Salda Gölü

+ 5 Fotoğraf
3.4/5
Çok İyi
4 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Salda Gölü Hakkında

184 metre ile ülkemizin en derin ikinci gölü olma özelliğine sahip olan Salda Gölü, Burdur’un Yeşilova ilçesinde konumlanmaktadır. Muhteşem manzarası ile eşi benzerine az rastlanır alanlarından birine ev sahipliği yapan bu gölün güzelliğini korumak amacıyla ise bölge doğal SİT alanı ilan edilmiştir. Konum olarak bağlı olduğu Yeşilova ilçesine yalnızca 4 km uzaklıkta yer almaktadır. Gerek yerli gerekse dünyanın dört bir yanından gelen yabancı turistlerin ilgisini çekmeyi başaran Salda Gölü’nün manzarası görülmeye değerdir. Gölü böylesine eşsiz kılan ve değerli yapan özellikleri arasında hiç şüphesiz turkuaz renkli suyu ve Maldivler’i aratmayan bembeyaz kumu gelmektedir. Hafif tuzlu ve karstik olan bu göl aynı zamanda ziyaretçisine yüzme ve kamp yapma gibi aktivite olanakları da sunmaktadır. Özellikler daha önce hiç gölde yüzmemiş olanlar için Salda Gölü’nü turkuaz renkli suları ve muhteşem plajı unutulmaz bir deneyim yaşatmaktadır. Ziyaretçiler yüzmek için bölgede bulunan Salda Orman Plajı ve Yeşilova Halk Plajı’nı tercih etmektedir. Etrafı çam ağaçlarıyla çevrili olan bölge kamp için de oldukça elverişlidir. Kamp için tercih edilen aylar ise genellikle temmuz, ağustos aylarıdır. Eğer günün birinde yapacağınız göl ziyareti sırasında kamp yapmak ya da yüzmek istemezseniz ise çevrede yer alan restoranlarda sevdiklerinizle keyifli zamanlar geçirebilir, konaklamak için bölgede bulunan tesislerden birini tercih edebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

3.4/5
Çok İyi
4 değerlendirme
Salda Gölü
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
2/5 Ortalama
21.07.2019
Ayhan odabaşı
Çok methettiler
Ben Hatay’dan Alanya’ya tatile gittim. Çok methettiler oradan da tam 300 km yol gittik Salda Gölü’nü görmeye. Değdi mi? Bence kesinlikle hayır.
1/5 Kötü
31.07.2018
Selim
Merkeze çok uzak
Kesinlikle vakit kaybı. Merkeze 50-55 km. Suyu mavi evet ama kumu taş ocağından alınıp sahile serpilmiş gibi beyaz çakıl veya mermer ocağı tozu ki o bölgede mermer ocağı çok. Kumu kesinlikle doğal değil de ayrıca beyaz da değil. 2 defa düşünün derim göle yakın tesis vs. yok. Aşırı salaş birkaç mekan var.
5/5 Mükemmel
28.12.2015
Misafir
Saklı kalmış güzide mekan
Kesinlikle görülmesi gereken yerlerden. Ülkemizin saklı kalmış güzide mekanlarından...
5/5 Mükemmel
11.09.2012
Misafir
Salda Gölü
Ayrıca kış ayları için göle bakan bir kayak merkezi de mevcut. Bu muhteşem manzaraya karşı kayak yapılabiliyor.

Konum

Haritada gör