Tlos Antik Kenti

+ 6 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
3 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli
Telefon

Tlos Antik Kenti Hakkında

Bir Likya Kenti olan Tlos Antik Kenti, mitolojide adı geçen kanatlı Pegasus atının sahibi olan Bellaforonte’nin yaşadığı yer olarak bilinir. Mitolojik izler taşıyan antik kenti, Likya’daki en eski yerleşim yeridir. M.Ö. 2000’lerin öncesine dayanmaktadır. Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlıdır ve kentten kalan birkaç oturma sırası, tiyatro, Roma devri surları, yazıtlı mezarlar, agora kalıntıları ve kilise kalıntılarıdır. Özellikle Bizans döneminde adından sık sık bahsedilmiş olan Tlos Antik Kenti, ilginç kalıntılarıyla ziyaretçi çekmektedir. Bir tatil bölgesinde konumlanmasından dolayı, özellikle tatiliniz sırasında bu antik kenti rahatlıkla gezebilir ve keşfedebilirsiniz. Fethiye’den sadece 42 kilometre uzaklıkta olan Tlos Antik Kenti, oldukça sağlam kalıntılarıyla ziyaretinizi bekliyor. Burada bulunan Likya Yolu\’da keşfedeceğiniz yerler arasında. Muğla’ya kolaylıkla gidebilmek için Milas Bodrum Havalimanı’nı tercih edebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
3 değerlendirme
Tlos Antik Kenti
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
05.08.2013
Misafir
Tlos Antik Kenti
Özer Bey, bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz.
5/5 Mükemmel
03.08.2013
Misafir
Tlos Antik Kenti
Tlos Antik Kenti Fethiye'den 25 km uzaklıkta ibaresi yanlıştır. Tlos Antik Kenti Fethiye merkezine 42 km uzaklıkta bulunur.
5/5 Mükemmel
03.08.2013
Ozer Utku
Tlos Antik Kenti
Tlos Antik Kenti `Fethiye`\'den 25 km uzaklıkta ibaresi yanlıştır. Tlos Antik Kenti Fethiye merkezine 42 km uzaklıkta bulunur.