Narlıkuyu Görülecek Yerler

Etrafını balık lokantalarının çevrelediği tertemiz, berrak bir koy ve harika bir denizi kendine saklıyor Narlıkuyu.Narlıkuyu Görülecek Yerler - Narlıkuyu En İyi 10 Yapılacak Şey

Etrafını balık lokantalarının çevrelediği tertemiz, berrak bir koy ve harika bir denizi kendine saklıyor Narlıkuyu.
Narlıkuyu, Mersin'in incisi Silifke ilçesine bağlı tarihi ve harika bir manzaraya sahip bir köydür. Narlıkuyu iki kısımdan oluşuyor. Köyü Konya - Antalya - Mersin karayolu ikiye bölüyor. Yolun alt kısmı balık lokantalarının çevrelediği koydan oluşmaktadır. Yolun üst kısmı da Yörük kahvaltısı bulunan lokantaların sıralandığı yol ve bu yoldan ulaşılan Cennet Cehennem Mağaraları ile Astım Dilek Mağrası'nın olduğu doğa harikası yerler.

Narlıkuyu için bir gün yeterli bir süre. Bir gün yeterli diyoruz ama geldiğiniz zaman buradan hiç gitmek istemeyeceksiniz. Sabah kahvaltısı için mutlaka Cennet - Cehennem Mağaraları yolunun bulunduğu ve taptaze, günlük yiyeceklerden oluşan Yörük kahvaltıcılarını tercih edin. Burada güzel bir kahvaltının ardından Yolun ilerisinde yer alan Astım Mağarasını ve Cennet - Cehennemi mutlaka görün.

Yolun üst kısmında gezilip görülmesi gereken yerleri hallettikten sonra yolun alt kamına koya inin. Bu koyda harika bir deniz sizi bekliyor olacak. Koy tertemiz bir denizden ve belli noktalardan çıkan buz gibi kaynak suyundan oluşmaktadır. Bu suda yüzerken zaman zaman sizi bu soğuk kaynak suyu yoklamaktadır.

Koyda yüzerek vakit geçirdikten sonra dünya çapında Üç Güzeller Mozaiği ile ünlü Narlıkuyu Mozaik Müzesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Müzenin hemen önünde tazecik ve sıcak lokma tatlısı almadan buradan sakın ayrılmayın.

Akşam yemeği için de tercihiniz kesinlikle bu koyda yer alan restoranlardan biri olmalıdır. Buradaki restoranlarda balık, deniz ürünleri ve güzel bir roka salatası ile kendinizi şımartın. Narlıkuyu'da balık için tavsiyemiz kesinlikle kaya logosu olarak bilinen balıktır. Balığınızın yanına bir de kalamar, karides, ahtapot ızgara ekleyip roka salatası ve mevsim salatası da aldınız mı keyfinize diyecek yok.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın