Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Mersin Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Mersin Pansiyonları

Mersin için {{ (filteredHotels).length}} / 328 pansiyonda gecelik en uygun fiyat bulundu.

  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Sertifikalı

Mersin Pansiyonları

Mersin Pansiyonları

Mersin Pansiyonları

Mersin, Türkiye'nin güneyinde Akdeniz kıyısında gerçek bir Akdeniz şehri. İklimi, kışı sevmeyen, yaz hiç bitmesin diyenler için çok uygun. Bu şehirde yazları sıcak ve nemli, kışları ılık ve yağışlı geçiyor. Mersin'e boşuna Akdeniz şehri denmiyor. Yaz ayları şehir merkezindeyseniz şifacılık sizi çok bunaltabiliyor. Türkiye'nin en sıcak bölgesi olarak anılan Mersin'de, kışın sellere neden olan yağmurlar da görülebiliyor. Güneşli sıcacık havası, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış tarihi ve kültürel varlığıyla çok değerli turistik bir merkez. Mersin birbirinden farklı onca uygarlığa ev sahipliği yapıp, onca farklı yaşam tarzını olağanüstü bir şekilde dengede tutmayı başarmış. Mersin ili ve ilçelerinde bu medeniyetlerin izlerini görmeniz mümkün. Baktığınız her yerde geçmiş uygarlıkların bıraktıkları görkemli ve köklü antik kentleriyle karşılaşabilirsiniz. Mersin, tarihi mirasın üzerine kurulmuş zengin tarihe ve kültüre sahip bir şehir. Mersin otelleri hakkında merak ettiklerinizi araştırıp, ziyaret etmek istediğiniz yerlere yakın otellerde kalabilirsiniz.

Zamanında Sünni, Hristiyan, Yahudi, Arap gibi birçok dini ve etnik köke sahip halkın iç içe yaşamış ve mezarları bir arada. Bu şehirde birçok caminin yanı sıra, farklı kültüre sahip kilise ve sinagog da var. Hâlâ bu şehirde çok farklı kökenli toplulukların yaşadığını görebilirsiniz. Özellikle Akdeniz şehirleri arasında çok makul yaşam standartlarına sahip bu şehir birçok göçmene de yurt olmaya devam ediyor. Pahalı bir şehir olmadığı için Mersin ucuz pansiyonlar konusunda birçok alternatif de sunuyor. Sahiplendiği onca eski uygarlıklardan kalma tarihi, doğa güzellikleri, yaylaları, mağaraları ve birçok farklı ve özel yanları ile Mersin, her türlü turizmi yapabileceğiniz bir yer. Burada hem tarihi keşfe dalarken hem doğanın verirdi onca güzellikleri seyrederken hem karnınızı tıka basa doyurur hem istediğiniz gibi eğlenir hem de kendini geliştirmeyi bırakmayan bu şehirde yeniliklere adım atabiliyorsunuz. Şehir ayrıca Türkiye'nin en önemli liman kentlerindendir. Buradan çok yoğun bir şekilde narenciye ticareti yapılıyor. Kendini ve tarihini narin bir şekilde koruyan bu şehir, henüz popüler olmayan birçok alana ve yapıya sahip. Mersin, özellikle yabancı turistler için inanç turizmi açısından da dikkat çekiyor. İncil içerisindeki bilgilere göre, Hristiyanlar için kutsal olan Meryem Ana' nın mezarı Mersin ili içerisinde bulunuyor. Tabii yine bu bilgilerde, bu mezarı insanların asla bulamayacağına dair notlar da yer alıyor. Bu nedenle de yabancı turistler için bir nevi hac görevini yerine getirmek için gidilen özel bir bölgelerden biri.

Mersin Tam Pansiyon Oteller

Mersin Tam Pansiyon Oteller

Çok sayıda antik kent ve doğal güzellikleriyle Mersin, Türkiye'nin en ilginç kentlerinden biri sayılıyor. Tarihi boyunca birçok farklı uygarlığın yaşadığı bu şehirde, birçok farklı dini ve kültürel yapıyı bir arada görebilirsiniz. Mersin için farklı medeniyetleri keşfetmek isteyenler için Akdeniz Bölgesi'ndeki en doğru adreslerden biri diyebiliyoruz. 321 km'lik Türkiye'nin en uzun sahil şeridine sahip olan bu şehirde incecik kumsallardan oluşan harika plajlar ve koylar görebilirsiniz. Kız Kalesi, Akkum, Ayaş, Tisan, Altinorfoz gibi daha birçok mavi bayraklı plaja sahip. Mersin plajlarında Akdeniz Foku görme ihtimaliniz de çok yüksek. Eşsiz güzellikteki koyları ile de sizi şaşırabilecek bu şehirde bir sürü koy da var. En meşhur koylarından biri Yapraklı Koyu. Ayrıca kaynak suyu akan buz gibi bir koy olan Narlıkuyu da görmeniz gereken koylardan biri. Ailenizle bu koylara yakın, istediğiniz gibi bir yerde kalmak istiyorsanız Mersin butik otelleri hakkında merak ettiklerinizi araştırabilirsiniz.

Mersin sadece koyları ve plajları ile meşhur sayılmıyor. Burada görmeye değer inanılmaz güzellikte mağaralar ve antik kentler de var. Mersinin her ilçesi kendi içinde bambaşka bir diyara götürür sizi. Mersin'in merkezdeki ilçeleri; Akdeniz, Toroslar, Mezitli, Yenişehir, diğer ilçeleri ise Silifke, Anamur, Aydıncık, Tarsus, Bozyazı, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar ve Mut'tur. Mersin'de gezip görülecek yerler:

 • Kız Kalesi: Bu kale denizin ortasında bir adacık üzerinde inşa edilmiş. Sahilden 600 m uzaklıktaki bu kalenin ihtişamlı görüntüsü sizi büyüleyecek. Kız Kalesi'nin karşısındaki ince kumlu geniz ve güzel sahilinden kaleyi seyretmek de çok keyifli oluyor. Eğer yakınlarda kalmak isterseniz Mersin Kız Kalesi pansiyonları fiyatları ve özelliklerini inceleyerek birçok alternatif bulabilirsiniz.
 • Kleopatra Kapısı: Tarsus ilçesindeki bu kapı açıldığında akla hemen ünlü Mısır kraliçesi Kleopatra geliyor. Kleopatra ve Romanı sevgilisi General Antonius ile Tarsus'taki Gözlü Kule'de görüşüp büyük bir tören eşliğinde bu kapıdan şehre girmiş. Böylece, bu kapının ismi Kleopatra Kapısı olarak kaldığı söyleniyor.
 • Mersin Marina: Türkiye'nin en büyük marinası olma özelliğine sahip. Burası Mersin halkının önemli buluşma noktalarından biri. Marina çok büyük kara ve deniz yat bağlama kapasitesine sahip. Mersin'in ilçe merkezinde bulunan marina, sabah akşam fark etmeksizin herkesin sosyalleşebileceği, kafe ve restoranlarda zaman geçirebileceği bir yer. Marina yakınlarındaki Mersin merkez pansiyonları gibi işletmeleri de araştırabilirsiniz.
 • Köşekbükü Mağarası: Mersin'in Anamur ilçesinde bulunuyor. Odabaşı köyü sınırlarında bulunan bu mağara, hem muhteşem görüntüsü ile turistlerin ilgisini çekerken, hem de sağlık açısından birçok yerli ve yabancı ziyaretçinin uğrak noktası haline gelir. Mağaranın astıma iyi geldiği söyleniyor.
 • Yumuktepe; arkeoloji dünyasında çok önemli bir yere sahip. Neolitik Çağ'dan günümüze kadar kesintisiz yerleşim hayatının olduğu biliniyor. Yumuktepe, Demirtaş Mahallesi'nde bulunuyor. Burayı İngiliz arkeolog John Garstang ortaya çıkarmış.

Mersin Merkez Pansiyonları

Mersin eski çağlardan kalma birçok tarihi esere ev sahipliği yapıyor. Bu eserlerin birçoğu, yaşanmışlık açısından milletlerden eşitli izler taşıyor. Siz de Mersin'de merkez pansiyonlarını tercih ederek, bu tarihi bölgeleri kolayca keşfe çıkabilirsiniz. Merkez pansiyonları birçok yönden konforunuzu ve rahatlığınızı düşünüyor. Pansiyonunuzdan çıkarak bu bölgeleri rahatlıkla gezebilirsiniz;

 • Soli Pompeiopolis Antik Kenti: Mersin'in Mezitli ilçesi yakınlarında bulunan, Neolitik, Helenistik ve Roma dönemleri gibi birçok uygarlık ve medeniyetin izlerini taşıyor. Bu kente dağılmış, harap olmuş hali nedeniyle Viranşehir se deniliyor. Bu kent Rodoslu koloniciler tarafından MÖ 7.yüzyılda kurulmuş ve ismini güneşten alıyor.
 • Latin İtalyan Katolik Kilisesi: Tarsus'taki bu kilise zamanında Tarsus'ta yaşayan Katoliklerin ibadet edebilmeleri için kurulmuş. Şu anda da ziyarete ve ibadete açık olan bu kilisenin çok da güzel bir bahçesi bulunuyor.
 • Saint Paul Kilisesi; İncil'de de bahsedilen bu kilise Tarsuslu olduğu söylenen ve Hıristiyanlığın yayılmasında önemli rol oynanan St. Paul adına yaptırılmış, fakat inşa tarihi kesin bilinmeyen, Antik Çağ izleri taşıyan kilise, Hristiyanlığın önemli hac merkezlerinden biri olarak biliyor ve yılın her dönemi yabancı turistlere kapısını açıyor.
 • Yedi Uyurlar Mağarası: Tarsus'a 12 km uzaklıkta bulunuyor. Bu mağara, hem İslâm dininde hem de Hristiyanlıkta söz edilen Yedi Uyurlar inanışının Anadolu'da yer alan mağaralarından biri olduğu söyleniyor. Bu mağaranın inanç turizmi açısından büyük önem taşıması nedeniyle sürekli turist ziyareti yapıldığını görebilirsiniz.
 • Mezgit Kale: Silifke şehrinin Türkmenuşağı Köyü'nde bulunuyor. Korkusuz Kral olarak bulunan bir kal için anıt mezarı olarak yapıldığı söyleniyor.
 • Cennet ve Cehennem Mağaraları: Cennet ve Cehennem Çökükleri olarak da anılıyor. Silifke-Narlıkuyu yakınlarında bulunan bu mağara, doğal yollarla oluşmuş, turistlerin ilgisini çeken bir mağara. Mağara oldukça derin. Gördüğünüzde nasıl oluştuğuna inanamayacaksınız.
 • Yerköprü Şelalesi: Ermenek-Gülnar-Mut şehirleri arasında üçgen oluşturuyor ve Toros Dağlarının derinliklerinde yer alıyor. Bu şelale adeta saklı bir cennet. Böyle bir cennete ulaşım da çok kolay sayılmaz. Yerköprü Milli Park'a vardıktan sonra, şelaleye ulaşmak için kanyon içerisinde 30-45 dakika yürümeniz hatta tırmanmanız gerekebiliyor. Ne kadar zorlu bir yolu olsa da gidip görmeye değer yerlerden biri.

Bu saydıklarımız dışında daha onlarca güzel plaj, mağara, şelale, antik kent gibi gitmeniz gereken yer var. Siz de Mersin gezilecek yerler hakkında bilgi sahibi olmak için tavsiyelerimize kulak verebilirsiniz.

Mersin Pansiyon Fiyatları

Mersin Pansiyon Fiyatları

Mersin'in her ilçesinin kendine özgü güzellikleri ile her ziyaretçisinin kalbini fethediyor. Mersin'in batısında, bulunan Silifke şehri, çok sayıda kumsalı, antik kenti ve göz alıcı doğasıyla karşımıza çıkıyor. Silifke'de gezilecek çok yer olduğu için aradığınız özelliklerde Mersin Silifke pansiyonları bulabiliyor ve konaklama konusunda burada zorluk çekmezsiniz. Mersin'in en güzel yerlerinden biri olan Erdemli 'de konaklamak isterseniz, Mersin Erdemli pansiyonları arasından birinde kalabilirsiniz. Her açıdan doğal zenginliği olan Mersin'in yeme içme konusunda da uçsuz bucaksız alternatifler sunduğunu görebilirsiniz. Mersin denince aklınıza sadece tantuni gelmemeli. Şehir gözünüzü ve midenizi doyuracak onca harika yemek çeşidine sahip. Burası resmen gastronomi şehri diyebiliriz. Daha önceleri şehirde yaşamış onca medeniyetten geriye tabii ki sadece antik kentler ve tarih kalmamış. Karmaşık bu yapının ardından size kendini hayran bırakacak bir suru yemek çeşidine de sahip oluyor bu şehir. Lübnan usulü humus, dövme pilavı, fındık lahmacun, ciğer şiş, halili balığı içi bol fıstıklı kerebiç tatlısı, mavi yengeç denemeniz gereken harika yemek çeşitlerinden bazıları.

Yemekleri ile de kalbimizi çalan şehir düzenlediği festivalleri ile de hem yerli hem yabancı bütün turistlerin ilgisini çekiyor. Narenciye Festivali en dikkat çekici festivallerinden biri. E bu kadar narenciyenin bol olduğu ve ticaretinin yapıldığı bir şehirden böyle bir festivalin düzenlenmesini beklememek olmazdı. Kış ayları çok kısa ve kış gibi geçmediği için, uzun bir süre mevsim hep sıcak. Bu nedenle de neredeyse her ay turistlerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Bu nedenle de gelmek istediğiniz dönemlerde özellikle de festival yada şenlik düzenleniyorsa, konaklama için önceden yer araştırması yapmanızda fayda var. Mersin otelleri sayfamızdan Mersin en iyi pansiyonları seçeneklerini inceleyebilir ve karşınıza çıkacak seçenekler arasında Mersin pansiyon fiyatları arasında karşılaştırma yapabilirsiniz.

Mersin En İyi Pansiyonları

Mersin'e havayoluyla gelmek için Adana Şakirpaşa Havalimanı'nı kullanmak gerekiyor. Adana Şakirpaşa Havalimanı'na birçok şehirden direkt uçak seferi bulunuyor. Havalimanı-Mersin arası mesafe 67 km. Havalimanından özel otobüsler ile transfer yapılabiliyor. Dilerseniz Adana merkeze gidip, Adana - Mersin arası banliyö tren yolculuğu yaparak yaklaşık 45 dakikalık bir sürede ulaşmanız da mümkün. Mersin'e karayolu ile ulaşım olanağı çok kolay. birçok özel otobüs firmasının şehre seferleri düzenleniyor. Mersin - İzmir arası mesafe 893 km, Mersin-İstanbul arası mesafe 932 km, Mersin-Ankara arası mesafe 483 km, Mersin-Adana arası mesafe 67 km, Mersin-Antalya arası mesafe ise 489 km.

Mersin Pansiyonları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Son 3 günde, Neredekal kullanıcıları Mersin için ₺200 den başlayan fiyatlarla çift kişilik oda buldu. Ortalama fiyat ₺850 dir.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu gece için Mersin otellerinde ₺200 ile ₺1500 fiyatları arasında otel buldu.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu hafta sonu için Mersin otellerinde ₺200 den başlayan fiyatlarla oda buldu. 4 yıldızlı otel fiyatları ₺1500 den başlıyor.

Neredekal aracılığıyla en çok aranan oteller Tarsus, Silifke, Mezitli, Erdemli, Bozyazı, Aydıncık, Anamur semtlerindedir.

Arama formunda gelen Yakınımdaki Oteller alanına tıklayarak, konumunuza yakın otelleri listeleyebilirsiniz.