Çatalca Otelleri

En iyi 3 otel, en uygun fiyatlar

Çatalca Otel Fiyatları

Doğal güzellikleri ve köklü tarihi geçmişi ile Çatalca, İstanbul'un keşfedilmeyi bekleyen ilçelerinden biridir.

Çatalca, İstanbul'a bağlı olan en büyük ilçedir. Çok köklü bir geçmişe sahip olan Çatalca'da ilk yerleşimin yaklaşık 2500 yıl önceye ait olduğu bilinmektedir.

Çatalca, pek çok doğal güzelliğe ve tarihi varlığa sahip bir yerdir. Plajları, denizi, mağaraları, yemyeşil ormanları, şifalı suları, tarihi yapıları ile İstanbul Çatalca keşfedilmesi ve görülmesi gereken bir yerdir.

Çatalca'da yer alan oteller daha çok yaz sezonunda tercih edilmektedir. Yaz sezonunda İstanbul'a yakın ama şehrin gürültü ve karmaşasından uzakta bir tatil yapmak isteyen tatilcilerin ilk tercihlerinden biri olmaktadır Çatalca otelleri.

Çatalca otelleri yalnızca İstanbul'dan değil; aynı zamanda Tekirdağ, Edirne gibi şehirlerden de tatilcileri ağırlamaktadır.

İstanbul Çatalca'da yer alan oteller genellikle sahile yakın konumda bulunmaktadır. Çatalca otellerinde konakladığınızda hem denize hem de Çatalca merkeze yakın bir konumda olacaksınız. Çatalca'da dilerseniz 3 ve 4 yıldızlı bir otelde ya da daha küçük kent oteli veya pansiyon tarzında bir işletmede kalmanız mümkündür.

Çatalca otellerinden herhangi birinde konakladığınızda Çatalca'nın doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi yapılara da yakın olacaksınız. Hem doğayı keşfedip hem de tarihi yapıları görebileceğiniz, rahat bir konaklama imkanını Çatalca otelleri sizlere sunmaktadır.

Çatalca Otel Fiyatları

Doğal güzellikleri ve köklü geçmişiyle İstanbul'da keşfedilmeyi bekleyen bir bölge; Çatalca…

Çatalca, İstanbul'un en büyük ilçesi olma özelliği taşıyor. Marmara'nın Trakya bölgesinde kalan Çatalca'nın doğusunda Eyüp, Gaziosmanpaşa, Büyükçekmece, kuzeyinde Karadeniz, batısında ise Silivri ve Tekirdağ yer alıyor.

Geçmişten bugüne pek çok isimle anılmış Çatalca. Ortaçağ'da Metra, Selçuklu döneminde de Haniçe. Bugünkü ismini ise çatala benzeyen bir dağın eteğinde kurulu olmasından dolayı almış.

İstanbul'un batı kısmında yer alan ilçelerden biri olan Çatalca, özellikle yaz aylarında bir hayli ziyaret ediliyor. Özellikle günübirlik geziler için tercih edilen Çatalca, pek çok piknik alanına ev sahipliği yapıyor.

Hafta sonu piknik yapmak, gezmek ya da denize girmek için Çatalca otellerinde konaklama yapabilirsiniz. Hatta Çatalca otellerinde konakladığınız süre boyunca hem doğanın tadını doyasıya çıkarabilir, hem de tarihin derin izlerinin peşinden gidebilirsiniz. Bu anlamda Çatalca konaklamalarınızı büyük bir keyfe dönüştürebileceğiniz birçok gezilecek yer bulunuyor.

Yazın denizin ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz plajlar, Çatalca tatilinize büyük renk katacak. Ancak Çatalca'ya kadar gitmişken Dağyenice Alaiye Şehitliği, Çatalca Georgios Kilisesi, Mübadele Müzesi ve İnceğiz Mağaraları'nı mutlaka görün.

Konaklamalarınızı oldukça eğlenceli bir hale getirecek olan Çatalca otelleri ise fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Çatalca otel fiyatları, sezondan sezona değişkenlik gösteriyor. Özellikle yaz aylarında Çatalca otel fiyatlarında bariz bir artış meydana geliyor. Yaz sezonu ile birlikte Çatalca otel fiyatlarını etkileyen diğer unsurlar da otelin sunduğu hizmetler ve o hizmetlerin kalitesi. Lüks ve yüksek kalitede hizmet sunan Çatalca otellerinin fiyatları, diğerlerine oranla biraz daha yükseklerde seyrediyor. Bununla birlikte açık yüzme havuzu, hamam, sauna ve spa merkezi gibi olanaklar sunan Çatalca otellerinin fiyatları bir tık daha yukarıda. Ancak her gelir düzeyine uygun bir otel bulabilmek mümkün Çatalca'da. Genel olarak 2019 Çatalca otel fiyatlarının ortalama 175 TL civarında olduğunu söyleyebilirsiniz.

Siz de İstanbul'da hem doğal güzelliklerin tadını çıkarmak, hem de tarihi bir keşfe çıkmak istiyorsanız, konaklamak için Çatalca'yı tercih edebilir ve bütçenize uygun olan bir Çatalca otelinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Unutmayın, erken rezervasyon Çatalca otel fiyatlarından daha uyguna yararlanmanızı sağlayabilir.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

En İyi 8 Çatalca Oteli

Podimass Hotel Çatalca

Otel - Çatalca - 12 Misafir Yorumu

İstanbul'a yakın bir otel arıyorsanız, Çatalca - Yalıköy mevkiindeki Podimass Hotel tam size göre. Podimass Hotel'de hem denizin, hem de ormanlık alanın keyfini çıkarabilirsiniz. Tesisimizin güzel yanlarından biri de, Podimass Hotel olarak dileyen misafirlerimize çadır, karavan veya bungalov evlerimizde konaklama hizmeti vermekteyiz.

Otelimizin alt katında
... İstanbul'a yakın bir otel arıyorsanız, Çatalca - Yalıköy mevkiindeki Podimass Hotel tam size göre. Podimass Hotel'de hem denizin, hem de ormanlık alanın keyfini çıkarabilirsiniz. Tesisimizin güzel yanlarından biri de, Podimass Hotel olarak dileyen misafirlerimize çadır, karavan veya bungalov evlerimizde konaklama hizmeti vermekteyiz.

Otelimizin alt katında PodiMass Restaurantımız'da dünya mutfağından farklı lezzetleri, siz değerli misafirlerimize denizin kum ile birleşiminde veya şömineli deniz manzarası eşliğinde tattırmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Turizm belgeli tesisimiz 60 kişilik kapasiteye sahip olup, ayrıca 25 kişilik kır bahçesi kapasitesi vardır.

Türkiye'nin yöresel tencere yemeklerini tadabileceğiniz gibi, zengin mutfağıyla da grup ve toplu yemeklerinizde her zaman hizmetinizdedir

Daha Fazla Bilgi»

Kurşunlugerme Su Kemeri Çatalca

Kent Oteli - Çatalca - 1 Misafir Yorumu

Tarihi yüzyıllar öncesine kadar uzanan Kurşunlugerme Su Kemeri, Çatalca'ya bağlı olan Gümüşpınar Köyü yakınlarında bulunmaktadır.

İlçe merkezine 30 kilometre uzaklıkta olan su kemeri, Konstantinopolis'in en görkemli su kemerlerinin başında geliyor. Kurşunlugerme Su Kemeri, üç katlı bir yapıya sahip olup, derin bir vadiyi geçmektedir. Yaklaşık 34 metre yüksekliğinde ve 123 metre uzunluğunda bulunan Kurşunlugerme Su Kemeri'nde yapılan incelemelerde, yapının 7. yüzyıl başlarında onarıldığı anlaşılmıştır.

Heybetiyle
... Tarihi yüzyıllar öncesine kadar uzanan Kurşunlugerme Su Kemeri, Çatalca'ya bağlı olan Gümüşpınar Köyü yakınlarında bulunmaktadır.

İlçe merkezine 30 kilometre uzaklıkta olan su kemeri, Konstantinopolis'in en görkemli su kemerlerinin başında geliyor. Kurşunlugerme Su Kemeri, üç katlı bir yapıya sahip olup, derin bir vadiyi geçmektedir. Yaklaşık 34 metre yüksekliğinde ve 123 metre uzunluğunda bulunan Kurşunlugerme Su Kemeri'nde yapılan incelemelerde, yapının 7. yüzyıl başlarında onarıldığı anlaşılmıştır.

Heybetiyle görülmeye değer bir yapı olan Kurşunlugerme Su Kemeri'nin yakınlarında Ballı Germe Su Kemeri de bulunuyor. Tarihe meydan okuyan bu yapıları aynı gün kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz

Daha Fazla Bilgi»

Çilingoz Plajı Çatalca

Tatil Köyü - Çatalca - 23 Misafir Yorumu

İstanbul'da denize girilebilecek yerlerin ilk sıralarında bulunan Çilingoz Plajı, Çatalca ilçesine 65 kilometre uzaklıktadır.

Sıcak yaz aylarında Çilingoz Plajı'na günübirlik gidebilir veya birkaç gün kamp kurabilirsiniz. Şehrin bozulmamış bir doğasını gözler önüne seren plaj, son zamanlarda oldukça ünlendi. Fakat hafta içine göre hafta sonu daha kalabalık oluyor. Eğer gitmeyi planlıyorsanız özellikle hafta içi gitmenizi öneririz
... İstanbul'da denize girilebilecek yerlerin ilk sıralarında bulunan Çilingoz Plajı, Çatalca ilçesine 65 kilometre uzaklıktadır.

Sıcak yaz aylarında Çilingoz Plajı'na günübirlik gidebilir veya birkaç gün kamp kurabilirsiniz. Şehrin bozulmamış bir doğasını gözler önüne seren plaj, son zamanlarda oldukça ünlendi. Fakat hafta içine göre hafta sonu daha kalabalık oluyor. Eğer gitmeyi planlıyorsanız özellikle hafta içi gitmenizi öneririz.

Sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da biraz olsun kalabalıktan kaçmak için Çilingoz'u tercih edebilirsiniz.

Deniz, orman ve gölün arasında ruhunuzu dinlendirebileceğiniz plaj, Çatalca'nın Binkılıç Beldesi'nde bulunuyor

Daha Fazla Bilgi»

Ormanlı Plajı Çatalca

Tatil Köyü - Çatalca - 1 Misafir Yorumu

Ormanlı Plajı, Çatalca'nın Ormanlı Köyü'nde bulunuyor. Köyün muazzam manzaralarından biri olan plajın denizi oldukça temiz. Plaja orman arasından geçen asfalt bir yolla ulaşılıyor ve ilçe merkezine 35 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Ormanlı Plajı'nın kıyısı taşlarla kaplı olması moralinizi bozmasın. 2 metre sonra kumların sıcaklığı ve yumuşaklığını hissedeceksiniz.

Uyarımızı hemen yapalım; eğer Ormanlı Plajı'na gitmek istiyor ve üstelik ... Ormanlı Plajı, Çatalca'nın Ormanlı Köyü'nde bulunuyor. Köyün muazzam manzaralarından biri olan plajın denizi oldukça temiz. Plaja orman arasından geçen asfalt bir yolla ulaşılıyor ve ilçe merkezine 35 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Ormanlı Plajı'nın kıyısı taşlarla kaplı olması moralinizi bozmasın. 2 metre sonra kumların sıcaklığı ve yumuşaklığını hissedeceksiniz.

Uyarımızı hemen yapalım; eğer Ormanlı Plajı'na gitmek istiyor ve üstelik İstanbul'da ikamet ediyorsanız aracınızla yolculuk yapmanızı öneririz. Çünkü köyden plaja yürümek oldukça uzun ve zahmetli geçiyor

Daha Fazla Bilgi»

Dağyenice Alaiye Şehitliği Çatalca

Kent Oteli - Çatalca - 3 Misafir Yorumu

Birinci Balkan Savaşlarında Alanya'dan gelen Alaiye Taburu'nun pusuya düşürülmesi sonucu 657 askerimizin şehit olması anısına yapılan Dağyenice Alaiye Şehitliği, Çatalca'nin 18 kilometre uzaklığındadır.

1912 yılında yaşanan olaydan yıllar sonra yapılan şehitlikte her yıl tören düzenlenmektedir. Dağyenice Köyü'ne yakın olan şehitlik, bölgeye gelen turistler tarafından da sıkça ziyaret edilmektedir
... Birinci Balkan Savaşlarında Alanya'dan gelen Alaiye Taburu'nun pusuya düşürülmesi sonucu 657 askerimizin şehit olması anısına yapılan Dağyenice Alaiye Şehitliği, Çatalca'nin 18 kilometre uzaklığındadır.

1912 yılında yaşanan olaydan yıllar sonra yapılan şehitlikte her yıl tören düzenlenmektedir. Dağyenice Köyü'ne yakın olan şehitlik, bölgeye gelen turistler tarafından da sıkça ziyaret edilmektedir

Daha Fazla Bilgi»

Çatalca Georgios Kilisesi Çatalca

Kent Oteli - Çatalca - 2 Misafir Yorumu

İstanbul'un tarihi mekânlarını ve doğal güzelliklerini bir arada sunan Çatalca, yazlık alanlarıyla tatile gidemeyenlerin günübirlik uğrak noktalarından biri…

Eğer tatile çıkamadıysanız ve Çatalca'nın Evcik Plajı, Ormanlı Plajı ve diğer plajlarında serinlemek istiyorsanız bölgenin tarihi mekanlarını da mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bu tarihi
... İstanbul'un tarihi mekânlarını ve doğal güzelliklerini bir arada sunan Çatalca, yazlık alanlarıyla tatile gidemeyenlerin günübirlik uğrak noktalarından biri…

Eğer tatile çıkamadıysanız ve Çatalca'nın Evcik Plajı, Ormanlı Plajı ve diğer plajlarında serinlemek istiyorsanız bölgenin tarihi mekanlarını da mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bu tarihi noktalardan biri Georgios Kilisesi'dir. Evcik Plajı'na yakın bir konumda olan Georgios Kilisesi'nin 9. veya 10. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilmektedir. Yapılan araştırmalarda kilisenin en son onarımı Anastasius Surları'ndan alınan taşlarla gerçekleştirildiği bilinmekte.

Özellikle Evcik Plajı'nda denize girmeyi planlıyorsanız, yolunuzun üzerinde yel alan Georgios Kilisesi'ni inceleme şansını kaçırmamalısınız

Daha Fazla Bilgi»

Çatalca Ali Paşa Camii Çatalca

Kent Oteli - Çatalca - 1 Misafir Yorumu

Klasik Osmanlı mimarisini yansıtan ibadet mekanları arasındaki Ali Paşa Camii, Çatalca'nın merkezinde bulunuyor.

Caminin Çatalcalı Ali Paşa tarafından yaptırıldığı söylense de bazı kaynaklar bu caminin Hadım Ali Paşa tarafından inşa ettirildiğini öne sürer.

Çatalca Ali Paşa Camii'nin yapımında kesme taş ve tuğla kullanılmıştır. Caminin tek kubbeli olup, sekiz penceresi ve üç birimli bir son cemaat yeri vardır.

Cami, Balkan Savaşları sırasında harap olup, yakın bir zamanda restore edilmiştir. Günümüzde hala
... Klasik Osmanlı mimarisini yansıtan ibadet mekanları arasındaki Ali Paşa Camii, Çatalca'nın merkezinde bulunuyor.

Caminin Çatalcalı Ali Paşa tarafından yaptırıldığı söylense de bazı kaynaklar bu caminin Hadım Ali Paşa tarafından inşa ettirildiğini öne sürer.

Çatalca Ali Paşa Camii'nin yapımında kesme taş ve tuğla kullanılmıştır. Caminin tek kubbeli olup, sekiz penceresi ve üç birimli bir son cemaat yeri vardır.

Cami, Balkan Savaşları sırasında harap olup, yakın bir zamanda restore edilmiştir. Günümüzde hala ibadet mekanı olarak hizmet vermektedir

Daha Fazla Bilgi»

Çatalca Otel Yorumları

10

Podimass Hotel

Podimass Hotel - 12 Haziran 2014, Perşembe 15:36

Konumunu çok beğendim

Lokasyon olarak otelin konumunu çok beğendim. İş için gelmiştim, iki gün konakladım. Çok memnun kaldım.