Ovacık bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Ovacık Aktiviteleri

Huzur dolu atmosferiyle Ovacık, Ölüdeniz ve Fethiye'nin tam ortasında. Ovacık tatilinde yapılacak şeyler ve gidilecek yerler ise yine sizi bu muazzam doğadan uzaklaştırmayacak.Ovacık Görülecek Yerler - Ovacık En İyi 10 Yapılacak Şey

Huzur dolu atmosferiyle Ovacık, Ölüdeniz ve Fethiye'nin tam ortasında. Ovacık tatilinde yapılacak şeyler ve gidilecek yerler ise yine sizi bu muazzam doğadan uzaklaştırmayacak.
Ovacık, Ege'nin yaz sezonunda en çok yerli ve yabancı turist çeken destinasyonlarından biri olan Muğla'ya bağlı Fethiye'nin Ölüdeniz beldesine bağlı bir mahalledir. Ovacık denize yaklaşık 5 km. kadar mesafede yer almaktadır.

Ölüdeniz beldesinde bulunan Ovacık, geçmişten günümüze tipik bir Türk köyüydü. Son yıllarda ise Ölüdeniz'de artan turizm potansiyelleri, yerli ve yabancı turistlerden gelen yoğun ilgiyle artan konaklama tesisleri, alışveriş ve eğlence merkezleri Ovacık'a doğru kaymaya da başladı. Ovacık, Ölüdeniz, Babadağ, Kaya köyü gibi çekici merkezlere de yakın olmasıyla günümüzde özellikle yabancı turistlerin büyük ilgisini çekmektedir.

Ovacık, Ölüdeniz sınırları içerisinde yer almasıyla, tatiliniz boyunca yapabileceğiniz birçok sportif aktivitenin yanı sıra keşfedilecek birçok noktaya da yakındır. Ovacık yapılacak şeyler arasında; Babadağ zirveden tandem paraşütle atlama, tüplü dalış turlarıyla sualtı dünyasını keşfetme, safari turlarıyla keşif, Eşen çayı ve Dalaman çaylarında rafting ya da kano, Saklıkent Kanyonu'nda yürüyüş sayılabilir.

Birazda çevredeki antik dönem yerleşimlerini keşfetmek isterseniz Gemiler Adası, Araxa, Tlos, Letoon, Pinara, Cadianda, Kayaköy, Telmessos Antik Tiyatrosu ve Likya Kaya Mezarları'nı görmeden sakın buradan ayrılmanızı tavsiye etmeniz.

Ovacık'ın denize sınırı olmayabilir ama bunu bir avantaja çevirerek çevredeki en güzel plajlarda yüzebilir ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. İşte bölgenin gözde plajları arasında Ölüdeniz, Kıdrak, Kelebekler Vadisi, Oyuktepe Koyları, Katrancı Koyu, Günlük (Küçük Kargı) ve son olarak da Çalış Plajı'nı sıralayabiliriz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın