Gölbaşı Yapılacak Şeyler

Ankara'nın turizm faaliyetlerinin en yoğun olduğu yerlerinden biri olan Gölbaşı ilçesinde yapmanızı önerdiğimiz şeyler şöyle:Gölbaşı Yapılacak Şeyler

Ankara'nın turizm faaliyetlerinin en yoğun olduğu yerlerinden biri olan Gölbaşı ilçesinde yapmanızı önerdiğimiz şeyler şöyle:

Mogan ve Eymir göllerinde doğayla iç içe vakit geçirebilir, her iki gölde de su sporları ile ilgili aktiviteler yapabilir, olta balıkçılığı ile balık tutabilir, göl kenarında bisiklete binebilir, trekking yapabilir, göl etrafındaki restoran ve cafelerde güzel vakit geçirebilirsiniz.

Moganpark'ın geniş alanında piknik yapabilir, park içindeki tesislerde zaman geçirebilir ve doğal güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Atatürk Sahil Parkı'nda düzenlenen festival ve etkinliklere katılabilir, çay bahçeleri, yürüyüş alanları ve piknik alanlarında hoş zaman geçirebilirsiniz.

Gölbaşı aynı zamanda çevredeki üniversitelerin havacılık kulüplerinin eğitim verdikleri bölgedir. Özellikle yamaç paraşütü yapmak isterseniz uygun imkanları bulmanız mümkün. Ayrıca yine ilçenin farklı mahallelerinde at çiftlikleri, model uçak alanları ve motor sporları yapabileceğiniz yerler de mevcut.

Mağara ve kültür turizminin de oldukça gelişmiş olduğu Gölbaşı'nda gezmenizi önerdiğimiz mağaraların başında Tulumtaş Mağarası geliyor. 1. derece doğal sit alanı olan ve muhteşem güzellikteki mağara doğaseverlerin bölgedeki uğrak yerlerinden biri. Ayrıca Koparan Taşdeve Mağarası, Gerder Mağarası, Selametli Mağarası, Karacaören Mağarası ve Cimşit Mağarası da görmenizi tavsiye ettiğimiz diğer mağaralar.

Kültür varlıkları açısından zengin bir yöre olan Gölbaşı'nda antik çağlara ait höyükler ve ören yerleri de gezebileceğiniz diğer yerlerdir.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın