Oylat Görülecek Yerler

Doğanın pek çok güzelliğine sahip olan Oylat aynı zamanda önemli bir kaplıca merkezidir.Oylat Görülecek Yerler - Oylat En İyi 10 Yapılacak Şey

Doğanın pek çok güzelliğine sahip olan Oylat aynı zamanda önemli bir kaplıca merkezidir.
Bursa'nın İnegöl ilçesine bağlı bir belde olan Oylat, İnegöl'e 27 km mesafede, Bursa-Eskişehir karayolu üzerinde yer almaktadır. Uludağ'ın yamaçlarında kurulu olan Oylat, iki yanı vadiler ve doğa harikası ormanlar ile çevrili bir yerdir.

Oylat'ta yapmanızı önerdiğimiz aktiviteler şöyle:

Dört bir yanı vadiler ve yemyeşil ormanlarla çevrili Oylat'ta keyif ve huzur dolu doğa yürüyüşleri yapabilir, trekking, koşu, spor gibi aktiviteler de yapabilirsiniz.

Oylat ormanlarında en çok yapılan şeylerden biri de piknik ve mangal keyfidir. Muhteşem doğa ile iç içe bir ortamda, güzel bir yürüyüşten sonra acıkan karnınızı Oylat'ın merkezinden aldığınız yiyecekler ile doyurabilirsiniz. Oylat Deresi'nde yetişen ve muhteşem lezzete sahip olan alabalıkların ise mutlaka tadına bakın.

Oylat Vadisi'nde yer alan ve eşsiz manzaraya sahip olan restoran ve kafelerde keyifli bir mola verebilir, muhteşem vadi manzarasına karşı içeceğinizi yudumlayabilirsiniz.

Oylat Şelalesi'ni görebilir, şelaleye giden yolda oldukça keyifli bir keşif yürüyüşü gerçekleştirebilir, doğanın size sunduğu güzellikleri fotoğraf makinanızla ölümsüzleştirebilirsiniz. Şelalenin yanı sıra Oylat'ta görebileceğiniz bir diğer doğa harikası ise Oylat Mağarası'dır.

Oylat aynı zamanda önemli bir kaplıca merkezi. Şifalı su kaybaklarına sahip olan Oylat'ta hem belediyeye ait hem de özel işletme şeklinde çalışan kaplıca tesisleri mevcut. Dilerseniz Oylat'ın şifalı sularında sağlık bulup, yenilenebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın