Osmangazi Görülecek Yerler

Tarihin önemli sahnelerine tanıklık eden Osmangazi, geçmişin izlerini en iyi yansıtan ilçelerden biridir.Osmangazi Görülecek Yerler - Osmangazi En İyi 10 Yapılacak Şey

Tarihin önemli sahnelerine tanıklık eden Osmangazi, geçmişin izlerini en iyi yansıtan ilçelerden biridir.

Osmangazi yapılacak şeyler görülecek yerler listenize dahil edeceğiniz çok aktivite var. Osmangazi'de ne yapılır, nereye gidilir gibi sorulara bu sayfamızda cevap vereceğiz.

Osmangazi'deki Botanik Park'ı, Merinos Parkı, Reşat Oyal Parkı gibi yeşil alanlarında bol bol dinlenip kitap okuyabilir ve bisiklete binebilirsiniz. Parklar sabah yürüyüşleri için de oldukça uygundur.

Sağlık turizminde önemli bir yeri olan Bursa'nın kaplıcalarında yılınızın tüm yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. Keramet Kaplıcaları bu yolculuk için ideal noktalardan biridir. Oylat Kaplıcalarının Faydalarından da yararlanabilirsiniz.

Osmangazi tatilinizde Mudanya'ya gidip denizin keyfini çıkarabilir, eğer kış mevsiminde Osmangazi'ye gidecekseniz Uludağ'a yapılacak bir yolculukla soğuk havaların tadını çıkarıp kayak yapma imkanı yakalayabilirsiniz.

Osmangazi'deki Geruş Sinagogu'nun, Osmangazi Türbesi'ni, İznik'teki Yeşil Camii'ni de görmenizi öneririz.

Şehrin hem tarihi hem de doğal güzellikleri arasında keşfedecek çok yer bulacaksınız Osmangazi'de. Ayvaini Mağarası'da rotalarınız arasında mutlaka yerini almalı.

Hemen hatırlatalım; ünlü Bursa İskender kebabı yemeden Osmangazi'den kesinlikle ayrılmayın.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın