Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik Oda Fiyatı

Tüm Fiyatları Gör

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Operatörler

Çatalca Otelleri

Çatalca için {{ (filteredHotels).length}} / 2 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Çatalca Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Doğal güzellikleri ve köklü tarihi geçmişi ile Çatalca, İstanbul'un keşfedilmeyi bekleyen ilçelerinden biridir.

Çatalca, İstanbul'a bağlı olan en büyük ilçedir. Çok köklü bir geçmişe sahip olan Çatalca'da ilk yerleşimin yaklaşık 2500 yıl önceye ait olduğu bilinmektedir.

Çatalca, pek çok doğal güzelliğe ve tarihi varlığa sahip bir yerdir. Plajları, denizi, mağaraları, yemyeşil ormanları, şifalı suları, tarihi yapıları ile İstanbul Çatalca keşfedilmesi ve görülmesi gereken bir yerdir.

Çatalca'da yer alan oteller daha çok yaz sezonunda tercih edilmektedir. Yaz sezonunda İstanbul'a yakın ama şehrin gürültü ve karmaşasından uzakta bir tatil yapmak isteyen tatilcilerin ilk tercihlerinden biri olmaktadır Çatalca otelleri.

Tekirdağ, Edirne gibi şehirlerden de tatilcileri ağırlamaktadır.

İstanbul Çatalca'da yer alan oteller genellikle sahile yakın konumda bulunmaktadır. Çatalca otellerinde konakladığınızda hem denize hem de Çatalca merkeze yakın bir konumda olacaksınız. Çatalca'da dilerseniz 3 ve 4 yıldızlı bir otelde ya da daha küçük kent oteli veya pansiyon tarzında bir işletmede kalmanız mümkündür.

Çatalca otellerinden herhangi birinde konakladığınızda Çatalca'nın doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi yapılara da yakın olacaksınız. Hem doğayı keşfedip hem de tarihi yapıları görebileceğiniz, rahat bir konaklama imkanını Çatalca otelleri sizlere sunmaktadır.

Doğal güzellikleri ve köklü geçmişiyle İstanbul'da keşfedilmeyi bekleyen bir bölge; Çatalca…

Çatalca, İstanbul'un en büyük ilçesi olma özelliği taşıyor. Marmara'nın Trakya bölgesinde kalan Çatalca'nın doğusunda Eyüp, Gaziosmanpaşa, Büyükçekmece, kuzeyinde Karadeniz, batısında ise Silivri ve Tekirdağ yer alıyor.

Geçmişten bugüne pek çok isimle anılmış Çatalca. Ortaçağ'da Metra, Selçuklu döneminde de Haniçe. Bugünkü ismini ise çatala benzeyen bir dağın eteğinde kurulu olmasından dolayı almış.

İstanbul'un batı kısmında yer alan ilçelerden biri olan Çatalca, özellikle yaz aylarında bir hayli ziyaret ediliyor. Özellikle günübirlik geziler için tercih edilen Çatalca, pek çok piknik alanına ev sahipliği yapıyor.

Hafta sonu piknik yapmak, gezmek ya da denize girmek için Çatalca otellerinde konaklama yapabilirsiniz. Hatta Çatalca otellerinde konakladığınız süre boyunca hem doğanın tadını doyasıya çıkarabilir, hem de tarihin derin izlerinin peşinden gidebilirsiniz. Bu anlamda Çatalca konaklamalarınızı büyük bir keyfe dönüştürebileceğiniz birçok gezilecek yer bulunuyor.

Yazın denizin ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz plajlar, Çatalca tatilinize büyük renk katacak. Ancak Çatalca'ya kadar gitmişken Dağyenice Alaiye Şehitliği, Çatalca Georgios Kilisesi, Mübadele Müzesi ve İnceğiz Mağaraları'nı mutlaka görün.

Konaklamalarınızı oldukça eğlenceli bir hale getirecek olan Çatalca otelleri ise fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Çatalca otel fiyatları, sezondan sezona değişkenlik gösteriyor. Özellikle yaz aylarında Çatalca otel fiyatlarında bariz bir artış meydana geliyor. Yaz sezonu ile birlikte Çatalca otel fiyatlarını etkileyen diğer unsurlar da otelin sunduğu hizmetler ve o hizmetlerin kalitesi. Lüks ve yüksek kalitede hizmet sunan Çatalca otellerinin fiyatları, diğerlerine oranla biraz daha yükseklerde seyrediyor. Bununla birlikte açık yüzme havuzu, hamam, sauna ve spa merkezi gibi olanaklar sunan Çatalca otellerinin fiyatları bir tık daha yukarıda. Ancak her gelir düzeyine uygun bir otel bulabilmek mümkün Çatalca'da. Genel olarak 2018 Çatalca otel fiyatlarının ortalama 175 TL civarında olduğunu söyleyebilirsiniz.

Siz de İstanbul'da hem doğal güzelliklerin tadını çıkarmak, hem de tarihi bir keşfe çıkmak istiyorsanız, konaklamak için Çatalca'yı tercih edebilir ve bütçenize uygun olan bir Çatalca otelinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Unutmayın, erken rezervasyon Çatalca otel fiyatlarından daha uyguna yararlanmanızı sağlayabilir.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Çatalca Hakkında

İstanbul'un en büyük ilçesi olan Çatalca, Marmara'da Trakya bölgesinde, doğusunda Eyüp, Gaziosmanpaşa, Büyükçekmece, kuzeyinde Karadeniz, batısında Silivri ve Tekirdağ ile çevrilidir.

Ortaçağda Metra, Selçuklu zamanında Haniçe adlarıyla anılan Çatalca, bugünkü adını, çatala benzeyen bir dağın eteğinde kurulu olduğu için almıştır.

Yaklaşık 2500 yıllık bir tarihe sahip olan Çatalca, Roma, Bizans ve Osmanlı'ya yurtluk etmiş ve 19. yy'ın ikinci yarısından itibaren İstanbul'u batıdan koruyan savunma hattı ile önem kazanmıştır.

Nüfusu 90000 civarında olan Çatalca'da halk geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlamaktadır.

Çatalca'da gezebileceğiniz tarihi yerler; Alipaşa Camii, Ferhatpaşa Camii, Kaleiçi Camii, Mescit Camii, 507-511 Tarihlerinde Savunma Amaçlı Yapılan Anastasius Surları, Tarihi Çatalca Hamamı, Ferhatpaşa Çeşmesi, Topuklu Çeşmesi, Fotaki Çeşmesi, Alipaşa Çeşmesi, Hacı Mahmut Çeşmesi, Ortaokul Çeşmesi, Çatalca Tren İstasyonu, Tarihi Çınar Ağaçları ve Tarihi Ziraat Bankası binası.

Çatalca'nın doğal güzelliklerinden öncelikle mağaralarından başlayalım, ne dersiniz? 9.yy.da Cenevizlilerden kalan ve barınma amacı ile yapılıp daha sonra kilise olarak kullanılan İnceğiz Mağaraları, İhsaniye Köyündeki İki Göz Mağarası, içerisinde sarkıt, dikit ve gölün olduğu Kocakuyu Mağarası, Elbasan Mağaraları, Gökçeali Mağaraları, Kırkayak Mağaraları.

Şifalı sular bakımından oldukça zengin olan Çatalca'nın su kaynakları; İhsaniye Kaynak Suyu, Istranca Kaynak Suyu, Akalan Kaynak Suyu, Aydınlar İhsaniye Kaynak Suyu, Gümüşpınar Kaynak Suyu, Karamandere Kaynak Suyu, Çörtlen Kaynak Suyu, Ayazma Kaynak Suyu.

Çatalca plajları ise arkası muhteşem orman manzaralı Yalıköy, deniz, akarsu ve ormanın buluştuğu Çilingoz, güzelliği ile büyüleyen Karaburun, Ormanlı ve Evcik Plajı.

İstanbul'un su ihtiyacını karşılayan göl ve barajlar da Çatalca'da; Büyükçekmece Barajı, Terkos Gölü, Sazlıdere Barajı, Düzdere Barajı ve Kuzuklu Dere Barajı.

Çatalca'daki gezi ve piknik alanları ise Hadımköy, Karacaköy, Kuzuludere, Petroldere, Katrandere, Pekmezdere, Muratbey Tepesi, Durusu Parkı, Akalan, Aydınlar, Bahşayiş, Kabakçayır, Balıkhane, Celepköy, Kamara Deresi, Deliklikaya Köyü, Şeytan Deresi, Hallaçlı, Pınarca, Çayır Tarla, Kabakça, Oklalı, Ömerli, Çavuş Ayazma, Kuru Kavak, Doktor Çeşme, Havuz, Kalfaköy piknik ve mesire alanları.

İstanbul'a 59 km. olan Çatalca'ya E-5 ve TEM üzerinden kendi aracınızla gelebileceğiniz gibi İstanbul Yenibosna'dan halk otobüsleriyle de gelebilirsiniz.

Deniz yoluyla gelmek isterseniz Eminönü-Büyükçekmece deniz otobüsü ile Büyükçekmece'ye kadar gelip, oradan da 17 km yol alarak Çatalca'ya ulaşabilirsiniz.

Çatalca otel tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Podimass Hotel
Podimass Hotel

-

Konumu, manzarası, havası

Otelin konumu, manzarası, havası bir harika. Çalışanların ilgisi de hoştu, 2 gün kalma fırsatım olabildi, bir dahaki sefere 1 hafta daha kalmayı düşünüyorum. Çok teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Podimass Hotel
Podimass Hotel

-

Başka adres aramayın

Valla, konumu, denizi, havası enfes... Çalışanları, otel sahibi çok güzel insanlar... Bize gösterdikleri yakınlık, ilgi, alakaya çok teşekkür ederiz. Eylülde lüfer yemeğe gideceğiz tekrar... Karadeniz'i sevenlere duyurulur... Başka adres aramayın...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Podimass Hotel
Podimass Hotel

-

Konumunu çok beğendim

Lokasyon olarak otelin konumunu çok beğendim. İş için gelmiştim, iki gün konakladım. Çok memnun kaldım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)