Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Esenler Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Esenler Otelleri

Esenler için {{ (filteredHotels).length}} / 3 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana Göre
 • Popülerliğe Göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}

Esenler Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Şehir dışından otobüsle gelenlerin İstanbul'un havasını ilk içlerine çektikleri yer.
Esenler İstanbul'un can damarlarından biri olan ilçesidir. İstanbul Şehirlerarası Esenler Otogarı burada yer almaktadır. Tıpkı otobüsler gibi İstanbul ziyaretçilerinin ilk ve son durağı. Anadolu ve Trakya arası ulaşım ağının kalbi Esenler'de atıyor.

Esenler civarı gezilecek yerler Bağcılar, Bakırköy, Bahçelievler ve diğer yakın ilçeler. Esenler civarı Yakın ilçelerinden biri de Bayrampaşa. Burada açılan Forum İstanbul AVM, Esenler civarında gezilebilecek aktivite dolu bir rotaya sahip. Avm içinde yer alan Turkuazoo Akvaryum İstanbul gelip görenleri hayran bırakan bir yer. Esenler otelleri içinden birini tercih ettiyseniz Türkiye'nin ilk akvaryumu olma özelliği taşıyan Turkuazoo'yu gezmeyi sakın ihmal etmeyin.

Esenler otelleri, şehre gezmek ve iş için gelenlerin merkez otogara yakın olmasından dolayı en çok tercih ettikleri yerlerden biridir. Ayrıca Esenler otelleri mevkine yakın bir lokasyonda olan Bağcılar'daki sokaklar, kafe ve çay bahçeleri engelli vatandaşlarımızın merdiven sıkıntısı yaşamadan rahatça gezebilecekleri yürüyüş yolu bulunan bir yer.

İstanbul seyahatinizde Esenler otelleri bölgesinde konaklamayı düşünüyorsanız erken rezervasyon yapmanızda fayda vardır.

İstanbul konaklamalarında en çok tercih edilen bölgelerden biri olan Esenler'de pek çok otel yer alıyor. Esenler otel fiyatları da bu konaklama alternatiflerinin kendi içinde çeşitlenmesini sağlıyor.
İstanbul'un önemli ilçelerinden biri olan Esenler, şehre gelenlerin ilk adım attıkları yer olarak dikkat çekiyor. Bunun nedeni ise ilçenin ev sahipliği yaptığı Esenler Otogarı. Anadolu ve Trakya arasında önemli bir ulaşım ağı oluşturan Esenler, uygun fiyatlı otelleriyle de şehirde konaklamak için en çok tercih edilen bölgelerden biri olma özelliği taşıyor.

Esenler otellerinde konakladığınız süre boyunca, İstanbul'un pek çok noktasına kolay ulaşım sağlayabilmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Bununla birlikte Esenler'e yakın olan Forum İstanbul AVM, Esenler konaklamalarınızı oldukça keyifli hale getirecek bir yer. AVM'nin içerisinde yer alan Turkuazoo Akvaryum İstanbul, özellikle çocuklu ailelerin mutlaka görmesi gereken bir yer.

İstanbul'u keşfetmek ya da iş seyahati amacıyla İstanbul'a gelenlerin tercih ettiği Esenler otelleri, ekonomik konaklamaların bir numaralı tercihi olarak dikkat çekiyor. Esenler otel fiyatları, konaklama masrafını minimuma indirmek isteyenler için fazlasıyla ideal. İstanbul'un en ekonomik konaklama bölgelerinden biri olan Esenler, bu anlamda misafirlerin yüzlerini güldürmeyi başarıyor. Esenler otel fiyatları, otelin bulunduğu konuma, sağladığı hizmete ve o hizmetin kalitesine göre değişkenlik gösteriyor. Ancak Esenler'de yer alan 5 yıldızlı otellerin fiyatları bile bir hayli uygun. Genel olarak 2019 Esenler otel fiyatlarına baktığımızda 85 TL ile 195 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Siz de İstanbul'da hem turistik, hem de iş amaçlı bir konaklama yapmak istiyorsanız Esenler'i tercih edebilir ve bütçenize uygun olan bir Esenler otelinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Hatta erken rezervasyon fırsatlarını takip ederek, Esenler otel fiyatlarından daha uyguna yararlanabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Esenler Hakkında
İstanbul Esenler denilince herkesin ilk aklına gelen yer hep İstanbul Esenler Otogarı olmaktadır.
Esenler, Marmara Bölgesi'nde yer alan İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bulunan ilçesidir. Bölge Bizanslılardan kalan yerleşim alanı olarak geçmektedir. Esenler ilçesinde eskiden Rumlar ikamet etmekteydi. Bu dönemlerden kalan ve ilçenin çevresinde bulunan tarihi eserler İstanbul tarihi ile kıyaslanamayacak derecede azdır.

Esenler ilçesinde yer alan ve günümüze kadar gelmeyi başaran Bizans ve Osmanlı dönemine ait çeşme, su terazisi ve sebil tarihi yapılardan sadece birkçıdır. Ancak bu eserlerin yapım tarihleri tam olarak bilinememektedir.

Esenler bölgesinde Rumların yerleşim yeri olarak geçen Litros, (Esenler) ve Avas (Atışalanı) köylerin etnik yapısı Lozan Antlaşması ile değişmiştir. Cumhuriyet döneminde Rumların Yunanistan'a göç etmesi ile birlikte köyler, Doğu Makedonya'dan gelen Türklere iskan edilmiştir.

Günümüzde Bayrampaşa ve Güngören ilçeleri arasında bulunan Esenler toplamda 18 mahalleden oluşan bir ilçedir. Çevresindeki ilçelerinin aksine Esenler tam bir yerleşim yeri özelliğindedir.

Türkiye'nin neredeyse her ilinden İstanbul'a gelen şehirlerarası otobüslerin son durağı olan Esenler Otogarı da bu ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Hatta sadece yurt içinden değil yurt dışından gelen yolcu otobüslerinin de son durağı yine büyük Esenler Otogarı olmaktadır.

Esenler otel tavsiyeleri
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
6
2
0 (850) 600 73 27
Ramada Plaza İstanbul Tekstilkent
Ramada Plaza İstanbul Tekstilkent
Oruç Reis Mahallesi Tekstilciler Caddesi No:3
Esenler / İstanbul
Türkiye

-

31 Aralık 2016'da yılbaşı galasına katılıp aynı gece konaklayıp 1Ocak 2017'de çıkış yapacaktım. İlk girişimden itibaren sıkıntı yaşamaya başladım. Bir şampuan istedim getirmeleri için 3 kez aramam gerekti yaklaşık yarım saat şampuanı bekledim. Sonra getirdiler. Servisleri çok yavaştı. Gala saati geldiğinde galaya indik. Alkollü bir ortamdı ama buna rağmen küçücük çocuklar vardı. Saat gece 12'yi geçtikten sonra, kapalı bir mekan olan bu mekanda, sigara ve puro içilmeye başlandı. Doğal ben de, kapalı mekanlarda sigara içmek yasak olduğundan, sigara içilmesinden rahatsız olduğumu belirttim. Ama zaten ben bunu şikayet etmek zorunda kalmadan çözmeleri gerekirdi. Sigara içen masalara gittiklerinde 'şu masadaki bayan rahatsız oluyor lütfen söndürür müsünüz sigarayı?' gibi cümlelerle sigaraları söndürtmeye çalıştılar, halbuki yasak olduğunu söyleselerdi kimse itiraz etmezdi. Bir bayan sigarayı gözümün içine bakarak içti ve dumanını da bana doğru üfledi. Ben de kendim müdahale etmeye bayanın yanına gittiğimde bana saldırmaya kalktı, onu garsonlar tuttu. Bu arada bayanın kocası bana saldırdı, ben de kendimi savundum. Evet, sözde mutlu olması gereken bu gece koca bir rezalete dönüşmüştü. Lobiye indim. Gerekeni yapacağız falan dediler. Ama bu saatten sonra ne yaparlarsa yapsınlar gecem batmıştı. Kalmayı da iptal ettim, çıkma kararı verdim. Gecem onların uygulaması gereken ama uygulamadığı kural yüzünden mahvolmuştu. Ben de paramın iadesini talep ettim. Beni uzun bir süre oyaladılar. Polis çağırdım. Polis gelince parayı tam iade edeceklerdi bir şeyler uydurup vazgeçtiler ve beni dava edeceklerini söylediler. Benim şu an alkollü olduğumu ve suçlu olduğumu söylediler aynı zamanda kızımın 18 yaşından küçük olduğunu ve benim onu buraya getirmemin suç olduğunu söylediler! Halbuki benim kızım üniversitede okuyor! Böyle saçma bir iftira mı olur. Kendileri 7-8 yaşındaki çocukları parasıyla almışlarken iyi miydi? Ve de mekanda kamera olmadığını daha sonra da çalışmadığını söylediler! Hangi dediklerine inanayım?! Bundan sonra da karakola şikayetçi olmaya gittim. Benim gecemi böyle rezil etmeye ne hakkınız vardı?!!

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
6
2
0 (850) 600 37 34
Grand S Hotel
Grand S Hotel
Otogar Yolu No:20 Esenler
Esenler / İstanbul
Türkiye

-

Son derece bakımsız bir otel, restoran bölümü kesinlikle hijyenik değil. Akşam saatlerinde güvenle çıkıp gezebileceğiniz bir yer yok.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
6
10
0 (850) 600 37 34
Grand S Hotel
Grand S Hotel
Otogar Yolu No:20 Esenler
Esenler / İstanbul
Türkiye

-

Otel çok nezih, ayrıca servisi de gayet hızlı, personel güler yüzlü.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
6
10
0 (850) 600 73 27
Ramada Plaza İstanbul Tekstilkent
Ramada Plaza İstanbul Tekstilkent
Oruç Reis Mahallesi Tekstilciler Caddesi No:3
Esenler / İstanbul
Türkiye

-

Tatil kampına hiç gerek yok, burası tam yeri.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
6
10
0 (850) 600 73 27
Ramada Plaza İstanbul Tekstilkent
Ramada Plaza İstanbul Tekstilkent
Oruç Reis Mahallesi Tekstilciler Caddesi No:3
Esenler / İstanbul
Türkiye

-

Spor salonu çok iyi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
6
8
0 (850) 600 73 27
Ramada Plaza İstanbul Tekstilkent
Ramada Plaza İstanbul Tekstilkent
Oruç Reis Mahallesi Tekstilciler Caddesi No:3
Esenler / İstanbul
Türkiye

-

Çok hoş bir yer, bayıldım doğrusu. Güzel düşünülmüş. Birkaç eksiği var, zamanla giderilir gibi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)