Etimesgut Otelleri

En iyi 2 otel, en uygun fiyatlar

Etimesgut Hakkında

Atatürk'ün özel bir ilgi duyduğu, tarihi çok eskilere dayanan ve kültürel yaşam alanlarıyla Etimesgut, Ankara'nın metropol ilçelerinden biri…

Ankara'nın metropol ilçelerinden biri olan Etimesgut, batıda Sincan, kuzey ve doğuda Yenimahalle, güneyde ise Çankaya ilçeleriyle çevrili.

Yapılan araştırmalar doğrultusunda, Etimesgut'un yaklaşık 40.000 yıldır yerleşim alanı olarak kullanıldığı tespit edilmiş. Göksu Göleti kıyılarında gerçekleştirilen çalışmalar sırasında bulunan oyma taş el aletleri bunun en büyük kanıtı. Arkeolojik araştırmaların ışığında, Etimesgut'un tarihinin M.Ö. 2000 yılına dek dayandığı anlaşılıyor. Özellikle bölgede bulunan Frigya Aslanı, M.Ö. 7. yüzyılda Frigyalıların burayı mesken olarak kullandığını kanıtlar nitelikte.

Etimesgut, Atatürk için de oldukça özel bir yermiş. Çeşitli zamanlarda Etimesgut'u ziyaret eden Atatürk, burada atla gezintilere çıkar ve halkla sohbet edermiş. Şu an Etimesgut'ta yer alan Halk Sağlığı Laboratuvarı, bir dönem Atatürk'e tahsis edilmiş ve binanın içerisinde bulunan odada Atatürk, hem özel çalışmalarını sürdürür, hem de istirahat edermiş.

Etimesgut'ta doğal bir göl bulunmuyor ancak yağmur sularıyla beslenen Susuz Göleti isminde yapay bir gölet yer alıyor. Bu gölet Etimesgutluların tatil günlerini değerlendirdikleri alan olarak biliniyor. Bununla birlikte, ilçede bulunan Türk Beyleri Kent Meydanı, burada yaşayanların sinema, kültür ve kongre merkezi, konser alanı olarak kullandıkları bir yer. Ayrıca ilçe içerisinde yarı olimpik bir yüzme havuzu ile bir adet stadyum da bulunuyor.

Etimesgut Gezilecek Yerler

Etimesgut Otel Fiyatları

Göksu Göleti kıyılarında yapılan çalışmalar esnasında bulunan oymataş el aletlerinin gösterdiği gibi Etimesgut, yaklaşık 40.000 yıllık bir yerleşim tarihine sahiptir.

Başkent Ankara'yı ve çevresini yıl boyunca gerek iş için gerekse de tatil için ziyaret eden yerli ve yabancı turistler merkez ilçe olan Etimesgut'ta ve Etimesgut'a bağlı semtlerde konaklamayı tercih etmektedir. Ayrıca başkente gelen turistlerin birçoğu hem güvenli hem de nezih bir semt olduğu için konaklamada Etimesgut otelleri kategorisinde yer alan tesislerde kalmayı tercih etmektedir. Ankara Etimesgut otelleri kategorisinde yer alan ve tüm yıl açık olan oteller içerisinde; kent otelleri, tatil otelleri, 3 yıldızlı oteller, 4 yıldızlı oteller, 5 yıldızlı oteller, butik oteller, apart oteller ve pansiyonlar listelenebilmektedir.

Etimesgut, yaklaşık 40.000 yıllık tarihi ile en eski çağlardan günümüze kadar yerleşim yeri olarak tercih edilmiştir.

Etimesgut otelleri içerisinde her bütçeye ve zevke göre bir konaklama oteli yer almaktadır. Lüks ve konfor arayanlar 5 yıldızlı otelleri tercih ederken daha rahat ve sakin bir konaklama oteli arayanlar ise butik otelleri, apart otelleri veya pansiyonları tercih etmektedir. Etimesgut otelleri kategorisinde yer alan otellerde konaklayanlar, otellerin şehir merkezinde yer almasından dolayı şehir içi toplu taşıma ve ulaşım konusunda sıkıntısı yaşamamaktadırlar.

Etimesgut otelleri kategorisinde yer alan tüm Etimesgut otelleri ve otel fiyatları Neredekal.com Etimesgut sayfasında yer almaktadır. Ayrıca Neredekal.com'da yer alan Etimesgut sayfasından tüm Etimesgut otelleri ayrıntılı bir şekilde incelenebilmekte hatta bu sayfa üzerinden konaklama yapılmak istenilen Etimesgut oteline ön rezervasyon da yaptırılabilmektedir.

Şimdiden keyifli ve güzel bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yıl boyunca Ankara'ya gelenlerin konaklamada tercih edebileceği farklı kategorilerde otel bulunmaktadır. Bu oteller içerisinde kent otelleri, tatil otelleri, yıldızlı oteller, butik oteller, apart oteller ve pansiyonlar listelemektedir.

Etimesgut otel fiyatları ise her bütçeye ve her zevke hitap etmektedir. Sezonlar arasında çok fazla fiyat farkı bulunmayan Etimesgut otel fiyatları genel olarak yaz aylarında artmaktadır.

Etimesgut otel fiyatları otellerin bulunduğu kategoriye göre değişmektedir. Her kategorideki otel değişik fiyatlara sahiptir. Etimesgut otel fiyatları sadece otelin bulunduğu kategoriye göre değil otelin misafirlerine sağladığı olanaklara göre de değişmektedir.

Etimesgut otel fiyatları mevsimlere göre de değişmektedir. Yaz aylarının tatil sezonu olmasıyla da Etimesgut otel fiyatları belli bir oranda yükselmektedir. Artan Etimesgut otel fiyatları kimi otellerin zaman zaman yaptığı erken rezervasyon avantajları ile ekarte edilebilmektedir. Bu sebeple planı belli olan bir Ankara gezisi için konaklama yapılacak otele erken rezervasyon yaptırmakta fayda vardır.

Etimesgut'ta yer alan oteller ve Etimesgut otel fiyatları Neredekal.com Etimesgut sayfasında yer almaktadır. Bu sayfadan tüm Etimesgut'taki otelleri ve Etimesgut otel fiyatlarını ayrıntılı bir şekilde incelenebilir hatta Neredekal.com üzerinden Etimesgut'ta konaklama yapılmak istenilen otele ön rezervasyon da yaptırılabilmektedir.

Etimesgut Otel Yorumları

10

Laçin Park Hotel

Mehmet Altinok - 3 Kasım 2017, Cuma 03:32

İnternet ve otopark ücretsiz

Şirin bir şehir oteli. İnternet ve otopark ücretsiz. Hamam hizmetini beğendim. Teşekkürler.