Öğrenciler İçin Bütçe Dostu Tatil Beldeleri, Türkiye

Öğrenciler İçin Bütçe Dostu Tatil Beldeleri

2 Yorum

Rota Önerileri Deniz Altungül

Öğrenciler İçin Bütçe Dostu Tatil Beldeleri
Öğrenciyken yapılan tatiller hafızalardan asla silinmez. Sonuçta hepimiz bir zamanlar öğrenciydik ve orta halli ailelerin üniversiteye gidiyor diye övündüğü çocuklardık. Aklımız bir karış havadaydı ama har vurup harman da savuramazdık. İçimizde bir yerlerde bir parça da olsa sorumluluk duygusu hep vardı. Bu nedenle de her şeyin öğrenci işi olanına kaçardık. Tatilin bile! Az bütçeyle bol eğlence ya da doğayla baş başa kısa kaçamaklar, bu "öğrenci işi listede", her öğrenci kendi kafasına hitap edecek bir yer mutlaka bulacak. 24 Ocak okulların kapanması ile sömestr tatilinin başlaması bir öğrencinin tatile çıkmasının tam zamanı değil mi? Hem yoğun okul dönemini geride bırakacağınız hem de günlük sitresi arınacağınız tatil önerileri listesini sizler için oluşturduk. Daha fazla sömestr tatil önerileri öğrenmek isterseniz Neredekal.com'un derlediği Keşif Rehberi yazılarına göz atabilirsiniz! İyi tatiller şimdiden!

1 – Olimpos

öğrenciler için olimposKlişe değil, hakikat! Türkiye'de öğrenci işi ucuz tatil önerileri denildiğinde akıllara düşen ilk rota hiç şüphesiz Olimpos oluyor. Artık bu öyle oturmuş bir şey ki, giden kişiler de orada bol öğrenci kitlesi ile karşılaşacağını biliyor. Bunda üniversitelerin, her yaz mevsimine girerken mutlaka bir Olimpos gezisi planlıyor olmasının da etkisi büyük. Fiyatlar uygun, bungalov evler ve kamp alanları, bir öğrencinin rahatlıkla konaklama yapabileceği mekanlar. Öğrenciyseniz, tatile gitmek istiyorsanız ve hala Olimpos'u görmemişseniz hiç düşünmeyin deriz. Bütçe Dostu Olimpos Otellerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz!
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

2 – Assos

öğrenciler için assosKulağa biraz sıkıcı mı geldi? Ancak herkes gibi öğrencilerin tatil anlayışları da birbirinden farklılık gösteriyor. Bazen aranan şey sadece deniz, güneş ve akşamları sahilde gitar çalmalı aktiviteler olabiliyor. Ege'de gitarıyla "Akdeniz Akşamları" çalmayan kaç kişi kaldık ki? Assos'un genel olarak çok da ucuz olduğunu söyleyemeyiz aslında. Ancak bir-iki küçük kamp alanı ve ufak çaplı pansiyonda uygun fiyatlı konaklamalar gerçekleştirebilirsiniz. Yemek olayı ise gözünüzü korkutmasın. Yapacak çok aktivite de olmadığı için, öğrenciler gönül rahatlığı ile Assos'u tercih edebilirler. Bütçe Dostu Assos Otellerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz!

Hancı Konağı

  Pansiyon
 • Assos /
 • Ayvacık /
 • Çanakkale
0286 226 03 63

Tesis Fiyatı

06 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

300 TL

En Uygun Fiyata Git

3 – Kaş

öğrenciler için kaşEvet, biliyoruz Kaş pahalı bir yer. Ama neye göre, kime göre pahalı? Bir kere ortam öğrenciler için son derece uygun. Rock barlar, İstanbul'dan çok da farklı olmayan bira fiyatları, uygun pansiyonları ve hatta Kaş Antik Tiyatrosu'nun arkasındaki kamp alanı öğrenciler için rahat bir tatil ortamı sunuyor. Beach clublara girişler de oldukça cüzi rakamlarda. Yani, dikkatli adımlar attığınız sürece, bir öğrenci olarak Kaş tatilinizin hakkını verebilirsiniz. Bütçe Dostu Kaş Otellerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz!

Golden Pansiyon Patara

  Otel
 • Patara /
 • Kaş /
 • Antalya
0286 226 03 63
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

4 – Gökçeada

öğrenciler için gökçeadaGökçeada, son zamanlarda popülaritesini iyice arttırmaya başladı. Henüz Bozcaada kadar popüler değil elbette. Ancak bunun bir getirisi olarak, az bütçeli tatiller için oldukça ideal bir ortamı var Gökçeada'nın. Daha çok doğayla iç içe vakit geçirmek, etrafında keçiler koştursun isteyen, organik beslenmeye önem veren ve kristal berraklığında bir deniz arayan öğrenciler, Gökçeada'dan son derece memnun kalabilirler. Kitesurf tutkunu öğrenciler için de Gökçeada'nın bir hayli ideal olduğunu söyleyebiliriz. Bütçe Dostu Gökçeada Otellerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz!

Liman Cafe & Pansiyon

  Pansiyon
 • Kuzulimanı Mah /
 • Gökçeada /
 • Çanakkale
0286 226 03 58

Tesis Fiyatı

06 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

400 TL

En Uygun Fiyata Git

5 – Sarımsaklı

öğrenciler için sarımsaklıAyvalık'ın en popüler beldelerinden biri olan Sarımsaklı, öğrenci dostu rotalardan biri. Zira fiyatlar, bir öğrencinin bütçesini zorlamayacak ölçüde uygun. Ayrıca popüler bir yer olduğu için de, fazlasıyla hareketli bir atmosfere sahip. Hem bol dinlenmeli, hem de hareketli bir tatil düşünen öğrenciler için ucuz tatil önerileri listesinde her daim olacak Sarımsaklı'yı düşünebilirsiniz. Bütçe Dostu Sarımsaklı Otellerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz!

Megaş Otel

  Otel
 • Sarımsaklı /
 • Ayvalık /
 • Balıkesir
0286 226 03 58

Tesis Fiyatı

06 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

450 TL

En Uygun Fiyata Git

6 – Avşa Adası

öğrenciler için avşa adasıBir zamanlar popülerliğinden geçilmiyordu Avşa Adası'nın. Şimdi eskisi gibi olmasa da, Avşa Adası'nın da hatırı sayılır ölçüde müdavimi var. Başta öğrenciler hiç yalnız bırakmıyorlar Avşa Adası'nı. Ada deyip geçmeyin, Türkiye üzerinde konaklamanın bu kadar uygun olduğu nadir yerlerden biri Avşa. Bununla birlikte, Antalya'yı aratmayacak 3 tane büyük kulübü var ki, sabahlar olmasın! Deniz, doğa ve gece hayatı! Avşa Adası, öğrencilerin hayallerini gerçeğe dönüştüren bir yer. Bütçe Dostu Avşa Otellerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz!

Cane Motel

  Motel
 • Akbük /
 • /
 • Balıkesir
0286 226 03 58
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

7 – Alanya

öğrenciler için alanyaŞimdi biz böyle sıralıyoruz burası uygun, buranın doğası şöyle, denizi böyle, burada eğlence var, burada Akdeniz Akşamları söylersin diye ama sonuçta içinizde köpük partileri, efendime söyleyeyim daha çok köpük partileri isteyen arkadaşlarımız da vardır diye düşünüyoruz. Kimi denizden ziyade gece hayatına daha bir önem veriyor neticede. Olabilir, bu da bir tarz. Günü, sabahın ilk ışıklarında çorbacıda sonlandırmak isteyen, ancak bütçesini de düşünenler için Alanya biçilmiş kaftan. Bütçe Dostu Alanya Otellerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz!

İnci Otel Alanya

  Pansiyon
 • Kleopatra /
 • Alanya /
 • Antalya
0286 226 03 58

Tesis Fiyatı

06 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

320 TL

En Uygun Fiyata Git

8 – Akyaka

öğrenciler için akyakaİlk başta emekli yeri gibi görünen (aslında öyle de olan) ama keşfettikçe önyargıların bir anda kırıldığı güzide bir cennet köşesi Akyaka. Yeşille mavinin gerçekten buluştuğu bir plajı var. Yapılacak aktiviteler açısından da oldukça doyurucu. Konaklama fiyatları değişken olmakla birlikte, uygun fiyatlı alternatif bulabilmek mümkün. Bizim tavsiyemiz, özellikle kalabalık arkadaş grubu iseniz ev ya da villa kiralamanız yönünde olacak. Villa deyince gözünüz korkmasın, kalabalık olacağınız için günlüğü size tahmin ettiğinizden daha ucuza gelecek. Bütçe Dostu Akyaka Otellerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz!

Esen Apart

  Apart Otel
 • Akyaka-Gökova /
 • Ula /
 • Muğla
0286 226 03 58
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

9 – Foça

öğrenciler için foçaÖzellikle İzmir'deki öğrenciler için Foça vazgeçilmez bir rota. Öğrenciler için son derece uygun bir atmosfere sahip olan Foça, orta çaplı bir bütçeyle harika bir yaz tatili geçirebileceğiniz bir yer. Hem gezmek hem eğlenmek hem de deniz ve güneşin tadını doyasıya çıkarmak isteyen öğrenci kardeşlerimiz, rotalarını Foça'ya çevirebilirler. Bütçe Dostu Foça Otellerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz!

Lavinya Antik Hotel

  Otel
 • Eski Foça /
 • Foça /
 • İzmir
0286 226 03 58
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

10 – Didim

öğrenciler için didimUcuz tatil önerileri denilince akla gelen ilk yer Didim oluyor genelde. Özellikle her şey dahil konseptinde, uygun fiyatlı alternatiflerin çoğu Didim'de bulunuyor. Elbette ki büyük bir kısmı kaliteden biraz ödün veriyor. Sanıyoruz bu, ne kadar ekmek o kadar köfte mantığında hizmet verilmesinden kaynaklanıyor. Ancak bu tarz şeyleri çok fazla sorun etmiyor ve İngiltere'ye gitmeden İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız, Didim sizin için oldukça ideal bir rota. Bütçe Dostu Didim Otellerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz!

Didim Golden Beach Hotel

  Otel
 • Yenihisar /
 • Didim /
 • Aydın
0286 226 03 58

Tesis Fiyatı

06 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

428 TL

En Uygun Fiyata Git

11 – Fethiye

öğrenciler için fethiyeBulunduğu coğrafya ve sahip olduğu atmosfer dolayısıyla Fethiye, öğrenciler için son derece ideal bir tatil yöresi. Bir kere burada her bütçeden öğrenciye yer var. Ayrıca Fethiye, çeşitlilik açısından her kafadan öğrenciye hitap edecek cinste bir yer. Mesela doğayla iç içe kamp kurmak isteyenler Kabak Koyu ve Kelebekler Vadisi'ni tercih ederken, bütçe derdi olmayanlar Ölüdeniz'deki otelleri tercih edebiliyorlar. Ancak en fazla tercih edilen alternatifin sanat kampları olduğunu söyleyebiliriz. Tatilinizi planlarken, Fethiye otel fiyatları arasında karşılaştırma yapmayı unutmayın. Bütçe Dostu Fethiye Otellerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz!

Fethiye Çiğdem Pansiyon

  Pansiyon
 • Çiftlik Mah /
 • Fethiye /
 • Muğla
0252 333 09 37

Tesis Fiyatı

06 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

750 TL

En Uygun Fiyata Git

12 – Marmaris

öğrenciler için marmarisTıpkı Fethiye gibi, Marmaris de çeşitlilik açısından her öğrencinin tatil anlayışına hitap edebiliyor. Fethiye'den tek farkı, gece hayatının çok daha fazla hareketli olması. Gece hayatındaki çeşitlilik de, öğrencileri Marmaris'e çeken bir diğer unsur zaten. Pahalı oteller olduğu gibi, uygun fiyatlı pansiyonların sayısı da oldukça fazla Marmaris'te. Ayrıca doğa tatili isteyene de, her şey dahilcilere de, gece hayatından kopamayanlara da yer var burada. Bütçe Dostu Marmaris Otellerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz!

Aloe Apart

  Apart Otel
 • Cıldır Mah /
 • Marmaris /
 • Muğla
0252 333 08 67

Tesis Fiyatı

06 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

250 TL

En Uygun Fiyata Git

13 – Gümbet

öğrenciler için gümbetBodrum'a karşı önyargınızı anlıyor ve hak veriyoruz. Zaten "burası çok ucuz dostum, gelsene" gibi bir algı da yaratmaya çalışmıyoruz. Ancak orta halli bir bütçeyle Gümbet'te 5 günlük bir tatil yapabileceğinizi bilmenizi isteriz. Hem gece hayatının aşırı yoğun oluşu hem de Bodrum'un diğer bölgelerine göre fiyatların biraz daha aşağıda seyretmesi dolayısı ile Gümbet'i de değerlendirmeye alabilirsiniz. Bütçe Dostu Gümbet Otellerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz!

Gloriatibi Jarra Hotel

  Otel
 • Gümbet /
 • Bodrum /
 • Muğla
0252 333 08 67

Tesis Fiyatı

06 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

500 TL

En Uygun Fiyata Git
2 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
2
/

-

Gençler mutlaka bu güzellikleri görmeli, elbette ülkemizde daha nice yerler var ama olmazsa olmaz yerler buralardan başlıyor, sonra yaşlanıp ah keşke gitseydim dememek için…

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
2
/

-

Genç kardeşlerimize Amasra ve devamında Çakraz, Gideros Koyu, Cide'yi gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)