Mersin feribot saatleri ve seferleri.

Mersin Feribot Seferleri

Bir liman kenti olan Mersin, Kıbrıs ve Lübnan’a gerçekleştirilen feribot seferleri ile oldukça önemli bir yere sahip…

Mersin Feribot Seferleri

Bir liman kenti olan Mersin, Kıbrıs ve Lübnan'a gerçekleştirilen feribot seferleri ile oldukça önemli bir yere sahip…
Akdeniz'in en önemli şehirlerinden biri olan Mersin, saklı kalmış doğal koyları ve tarihi zenginlikleri ile keşfetmeye doyamadığımız şehirlerden biri. Ülkemizin en iyi limon, portakal, çilek ve domatesinin yetiştiği Mersin, Orta Akdeniz'in sahip olduğu en değerli şehirlerden biri olma özelliği taşıyor. Attığınız her adımda Likya uygarlığına ait bir kalıntıyla karşılaşabileceğiniz Mersin, deniz taşımacılığında da son derece önemli bir yere sahip.

Mersin feribot seferleri, hem şehir merkezinden hem de Silifke'nin Taşucu beldesinden gerçekleştiriliyor. Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti'nin Girne ile Gazimağusa kentlerine ve Lübnan'ın Tripoli şehrine karşılıklı gerçekleştirilen feribot seferlerinin yanı sıra, Yeşilovacık, Bozyazı, Taşucu ve Mersin Merkez'de olmak üzere yat barınma yerleri de bulunuyor.

Mersin feribot seferlerini düzenleyen 3 tane firma yer alıyor. Hem deniz otobüsü hem de feribot seferleri gerçekleştiren bu firmalar; Fergün Denizcilik, Akgünler Deniz Taşımacılığı ve Kıbrıs Türk Denizcilik İşletmesi.

Mersin feribot seferleri arasında bulunan Taşucu-Tripoli (Lübnan) arası seferler, 2 günde bir karşılıklı olarak düzenleniyor. Mersin-Gazimağusa seferleri ise her pazartesi, çarşamba ve cuma günleri saat 20:00'de, Gazimağusa'dan Mersin'e ise her perşembe saat 17:00'de ve her pazar saat 20:00'de gerçekleştiriliyor.

Yaya ve kendi aracınızla binebileceğiniz Mersin feribotlarının ücret tarifeleri için ilgili firmaların internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın