Kızkalesi bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Kızkalesi Aktiviteleri

Kalesi, kumsalı, masmavi denizi ve hareketli geceleri ile Akdeniz'in incisi Kızkalesi.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Kızkalesi Görülecek Yerler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Kızkalesi Görülecek Yerler - Kızkalesi En İyi 10 Yapılacak Şey

Kalesi, kumsalı, masmavi denizi ve hareketli geceleri ile Akdeniz'in incisi Kızkalesi.

Kızkalesi, özellikle Mersin ve çevre illerin yaz mevsiminde havaların ısınması ile tercih ettikleri bölgenin en ünlü ve meşhur tatil yöresidir. Kızkalesi'nin bu kadar popüler olmasının bir çok nedeni vardır. Kızkalesi'ni cazip hale getiren bu turistik belde de yapılacak şeyler ve görülecek yerler şöyledir;

Kızkalesi'nin sahip olduğu tarihi zenginlik hakkında beldeye adını veren kıyıya çok yakın konumlandırılmış kale fikir vermektedir. Bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmış, ticaretin başladığı bölgede yer alan Kızkalesi ve çevresinde görülmesi gereken tarihi yapılar şöyledir; Kızkalesi Deniz Kalesi, Adam Kayalar, Öküzlü Ören Yeri, Kanyteleis Kanlıdivane, Elaiussa Sebaste, Korykos Kara Kalesi.

Kızkalesi'nin uzun kumsalı, mavi bayraklı plajı ve masmavi denizi bu tatil beldesine tatilcileri mıknatıs gibi çeken en önemli özelliğidir. Özellikle yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler için denizde su seviyesinin çok yavaş yükselmesi rahatça denizin tadınının çıkarılmasına imkan sağlamaktadır. Burada sahilden kiralayacağınız kano ya da tekne ile kaleye gitmek oldukça moda. Kendinize güveniyorsanız, yüzerek de kaleye ulaşabilirsiniz. Kaldığınız otelin sahile kıyısı varsa otelin önünden rahatça denize girebilir, şezlong, şemsiyelerden faydalanabilirsiniz. Otelinizin böyle bir hizmeti yoksa hiç dert değil, sahilde cüzi rakamlara şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Sahil epey uzun, yazın ortasında dahi gitseniz, rahatça yüzüp, güneşlenebilirsiniz. Sahilde ayrıca her tür su sporunu yapabileceğiniz imkanı sizlere sunan aktivite merkezi var. Parasailing ile Kızkalesi'ni ve deniz içerisindeki kaleyi gökyüzünden izlemenizi tavsiye ederim.

Kızkalesi'nde gün genellikle sahilde güneşlenip, yüzerek geçmekte. Arkadaş grubu ile gitmişseniz, merkezdeki cafeler, bilardo salonları keyifli vakit geçirmek için tercih edilebilir.

Kızkalesi'nde yemek için çok alternatif yok. Erdemli ile Silifke'yi bağlayan yolun ikiye böldüğü beldede bu yol üzerinde sıralanmış yarı açık, devasa büyüklükte, genellikle kebap türü yemekler yapan restoranlar ilk tercih olabilir. Balık yemek isterseniz Akdeniz'e has Lagos balığını Narlıkuyu'da ki restoranlar hakkıyla yapıyor. Restoranların diğer ilginç özelliği denize doğru çıkıntı yapmış terasları. Özellikle bu teraslardaki bir masada keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.

Geceleri Kızkalesi sahili hareketli. Bar, disco tarzı gece klüplerinde eğlenmekten ziyade, genellikle çocuklu aileler kordon boyunca gecenin serinliğinde yürüyüş yaparak günü tamamlamaktadırlar.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın