Bursa feribot saatleri ve seferleri.

Bursa Feribot Seferleri

Marmara Bölgesi’nde deniz ulaşımı için oldukça önemli bir yere sahip olan Bursa, feribot seferlerinin en yoğun olduğu şehirlerden biri…

Bursa Feribot Seferleri

Marmara Bölgesi'nde deniz ulaşımı için oldukça önemli bir yere sahip olan Bursa, feribot seferlerinin en yoğun olduğu şehirlerden biri…
İstanbul, Ankara ve İzmir'den sonra Türkiye'nin 4. büyük metropol kenti olan Bursa, yıl boyunca yüz binlerce yerli ve yabancı turist ağırlıyor. Ülkemizin nüfus yoğunluğu bakımından da en yoğun 4. büyük şehri olan Bursa, ekonomisiyle oldukça önemli bir yere sahip. Doğal ve tarihi güzellikleriyle ülkemizin en gelişmiş kentleri arasında bulunan bu yeşil kent, Ulu Camii'yle, Uludağ'ıyla, Zeki Müren'iyle ve Osmanlı'nın tarihi başkenti olmasıyla Türkiye'nin en önem teşkil eden şehirlerinden biri.

Tüm bunların yanı sıra şifalı termal sıcak suları ve Uludağ Kayak Merkezi ile Bursa, kış turizminin de gözde adreslerinden biri. Elbette Gölyazı, İznik, Tirilye ve Cumalıkızık gibi değerleriyle de dört mevsim boyunca ziyaretçi ağırlayamaya devam ediyor Bursa.

Bursa, deniz taşımacılığı konusunda da oldukça önemli bir yere sahip. Bursa feribot seferleri, Mudanya ve Güzelyalı iskelelerinden gerçekleştiriliyor. Bursa'dan karşılıklı olarak İstanbul ve Armutlu'ya düzenlenen Bursa feribot seferleri, iki firma tarafından gerçekleştiriliyor. Bunlardan biri olan BUDO (Bursa Deniz Otobüsleri), Mudanya iskelesinde faaliyet gösteriyor. Diğer bir firma olan İDO (İstanbul Deniz Otobüsleri) ise Güzelyalı iskelesinde hizmet veriyor.

Bursa feribot seferleri, yaz ve kış tarifesi olarak değişkenlik gösterebiliyor. Deniz otobüsleri sadece yaya yolcu taşırken, feribotlar hem yaya hem de araçlı yolcuları taşıyor. Bursa feribot fiyatları ise uçak biletinde olduğu gibi gidilecek tarihe ve biletin alındığı tarihe göre değişiyor. Öğrenci, 65 yaş üstü gibi indirimli tarifeler de mevcut. Kimi zaman promosyon bilet de bulabilmeniz mümkün.

Bursa feribot seferleri hakkında daha fazla bilgi ve ücret tarifeleri için BUDO ya da İDO'nun internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın