Eyüp Otelleri

Haliç’in ihtişamlı manzarasını gözler önüne seren tarihi bir ilçe; Eyüp…Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Yıldız

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Eyüp Otelleri

Toplam 7 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Eyüp Otelleri ve Eyüp Otel Fiyatları

Haliç'in ihtişamlı manzarasını gözler önüne seren tarihi bir ilçe; Eyüp…

Eyüp, İstanbul'un Avrupa Yakası kısmında bulunuyor. İstanbul'un en eski yerleşim bölgelerinden biri olan Eyüp, Haliç kıyılarından başlayıp, İstanbul Surları'nın dışına kadar uzanıyor. Çatalca Yarımadası'na doğru devam eden Eyüp, tarihi atmosferiyle şehirde yapacağınız konaklamalarda tercih edebileceğiniz bölgelerden biri aynı zamanda.

Eyüp, sadece bugün değil, Osmanlı döneminde de oldukça önemli bir yerleşim bölgesi olarak görülüyormuş. Bu anlamda pek çok tarihi esere de ev sahipliği yapıyor Eyüp. Camilerden kiliselere, medreselerden külliyelere, imarethanelerden hamamlara, kabristanlardan türbelere kadar geniş bir tarihi gezi planlayabilirsiniz Eyüp'te konakladığınız sürece.

Sadece tarihi yapıları ile değil, doğal güzellikleri ile de dikkat çekiyor Eyüp. Özellikle Haliç ve adaları, meşhur Pierre Loti Tepesi, yemyeşil alanları ve tepelerinden baktığınızda sizi etkisi altına alacak şehir manzarası ile Eyüp, yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor.

Turistler tarafından bu denli yoğun ilgiyle karşılan Eyüp'te, konaklama ihtiyacınızı giderebileceğiniz pek çok otel yer alıyor. 3 ve 4 yıldızlı otellerden, 5 yıldızlı otellere ve butik otellere kadar birçok alternatif barındırıyor Eyüp otelleri. Bazı Eyüp otelleri, muhteşem Haliç manzarasıyla, misafirlerinin konaklamalarına ayrı bir keyif katıyor. Konuklarına modern bir konaklama hizmeti sunan Eyüp otelleri, ulaşım açısından da büyük bir kolaylık sağlıyor. Hatta bazı Eyüp otellerinin hemen önünden tramvay geçiyor. Bu sayede İstanbul'u rahatlıkla keşfetme imkanına da sahip oluyorsunuz.

Eyüp otellerinde konakladığınız süre boyunca Eyüp Sultan Camii, Eyüp Sultan Türbesi, Caferpaşa Medresesi, Zalpaşa Camii, Feshane, Pierre Loti ve santralistanbul mutlaka gezi listenizde bulunması gereken yerler arasında... Aklınızın bir köşesinde bulunsun.

Siz de, özellikle İstanbul'da tarihi bir gezi planlıyorsanız, konaklamak için Eyüp'ü tercih edebilir ve Eyüp otellerinden birinde rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Türk Edebiyatı'nın en ünlü tepelerinden Pierre Loti'ye, Feshane ve Haliç'e ev sahipliği yapan buram buram tarih kokan ilçe.

Eyüp ilçesi adını içinde türbesi de bulunan ve İslam Dünyası tarafından oldukça iyi bilinen Ebu Eyyûb el-Ensarî'den almıştır. Tıpkı ilçenin adı gibi Eyüp'ün simgelerinden biri olan tepesi de, adını Türk dostu olarak tanınan Fransız asıllı yazardan alır. Yazarın asıl adı Julien Viaud'dır. Mahlası olan Pierre Loti tepeye adını vermiştir. Pierre Loti tepesi Türk Edebiyatı akımlarından Servet-i Fünun akımına kapılmış yazarların hayatlarında oldukça önemli bir yere sahiptir.

Tarihi yerleri, manzarası ve şehrin canlılığını bir arada barındıran İstanbul'un şirin ilçelerinden biridir Eyüp. Padişahların, sadrazamların, din, tasavvuf, ilim, fikir, sanat adamlarının, şairlerin ebedi istirahatgahları da buradaki Eyüp Sultan Mezarlığı'nda bulunmaktadır. Eyüp, İstanbul'un kültür ve din turizminin en çok görüldüğü yerlerden biridir. Feshane'de düzenlen bir etkinlikten sonra teleferikle Pierre Loti Tepesi'ne çıkıp bir bardak çay ile muhteşem Haliç manzarasının tadını çıkaranlara rastlamak mümkündür.

Bu bölge din, kültür ve sanat faaliyetlerinin etkin bir şekilde görüldüğü yer olmasından ötürü Eyüp çevresindeki otellerinin önemi artmaktadır. Eyüp otelleri içinde butik oteller bulunduğu gibi yıldızlı tesisler de bulunmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdikleri bu noktada bulunan tesislerde konaklamak için erken rezervasyon yaptırmak önem kazanıyor. Eyüp otel fiyatları, konaklamayı düşündüğünüz otelin yapısına göre değişiklik gösterse de genel olarak bu bölgede bulunan otellerin fiyatları birbirlerine oldukça yakındır.

Eyüp otel tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Vialand Palace Hotel
Vialand Palace Hotel

-

Bu hotel bir harika

Bu hotel bir harika. :) En küçük odası 60 metre. Kendinizi evinizde hissedebilirsiniz. Kapıdan çıktığınız gibi Temapark ve eğlence dibinizde. Fazla söze gerek yok, müthiş, fiyatlar da çok iyi!

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Turquhouse Hotel
Turquhouse Hotel

-

Haliç'in kıyısında

Otel restore edilmiş. Osmanlı mimarisini yansıtacak şekilde yeniden yorumlanmış. Haliç'in kıyısında bulunmaktadır. Manzarası çok iyi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Turquhouse Hotel
Turquhouse Hotel

-

Personel daha iyi olmalı

Otel biraz mutaasıp. Alkol satılmıyor bundan dolayı daha çok Arapların tercih ettiği bir yer. Manzarası süper. Ama personelin daha iyi olmasını beklerdim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Turquhouse Hotel
Turquhouse Hotel

-

Ücretler fazla

Atatürk Havalimanı'ndan misafirimizi uçağına bırakıp dönerken attığımız İstanbul turunun zamanını biraz uzatınca gecenin bir yarısı kendimizi Pierre Loti'de bulduk ve yorgunluktan başka bir yere gitmek işimize gelmediği için Turquhouse Boutique Hotel'de kaldık. Rezervasyonumuz olmadığı için tek boş oda olan suit odada, (ne suitler gördüm bunun suitle uzaktan yakından alakası yok) gecelik 190 Euro vererek kaldım. Bu ücrete başka bir otelde şahane bir suitte kalabilirdim. Normalde asla o ücreti ödemez, otelde kalmaz geri dönerdim ama yorgunluktan bitap düştüğüm için kendimi mecbur hissettim. İşin en ilginç yanı ücretleri oldukça yüksek olan otel yönetiminin resepsiyonun hemen arka tarafındaki bir odada, resepsiyona gelen müşterilerin duyabileceği şekilde "oteli nasıl yüksek fiyatlara doldurabiliriz?" toplantılarıydı. Oda temizliği şahane, ısınma problemi yok, LCD televizyon var. Otantik bir Osmanlı dekerasyonuyla döşenmiş. Dışarıdan görünüşü ve pencereleri çok sevimli. Mini barı korkunç kötü, içerisinde susamlı çubuk vardı düşünün. Mutaasıp bir otel ve alkol satılmıyor ve bu nedenle daha çok Arap turistlerin uğrak yeri. Aynı zamanda bulunduğu yer İstanbul Eyüp'te ve Eyüp de İstanbul'un muhafazakar kesiminin çoğunluğunu barındırması nedeniyle misafirlerinin büyük bir bölümü halkın bu kesiminden. Odalarında daha önce başka bir otelde bulmadığım bir hizmet gördüm ve çok hoşuma gitti. Banyoda lavoba kenarında bir kutu var ve bu kutunun içerisinde karton kutularla paketlenmiş kadın pedi (ki bunu şimdiye kadar kaldığım hiçbir otelde görmedim süper bir hizmet, güzel düşünce), diş firçası, diş macunu, traş köpüğü, traş bıçağı, ekstra banyo lifi, yara bandı, kulak temizleme çubuğu ve ekstra kükürtlü sabun var. Aynı zamanda giysi dolabının içerisinde ayakkabı çekeceği ve silme süngeri de bulunuyor. Kahvaltı+oda konsept kaldım. Pierre Loti'nin o muhteşem manzarası eşliğinde çayımı yudumlayıp kahvaltımı etmek muhteşemdi. Otelde kalıyor olmam sadece buna değdi .Diğer hizmetlerinden memnun kalmadım. Bu arada daha önceki kahvaltılarına nazaran açık büfe kahvaltı kalitesi bozulmuş. Çok az sayıda çeşit bırakmışlar. Bir de ilginçtir kahvaltınızı alırken personel birbirleriyle müşteri yanında didişiyor. Yani personel kalitesi de düşmüş. Aracımızı akşamdan alıp park etmeye uğraşmasınlar diye biz park etmiştik. Öğlen çıkarken başka bir yerde bulduk, bu da ilginçti. Sözün kısası; bu kadar paraya değmiyor, bundan sonra sadece Aziyade Restoranı'na, o muhteşem manzara karşısında sabah kahvaltısı etmek için giderim. Tabi bu arada beni şaşırtacak bir kaliteye imza atarlarsa yeniden misafirleri olabilirim. (Tabii fiyatları da düşürdüklerinde.)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)