkbaharın gelmesiyle rengarenk görüntülere sahne oluyor. Kanyonuyla dikkatleri üzerine çeken Yenice Ormanı'nda doğal güzelliklerden yana dolu dolu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Burada dünyanın ender boy ve ebatlarındaki ağaç türlerini görme fırsatı yakalayabilirsiniz. Birden farklı doğa sporunu Yenice Ormanları'nda yapabilir ve bolca oksijen depolayabilirsiniz. Karabük gezinizi keyifli bir tatile dönüştürmek için Yenice Ormanları Gezi Rehberi adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

852 TL

En Uygun Fiyata Git

Gölcük Ormanları, Isparta

Ülkemizin Akciğerleri: Türkiye'nin En Çok Ziyaret Edilen OrmanlarıGölün etrafında konumlanan Gölcük Ormanları, hem göl hem de orman güzelliğini bir arada deneyimlemenizi sağlıyor. Isparta şehir merkezine 8 km uzaklıkta yer alan bu orman düzenli olarak ziyaretçi alan nadir yerlerden biri. Özellikle bölge halkı dinlenmek, spor yapmak ve eğlenmek için her fırsatta soluğu Gölcük Ormanları'nda alıyor. Gölcük Ormanları'nda daha çok kızılçam, karaçam, meşe, sedir, akasya, akçakesme ve diğer maki türü bitkiler bulunuyor. Aynı zamanda orman içerisinde tavşan, tilki, sincap, kaplumbağa ve çeşitli kuş türlerini de görmeniz mümkün. Isparta'da farklı aktivitelere yönelmek isterseniz Isparta Gezi Rehberi yazımızdan ilham alabilirsiniz.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

451 TL

En Uygun Fiyata Git

Aydos Ormanı, İstanbul

Ülkemizin Akciğerleri: Türkiye'nin En Çok Ziyaret Edilen Ormanlarıİstanbul'a yakın bir konumda orman havası almak isteyenler rotasını Aydos Ormanı'na çeviriyor. İlkbahar aylarında Aydos Ormanı, şehirden uzaklaşmak için harika bir atmosfer sunuyor. Orman içerisinde yer alan Aydos Gölü, özellikle ilkbahar aylarında manzaraya karşı keyif sürmek isteyenlerle dolup taşıyor. Mesire alanı özelliği bulunan Aydos Ormanı'nda piknik için gelenlerin sayısı bir hayli fazla. Dilerseniz ufak bir kamp kaçamağı da yapabilirsiniz. Aydos Ormanı Hakkında Her Şey yazımızdan aradığınız diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)