Kışa Merhaba Diyeceğiniz Aralık Rotaları, Türkiye

Kışa Merhaba Diyeceğiniz Aralık Rotaları

2 Yorum

Rota Önerileri Deniz Altungül

Kışa Merhaba Diyeceğiniz Aralık Rotaları
Etrafın yavaş yavaş beyaza bürüneceği günler geldi çattı. Havalar artık iyice soğudu, günler belki de çoğu zaman yağmurlu ve rüzgarlı geçecek. Ama bu demek değil ki, kahvemizi alıp battaniyenin altına saklanacağız. Arada böyle şeyler yapmayı seviyoruz elbette ama ülkemizde bu kadar çok keşfedilecek yer varken battaniyenin altında pineklemeye de gönlümüz pek elvermiyor. Siz de bizim gibi düşünenlerdenseniz, aralık ayının güzelliklerini doyasıya yaşayabileceğiniz bu kışa merhaba rotalarına mutlaka göz atın.

1 – Palandöken

palandökenÇoğumuz 2011'de gerçekleştirilen Dünya Üniversiteler Arası Kış Oyunları'na kadar Palandöken hakkında pek bilgi sahibi değildik. Ülkemizin belli başlı birkaç kayak merkezinden biri olan Palandöken, Erzurum'un güneyinde bulunuyor. Başta kayak olmak üzere, pek çok doğa sporu için de elverişli olan Palandöken Kayak Merkezi'nde kayak sezonu geçtiğimiz ay başladı. Kayak merkezinde 23 pist var ve bu pistlerin toplam uzunluğu 28 km. Ülkemizin en soğuk dağlarından biri olan Palandöken, aralık ayı için oldukça ideal bir rota. Unutmadan; aradığınız o Palandöken otelini Palandöken Otelleri sayfamızda bulabileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

2 – Kaleiçi

kaleiçiBen kışa öyle hemen alışamam, soğuk havalardan da pek haz etmem diyenler, şu an kendini biraz buhranda hissediyor olabilir. Onları da düşünerek, şöyle biraz daha ılık kışların yaşandığı Kaleiçi'nin onlar için son derece ideal olabileceği söyleyebiliriz. Tarihin farklı bir yansımasını sunan Kaleiçi; dar sokakları, cumbalı evleri ve tarihi zenginlikleri ile Antalya'nın mutlaka görülmesi gereken yerlerinden biri.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

3 – Edirne

edirneÇalışmaktan gezmeye vakit bulamıyorsanız ama yine de, şöyle bir haftasonu yeni keşifler yapabileceğim yerlere kaçayım diyorsanız Edirne harika bir seçenek olacaktır. Zaten bu ülkede yaşayan herkesin bir an önce Edirne'yi görmesi taraftarıyız. Türkiye'nin Yunanistan ile Bulgaristan'a sınırı olan Edirne, uzun yıllar boyunca Osmanlı'nın başkenti olmuş, 18. yüzyılda ise Avrupa'nın en büyük 7 şehri arasında sayılmış. Camilerden dini komplekslere, köprülerden, tarihi çarşılara ve kervansaraylara kadar adeta bir açık hava müzesi olan Edirne'de, Selimiye Camii'yi görmeden ve enfes tava ciğeri yemeden dönmeyin deriz.

4 – Kars

karsKars, kesinlikle kışa merhaba diyebileceğiniz en güzel rotalardan biri. Her şeyden önce muhteşem bir tarihi dokusu var. Bu nedenledir ki, kış dendi mi ilk aklımıza her daim Kars gelir. Hatta işin içine Doğu Ekspresi macerasını da katarsanız, bildiğiniz terapi gibi gelir bu güzel şehir. İsterseniz şehir merkezindeki tarihi yapıları görebilir, isterseniz de Sarıkamış Kayak Merkezi'nde kışın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Ancak Ani Harabeleri'ni görmeyi ve Kars mutfağını deneyimlemeyi de sakın ihmal etmeyin.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

5 – Kapadokya

kapadokyaKapadokya'nın gökyüzünü süsleyen balonlarından, peri bacalarından ve günbatımının güzelliğinden defalarca bahsettik burada. Ona rağmen hala daha Kapadokya'yı görmeye fırsatınız olmadıysa, bu ay artık şöyle benzersiz bir Kapadokya deneyimi yaşayabilirsiniz. Ne de olsa Kapadokya, dört mevsim boyunca ziyaretçi ağırlayabiliyor. Birbirinden ilginç kayalara oyulmuş mağara otelleri ile gerçekten de farklı bir atmosfere şahit olacaksınız. Dönerken Kapadokya'nın meşhur şaraplarından almayı da unutmayın deriz.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

924 TL

En Uygun Fiyata Git

6 – Eskişehir

eskişehirTıpkı Edirne gibi, Eskişehir de bu ay bir hafta sonunuzu değerlendirebileceğiniz rotalarımızdan biri. Ülkemizin en gelişmiş ve modern kentlerinden biri olan Eskişehir, tarihi zenginlikleri, yeşil alanları, sevimli mekanları ile mutlaka görmeniz gereken bir yer. Özellikle Porsuk Çayı, Sazova Parkı ve Odunpazarı, mutlaka gezilecek yerler listenizin başında yer almalı. Dönmeden Eskişehir'in meşhur çiğböreğinden de yemeyi ihmal etmeyin.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

7 – Ayder Yaylası

ayder yaylasıÜlkemizin ve Rize'nin en önemli turizm merkezlerinden biri Ayder Yaylası. Kendisi başlı başına bir doğal güzellik olan Ayder Yaylası, şimdi öylesine beyaza bürünmüştür ki, kendinizi bir rüyanın içinde hissetmeniz olası. Zaten daha yaylaya varmadan pek çok doğal zenginlik ile karşılaşacaksınız. Sırf Ayder Yaylası'nın çevresi için bile başlı başına bir gezi programı yapmanız gerekebilir hatta. Hem bol dinlenmeli hem de macera dolu bir aralık rotası olacaktır. Yayladaki köy evleri ve otantik görünümüyle bir hayli etkileyici olan Zil Kalesi'ni de görmeden dönmeyin.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

8 – Erciyes

erciyesKayseri'de yer alan Erciyes, ülkemizin en önemli macera rotalarından biri. Bu ay farklı bir maceraya atılmak isteyenler ve daha sportif bir gezi planlayanlar için Erciyes oldukça ideal. Kayak, tur kayağı, trekking, kış kampı ve dağcılık gibi ekstrem aktivitelere merakı olanlar aralık ayında Erciyes'i tercih edebilirler. Ülkemizin en güzel kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Kayak Merkezi'nde de harika bir kış tatili yapabilirsiniz. Aradığınız Erciyes otelini ise Erciyes Otelleri sayfamızda bulabilirsiniz.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.
2 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
2
/

-

Kocaeli, Kartepe bölgesinin olmaması ilginç. Kar yağdığında Maşukiye'ye, Kartepe'ye mutlaka çıkmalısınız.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (2)
2
/

-

Ben de kışın İzmir sınırları içindeki Bozdağ'ın kayak tesislerinin ve Gölcük'ün görülmesini öneririm. İyi günler dileklerimle.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)