Sincan Görülecek Yerler

Başkent Ankara’nın ilçelerinden biri olan, lalesi ile ünlü Sincan ekonomik ve sosyal anlamda günden güne gelişen bir bölgedir.Sincan Görülecek Yerler - Sincan En İyi 10 Yapılacak Şey

Başkent Ankara’nın ilçelerinden biri olan, lalesi ile ünlü Sincan ekonomik ve sosyal anlamda günden güne gelişen bir bölgedir.
İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Sincan, Ankara’ya bağlı ilçelerden biridir. Sincan, Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren, tren ve demiryolu ağlarının yakınından geçmesi ve Romanya ile Bulgaristan’dan göçmen ailelerin buraya yerleştirilmeleri ile hızla gelişmeye başlayan bir yer olmuştur.

Sincan, yapılan alt yapı ve çevre yatırımları ile günden güne gelişen bir ilçedir. İlçede pek çok görülmeye değer park ve bahçe vardır. Özellikle lalesi ile ünlü Sincan’da her yıl lale festivalleri düzenlenmektedir. Bir de Lale Meydanı olan Sincan’da bu park ve bahçeleri gezebilirsiniz. Demokrasi Parkı ve İstasyon Parkı bu parkların en bilinenlerindendir.

Sincan’da yapabileceğiniz şeyler arasında ilçe merkezini gezmek de vardır. Sincan merkezindeki mağaza ve alış veriş merkezlerini gezip alış veriş yapabilir, kafe ve restoranları keşfedebilirsiniz.

Ankara Çayı kenarında keyifle vakit geçirebilir, yürüyüşler yapabilir, akarsu kenarında yer alan mekanlarda zaman geçirebilirsiniz.

Dilerseniz Ankara merkeze gidebilir, gezinize burada devam edebilirsiniz. Ankara merkez ile Sincan arası 27 km’dir.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın