Mersin bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Mersin Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Akdeniz’in incisi tatil ve turizm bölgesi Mersin, keşfetmeye doyamayacağınız bir yer. Yapılacaklar listenizi hazırlarken Mersin gezilecek yerler ve yapılacak şeyler sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Mersin Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 98 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
 • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

Yapraklı Koyu

"Herkese tavsiye ederiz"

"Harika bir yer"

8.4

Misafir yorumu

12 yorum

Erdemli Talat Göktepe Çamlığı

"Bakımsız"

5.7

Misafir yorumu

12 yorum

Sertavul Geçidi

 • Doğal Güzellikler
 • Mut

"Fiyatlar çok yüksek"

"Yanlışlıkla durmayın"

2.2

Misafir yorumu

9 yorum

Kayacı Vadisi

"Gideceğiz o kadar yola değer"

"Çok tatlı bir yer"

7.7

Misafir yorumu

9 yorum

Adam Kayalar

"İniş zorlu ama görülmeye değer"

"Harika bir yer"

8.7

Misafir yorumu

8 yorum

Cennet Cehennem Mağaraları

"Ödevime yardımcı oldu"

9.7

Misafir yorumu

6 yorum

Köşekbükü Mağarası

"Mağara görülmeye değer"

"Mutlaka görmelisiniz"

8.7

Misafir yorumu

6 yorum

Tisan Yarımadası

"Müthiş bir koy var"

"Yeşil ile iç içe"

7.7

Misafir yorumu

6 yorum

Gilindire Mağarası

"Yön tabelası çok yetersiz"

"Çok harika bir yer"

8.3

Misafir yorumu

4 yorum

Softa Kalesi

"Görüntüsü ile ilgi çekiyor"

"Softa Kalesi"

10

Misafir yorumu

3 yorum

Mersin Tarihi Mekanlar

Akdeniz'in incisi tatil ve turizm bölgesi Mersin, keşfetmeye doyamayacağınız bir yer. Yapılacaklar listenizi hazırlarken Mersin gezilecek yerler ve yapılacak şeyler sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.
Mersin, Akdeniz Bölgesi'nin hem en gelişmiş hem de tatil ve turizm cenneti olarak gösterilen ilidir. Bozulmamış doğası, attığınız her adımda karşınıza çıkan tarihi doğası, mavi bayraklı tertemiz denizi, incecik altın sarısı kumsalları ile gelenleri kendine aşık edecek kadar güzel. Konaklama seçenekleri için uygun Mersin otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Son yıllarda turizmin büyük bir atak yaptığı Mersin, tatillerde en çok tercih edilen kentler arasında. Eğer siz de Mersin'de bir tatil planlıyorsanız ve Mersin gezilecek yerler, yapılacak şeylerle ilgili bilgileri araştırıyorsanız sizin için hazırladığımız Mersin gezilecek yerler listemize mutlaka bir göz atın.

Anadolu uygarlıkları içerisinde Mersin köklü bir tarihe sahip bu tarihi yüksek oranda günümüze kadar taşınmış durumda. Mersin tatiliniz sırasında gezebileceğiniz ve keşfedebileceğiniz birçok antik kent kalıntıları ve müzeler yer almaktadır. Sizleri tarihin gizemli zamanlarında yolculuğa çıkaracak olan ve mutlaka keşfetmenizi önerdiğimiz Mersin antik kentlerini; Soli Pompeiopolis Antik Kenti, Nagidos Antik Kenti, Kelenderis Antik Kenti, Soli Antik Kenti, Anemurium Antik Kenti, Olba Antik Kenti, Uzuncaburç Kalıntıları, Öküzlü Ören Yeri, Adam Kayalar, Yumuktepe Höyüğü olarak sıralayabiliriz. Bu antik kentlerde ve tüm Mersin bölgesinden çıkarılan tarihi eserleri Mersin Müzesi ve ilçelerde yer alan müzelerde sergilenmektedir. Bu müzeler içinde; Tarsus Müzesi, Narlıkuyu Mozaik Müzesi, Taşucu Arslan Amphora Müzesi, Narlıkuyu Üçgüzeller Mozaik Müzesi, Anamur Müzesi, Silifke Müzesi, Mustafa Erim Mersin Kent Tarihi Müzesi bulunmaktadır. Bu özel müzelerin yanından bir de Türkiye Cumhuriyeti tarihinde özel bir yere sahip olan Nusrat Mayın Gemisi'ni de Tarsus'ta ziyaret edebilirsiniz. Romalılardan Şahmeran Hamamı da gezinize renk katacak tarihi doku arasındadır.

Mersin'in tarihler boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını söylemiştik. Bu uygarlıklardan kalan birçok ibadethane Mersin'de halen yaşayan binalar olarak dikkat çekmektedir. Dinlerin kardeşliğine işaret eden o ibadethaneler arasında; Eski Cami, Müftü Cami, Mersin Ulu Cami, Eshab-ı Kehf Cami, Mamure Cami, Alaaddin Camisi, Kubat Paşa Medresesi, Hazreti Mikdat Cami, Latin İtalyan Katolik Kilisesi, Dağpazarı Kilisesi, Cambazlı Kilisesi, Silifke Aya Tekla Kilisesi, Mut Alahan Manastırı, Tarsus Saint Paul Kilisesi, Tarsus Ulu Cami, bizlere Mersin'in bir kültür mozaiği kenti olduğunu ispatlamaktadır.

Mersin'de gezip görebileceğiniz diğer tarihi yapılar arasında dünya çapında da tanınan Mersin kaleleri yer alır. Keşfetmenizi özellikle önerdiğimiz Mersin kalelerini ise; Mersin Asar Kalesi, Belenkeşlik Kalesi, Mut Kalesi, Mamure Kalesi, Silifke Kalesi, Mezgit Kalesi, Kızkalesi, Gülek Kalesi, Gediği Kalesi, Çandır Kalesi, Sinap Kalesi, Susanlık Kalesi, Softa Kalesi, Gözne Kalesi olarak listeleyebiliriz.

Akdeniz Bölgesi'nde yaşanan ikliminde özelliği ile yerel halk kış aylarında şehir merkezilerinde toplanırken yaz aylarında yaylalara ya da deniz kenarı sahil beldelerine girmektedir. Mersin'de yaylacılık kültürü oldukça yaygındır. Sizler de Mersin'e yaz aylarında gelirseniz bu birazdan sayacağımız yaylalardan birkaçına mutlaka gidin ve serinleyin deriz. Mara Yaylası, Sertavul Yaylası, Kavak Yaylası, Gözne Yaylası, Soğucak Yaylası, Kızılbağ Yaylası, Fındıkpınarı Yaylası, Çamlıyayla, Gülek Yaylası, Sorgun Yaylası, Balandız Yaylası, Kırobası Yaylası, Gökbelen Yaylası ve Bardat Yaylası Mersin'de en çok ziyaret edilen yaylalar. Unutmadan gitmişken de mutlaka et yiyin, yayık ayranı için koyun yoğurdunun tadına bakın.

Mersin'in toprak yapısının kalkerli arazi olmasıyla bölgede çok sayıda sarkıt ve dikitlerin olduğu mağara bulunmaktadır. Bu mağaralar arasından en ünlüsü; Astım Mağarası ve Cennet – Cehennem Mağaralarıdır. Ayrıca tesadüf eseri yeni keşfedilen Aynalı Göl'de mutlaka görülmesi gereken mağaralar arasında gösterilmektedir.

Son olarak Mersin'de yaylalardan sonra serinlemenin en keyifli yolu Akdeniz sahilleridir. Bunda elbette masmavi deniz ve tertemiz plajların rolü büyük. Mersin'de denize girmek isterseniz gitmenizi önerdiğimiz plajlar arasında Kazanlı Plajı, Kocahasanlı Plajı, Ayaş Plajı, Tömük Plajı, Kargıpınarı Plajı, Susanoğlu Plajı, Atayurt Plajı, Kızkalesi Plajı, Kapızlı Plajı, Akçakıl Plajı, Soğuksu Plajı, Pullu Orman Plajı Yapraklı Koy, Taşucu Plajı, Boğsak Plajı, Yeşilovacık Plajı, Tisan ve Anamur sahillerini tercih edebilirsiniz.

Yaz aylarında Mersin'e gidecekseniz ve deniz tatili yapmak istiyorsanız Kızkalesi, Kargıpınarı, Kumkuyu, Mersin Ayaş, Silifke, Taşucu, Atakent Susanoğlu ve Narlıkuyu'yu gezmenizi mutlaka tavsiye ederiz.

50 Kullanıcı Yorumu

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
50
Müthiş bir koy var
6

-

Koy güzel koyun arkasında yürülerek zor gidilebilen müthiş bir koy var. Küçük bir deniz aracıyla, tekneyle git bütün gününü orada geçir derim. Kumsaldaki duşu sadece bileklikle çalışabiliyor ve sadece site sakinlerinin kullanabilmesi rezalet. Böyle olunca 45 dakika taşıdığımız çöpü ben ve arkadaşım yere attık. Duşu kullandırmıyorlarsa ancak çöpe layıklar.

50
dünyanın en güzel yaylası
10

-

dünyanın en güzel yaylası çünkü benim babammmmmm orda yaşadı benim için çoooookkkk güzeeeel ve özel

50
Gideceğiz o kadar yola değer
10

-

Bence, Kayacı vadisi nde bir tek Amcanın Yeri yeşili doğası akarsu kenarında oturma ve yüzme yerleri sıkması ayranı çayı kahvesi mükemmel, hele birde saç tava yedik helal olsun amca ellerine sağlık çok güzel olmuş tertemiz her zaman geldiğimizde aile yeri besbelli alkol falan yok içende yok hep aileler oluyor, zaten işletmeyide aile çalıştırıyor güler yüzlü bir amca var harika sohbet ettik şakacıda kendisi kısacası .. Devamını Göster

50
Tertemiz bir denizi var
10

-

Ailece kalınacak guvenli,temiz bir kamp alanı.Tek basiniza dahi gelip rahatlikla kalinabilecek bir yer. İsletmecisi Hakan Bey cok ilgili. Tertemiz bir denizi var. Gözünüz kapalı gelebilirsiniz. İki muhteşem gun gecirdik. ilk fırsatta tekrar gelecegiz.

50
Kanalizasyon sistemi hâlâ çalışıyor
10

-

Bu fotoğraftaki Roma yolu Sağlıklı köyündeki Roma yolu değil... Bu fotoğraftaki Tarsus'ta 1993 yılındaki bir otopark inşaatı sırasında tesadüfen ortaya çıkan ve Tarsus'un ortasından geçen 2 bin yıllık bir Roma yolu. Sadece 65 metrelik bölümü kazılarak ortaya çıkarılmış bu yolun altında 2 bin yıl önce kurulan kanalizasyon sistemi hâlâ çalışıyor...

50
Fiyatlar çok yüksek
1

-

mersin?den karaman?a giderken öz karamanlılar lokantasına uğradık girişte fiyat sormamıza rağmen bizden afaki fiyat talep ettiler itiraz edince biraz düşürdüler sakkn uğramayın fiyatlar çok yüksek muhtemelen ordaki lokantaların hepsi aynıdır

50
Çok tatlı bir yer
5

-

Herkezin gormek istedigi yerlerden cok tatli bir yer yanliz doktorun yeri var adam çok pahalı bir surahi ayran daha giriste 20 tl aliyorlar neymis efendim restorantta 100tllik yemek yersek 20 tlyi geri veriyor adamin yeri oyle biyerdeki gidene kadar acikiyosun lamos vadisene geliyosun 7km dagi tirmaniyosun oraya gidecekseniz tavsiyem restauranta girmeyin orasi park verin 20 tl ucreti gidin ilerde mangalinizi yiyin d.. Devamını Göster

50
Herkese tavsiye ederiz
8

-

2 kez gittim,tatlı suyunda karıştığı temiz ve girilebilecek güzel yerlerden birisidir.herkese tavsiye ederiz

50
Denizi güzel
9

-

2020 giriş ücreti kişi başı 50 TL sadece ateş yakmak yasak, mangal gibi. Onun haricinde istediğini getirip içip yiyebilirsin. Şezlonglar var ekstra yukarıda oturmak için masa var. Denizi güzel birden derinleşiyor ama tek sıkıntı taşların olması. 08:00-20:00 arası istediğin kadar kalabiliyorsunuz. Duş, WC her şey var içeride. Restoranda var ama normal yerlerden biraz daha pahalı. Kamp atabilirsiniz onun ücreti hakkın.. Devamını Göster

50
Bakımsız
5

-

Tesis yer ve konum olarak çok güzel fakat temizlik ve bakım yeterli değil. Ücretli olmasına rağmen bakımsız. Biraz bakımla mükemmel bir yer olur.

50
Hizmet sıfır
2

-

Ben Antalya'dan geldim ve çocuklarla Erdemli çamlığına piknik yapmaya gittik. Gördüğüm ilk durum girişte gereksiz yere para alınması. Gereksiz diyorum çünkü hizmet sıfır. Tuvalet çok kirli, lavabolar giderseniz içiniz dışına çıkar ve bir de arabalar içeride giderken aman Allah'ım bir toz anlatamam. Kamp yerine gelince kum kum kum. Ayaklarınız kuma gömülüyor ama insanlar hala çadır kurmak için yer arıyorlar. Demek ki.. Devamını Göster

50
Yeşil ile iç içe
8

-

Buz gibi ve tertemiz denizi; harika manzarası ve yeşil ile iç içe oluşu çok güzel. Tek kötü yanı site dışındakiler hiçbir şekilde yararlanma şansına sahip değil. Şezlong, duş, giyim yeri vs. site sakini değilseniz yok.

50
Yanlışlıkla durmayın
1

-

Fil Baba – Özkaramanlılar tesislerinde sıfır hijyen. Kazıklanmayın. İstediğimiz sadece sac kavurmaydı adamlar sebzeyi basmış, kuyruk yağı kıkırdak kokuyor yenmez. Salata demeye bin şahit lazım ortalık kokuyor. Çatal bıçak leş. Hiç rezil etmeyin kendinizi. Utanmadan birde 300 TL aldılar onca lafa. Kul hakkı falan geçmemiş oradan. Siz yanlışlıkla durmayın. Garsona da biri hijyen eğitimi vermesi lazım.

50
İstemeden masaya getirdiler
1

-

Sertavul'da kazık yemek istemiyorsanız kesinlikle yemek yemeyin. Biz Konyalılar diye rezil bir yere gitmiş bulunduk. Sadece iki kişilik sac kavurma yedik. Çok sertti eti, yanına sormadan salata, yoğurt, helva, soğuk patlıcan, söğürme koydular. Yemedik bile. Tanesi 15TL imiş. Sonuçta 220TL'yi gasp ettiler. Haram olsun dedik ama siz kazık yemeğin diye de paylaşıyorum.

50
Telefonları çalışmıyor
1

-

Merhaba, iyi günler. Böyle bir kuruluşun üstelikle ücretli bir girişi olan hükümete, belediye ait yerin verilmiş, yazılmış bir telefon numarası çalışmıyor. Alınmıyor iki gündür arıyorum çok ayıp, yazıklar olsun, hangi devirde yaşıyoruz. Siz kendiniz anlıyor musunuz, ben anlamadım. Paralı ama maalesef hizmet yok. Herhalde para da yok. Yazıklar olsun. İşte bir ayıbımız daha, gerçi bunu sizler ciddiye bile almazsınız d.. Devamını Göster

50
Harika bir yer
9

-

Havuz ile deniz bir arada. Tertemiz, turkuaz, doğal, şemsiyeli… Yüzme de biliyorsanız biii keyif bir yer. Mülteci olmayan, biraz pahalı (Mersin'e göre), Ege ve Antalya'ya göre pahalı değil. Park sorunu yok. Araçlarınız güvenli, gölge otoparkta. Bence dünyada sayılı yerlerden. Tatlı su ile tuzlu suyun karışımı, doğal, devasa bir havuz.

50
Yemek falan yemeyin
1

-

Öz karaman diye diğer adı Fil Baba. Böyle bir işletme görmedim. Verdiğim bütün para haram olsun. Bunlar bildiğiniz dolandırıcı. Kesinlikle uğramayın. Gerçekten söylüyorum. Yarım kilo kuzu pirzola geldi, dişlerim kesmedi. Yarım kilo saç kavurması geldi yağdan ve sert, et iğrençti. Getirdiği salataya, şöğüşe ısıtma ücreti ne kadar yazmış. Ayıp, hiç hayatım da böyle bir şeyle karşılaşmadım. Yazacak çok şey var ama gere.. Devamını Göster

50
Yemek yemeyin
1

-

Merhaba arkadaşlar yolunuz Mut Sarthavul'a düşerse kesinlikle yemek falan yemeyin. He Öz Konyalılar'da böyle. Böyle ötü davranış görmedim. Aldıkları para haram olsun.

50
Kalabalıkta su yetmiyor
5

-

Belediyedeyken çok iyiydi. Kalabalıkta su yetmiyor. İlaçlama, temizlik yok. Dostluklar, tabiat çok güzel.

50
Ödevime yardımcı oldu
10

-

Bence güzel. Ödevime yardımcı oldu. Yapanın emeğine saygı. Bir kalp atalım ödevime yardımcı oldun. Teşekkür ederim.

50
Bakımsızlıktan ölüyor
1

-

Çok güvensiz, insanlar tarihi eserlerin üstüne çıkıyorlar ve bakımsızlıktan ölüyor, dökülüyor Restorasyon yok. Her gün bir parçası düşüyor ya.

50
Temiz bir yer
10

-

Bence Mersin'in en güzel denizine sahip olan koylardan biridir. Suriyelilerin az olduğu bir yer. Ücretli olduğu için temiz bir yer. Her önüne gelen gelmiyor. İçecekleri pahalı olsa da mükemmel doğa ve su. Bakımlı bir yer. Herkese iyi tatiller. :)

50
Çok fazla para alıyorlar
1

-

Kızkalesi plajına parasız girmek yasak. 4-5 dil dişi anlaşılmayan görevli koymuşlar. Şezlong ve şemsiye adı altında haraç kesiyorlar. Ne makbuz var, ne fiş, ne de fatura. Pazarlığa 20TL'den başlıyorlar. Erdemli Belediyesi, kendi halk plajlarını bakımsızlıktan adeta halka ceza keser gibi turizm dursun gelmeyin kardeşim dercesine başıbozuk bir düzene gelmiş. Belediyenin burada çalışan kişileri denetlememesi, çalışanla.. Devamını Göster

50
Mutlaka görün
10

-

Deniz suyuna tatlı kaynak suyunun karıştığı cam gibi denizi olan bir koy, çok güzel. Mutlaka görün.

50
Denize girmek için gelinmeli
4

-

Her şey on numara. Fakat sinekler mahvetti. Bu kadar kötü olamaz. Sadece denize girilmek için gelinmeli.

50
Denetlenmesi gereken bir yer
1

-

Lokantacılar ve esnaf; fiyatlar, dürüstlük ve vergi bakımından mutlaka denetlenmeli.

50
İniş zorlu ama görülmeye değer
9

-

Bugün nişanlımla gittik. Dağcı değiliz ancak sağlıklı bir şekilde inip çıkabildik. İniş biraz zorlu ancak görülmeye değer.

50
Mersin'in en güzel koylarından
9

-

Buraya kaç defa geldim. Ne bir yengeç gördüm ne de arabamın camının kırılıp eşyalarımın çalındığı oldu. Burası Mersin'in en güzel koylarından birisi. Taraflı yorumlara inanmayın. Mersin turizmine zarar verme amaçlı yorumlar bunlar. Not : ( Bu satırların sahibi Adanalıdır ve Mersin ile hiçbir bağı yoktur. )

50
Her yerde çöp
1

-

Biz eşimle Ramazan Bayramı'nda 1 günlüğüne gittik. Çok kalabalıktı, plaj güzel fakat bizim insanlarımız bu güzelliğin kıymetini bilmiyor. Aşırı derece sap var. Pantolonla yüzenler, kaldırımda mangal yapanlar, Arap mülteciler, her yerde çöp, vb.

50
Yılan, akrep, vs. gibi şeyler oluyor mu?
10

-

Benim merak ettiğim şey ilk kez biz kamp alanına gideceğiz. Yılan, akrep, vs. gibi şeyler oluyor mu? Yardımcı olursanız memnun olurum.

50
Niçin tarih yok?
4

-

Yukarıdaki açıklamada niçin tarih yok (hangi yılda, ne durumdaydı ve son durum nedir vb.)? Teşekkür ederim.

50
Ortak değer denince ne anlaşılıyor
10

-

Ortak değer denince ne anlaşılıyor cidden merak konusu. Belediyelerin işlevi nedir acaba? Tarihi eserler ki tekrar oluşması hiç olmayan, bunlara hak ettikleri gibi bir bütçesi yok mu, şu şanlı milletin vergileri nereye gidiyor? Turistik yerlerin içler acısı hali hiç mi göz önüne alınmıyor? Bu nasıl bir cehalet, vurdumduymazlıktır.

50
Harika bir yer
10

-

Adam Kayalar harika bir yer. İniş çok zor ama değer, mutlaka görmelisiniz. Gitmeye değer.

50
Çok güzel olmuş
10

-

Bir Silifkeli olarak bu yazıyı çok beğendim. Çok güzel olmuş, ellerinize sağlık. Taşköprü de olsun.

50
Kayalardan aşağı inmek tehlikeli
6

-

Dağcı değilseniz o kayalardan aşağıya inmek çok tehlikeli, biz bayağı indik fakat daha fazlasına cesaret edemeyip geri döndük. Kayaları göremedik fakat iniş çıkış ısını yetkililer yapabilirse çok güzel bir yere benziyor.

50
Mağara görülmeye değer
10

-

Mağara Anamur'a yaklaşık 10 km uzaklıkta.. Yolu oldukça güzel... Araba parkı ve mağaranın yanında bir adet cafe mevcut... Mağara görülmeye değer içinde yaklaşık 1 saat geçirdik ama öyle çok büyük bir mağara değil. Kaliteli bir fotoğraf makinesi ile güzel pozlar yakalamak mümkün...

50
Site sakinleri kendini oraların sahibi sanıyor
2

-

Kendini lord hissetmeye çalışan orta direk insanlardan oluşan bir yer. Manzara vs. güzel ama duş, şezlong, hiçbir şey yok. Ev sahibi değilsen gitme, değmez. Sahildeki üç beş bekçi bile kovmaktan beter ediyor seni. Ayrı bir ülke gibi hareket ediyorlar, site sakinleri kendini oraların sahibi sanıyor. İyi niyet sıfır, görgüsüz insan dolu.

50
Doğası harika
10

-

Temmuz ayının sonunda burada tatil yaptım, çok mükemmel bir yer. Denizi, doğası harika. Site sakinleri çok yardımsever, misafirlere her konuda yardımcı oluyorlar. Sanki kendi evinizde gibi hissediyorsunuz. Ben Türkiye'nin çok yerinde tatil yaptım ama hiç bu kadar sıcak insanların dolu olduğu bir yer görmedim. Sanki bir melekler tatil köyü. Herkese tavsiye ediyorum, tatilinizi burada geçirin.

50
Saklı cennet, doğa harikası
10

-

Çok mükemmel. Saklı cennet, doğa harikası, dünyanın 13. en güzel koyu, çok kibar Ankaralı ev sahibi. İnsanlar her şeylerini paylaşıyorlar. Gelen misafirlere sunuyorlar. Duş, şezlong vs. hatta evlerini bile açıyorlar. İnsanlara buyurun burada kalın diye herkese sahip çıkıyorlar. Merhaba diyorlar. Her şey çok ucuz. Sahil mükemmel, tüm Türkiye'yi buraya davet ediyorum.

50
Mutlaka görmelisiniz
10

-

Harika bir yer. Mutlaka görmelisiniz. Yolu çok güzel ve mağaranın içi aydınlatılmış, mağaranın yan tarafında da bir kafe açmışlar. Anamur merkeze 9 km uzaklıkta.

50
Eski havası bozulmuş
2

-

Nerde eski kamp alanı... Vay haline. Bakım 0. Yazık gerçekten. Ne çöpler alınıyor, ne tuvaletler, duşlar temizleniyor. Görevlilerin yüzünü göremiyoruz. Ama kapıdan girerken peşin para almayı biliyorlar. Helal etmiyorum hakkımı. Aldıkları parayı haketsinler. Bu yazılanları yetkililer okumuyor mu? Gerekli yerlere de şikayetimi bildireceğim. Azıcık değer verin bu halka yahu.

50
Şu an halka açık konumda
10

-

Köşekbükü Mağarası, Anamur Belediyesi'nin yaptığı çalışmalar neticesinde gezilebilecek konuma gelmiştir. Mağaranın dışına kafeterya yapılarak insanların burada gezdikten sonra dinlenebilecekleri bir mekan haline dönüştürülmüştür.2017 yılında tamamlanan çalışmalar neticesinde şu an halka açık konumdadır.

50
Harika, sakin, güzel
10

-

Harika, sakin, güzel, balık tutmaya müsait yerleri var ve kumu harika. Çok sevdim.

50
Uçurum gibi bir yer
4

-

Bu bahsettiğiniz yere arkadaşımla gittim... Kayaların üzerine oklar çizmişler. Aşağı inmek için kesinlikle dağcı olmak gerekiyor. Çünkü uçurum gibi bir yer. Kesinlikle iplerle aşağı inmek gerekiyor. Lütfen çok kolay bir şeymiş gibi bahsetmeyin. Çünkü tam aşağı indik dedik ve arkadaşım düşüp bacağını kırdı. Tam 3 saat kurtarılmayı bekledik. Jandarma gelip bizi oradan çıkardı. Gitmeyenlere söylüyorum, sakın aşağı inme.. Devamını Göster

50
Dinlenmek için durmayın
1

-

Buradaki esnafların Allah korkusu yok. İnsanları burada keriz yerine koyuyorlar. Allah onları ıslah eylesin. Arkadaşlara tavsiyem burada sakın ola dinlenmek için durmayın.

50
Cennetten bir köşe
10

-

Cennetten bir köşe sanki. Denizin tertemiz olması da ayrıca önemli.

50
Yön tabelası çok yetersiz
4

-

Karayolundan mağaraya giriş, yön tabelası çok yetersiz. Ayrıca karayolundan mağaraya giden tali yol ayrımı adeta kazayı davet edecek şekilde düzenlenmiş. Karayollarını bu başarısızlığından ve ilgisizliğinden dolayı tebrik ediyorum. Her şeye rağmen mağara çok iyi.

50
Kesinlikle gitmeyin
2

-

Kızkalesi ve Yapraklı Koyu'nda gündüz siz denizdeyken arabanızın camlarını kırıp her şeyi çalıyorlar. Bu olaylara da kimse çözüm bulmuyor. Kesinlikle gitmeyin. Hatta tatilinizi Mersin'de bile yapmayın.

50
Çok harika bir yer
9

-

Söyleyecek kelime bulamıyorum, çok harika bir yer. Tek kötü yanı tesisle ilgisiz olunması, belediye başkanının yerinde olsam çıkartırım işçileri.

50
Mükemmel bir cami
8

-

Ben gittim, gördüm. Mükemmel bir cami.