İznik bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

İznik Aktiviteleri

Zeytin ağaçlarının gölgesini kendisine mesken edinmiş, Bursa’nın çinisiyle ünlü şirin bir ilçesidir İznik…İznik Aktiviteleri

Zeytin ağaçlarının gölgesini kendisine mesken edinmiş, Bursa'nın çinisiyle ünlü şirin bir ilçesidir İznik…
Sahili, gölü, camileri, tatlı su balıkları ve daha pek çok özelliği ile İznik, anlatılarak bitirilemeyecek güzelliklerle dolu bir yer. Bursa'ya 77 km mesafede bulunan İznik, muhteşem çinileri, tarihi eserleri, rengarenk çiçeklerle bezenmiş yolları ile adeta bir masalı andıracak güzelliktedir.

Bu eşsiz güzelliklerin ortasına düşmüşken, İznik'te yapılacak şeyler listemize mutlaka göz atlamalısınız.

İznik Gölü: Türkiye'nin 5. büyük gölü olan İznik Gölü kenarında yapılacak en güzel şey hiç şüphesiz piknik keyfidir. Huzuru arayanların uğrak noktalarından biri olan İznik Gölü kıyılarında doğanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Sansarak Kanyonu: İznik gezinizin en can alıcı noktalarından biri de kesinlikle Sansarak Kanyonu'dur. Türkiye'nin en zor yürüyüş noktalarından biri olan Sansarak Kanyonu'nda, macera dolu bir yürüyüş yapabilirsiniz.

İznik'e gelmişken tarihi yapıları da mutlaka ziyaret etmelisiniz. Özellikle İznik Kalesi, Nikaia Antik Kenti ve Kırgızlar Türbesi'ni mutlaka görmelisiniz.

İznik'te alışveriş keyfi bir başka güzel. Özellikle Çarşamba günleri Konak Çarşısı'nda kurulan Köylü Pazarı'na mutlaka uğramalısınız. Burada birbirinden güzel, ev yapımı ve taze ürünler bulabilirsiniz. Ayrıca 30'dan fazla bulunan Çini Atölyelerinden birine uğrayarak, Bursa'nın ünlü çinilerinden de satın alabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın