Otelleri Göster

Mısır Çarşısı Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 1395 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Mısır Çarşısı Yakınındaki Oteller

İstanbul'un tarihi çarşılarından biri olan Mısır Çarşısı, Eminönü'de Çiçek Pazarı'nın yanında bulunur. Nostaljik havasına eşlik eden, baharat, çiçek tohumları, bitki kökleri ve kabuklarının kokusu birleşir, havaya karışır. Ziyaretinizde içinize çektiğiniz bu eşsiz kokuyu aldığınızda kendinizi fantastik bir yerde hissine kapılırsınız. Bu harika kokuların yanı sıra; kuruyemiş, şarküteri ürünleri ve değişik gıda maddeleri kendini gösterir. L şeklindeki yapının altı kapısı vardır ve en bilineni Haseki Kapısı'dır.

Zamanında üst kısmında bir mahkeme vardı ve o dönemde esnafların kendi aralarındaki problem ve halkın sorunları bu mahkemede çözülürdü. Eminönü Mısır Çarşısı, Valide Çarşısı ve Yeni Çarşı olarak anılmıştır ve günümüzde Mısır Çarşısı olarak bilinir. Eskiden aktarların yanı sıra her türlü ilacında satıldığı bir yerdi. Zaman içinde ilaç satımı kalkarak sadece baharat türleri, kuruyemişler ve şarküteri ürünlerinin satımı gerçekleşir. Mısır Çarşısı tarihinde birçok olay yaşamıştır ve günümüzde hem alışveriş yeri hem de önemli bir turizm alanıdır.

Tarihi Eminönü semtinin vazgeçilmez yerlerinden biri olan Mısır Çarşısı'nın çevresinde balık lokantaları, restaurantlar ve oteller bulunur. Özellikle ulaşımda bir sıkıntı yaşanmayan önemli bir noktadır aynı zamanda. Mısır Çarşısı'nı gezdikten sonra Kapalıçarşı'yı da ziyaret edip tarihi turunuza devam edebilirsiniz.