En lezzetli Ölüdeniz yemekleri ve Ölüdeniz neyi meşhur

Ölüdeniz'in Neyi Meşhur

Gezginlerin ve tatilcilerin uğrak yerlerinden olan Ölüdeniz, ülkemizin en meşhur turizm merkezlerinden biridir. Onlarca doğal güzelliğe ev sahipliği yapan belde, ziyaretçilerine unutulmaz bir seyahat sunuyor.

Ölüdeniz'in Neyi Meşhur

Gezginlerin ve tatilcilerin uğrak yerlerinden olan Ölüdeniz, ülkemizin en meşhur turizm merkezlerinden biridir. Onlarca doğal güzelliğe ev sahipliği yapan belde, ziyaretçilerine unutulmaz bir seyahat sunuyor.

Her yıl özellikler bahar ve yaz aylarında sayısız yerli ve yabancı konuğu ağırlayan Ölüdeniz, sakin denizi, her bütçeye hitap eden konaklama birimleri, doğal güzellikleri, ağızlara layık mutfağı ve daha nicesiyle hayalini kurduğunuz seyahatin kapılarını açıyor. Peki Fethiye merkezine 12 km uzaklıkta yer alan, ülkemizin cennet köşelerinden Ölüdeniz'in neyi meşhur, belde de neler yapılır merak ediyorsanız sizi için hazırladığımız öneriler şöyle:

Babadağ:Ölüdeniz'de aklınıza gelebilecek ilk aktivitelerden biri olan Babadağ'da yamaç paraşütü yapmak. Hatta öyle ki yalnızca bu spor için Ölüdeniz'i ziyaret edenlerin sayısı bir hayli fazla. Eğer belde de unutulmaz bir tatil yaşamak istiyor; ancak yamaç paraşütünü daha önce hiç denemediyseniz, ülkemizin en gözde yamaç paraşütü duraklarından olan Ölüdeniz, sizin için muhteşem bir fırsat olabilir.

Kıdrak Koyu:Bölgenin en gözde duraklarından olan Kıdrak Koyu ise Ölüdeniz seyahatinde mutlaka yer verilmesi gereken destinasyonlardandır. Yeşil ve mavinin muhteşem uyumuna ev sahipliği yapan, uzun kumsalı ve incecik kumları ve çam ormanlarıyla Kıdrak Koyu, aynı zamanda bölgenin önemli kamp yerlerindedir.

Kelebekler Vadisi:Ölüdeniz'den ya da Fethiye'den düzenlenen tekne turları ile ulaşabileceğiniz bu vadinin hemen önünde muhteşem bir deniz ve mutlaka görülmesi gereken bir manzara yer alıyor. Tamamen doğayla baş başa kalma olanağı bulacağınız Kelebekler Vadisi yalnızca günübirlik değil, aynı zaman bungalovlardan oluşan konaklama birimlerine de ev sahipliği yapıyor.

Bulgurlu Domates Aşı:Soğan, bol domates suyu ve bulgurla yapılan bu lezzet, bölgeye özgü tatların başında yer alır. Acılı ya da acısız olarak yöreye göre farklılık gösteren lezzet, Ölüdeniz'de mutlaka denemeniz gereken tatların başında yer alıyor. Ayrıca Ölüdeniz'e giderken yol boyunca sayısız gözlemeci gözünüze çarpacaktır. Gelmişken birbirinden lezzetli bu gözlemeleri tatmayı sakın ihmal etmeyin.

Balık Restoranları:Ölüdeniz'de denemeniz gereken lezzetlerden bir diğeri de şüphesiz balık ve mezelerdir. Ege ve Akdeniz kültüründen izleri barındıran Ölüdeniz sofralarında mevsimsel balıklar yer almaktadır. Bölgeye özgü şaraplar, mezeler ve çeşitli deniz ürünleri Ölüdeniz seyahatinin olmazsa olmazlarındandır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın