Gölyazı Görülecek Yerler

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı bir belde olan Gölyazı, il merkezine 42 km uzaklıkta yer almakta olup, şehrin kalabalığından uzaklaşmak isteyenlere muhteşem bir hafta sonu kaçamağı sunmaktadır.Gölyazı Görülecek Yerler - Gölyazı En İyi 10 Yapılacak Şey

Bursa'nın Nilüfer ilçesine bağlı bir belde olan Gölyazı, il merkezine 42 km uzaklıkta yer almakta olup, şehrin kalabalığından uzaklaşmak isteyenlere muhteşem bir hafta sonu kaçamağı sunmaktadır.
Bursa'nın sevimli beldelerinden biri olan Gölyazı özellikle bahar ve yaz aylarında ziyaretçilerine huzur dolu bir hafta sonu seyahati sunmaktadır. Yılın tüm stresinde arınırken, sevdiklerinizle keyifli bir gün geçireceğiniz Göyazı'da nereye gitmeli ve neler yapmalı merak ediyorsanız ise mutlaka sizin için hazırladığımız yazıya bir göz atın.

Kahvaltı: Küçük bir balıkçı kasabası olan Göyazı'da ilk yapmanız gereken aktivite hiç şüphesiz güzel bir kahvaltı etmek. Günün geri kalanında size enerji verecek olan kahvaltı için ise dilerseniz beldede yer alan kahvaltıcıları ya da göl kenarında mis kokuları ile gönlünüzü fethedecek olan yöre kadınlarının elinden çıkan sıcacık gözlemeleri tercih edebilirsiniz.

Aziz Panteleimon Kilisesi: Gölyazı Kültür Evi olarak da isimlendirilen Aziz Panteleimon Kilisesi, hemen köyün girişinde sol tarafta yer alıyor. Gölyazı ziyaretinizi sırasında mutlaka uğramanız gereken kilise, yakın zamanda restore edilmiştir.

Ağlayan Çınar: Köyde görmeniz gereken duraklardan biri olan Ağlayan Çınar, yaklaşık 750 yıllık bir çınar ağacı. İlginç bir efsaneye sahip olan ağacın altında biraz soluklanıp, ağacın efsanesini öğrenmeden Gölyazı seyahatinizi sonlandırmayın.

Sandal Turu: Ulubat Gölü çevresinde kurulan olan Gölyazı köyünde balıkçılık yöre halkının önemli geçim kaynaklarından biri. Bu sebeple köyde yaşayan pek çok ailenin kendine ait minik balıkçı tekneleri bulunuyor. Yöre halkı beldelerini ziyarete gelen konukları ise sandalları ile mini bir göl turuna katılma olanağı sunuyor. Kişi başı olarak ücretlendirilen sandal turu, Gölyazı'da yapmanızı tavsiye ettiğimiz bir diğer keyifli alternatif.

Zambak Tepe:Daha önceleri bir Rum köyü olan Gölyazı, Zambak Tepe adında eski bir Rum mezarlığına ev sahipliği yapmaktadır. Muhteşem bir Gölyazı manzarasına sahip olan bu tepeye köy ziyaretiniz sırasında mutlaka uğramayı ihmal etmeyin

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın