Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Mersin Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler:

Mersin civarında yapılacak 0 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Mersin Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

Toros Dağları'nın yeşiline sırtını dayamış, güneşin her daim gülümsediği, mavinin her tonunu görebileceğiniz sıcacık bir Akdeniz şehridir Mersin.

Çam ve portakal ağaçlarının kokusuyla baş döndüren Mersin, Akdeniz kıyısındaki en büyük limandır. Çok eski bir şehrin üzerine kurulmuş olan şehir, günümüzde modern bir görüntüye sahiptir. Bir yanda eşsiz güzellikteki kumsalları, koyları, plajları, diğer yanda kaya mezarları ve antik kentleri ile bir masalın içinde geziniyormuşsunuz hissine kapılırsınız Mersin’de zaman geçirirken. Toros Dağları'nın yeşiline sırtını dayamış, güneşin her daim gülümsediği, mavinin her tonunu görebileceğiniz sıcacık bir Akdeniz şehridir Mersin. Konaklama seçenekleri için uygun Mersin otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Yamaç Paraşütü: Mersin turizmi geliştikçe, aktivitelerde çeşitlilik ve renklilik kazanıyor. Özellikle son yıllarda bölgede yamaç paraşütüne olan ilgi arttı. Sizde Mersin’in güzelliklerini birde yukarıdan görmek istiyorsanız bu eğlenceli aktiviteye katılmayı deneyin. Bölgede yamaç paraşütü için uygun alanlar ise; Gelincik Tepesi, Arslanköy Yaylacık, Tarsus Kartaltepe, Erdemli – Akpınar Köyü ve Tarsus Çanaktepe’dir.

Jeef Safari Turları: Mersin tatilinize biraz adrenalin, birazda eğlence katmak istiyorsanız jeep safari turlarına katılabilirsiniz. Bu eğlenceli aktivite için birçok parkura ev sahipliği yapar Mersin ve çevresi. En bilinen ve en sık tercih edilen parkurlar ise; Anamur-Kazancı-Ermenek-Mut ve Erdemli-Kırobası-Çömelek-Mut parkurlarıdır.

Rafting: Mersin tatilinize adrenalin katmak ve doyasıya eğlenmek istiyorsanız rafting en güzel aktivite seçeneklerinden biri olabilir. Hem profesyonel, hem de amatörler için seçenekler mevcuttur ve istediğinize katılabilirsiniz. Lamas Çayı, Göksu Irmağı ve Dragon Çayı ise rafting için en sık tercih edilen parkurlardır.

Doğa Yürüyüşü: Özellikle portakal çiçeklerinin açtığı, kokusunun baş döndürecek kadar keskin olduğu aylarda Mersin başka bir güzel oluyor. Şehrin dört bir yanı buram buram portakal çiçeği kokuyor ve bu mis gibi kokudan, tertemiz havadan başınız dönüyor, nefesiniz kesiliyor. Ağaçların gölgesinde, sahilde ya da mahalle aralarında yürürken Akdeniz’in gülümseyen güneşi hiç bırakmayacak peşinizi.

Su Sporları: Su sporları açısından zenginlik gösterir Mersin ve çevresi. Dalış, sörf, bot, yelken ve su kayağı yapabilir, yılın yorgunluğunu atmak için Akdeniz’in masmavi sularında bol bol yüzebilirsiniz.

Dağcılık: Bu eşsiz coğrafya da yapacağınız birbirinden renkli aktivite sayesinde tatilinizi unutulmaz kılabilirsiniz. Pozantı’dan doğuya doğru 50 kilometre mesafede yer alan Aladağlar, Alaca, Güveller ve Cebel Gölü dağcılık sporu için biçilmiş bir kaftandır adeta.