Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Sarımsaklı Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Sarımsaklı Otelleri

Sarımsaklı için {{ (filteredHotels).length}} / 67 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana Göre
 • Popülerliğe Göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}

Sarımsaklı Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Sarımsaklı, Balıkesir'in Ayvalık ilçesi, Küçükköy Beldesi'ne bağlı bir sahil yöresidir. Ancak Sarımsaklı plajlarının ünü öyle çok yayılmıştır ki, Küçükköy'ü geçmiş ve Ayvalık'a kadar yetişmiştir.
Sarımsaklı, Balıkesir Ayvalık'a 8 km. uzaklıkta yer alır. Cunda, Ayvalık'ın bir kolu ise, Sarımsaklı için de Ayvalık'ın diğer kolu demek mümkündür. Merkez karmaşasından uzakta, ancak merkeze de yakın bir yerde konaklamak isteyenler için Ayvalık Sarımsaklı otelleri birebir olacaktır. Aynı zamanda otel fiyatları da merkeze oranla daha düşüktür.

Ayvalık Sarımsaklı'da doksanın üzerinde Turizm Bakanlığı ve belediye belgeli otel bulunmaktadır. Otellerinin birçoğu da bu ünlü 22 adet plajda bulunmaktadır. Kimi plajların isimleri, üzerlerinde yer alan ünlü otellerle anılsa da, plajlar halka aittir.

Ayvalık Sarımsaklı'da daha çok tatil otelleri bulunur. Az sayıda ise butik otel göze çarpar. Ayvalık Sarımsaklı'ya gelen turist sayızı yaz aylarında nüfusun 4 - 5 katına çıkabilmektedir. Bu nedenle butik oteller yerine daha çok Sarımsaklı tatil otelleri tercih edilmiştir.

Tatilinizi Ayvalık Sarımsaklı'da geçirmeyi düşünüyorsanız eğer, sizin de bir tatil otelini tercih etmeniz yerinde olacaktır. Tatil otellerinin birçoğu plajın hemen gerisinde kurulmuştur. Bu nedenle Sarımsaklı tatilcilerin birçoğu aslında, bu harika plajlar için glemektedir.

Sarımsaklı otelleri, sadece denize bağlı kalmamış, beraberinde tesis içinde, açık havuz, çocuk havuzu gibi imkanlar da yaratmıştır. Kimi Sarımsaklı otellerinin özel kumsalları vardır. Yine jogging alanları, su sporları hizmetleri sağlayan tatil otelleri de mevcuttur.

Ayvalık Sarımsaklı otel işletmecileri, ulaşımı siz misafirleri adına daha rahat kılmak için, İzmir Adnan Menderes Havaalanı'ndan ve Bandırma Havalanı'ndan servis hizmeti de sağlamaktadır.

Küçükköy beldesi içerisinde bir yarımadanın ismi olan Sarımsaklı, güzelliği ile ünlenmiş ve tüm Küçükköy Beldesi'ne ismini vermiştir.
Ayvalık Sarımsaklı'nın en çok bilinen yönü ise pırıl pırıl uzanan kumsallarıdır. Ege'nin en uzun kumsallarından birine sahip olan Sarımsaklı plajlarında denize girmek için Ege'nin ve Marmara'nın birçok yöresinden gezginler gelmektedir.

Şifalı kumları ile cezbedici olan bu kumsallar, yeşillikler, birbirinden güzel Ayvalık Sarımsaklı tesisleri, yüzlerce adet restoranla donatılmıştır. Daha çok ailelerin tercih ettiği Ayvalık Sarımsaklı kumsalları ve Sarımsaklı otelleri yörenin en güvenilir yerlerindendir.

Ayvalık Sarımsaklı'da deniz turizminin yanında, sarımsak taşından yapılmış evleri, yüzyıllar öncesinden kalmış kiliseleri ve camileri de ilgi çekici mekânlardandır. Ayvalık Sarımsaklı'ya tatile gelen birçok kişi harika denizinden kendini alabildiği sürece, bu tarihi yerlere de göz atmaktadır.

Tatilinizi Ege'nin kuzeyinde geçirmek, binlerce yıllık tarih ile yoğrulmuş dantel gibi koylarda dinlenmek isterseniz Ayvalık Sarımsaklı otellerinde konaklayabilirsiniz. 2019 Sarımsaklı otel fiyatları, Ege Bölgesi'nin en uygun seçeneklerini oluşturuyor. Bunda en büyük etkenlerden birisi de Ayvalık Sarımsaklı'da hizmet veren yüzlerce tesis olması.

Ayvalık Sarımsaklı 2019 otel fiyatlarının oldukça uygun olduğu pansiyonları araştırabilir, biraz daha kalite ve şıklık arıyorsanız Sarımsaklı butik otellerini tercih edebilirsiniz. Lüks otellerin de bulunduğu yörede Ayvalık Sarımsaklı 2019 otel fiyatları yıldızlı tesislerde biraz daha fazla olsa da Ege Bölgesi'nin geneline göre oldukça uygun kalmaktadır.

Sarımsaklı Hakkında
Kısa sürede ülkemizin adından en çok söz ettiren tatil beldelerinden biri haline gelen Sarımsaklı, her sezon altın sarısı kumsalı ve masmavi denizini görmeye gelen ziyaretçilerini büyük bir coşkuyla kucaklar.

Ayvalık'ın Küçükköy beldesinin sınırları içerisinde yer alan Sarımsaklı bugün özellikle de yaz aylarının aranan tatil beldelerinden biri oldu. 2013 yılı itibariyle Ayvalık'a bağlı bir mahalle olan Sarımsaklı, ilçe merkezine yaklaşık 8 km mesafede yer alıyor ve merkezden minibüsler ile ulaşım sağlanabiliyor. Beldenin birbirinden ünlü 22 adet plajı bulunuyor ve bu plajların her biri ayrı bir güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Sarımsaklı kumsallarının toplam uzunluğu ise kesintisiz 5 kilometre. Şehir gürültüsünden uzaklaşıp keyifli bir deniz tatili düşleyenlerin tercih ettiği yerlerden biri olan bölge, aynı zamanda pek çoğumuzun da emeklilik hayallerini süslüyor. Bu nedenle Sarımsaklı'nın özellikle de yaz aylarında yalnızca ülkemizden değil, dünyanın pek çok yerinden ziyaretçi ağırlamasına şaşmamak gerekiyor.

Beldede gündüz saatlerinde muhteşem denizin ve kumsalın keyfini çıkaran tatilciler için bölgede yapılabilecek çok sayıda aktivite de bulunuyor. Bunlarda biri hiç şüphesiz beldenin harika denizini keşfetme olanağı sunan yemekli ve eğlence dolu tekne turlarına katılmak. Üstelik adalara düzenlenen bu turlarda ziyaretçiler bölgenin kendine has zeytinyağlılarını ve nefis balıklarını deneme şansı bulabiliyorlar.

Beldeden 2 kilometre mesafede çam ağaçları arasından çıkılan bir tepe olan Şeytan Sofrası ise sahip olduğu bir diğer muhteşem değerdir. Mutlaka görülmesi gereken bir manzaraya sahip olan tepe aynı zamanda gün batımının en güzel izlendiği yerlerden biri. Huzurlu ve romantik saatler geçirmek ve gün batımını izlemek isteyenler burada bol bol fotoğraf çekebilirler. Tüm bunların yanı sıra beldede sakin bir yaşam hakim olsa da gece eğlencelerinden hoşlananlar için de disko ve bar gibi alternatifler de bulunuyor.

Yazların sıcak, kışların ise ılık ve yağışlı geçtiği Sarımsaklı'da iklimin deniz turizmine elverişli olması ve bölgede çok sayıda konaklama biriminin yer alması, her geçen gün beldeye duyulan ilginin de artmasına vesile oluyor. Kısacası Sarımsaklı mavi bayraklı plajlarında tatilin keyfini çıkarmak, birbirinden güzel lezzetlerini deneme fırsatı bulmak ve harika manzarasını seyre dalabilmekte için bir kez olsun görmeniz gereken yerlerin başında geliyor.

Sarımsaklı otel tavsiyeleri
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
50
10
0 (850) 600 89 61
Cemgül Suite Otel
Cemgül Suite Otel
İlkkurşun Mah. Deniz Cad. No. 80
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Çok güzel bir tatil geçirdik. Odalar temizdi. Yemekler lezzetliydi. Teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
0 (850) 600 89 61
Cemgül Suite Otel
Cemgül Suite Otel
İlkkurşun Mah. Deniz Cad. No. 80
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Çok güzel zaman geçirdik. Otel sahipleri güler yüzlüydü. Her şey için teşekkür ederiz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Ayşe Hanım biz teşekkür ederiz, tekrar bekleriz.

9 Mayıs 2019, Perşembe 11:29
50
10
0 (850) 600 89 61
Cemgül Suite Otel
Cemgül Suite Otel
İlkkurşun Mah. Deniz Cad. No. 80
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Kendimizi evimizde gibi hissettik. Personel ve otel sahibi çok sıcakkanlıydı. Gayet güzel bir tatil geçirdik. Her şey mükemmeldi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Çok teşekkür ederiz Deniz Hanım, tekrar bekleriz.

9 Mayıs 2019, Perşembe 11:30
50
10
0 (850) 600 89 61
Cemgül Suite Otel
Cemgül Suite Otel
İlkkurşun Mah. Deniz Cad. No. 80
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Sarımsakl'ının en kalabalık noktasından biraz uzak olması dolayısı ile gayet nezih ve nispeten daha sakin bir apart otel. Kendine ait şemsiye ve şezlonglara sahip olduğundan plajda yer arama sıkıntısı olmuyor. 3 günlük konaklamamız da işletme sahipleri çok yakından ilgilendiler. Ailece çok memnun kaldık. Bu sene tekrar rezervasyon yaptık, ağustosta görüşmek üzere.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Teşekkürler Kutay Bey ilginize. Bizi tercih ettiğiniz için sağolun.

8 Mayıs 2019, Çarsamba 15:09
50
10
0 (850) 600 47 10
Ege Soley Otel
Ege Soley Otel
Kahramanlar Mahallesi Oteller Mevkii Güneş Sokak No:1
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Konum, temizlik, kahvaltı, akşam yemeği, gülümseyen çalışanlar, aile ortamı için gayet güzel bir tesis. Geçen yaz çok güzeldi. İnşallah bu sene yine gideriz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
4
0 (850) 600 83 00
Hotel Mare Ayvalık
Hotel Mare Ayvalık
Kahramanlar Mah. Atatürk Bulv. Ankara Otel Sok. No. 2
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Öncelikle fiyat konusunda uygun bir otel. Biz yemeklerini de sevdik; fakat odamız taaa otelin en arkasında idi. İnternetten rezervasyon yaptırdık ondan mı öyle bilemedim. Banyosu kokuyordu, TV çalışmıyor, internet desen hiç açılmadı. Üzgünüm sadece restorandaki ismini hatırlamıyorum; ama çok ilgilenmişti sağ olsun.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
0 (850) 602 11 09
Ali Gür Apart Pansiyon
Ali Gür Apart Pansiyon
İlk Kurşun Mah. Sahil Yolu
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Bahar ayında Ayvalık'ta tatil yapmak isteyip çok güzel bir hafta sonu geçirmemizi sağlayan , Ali Gür Apart işletmecilerine ve çalışanlarına teşekkür ederim. Aldığımız hizmetten çok memnun kaldık. Temmuz ayında yine oradayız. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 602 11 09
Ali Gür Apart Pansiyon
Ali Gür Apart Pansiyon
İlk Kurşun Mah. Sahil Yolu
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Kaldığımız oda gayet temiz ve çok güzel bir deniz manzarasına sahipti. Mutfaktaki mutfak malzemeleri yeterli derecedeydi. Kendine ait özel plajı ve otoparkı olması da bizim için önemliydi. Biz memnun kaldık, herkese de tavsiye ediyoruz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
0 (850) 602 11 09
Ali Gür Apart Pansiyon
Ali Gür Apart Pansiyon
İlk Kurşun Mah. Sahil Yolu
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Geçen yaz tatilimi ailemle Ali Gür'de geçirdim. Çok memnun kaldım. Bu yaz tatilimde de Ali Gür'deyiz

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
1
0 (850) 602 46 41
Nora Beach Otel
Nora Beach Otel
Küçükköy Mah. Sarımsaklı Bul.
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Çok kötü ve pis bir yer. Sakın gitmeyin. Odalarda hamam böceği var.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
0 (850) 602 11 09
Ali Gür Apart Pansiyon
Ali Gür Apart Pansiyon
İlk Kurşun Mah. Sahil Yolu
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Eylül ayında ailemle beraber en güzel plajına sahip olan yere gittik. Kendimizi evimizde gibi hissettiğimiz en güzel tatilimizdi. Çalışanlarına çok teşekkür ederiz misafirlerine çok yardımcı oluyorlar. Kısacası tam bir aile işletmesi. Her yaz oradayız.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
0 (850) 600 34 40
Acem Hotel
Acem Hotel
Cumhuriyet Caddesi İlkkurşun Mahallesi
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Dünyaca ünlü Sarımsaklı Plajı'na gözünüzü açıp, akşam yemeğinde gün batımını izlemek, eşsiz deniz manzarası karşısında kahve içmek için ideal bir otel. Odalar temiz, yemekler çok lezzetliydi. Tekrar görüşmek üzere Acem Otel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
0 (850) 602 58 39
Efsanem Hotel
Efsanem Hotel
Küçükköy Mah. Bosna Bul. Okul Sok.
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Otelin konumu kafa dinlemek için ideal. Plaja yürüyüş mesafesinde. Şemsiye ve şezlonglar ücretsiz. Kahvaltı ve akşam yemekleri çok lezzetli. Herkese tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
6
0 (850) 600 85 53
Varol Otel
Varol Otel
Cumhuriyet Cd. Sahil Yolu N:26
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Açık büfe kahvaltıyı beğendik. Odada mini buzdolabı vs. var. Oda servisi zayıftı birkaç defa aynı siparişi tekrarlamak zorunda kaldık. akşam yemeği seçenekleri kısıtlıydı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
6
0 (850) 600 85 53
Varol Otel
Varol Otel
Cumhuriyet Cd. Sahil Yolu N:26
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Denize olan yakınlığı çok büyük bir artı. Bahçede yemek yiyebiliyorsunuz, çok keyifli oluyor. Ailece gittik çok keyif aldık bence çocuklarla gidebilieceğiniz harika bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
7
0 (850) 602 58 39
Efsanem Hotel
Efsanem Hotel
Küçükköy Mah. Bosna Bul. Okul Sok.
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Otel ortalama olanaklara sahip. Yemekler idare ederdi. Otel biraz eski olduğu için yenilenebilir. Odamızda dolap yoktu sıcak havalarda gerekli oluyor. Temizlik konusunda başarılıydı. Odalarımız ve ortak alanlar gayet temizdi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
6
0 (850) 602 03 75
Nergiz Hotel
Nergiz Hotel
Küçükköy Mah. Atatürk bulvarı No: 128
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Fiyat performans açısından çok uygun bir hotel olduğunu düşünüyorum. Sarımsaklı'da daha önce de tatil yapmıştım, ama Nergiz Hotel beklentilerimi tamemn karşılayan bir hotel oldu. Çokk memnun kaldık.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
5
0 (850) 602 03 31
Otel Paris
Otel Paris
Küçükköy Mah. Sarımsaklı Blv. 18. Sok. No: 9
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Odalarda klima olması güzel.Aynı zamanda televizyon da var.Kahvaltı menüsü ise sade ve yerinde.Personel ve işletme sahibi genel olarak güler yüzlü olmaya çalışıyorlar.Eğer çok büyük bir beklentiniz yoksa tatilden burası keyif alabileceğiniz bir yer olabilir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
7
0 (850) 602 03 75
Nergiz Hotel
Nergiz Hotel
Küçükköy Mah. Atatürk bulvarı No: 128
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Tatilimiz boyunca kendimizi evimizde gibi hissettik. Servis muhteşemdi hiçbir eksikleri yok. Çalışanlar hem çok ilgili, hem de çok güler yüzlüydü. Yemekleri çok lezzetliydi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
4
0 (850) 602 03 31
Otel Paris
Otel Paris
Küçükköy Mah. Sarımsaklı Blv. 18. Sok. No: 9
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Temiz ve düzenli odalara sahip bir otel.Merkezden uzak olduğu için sessiz ve sakin bir atmosferi var.Personel genel olarak güler yüzlü ve yardımsever insanlar.Hepsine çok teşekkür ederim.Hepsi iyi niyetli,güzel insanlar.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
5
0 (850) 602 55 95
Mulka Hotel
Mulka Hotel
İlkkurşun Mah. Atatürk Bulvarı Maliye Kampı Karsısı
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Yemeklerini beğendim. Denize yakındı. Beğenmediğim tek şey odaların küçük ve bakımsız olmasıydı. Özellikler banyolarını tadilat etmeleri gerekiyor.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
5
0 (850) 602 03 75
Nergiz Hotel
Nergiz Hotel
Küçükköy Mah. Atatürk bulvarı No: 128
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Sarımsaklı için çok uygun bir hotel. Odalar biraz küçük ama servis kalitesi bunu göz ardı ettiriyor. Onun dışında yemekler ve kahvaltısında bol çeşit var ancak bazıları tatsız oluyordu. Bütün eksilerine rağmen biz yine de memnun kaldık tatilimizden. Temiz ve merkezi konumdaydı

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
0 (850) 602 03 32
Koşan Otel
Koşan Otel
Kahramanlar Mah. No: 5
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Otelin konumu çok güzel. Denize yakın, odaların temizliği 10 numara, sabah kahvaltısı gayet yeterli. Her şeyden önce otel sahipleri çok güler yüzlü ve ilgili. Özellikle Mehmet ve İbrahim Bey'e çok teşekkürler. İnşallah seneye tekrar görüşürüz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
7
0 (850) 602 49 53
Yılmaz Motel
Yılmaz Motel
İlk Kurşun Mah. Atatürk Bulvarı Azembey Sok. No:3
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

İki bayan olarak gitmemize rağmen hiç sıkıntı yaşamadık, gayet güvenilir, güzel, temiz bir tesis. Çalışan arkadaşlar güler yüzlü, samimi, nazik. Çok lüks aramayanlar için gayet iyi ve ekonomik. Plaja yürüme mesafesi üç - dört dakika. Sarımsaklı'ya gideceğimiz zaman tekrar uğrayacağımız bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
0 (850) 602 03 32
Koşan Otel
Koşan Otel
Kahramanlar Mah. No: 5
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Odalar son derece temiz ve bakımlı. Otel denize çok yakın. Otelde aile üyeleri çalışmakta, son derece ilgili ve güler yüzlü insanlar. Tebrik ederim, çok güzel bir tesis işletiyorlar. Kesinlikle tavsiyemdir. Buradan İbrahim ve Mehmet Bey'e çok teşekkürler, anneleri hanımefendiye saygılar.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
8
0 (850) 602 30 21
Ahmeda Apart Hotel
Ahmeda Apart Hotel
Kahramanlar Mah. Millet Cad. No: 24/2
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Çalışanlar çok nazikti, personelleriyle birlikte orijinal Türk kibarlığını görebilirsiniz. Tanıdık atmosfer, büyük ve güzel daireler ve ek faaliyetler. Deniz her zaman ılık ve fiyatları her zaman uygun. Her şey harikaydı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
0 (850) 602 03 32
Koşan Otel
Koşan Otel
Kahramanlar Mah. No: 5
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Bu sene burada annemle 2. kalışımız ve odaların temiz ve bakımlı olması olsun, otel sahiplerinin ilgili olması olsun iki seferde de oldukça memnun kaldık. İleriki senelerde de Sarımsaklı'ya geldiğimizde burada kalmayı düşünüyoruz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
5
0 (850) 600 16 51
Gamze Otel Sarımsaklı
Gamze Otel Sarımsaklı
Kahramanlar Mahallesi ,İstiklal Caddesi
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Hizmet sıfır. Otelde kaldığımız odayı temizletmek için anahtarımızı resepsiyon görevlisi somurtkan bayana saat 11:00'de bıraktık. Saat 14:03'de sahilden telefonla resepsiyondaki somurtkan bayanı aradık odamızın temizliğini öğrenmek için, 1 saate temizlenir dedi. 14:50'de tekrar aradık, temizlenmediğini söyledi. Sahilde güneşten yandık dedik. "Bana ne, beklemeseydiniz" dedi. Tepki gösterdiğimizde temizlik personeline bağırarak, "bunların odası bugün temizlenmeyecek" dedi. Uzun boylu çalışan biri ise saat 15:00'den sonra temizlik yapılmadığını kabaca ifade etti. 7 gece kalacağımız oteli 3 gece kalarak terk ettik. Tatilimizi zehreden çalışanlara hakkımızı helal etmiyoruz. Yemekler idare eder, personel vasat altı, hizmet vasat altı, sadece otel sahibi Hikmet Bey ve eşi güler yüzlü ve iletişimleri iyi. İnsanı vezir de eden, rezil de eden çalışanlarıdır. Gamze Otel Sarımsaklı, sınıfta kaldın. Otel için verdiğim 5 puan da 10 numara adam olan Hikmet Bey'e.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
6
0 (850) 600 47 10
Ege Soley Otel
Ege Soley Otel
Kahramanlar Mahallesi Oteller Mevkii Güneş Sokak No:1
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Otel sahibinin daha önce yapilan yorumlara verdiği cevaplardaki gibi beğeniler beklentilerle ilgili. Odalar yeni ama dekorasyonu ve tüm tadilatı en ucuza getirecek şekilde ayarlanmış. Odalarda dusakabin ve minibar yok. Başka da eksik birşey yok. Fazlası da yok. Temizlik ıyi. Havlu ve çarşaflar da temiz. Komşu barlarda çalan müzik gece 2.30a kadar devam ediyor. Güzel çalıyorlar diyebilirim ama. :) kahvaltı fena değil. Akşam yemeğinde çeşit çok. Sıcaklar pek lezzetli değil. Mezeler fena değil. Biz aç kalmadık. Fiyat performans dengesi olarak değerlendirildiğinde tercih edilebilecek merkezi, temiz ve denizi güzel bir otel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 600 16 51
Gamze Otel Sarımsaklı
Gamze Otel Sarımsaklı
Kahramanlar Mahallesi ,İstiklal Caddesi
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Odaları, temizliği ön taraftaki odalarının manzarası gayet güzel. Kahvaltı ve akşam yemeği çok güzel. Kahvaltı ve akşam yemeğinde çeşit bol. Kahvaltıda külahta bal ve ballı ılık süt benim en sevdiklerim. Çorbasından tatlısına her şey çok lezzetli, yapanların ellerine sağlık. Kahvaltıda su ücretsiz. Akşam yemeğinde ücretli. Bu bölgede hizmet verenlerin genelinde sabah akşam su ücretli. O nedenle bu otelde kahvaltıda ücretsiz olması + puan bence. Odalarda küçük sabunlar, duş jeli, şampuanlar, oda terlikleri var. Havlular temiz. Personel gayet ilgili. Kumandanın pili bitti diye hemen yenisini getirdiler mesela. Olumsuz yanları internet giriş katı dışında pek çekmiyor. Odada küçük bir buzdolabı olsa daha iyi olur. Havuz severler için maalesef havuz yok. Biz kişi başı 100 TL'ye kaldık. Genel olarak odaları yemekleri personelin ilgisi gayet iyi. Teşekkürler Gamze Otel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
7
0 (850) 602 50 37
Musho Otel
Musho Otel
Küçükköy Mah. Sarımsaklı Blv. 6. Sokak No:9
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Biz ailece memnun ayrıldık. Odalar günlük temizleniyor. Yemek büfesi çok iyi olmasa da yiyebileceğin bir şeyler mutlaka var. İki kızım sabah kahvaltıda sadece külah yediler desem yeridir. Çok fazla beklentiniz olmazsa memnun ayrılabileceğiniz bir tesis.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
0 (850) 600 47 10
Ege Soley Otel
Ege Soley Otel
Kahramanlar Mahallesi Oteller Mevkii Güneş Sokak No:1
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Oda mahsen buyuklugundeydi. Temizlik zayif. Kahvalti yetersiz. Aksam yemegi lezzetsiz ve çeşit az. Masada su bile yok. Musluk suyunu sebile koymuslar bardakla masaya taşıyoruz. Deniz ve kumsal cok guzel. Sezlong sikintisi var. 2 gun kalip ayrıldık. Tavsiye etmiyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
6
0 (850) 602 03 75
Nergiz Hotel
Nergiz Hotel
Küçükköy Mah. Atatürk bulvarı No: 128
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Yarım pansiyon şeklinde hizmet veren, temiz, sessiz ve sakin bir hotel. Özellikle Şef Suat Bey'in ilgisi ve güler yüzlülüğü muhteşemdi. Sarımsaklı sahiline yakın, merkezi bir konumda. Biz ailemle 5 gün konakladık ve çok memnun kaldık.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
0 (850) 600 34 40
Acem Hotel
Acem Hotel
Cumhuriyet Caddesi İlkkurşun Mahallesi
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Otele buradaki yorumları okuyarak gittik. Sarımsaklı'da denize sıfır bir otel, havuzu çok küçük, biz oteli Tatil.com'dan aldık o sebeple mi bilmiyorum ama zemin kattaki odada kaldık. Odalar çok küçük, temizlik yeterli değil, kahvaltı ve akşam yemeği özensiz. Sonuçta Ayvalık'ta bir otel; ne zeytini, ne reçeli hiçbiri lezzetli değildi. Kaldığımız odanın duşu kırıktı. Resepsiyondaki kızlar yardımcı olmak için ellerinden geleni yapıyorlar ama yeterli değil. Otelle ilgili tek artı sabah 5'de geldik, otobüs erken geldi. Bizi bekletmeyip odaya almaları oldu. Diyeceğim o ki standartlarınız ne, bilmemekle beraber bir butik otel kalitesinde bile olmamış bu oteli tekrar tercih ederken bir daha düşünün derim ben.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
0 (850) 602 49 53
Yılmaz Motel
Yılmaz Motel
İlk Kurşun Mah. Atatürk Bulvarı Azembey Sok. No:3
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Ailem ile rahatlıkla kalabileceğim en güvenilir, en samimi, güler yüzlü hizmetleriyle gerçek aile ortamı kesinlikle tavsiye edebileceğim tek adres. İşletmecileri Doğan Bey'e ve eşi Hüsna Hanım'a teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
4
0 (850) 602 15 49
Sarımsaklı Royal Otel
Sarımsaklı Royal Otel
Kahramanlar Mah. Barbaros Cad. No: 2
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Öncelikle asla pek bir beklenti içinde olmayın. Fiyatlar ortalama olarak çoğu otelle aynı. Sabah kahvaltı ve akşam yemeğinden oluşuyor. Akşam yemekleri gerçekten güzel, 10-12 adet meze, turşu çeşitleri, salata çeşitleri, çorba gibi seçenekleriniz var fakat tek bir ana yemek çıkıyor. Sabah kahvaltısı ise tam bir fiyasko, öğrenci yurtlarından farksız. En azından koydukları ürünlerin nispeten kaliteli olduğunu söyleyebilirim. Denize sıfır, denizi gayet güzel, temiz. İçeceklerin tamamı su dahil ücretli. Sofralarda örtü yok, sandalyelerde minder yok, inanılmaz can acıtıyor, bunlar çok ufak detaylar ama aynı fiyat bandında bulunan otellerde bunlar hayli hayli mevcutken, olmaması eksi bir puan.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
5
0 (850) 600 77 96
Dobra Hotel
Dobra Hotel
İlkkurşun Mah. Deniz Cad. Zafer Sok. No: 1
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Hotelin sitesine yaptığım yorumu paylaşmıyorlar. Deniz süper. Yemekler fiyata göre iyi. Anadolu çocukları çalışıyor, çalışkanlar ama eğitim gerekli. Ucuz olsun derseniz tercih edilebilir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
0 (850) 602 49 53
Yılmaz Motel
Yılmaz Motel
İlk Kurşun Mah. Atatürk Bulvarı Azembey Sok. No:3
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Kesinlikle tavsiye ederim. Kalınacak yerlerden en iyisi. Sahibi iki çift sizi güzel karşılıyorlar ve ilgileniyorlar. Teşekkür ederiz her şey için.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 602 24 74
Karakaş Motel
Karakaş Motel
Sahil Boyu
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Gelin, gönül rahatlığıyla kalın. İki gün sürmüyor kendinizi evinizde hissetmeniz. Ailenizle de gelebilirsiniz. Arkadaşlarınızla da. Deniz yirmi adım, sahil tertemiz. Sahipleri de güzel adamlar. Murat abi sürekli pozitif, Kadir abi candan adam. Helal size…

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
8
0 (850) 602 24 92
Mostar Butik Hotel
Mostar Butik Hotel
Küçükköy Mah. Barbaros Cad .Güneş Sok. No. 3
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Çalışanlar gayet ilgili ve profesyoneldi. Oda fiyat açısından uygundu. İnternet hizmeti gayet iyiydi. Bi sorun yaşamadık. Otelde sabah kahvaltı sunuldu. Kliması iyiydi. Banyo idare eder. Hijyen olarak güzeldi. İstediğimizde odayı temizlediler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
0 (850) 602 03 32
Koşan Otel
Koşan Otel
Kahramanlar Mah. No: 5
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Tam anlamıyla iyi bir aile ortamına sahip. Sahipleri her şeyinizle tek tek ilgileniyor baya. Mehmet Bey ve İbrahim Bey olmak üzere teşekkürler. Koşan ailesi inşallah seneye yine Koşan'dayız.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
0 (850) 602 25 08
Şato Otel
Şato Otel
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Otel için yapabileceğim tek iyi yorum resepsiyon personelinin ilgisiydi. Onun dışında her şey bir felaketti. Gördüğüm en kötü otellerden birisiydi. Yemekler kötüydü, kahvaltı daha da kötüydü, temizlik hemen hemen hiç yoktu. Odalarımız rutubet kokuyordu, camlar hiç silinmemişti, üç yaşındaki yeğenim bile otelden ayrılırken temiz otele mi gidiyoruz diye sordu. Hiç kimseye tavsiye etmiyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
0 (850) 602 49 53
Yılmaz Motel
Yılmaz Motel
İlk Kurşun Mah. Atatürk Bulvarı Azembey Sok. No:3
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Tatil anlayışı herkesin ayrıdır. Yılmaz Motel işletmesi güler yüzlü, anlayışlı, sizi ailenin bir üyesi olarak gördüğünden rahat ve huzur veriyorlar. Bundan sonra ikinci evimiz olduğunu ailece kabullendik. Odaları temiz, kahvaltı mükemmel, daha ne olabilir ki? Doğan Bey'e ve eşi Hüsna Hanım'a teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
6
0 (850) 600 27 06
Alder Otel
Alder Otel
Sarımsaklı Yolu Hülya Avşar Blv.
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Yukarıda bahsedildiği gibi bir restorasyon, temizlik falan yok. Yorumların çoğu gerçeği yansıtmıyor. Şu an an itibariyle bu oteldeyim ve hiç de temiz, güzel falan değil. 3 gündür buradayız, daha oda temizlenmedi. Yan tarafında akan dere korkunç kokuyor ve su denize karışıyor. Üzgünüm ama kimseye tavsiye etmiyorum. Biz de zaten planladığımızdan erken çıkacağız.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
0 (850) 602 58 39
Efsanem Hotel
Efsanem Hotel
Küçükköy Mah. Bosna Bul. Okul Sok.
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

25 Ağustos'ta bir gece kaldık. Cumartesi-pazar için gitmiştim. Buradaki yorumlara ve resimlere bakarak güzel diye düşündüm ve oteli aradım. Telefona bir bayan çıktı, yer var mı, fiyat nedir diye sordum. Sitede fiyat 360 TL idi, bayan 425 dedi. Ben çocuk için ücret alıyor musunuz dedim. Evet, yarı fiyat dedi ama sitede 360 TL yazıyordu, çocuk için ücret alınmıyormuş dedim. A öyle mi, tamam o zaman öyle olsun dedi ve rezervasyon yaptırdık. Anlayacağınız ne koparırlarsa. Otel dıştan çok güzel binası ama içi kötü. Resimlere aldanmayın, biz bir gece kalacağımız için önemli olan temiz yatacak yerdi. Oda ve banyo temiz, eşyalar çok eski, havlular falan ama bu da sorun değil. Gelelim yemek konusuna. Yemekler lezzetsiz, bizim kaldığımız gece mönüde domates çorbası, ekşili köfte, bulgur pilavı ve kabak graten vardı. Böyle yazınca kulağa hoş geliyor ama görüntü, lezzet kötüydü. Her iddiaya varım, o köfteler soya kıyması karışıktı, domates çorbası eh işte, bulgur pilavı yemedim yorum yapamayacağım ama kızım sevdi, yedi. Kabak gratenin de adıyla uzaktan yakından alakası yok, kabaklı bulamaç gibi bir şeydi. Bu ana yemeklerin başına bir aşçı koymuşlar, suratsız, okul yemekhanesi gibi servis yapılıyor. Şimdi böyle okuyunca tabi aman ne olacak diyebilirsiniz belki ama insan kaç para verirse versin güler yüz ve kaliteli hizmet istiyor. Tatlı diye küçük plastik kaplara su muhallebisi mi, jöle mi, sütlaç mı ne olduğu belli olmayan bir şey koymuşlar, kimse de cevap vermedi. Açık büfe salata ve meze vardı, çeşit de çoktu, aman bunlardan yesek yeter dedik, birçoğundan da aldık, içlerinden sadece soğuk pırasa yemeği gibi bir şey vardı. Ben onunla karnımı doyurdum. Zaten mezelerden bir kaşık alan kimse kalkıp ikinciyi almamıştı. Yani yazık, günah, o kadar yiyecek çöpe gidiyor. Bence aşçılarını değiştirseler iyi olur, çok çeşit yapıp göz boyayacaklarına az ama öz yapsalar daha iyi. Kahvaltıya gelecek olursak; yani verdiğim paraya bitmez. Daha acıdım. Ben Balıkesirliyim. Sarımsaklı, Ayvalık, Balıkesir Merkez neresi olursa olsun en ucuz serpme kahvaltı 25 TL'dir ve dünyanın çeşidini getirirler ve kalitelidir de. Aklım almıyor nasıl bu kadar kötü ve kalitesiz hazırlamışlar. Lafta açık büfe ama alacak doğru düzgün bir şey yok, aman domates, peynir, ekmek yersin diyor insan ama peynir yenecek gibi değil. Üç çeşit peynir koymuşlar. Ben kaşar aldım, işte kötünün iyisi diyelim. Ya merak ediyorum o peynirleri nereden aldılar. En basit BİM'den, A101'den alsalar daha güzeldir. Ha ama haklarını yemiyim, sigara böreği vardı, bittikçe de getirdiler. Gerçekten lezzetliydi, içinde galiba lor vardı, çok ince olduğundan pek anlaşılmıyordu. İyi olan bir şey var, o da plajın otele yakın olması ve ücretsiz şezlong bulunması. Ayrıca otelde havuz da var ama küçücük. Zaten Sarımsaklı denizi dururken havuza gireni görmedim. Benim deneyimim ve düşüncelerim böyle, inşallah yardımcı olur gitmeyi düşünenlere.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 600 49 44
Megaş Otel
Megaş Otel
Kahramanlar Mahallesi İstiklal Caddesi No:39
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Engelli girişi düşülmüş olması hoşumuza gitti. Çocuklu aileler için çok uygun bir otel. Yorumları okuyunca eleştirileri acımasız buldum. Eski olması ile kötü olması arasında fark var. Çalışanlar gayet düzgün çalışıyor. Kum plajı çok iyi Sarımsaklının.Sıcak su iyiydi. kahvaltı gayet yeterli ve iyiydi. Sonuçta Oda kahvaltı hizmeti alıyorsunuz. Teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
0 (850) 602 24 92
Mostar Butik Hotel
Mostar Butik Hotel
Küçükköy Mah. Barbaros Cad .Güneş Sok. No. 3
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Aile ile kalınabilecek ideal bir hotel. Yeniden kalacağız ve tavsiye ederiz. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
8
0 (850) 602 24 92
Mostar Butik Hotel
Mostar Butik Hotel
Küçükköy Mah. Barbaros Cad .Güneş Sok. No. 3
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Oda temiz ve ferahtı. Sadece bir gece geçirdik ama hijyen olarak beğendik. Balkonda yandan deniz manzarası vardı. Çalışanlar gayet kibardı. İlgi gösterdiler ve samimiydiler.Kahvaltı bizi şaşırtacak derecede iyiydi. Çok çeşit ve lezzetliydi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
0 (850) 602 11 09
Ali Gür Apart Pansiyon
Ali Gür Apart Pansiyon
İlk Kurşun Mah. Sahil Yolu
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Tek avantajı plaja yakın. Eşyalar kirli, kırık. Eşyaların üzerinde otelde konaklayanların tarihlerini attıkları yazılar var. 2012'den hatıra notları vardı. Şaka gibi bir yer. Bayram tatilini fırsata çevirmiş yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
8
0 (850) 600 47 10
Ege Soley Otel
Ege Soley Otel
Kahramanlar Mahallesi Oteller Mevkii Güneş Sokak No:1
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye

-

Otel sahile çok yakın ve ücretsiz kendi sahilleri var. Sabah erken giderseniz yer bulmak daha kolay. Çok kalabalık oluyor yer bulmak da sıkıntı. Ayrıca kendi aracınız ile gidecekseniz biraz park yeri aramak durumundasınız. Bunlar aşağı yukarı o bölgedeki her otel için sorun maalesef. Kahvaltısı ortalama bir kahvaltı. Otel yeni tadilat görmüş ve temizdi. Tek gerçek sorun gece sahilden gelen müzik sesleriydi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)