Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Fiyat Sorgula (TL)

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Küçükçekmece Otelleri

Küçükçekmece için {{ (filteredHotels).length}} / 18 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Küçükçekmece Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Küçükçekmece ilçesi, aynı isimle anılan göle ev sahipliği yapan ilçedir.

Küçükçekmece adının nereden geldiğine dair farklı varsayımlar vardır. Hakkı Raif Ayyıldız'a göre: "Batağa gayet kalın kazıklar çakılmış ve aralarına halatlar gerilmiştir. Yolcular büyük bir sala dolar, salcılar da salı çeke çeke kanalın öte yakasına yüzdürüp götürürlerdi; bunlardan ötürüdür ki, iki gölün geçitlerine "Küçükçekmece" ve "Büyükçekmece" adları verilmiştir.'' der. Eski Osmanlı Vakıf defterlerinde ise bu bölge "Çekmek-i Küçük" şeklinde isimlendirilmiştir. Enteresan olan 'küçük' olarak adlandırılan bu göl, gerçekte "büyük" olarak adlandırılandan Büyükçekmece Gölü'nden daha büyük bir alana sahiptir.

Küçükçekmece sadece gölü ile değil, ilçe merkezinde bulunan Mehmet Arsay Klasik Otomobil Müzesi, Küçükçekmece Gölü, Yarımburgaz Mağarası, Sefaköy Kültür Merkezi ile de yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Küçükçekmece otelleri Atatürk Havalimanı'na ve iyi bir toplu taşıma ağına sahip olması ile de oldukça rağbet görüyor.

Küçükçekmece Gölü göçmen kuşların ve bölgede yaşayan kuşların önemli göç noktalarından ve dinlenme yerlerinden biridir. Kuş gözlemcilerinin de çoğunlukla bu bölgeyi keşfe gelmesi ile de artan turist yoğunluğu Küçükçekmece otellerine de yansımaktadır. Küçükçekmece otelleri bölgesinde konaklamayı düşünenlerin erken rezervasyon yaptırmalarında fayda vardır.

Küçükçekmece, en çok aynı adla anılan Küçükçekmece Gölü ile hafızlara kazınmış bir ilçedir.

İstanbul'un batısında bulunan ilçedir Küçükçekmece. Aynı adla anılan gölün etrafında büyüyüp gelişmiştir. Küçükçekmece ilçesinin, adını nereden aldığı halen tam olarak bilinmemektedir. Bu konu ile ilgili çeşitli görüşler olduğu gibi, farklı Osmanlı arşiv yazıları da bulunmaktadır. Küçükçekmece Gölü olarak bilinen gölün Büyükçekmece Gölü'nden daha büyük olması da bir anlam karmaşasına sebep olmuyor değil.

Küçükçekmece Gölü üzerinde yaşayan canlı popülasyonun dönem dönem artması kuş bilimcilerinin ve fotoğrafçıların sıklıkla bölgeyi ziyaret etmelerine sebep olmaktadır. İstanbul'un göle sahip bu ilçesine turistler sadece göl için değil ilçede bulunan tarihi ve turistlik yerler için de gelmektedir.

İçinde barındırdığı zenginlikleri keşfetmek isteyen ziyaretçiler konaklamada Küçükçekmece otellerini tercih etmektedir. Küçükçekmece otel fiyatları tesislerin bulunduğu noktaya göre farklılıklar göstermektedir. Küçükçekmece otel fiyatları tesislerin misafirlerine sunmuş olduğu hizmetlerle de değişiklik gösterebilmektedir.

Küçükçekmece Hakkında

İstanbul'un Avrupa yakasındaki ilçelerden biri olan Küçükçekmece, önemli bağlantı yolları üzerinde yer alan ve gün geçtikçe gelişen bir bölgedir.

İstanbul'un batısında, Avrupa yakasında yer alan Küçükçekmece, İstanbul merkeze 17 km uzaklıkta, Çatalca Yarımadası'nda yer alan bir ilçedir. Bakırköy, Avcılar, Büyükçekmece, Çatalca, Bahçelievler, Başakşehir, Bağcılar ve Esenler ile sınır komşusu olan Küçükçekmece 21 mahalleden oluşmaktadır.

İstanbul Küçükçekmece, önemli bağlantı yollarının üzerinde yer almaktadır. TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu (E-5) üzerinde bulunan ilçe aynı zamanda İstanbul'u Avrupa'ya bağlayan demiryolu ağının da üzerindedir. Küçükçekmece, Atatürk Havalimanı'na ise sadece 2 km uzaklıktadır.

İlçenin ismini, Küçükçekmece Gölü'nün deniz ile olan bağlantı noktasında yer alan köprüden aldığı söylenmektedir. Burada yer alan küçük bir köprü Osmanlıca kaynaklarda da yine aynı anlama gelen “'Ponte Piccolo”' olarak geçmektedir.

Küçükçekmece, İstanbul'daki en eski yerleşim yerlerinden biridir. Yapılan araştırmalar sonucunda Küçükçekmece bölgesinin İstanbul'daki ilk yaşam alanlarından biri olduğunu ortaya koymuştur. Özellikle Küçükçekmece Gölü kıyısında ve çevresinde yapılan araştırmalar Helenistik, Roma ve Bizans dönemine ait önemli kalıntılara ulaşılmasını sağlamıştır. İstanbul'un batı yakasındaki girişlerinden biri olan Küçükçekmece stratejik konumu nedeniyle tarih boyunca her zaman önemli bir bölge olmuştur.

İstanbul'un fethinden sonra da Küçükçekmece'ye pek çok yatırım yapılmış; kasabalar, camiler, medreseler, çeşmeler, hamamlar inşa edilmiş ve bölge bayındır bir yer haline getirilmiştir. Osmanlı-Rus Savaşı'nda neredeyse tamamen harap edilen bölge çok uzun yıllar Bakırköy'e bağlı bir köy halinde kalmış, 1989 yılında ise Bakırköy'den ayrılıp ilçe statüsüne kavuşmuştur.

Günümüzde İstanbul Küçükçekmece büyük bir nüfusa sahip, ekonomik, sosyal ve kültürel hayatın oldukça canlı olduğu bir ilçedir. Sanayi yatırımlarının oldukça fazla olduğu Küçükçekmece'de 200'den fazla büyük sanayi kuruluşu yer almaktadır. Büyük sanayi kuruluşlarının yanı sıra binlerce atölye ve küçük sanayi işletmesi bulunmaktadır.

Ekonomik faaliyetlerin yoğun olduğu Küçükçekmece'ye son yıllarda yapılan sosyal ve kültürel yatırımlar ile ilçenin bu anlamda da yaşamı hareketlenmiştir. Atatürk Olimpiyat Stadı, kültür merkezleri, eğitim merkezleri, halk eğitim merkezleri gibi yatırımların hayata geçmesi İstanbul Küçükçekmece'yi her gün daha da gelişen bir ilçe haline getirmiştir.

Küçükçekmece otel tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Hotel Yeni Sefa Airport
Hotel Yeni Sefa Airport

-

Odalar ferah

Personel güler yüzlü, odalar ferah, bakımlı ve güzel, oteli tavsiye ederim. Ulaşımı rahat, çevrede gezilecek yerleri mevcut. Sabaha kadar açık restoranlar var. Nezih ortamı var.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Yeni Sefa Airport
Hotel Yeni Sefa Airport

-

Personel güler yüzlü

Personel güler yüzlü, odalar gayet temiz ve güzel. Fiyat olarak da uygun. Tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Değerli yorumunuz için teşekkürler. En kısa zamanda sizleri tekrar aramızda görmek dileğiyle...

15 Eylül 2017, Cuma 12:38
İbis İstanbul Airport
İbis İstanbul Airport

-

Personelin samimiliği

Personelin samimiliği, uygun fiyat ve güzel odalarla iyi bir otel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Sayın Nurullah Ekmen; vakit ayırıp düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Misafir memnuniyetini en üst seviyeye taşımayı hedeflediğimiz hizmetlerimiz ile ilgili, siz misafirlerimizin olumlu görüşlerini bilmek, bizleri yeni girişimler için her zaman cesaretlendirmektedir. Konaklamanızda bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, bir başka seyahatinizde size tekrar hizmet vermekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Emrah Dinçel - ön büro takım lideri

8 Ağustos 2017, Salı 14:50
Hotel Yeni Sefa Airport
Hotel Yeni Sefa Airport

-

Personel çok kibar

Biz Kazakistan'dan 2009'dan bugüne kadar kaç sefer oradaydık ailemizle. Havalimanından Hotel Yeni Sefa Airport'a hemen gelir dinleniriz. Personel çok kibar, odaları ise çok temiz. Bravo! Tavsiye ederim!

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Değerli yorumunuz için teşekkür eder, tekrar bekleriz.

8 Haziran 2017, Perşembe 13:54
Serenity Suites İstanbul Airport
Serenity Suites İstanbul Airport

-

Oda içi temizlik ve malzeme

Kalite namına hiçbir şey bulamayacağınız, oda içi temizlik ve malzeme bakımının yetersiz olduğu, çoğunlukla Arap müşterilerden ilgi sırasının size gelmeyeceği kulübe diyebilirsiniz. Çalışanlar 4. sınıf. :((

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Radisson Blu Conference & Airport Hotel İstanbul
Radisson Blu Conference & Airport Hotel İstanbul

-

Sıcak su yok

Sıcak su yok, yırtık deri koltuklar, hizmet sıfır. 2. sınıf insan muamelesi görüyorsunuz. Hayal kırıklığına uğradık. Banyodaki tıkanmış lavabo zaten kötüydü.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Sayın Özkan Bey, zamanınızı ayırıp değerli görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Bütün misafirlerimizi olumlu deneyimlerle otelimizden uğurlamayı arzu ederiz; üzülerek size sunulan hizmetlerde bunu başaramadığımızı öğrendik. Notlarımız alınmış olup gerekli düzeltmeler yapılacaktır. Yaşadığınız oda probleminden dolayı tekrar çok özür dileriz. Umarım sizleri tekrar misafir etme şansı yakalar, gerçek ev sahipliğimizi sunarız. Saygılarımla, Fercan Baskan / Genel Müdür

11 Mayıs 2017, Perşembe 14:51
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı

-

Kahvaltı iyi

Fuar ve havalimanına yakın, kahvaltı iyi, personel cana yakın, beklentiyi karşılıyor.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı

-

Kahvaltı mükemmel

Temiz, oldukça yeni bir yer, kahvaltı mükemmel. Profesyonel ve güler yüzlü personel, tekrar kalmayı tercih edebiliriz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı

-

Kahvaltı zengin çeşit

Kesinlikle, yüzde yüz tavsiye edebileceğim bir otel. Kendi evinizde gibi rahat hissediyorsunuz. Personel güler yüzlü, temizlik süper, kahvaltı zengin çeşit ve lezzetli, personele teşekkürlerimi sunuyorum hizmetlerinden dolayı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Sahra Airport Hotel
Sahra Airport Hotel

-

Havaalanına çok yakın

Havaalanına çok yakın ve konforlu bir otel, fiyat olarak da uygun. Tavsiye ederim. =)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Sahra Airport Hotel
Sahra Airport Hotel

-

Odalar gayet konforlu ve şık

Havaalanı ve CNR Fuar Merkezi'ne çok yakın, metro, metrobüsün dibinde. Odalar gayet konforlu ve şık. Uçakları inerken seyredebilirsiniz, kahvaltı da fena sayılmaz böyle bir ücret için. Tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Yeni Sefa Airport
Hotel Yeni Sefa Airport

-

Güven içinde kalabilirsiniz

İstanbul'a kayıt için yeni gelen öğrenciler, ailenizle huzur içinde, güvenle kalabileceğiniz uygun bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Değerli yorumunuz için teşekkürler. 23 yıllık tecrübemizle sizlere hizmet vermekten büyük bir onur ve keyif duyarız. Saygılarımızla... Hotel Yeni Sefa

22 Eylül 2016, Perşembe 18:46
Serenity Suites İstanbul Airport
Serenity Suites İstanbul Airport

-

Gerçekten harika bir otel

Gerçekten harika bir otel. Gece resepsiyonisti genç arkadaş çok profesyonel, içten ve samimi. Fakat temizliğe özen gösterilmeli daha fazla.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı

-

Kahvaltı süper

Kahvaltı süper, personelin ilgisi 10 numara 5 yıldız.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı

-

Kahvaltısı 10 numara

Güler yüzlü personeliyle sabah kahvaltısı 10 numara.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı

-

Kendinizi evinizde hissediyorsunuz

Kendinizi evinizde hissediyorsunuz. Çok memnun kaldım. Tercihim burası.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı

-

Süper kahvaltı

Süper ilgi, süper kahvaltı, her zaman tercih sebebi.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı

-

Temiz ve ilgili

Temiz ve ilgili bir otel. Personel güler yüzlü.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı

-

Kahvaltı ve personel

Kahvaltısı ve personelleri mükemmel. Kesinlikle havalimanı etrafında tercih edilebilecek bir otel.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı

-

Havalimanına yakın

Havalimanına yakın, samimi, temiz, hotel personel ilgili, kahvaltı, manzarası müthiş.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı

-

Oda idare eder

Verdiğiniz ücrete göre oda idare eder ama çarşafları temiz kokmuyordu ve yırtıktı. Ayrıca ses izolasyonu çok kötü, yan odanın bütün sesleri sizin odanızda ve tam uçakların uçuş rotasında olduğu için uçak gürültüleri de çok yüksek duyuluyor, en olumlu şey çalışanları diyebilirim, kahvaltısı da çok başarılı değil.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı

-

Tam bana göre bir yer

Oteli çok beğendim. Gerçekten çok güzel, tam bana göre bir yer.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (1)
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı

-

Resepsiyon görevlileri çok iyi

Otel çok güzel. Özellikle resepsiyon görevlileri çok iyi. Hele bir tanesine bayıldım, dönüşte beraber gelmeyi teklif edeceğim. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (1)
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı
Hotel Air Boss - İstanbul Atatürk Havalimanı

-

Sabah kahvaltısı muhteşem

Otel çok güzel, özellikle sabah kahvaltısı muhteşem. Bu otelde kahvaltı için bile kalmayı tercih edebilirsiniz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (1)
Courtyard by Marriott İstanbul International Airport
Courtyard by Marriott İstanbul International Airport

-

Evinizin konforunu yaşayabileceğiniz yer

Güler yüzlü, sıcakkanlı, çok dinamik bir personele sahip. Evinizin konforunu yaşayabileceğiniz bir yer. Tavsiyemdir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Courtyard by Marriott İstanbul International Airport
Courtyard by Marriott İstanbul International Airport

-

Personel ve hizmet çok iyi

Ekip muhteşem güler yüzlü. Personel ve hizmet çok iyi. Her şeyiyle 5 yıldızlı bir otel. Kesinlikle tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Courtyard by Marriott İstanbul International Airport
Courtyard by Marriott İstanbul International Airport

-

Aile sıcaklığı

Aile sıcaklığını hissedebileceğiniz bir ortam. Sabah kahvaltısını mutlaka deneyin derim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)