Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Fiyat Sorgula (TL)

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Sarımsaklı Otelleri

Sarımsaklı için {{ (filteredHotels).length}} / 63 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Sarımsaklı Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Sarımsaklı, Balıkesir'in Ayvalık ilçesi, Küçükköy Beldesi'ne bağlı bir sahil yöresidir. Ancak Sarımsaklı plajlarının ünü öyle çok yayılmıştır ki, Küçükköy'ü geçmiş ve Ayvalık'a kadar yetişmiştir.

Sarımsaklı, Balıkesir Ayvalık'a 8 km. uzaklıkta yer alır. Cunda, Ayvalık'ın bir kolu ise, Sarımsaklı için de Ayvalık'ın diğer kolu demek mümkündür. Merkez karmaşasından uzakta, ancak merkeze de yakın bir yerde konaklamak isteyenler için Ayvalık Sarımsaklı otelleri birebir olacaktır. Aynı zamanda otel fiyatları da merkeze oranla daha düşüktür.

Ayvalık Sarımsaklı'da doksanın üzerinde Turizm Bakanlığı ve belediye belgeli otel bulunmaktadır. Otellerinin birçoğu da bu ünlü 22 adet plajda bulunmaktadır. Kimi plajların isimleri, üzerlerinde yer alan ünlü otellerle anılsa da, plajlar halka aittir.

Ayvalık Sarımsaklı'da daha çok tatil otelleri bulunur. Az sayıda ise butik otel göze çarpar. Ayvalık Sarımsaklı'ya gelen turist sayızı yaz aylarında nüfusun 4 - 5 katına çıkabilmektedir. Bu nedenle butik oteller yerine daha çok Sarımsaklı tatil otelleri tercih edilmiştir.

Tatilinizi Ayvalık Sarımsaklı'da geçirmeyi düşünüyorsanız eğer, sizin de bir tatil otelini tercih etmeniz yerinde olacaktır. Tatil otellerinin birçoğu plajın hemen gerisinde kurulmuştur. Bu nedenle Sarımsaklı tatilcilerin birçoğu aslında, bu harika plajlar için glemektedir.

Sarımsaklı otelleri, sadece denize bağlı kalmamış, beraberinde tesis içinde, açık havuz, çocuk havuzu gibi imkanlar da yaratmıştır. Kimi Sarımsaklı otellerinin özel kumsalları vardır. Yine jogging alanları, su sporları hizmetleri sağlayan tatil otelleri de mevcuttur.

Ayvalık Sarımsaklı otel işletmecileri, ulaşımı siz misafirleri adına daha rahat kılmak için, İzmir Adnan Menderes Havaalanı'ndan ve Bandırma Havalanı'ndan servis hizmeti de sağlamaktadır.

Küçükköy beldesi içerisinde bir yarımadanın ismi olan Sarımsaklı, güzelliği ile ünlenmiş ve tüm Küçükköy Beldesi'ne ismini vermiştir.

Ayvalık Sarımsaklı'nın en çok bilinen yönü ise pırıl pırıl uzanan kumsallarıdır. Ege'nin en uzun kumsallarından birine sahip olan Sarımsaklı plajlarında denize girmek için Ege'nin ve Marmara'nın birçok yöresinden gezginler gelmektedir.

Şifalı kumları ile cezbedici olan bu kumsallar, yeşillikler, birbirinden güzel Ayvalık Sarımsaklı tesisleri, yüzlerce adet restoranla donatılmıştır. Daha çok ailelerin tercih ettiği Ayvalık Sarımsaklı kumsalları ve Sarımsaklı otelleri yörenin en güvenilir yerlerindendir.

Ayvalık Sarımsaklı'da deniz turizminin yanında, sarımsak taşından yapılmış evleri, yüzyıllar öncesinden kalmış kiliseleri ve camileri de ilgi çekici mekânlardandır. Ayvalık Sarımsaklı'ya tatile gelen birçok kişi harika denizinden kendini alabildiği sürece, bu tarihi yerlere de göz atmaktadır.

Tatilinizi Ege'nin kuzeyinde geçirmek, binlerce yıllık tarih ile yoğrulmuş dantel gibi koylarda dinlenmek isterseniz Ayvalık Sarımsaklı otellerinde konaklayabilirsiniz. 2017 Sarımsaklı otel fiyatları, Ege Bölgesi'nin en uygun seçeneklerini oluşturuyor. Bunda en büyük etkenlerden birisi de Ayvalık Sarımsaklı'da hizmet veren yüzlerce tesis olması.

Ayvalık Sarımsaklı 2017 otel fiyatlarının oldukça uygun olduğu pansiyonları araştırabilir, biraz daha kalite ve şıklık arıyorsanız Sarımsaklı butik otellerini tercih edebilirsiniz. Lüks otellerin de bulunduğu yörede Ayvalık Sarımsaklı 2017 otel fiyatları yıldızlı tesislerde biraz daha fazla olsa da Ege Bölgesi'nin geneline göre oldukça uygun kalmaktadır.

Sarımsaklı Hakkında

Altın sarısı kumsalı ve pırıl pırıl masmavi deniziyle Ayvalık'ın en çok tercih edilen tatil beldelerinden Sarımsaklı…

Sarımsaklı, Balıkesir Ayvalık'ın Küçükköy beldesi sınırları içinde yer alan uzun plajı ve tertemiz deniziyle ün kazanmış bir tatil beldesidir.

Adını bölgeden çıkartılan ve ev, kilise duvarlarının yapımında kullanılan sarımtırak renkli taştan alan Sarımsaklı çevresinde yerleşim 15. yüzyılda başlamıştır. Osmanlı'ya vergi vermekle mükellef Midilli Adası Prensi Gateluzio'nun vergilerini geciktirmesi sonucu Fatih Sultan Mehmet donanmayı Midilli'ye gönderir ve Midilli kısa sürede alınır. Korsanların eline geçmesin diye bölgeye yeniçeriler yerleştirilir. 1893 ve 1913 yıllarında ise Yugoslavya'dan gelen Türkler ve Yunanistan'dan gelen Adalılar yerleştirilir Sarımsaklı bölgesine.

Akdeniz ikliminin yaşandığı Ayvalık Sarımsaklı'da kışlar ılık ve yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçer ancak batıdan esen ve genellikle öğle vakitlerinde başlayan imbat, bazen de meltem serinletir Sarımsaklı'yı kavurucu yaz sıcaklarında.

10000 civarında olan Ayvalık Sarımsaklı nüfusu, yaz aylarında katlanarak artmaktadır. Halkı geçimini başta turizm olmak üzere, hayvancılık ve tarımdan sağlamaktadır.

Ayvalık Sarımsaklı çevresinde, Dünya Sağlık Örgütü tarafından dünyanın en iyi kumuna sahip olduğu belgelenen 22 adet plaj bulunmaktadır. Sarımsaklı plajları, Küçükköy adaları ile dantel gibi örülmüş, Ege Denizi'nin 25 kilometrelik sahil şeridini kaplayan orman, kumsal, güneş zenginliği olan bir plajlardır. Yöre tarihinin üzerini kaplayan yeni örtü kaldırıldığında altından çok görkemli buluntuların çıkacağına inanılmaktadır.

Sarımsaklı plajlarında 6 resmi kamp, 9 adet turizm işletme belgeli, 2 adet yatırım işletme belgeli, 59 adet de belediye belgeli konaklama tesisi ile 160'a yakın restoran, bar, kafeterya ve disko hizmet vermektedir. Toplam uzunluğu kesintisiz 5 km. eni ise 50 ile 100 mt. arasında değişen Ayvalık Sarımsaklı plajlarının Türkiye genelinde başka bir örneği yoktur. Kumundaki insan sağlığına çok uygun radyasyon etkileşimleri ve deniz suyunun arılığı ile de adeta sağlık hizmeti vermektedir.

Genel olarak Sarımsaklı plajları olarak anılan bölge içerisinde birbirinden şirin 22 plaj bulunmaktadır. Plajlar, isimlerini en yakın kamp veya otelden aldığı için bu isimleri ile anılmaktadır. Bu plajların, isimleri geçen kamp ya da otellerle bağlantısı olmayıp, bölgede bulunan plajların hepsi halka açıktır.

Karadan veya tekne ile ulaşabileceğiniz Dalyan Boğazı mevkisindeki Deliklitaş, enteresan bir şekilde her ağustos ayının ortalarında kuruyup daha sonra da yine kendiliğinden dolup göl haline gelen Kurugöl, küçük bir manastırın da bulunduğu Cunda, Tavuk Adası ve Çamlık Koyu manzaralı Tımarhane Adası, hakkında farklı rivayetlerin anlatıldığı ilginç şekliyle dikkat çeken Gelin Kaya, doğa yürüyüşleri yapıp bol bol resim çekebileceğiniz muhteşem manzaralı Çamlı, Şeytan Sofrası, Dalyan, Sarımsaklı, Tepecik ve Pirenli Tepeleri, 1886'da Rumlar tarafından kilise olarak inşa edilen ve bölgeye Türklerin yerleşmesi ile camiye çevrilmiş olan Küçükköy Camii, 1913 yılında inşa edilmiş olan ve cami olarak kullanılan Ayiu Athanasiu Kilisesi, doğal kaynaklar üzerine kurulu olan Muharrem Ağa, Köprübaşı, Zübeyde Hanım, Fabrika, Mezarlık Altı, Meydan ve Çamlık Çeşmeleri beldede yer alan tarihi ve doğal eserlerdir.

Tatilinizi, denizi, kumu ve havasıyla tatili tatil yapan Ayvalık Sarımsaklı'da geçirmek isterseniz, sitemizde yer alan Sarımsaklı otellerine, fiyatlarına ve fotoğraflarına bakarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Ayvalık Sarımsaklı'da etli ve hamur işi yemekleri, saka denilen peynirle yapılan turşuları, Boşnak böreğini, adı artık marka olmuş, Ayvalık'a özgü en önemli yiyecek ilçedeki fırınlarda nohut mayasıyla yapılan kocaman ekmeğin içine sosis, sucuk, kaşar, turşu, mayonez, ketçap gibi malzemelerle hazırlanan Ayvalık tostunu, Balıkesir'e özgü Osmanlı'nın ilk yıllarında yapılmaya başlanan peynir, şeker, irmik üçlüsüyle Höşmerim tatlısını, yöreye özgü papalina balığının ızgarasını, radika, hindiba, turp otu, arapsaçı ve istifno gibi Ege otlarından yapılan yemekleri ve mezeleri, deniz ürünlerinden yapılan mezeleri, mis gibi zeytinyağlıları afiyetle yiyebilirsiniz.

Sarımsaklı otel tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Olcay Otel
Olcay Otel

-

Fazlasıyla memnun ayrıldık

Yorumların olumlu oluşuyla etkilenip kalmaya karar verdiğimiz Olcay Otel'den fazlasıyla memnun ayrıldık. Temizliği, rahatlığı, doyurucu kahvaltısı, denize yakınlığı ve sessizliği mükemmeldi. Her sorunumuzla ilgilenen, bitmek bilmeyen sorularımıza her defasında cevap veren, aynı zamanda adeta tur rehberine dönüşen otelin işletmecisi Oktay Bey'e (yaşlı bir amca bekliyorken oldukça genç, fazlasıyla tecrübeli biri çıkıverdi karşımıza :) ) ve değerli eşlerine çok teşekkür ederiz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Şenocak Motel
Şenocak Motel

-

Sahile çok yakın

Fiyatı uygun ve sakin bir otel. Ayrıca sahile çok yakın.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Ege Soley Otel
Ege Soley Otel

-

Konum mükemmel

Fiyatları hizmetine göre gayet uygun ve evlerine gelen misafir gibi ağırlıyorlar. Elbet eksikleri var ama her konuda yardımcı oluyorlar. Kahvaltı güzel ama konum mükemmel. Sarımsaklı'nın en güzel plajının tam önünde. Tavsiye ederim. Odalar dahil genel temizlik gayet iyiydi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Olcay Otel
Olcay Otel

-

Tertemiz otel

Sahibi Oktay gibi tertemiz otel, güler yüzlü, anlayışlı otel. Denize 50 metre. Tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Olcay Otel
Olcay Otel

-

Güvenilir bir otel

İki senedir burayı tercih ediyoruz ve çok memnunuz. Güvenilir ve temiz. Her konuda yardım ediyorlar ve her isteğimizi yerine getirdiler. Seneye de burayı tercih edeceğiz. Gerçekten çok memnun kaldık.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Nil Hotel Sarımsaklı
Nil Hotel Sarımsaklı

-

Yemekleri lezzetli ve güzel

Biz de 18 Temmuz 2017'de gittik. Otel sade, aile ortamı bir otel. Yemekler konusunda lezzetli ve güzel. Biraz müşteri gözüyle değerlendirirsek biraz kısmalar var. Özellikle aksam yemeğinde ve sabah kahvaltılarında… Masada sürahi yok. Bardakla su sebilinden su alıyoruz. Tabi ki masadan iki üç kalkılıyor. Akşam yemeğinden sonra çay kazanı orada duruyor ama çay ikramı yok. Çay içerken kişilerle sohbet imkanı olabilir; fakat yok. İçeceklerde kısma var. Diğer hizmetleri ise iyi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Aleyna Apart
Aleyna Apart

-

Tatildeki evimiz gibidir

Aleyna Apart 2013 yılında tamamen yenilenmiş olup gerçek sahipleri tarafından işletilmektedir. Burada gözüken fotoğraflar otelin eski halini gösteriyor şuan böyle değil. Onun dışında söyleyebileceğim Sarımsaklı oteller bölgesinde sahip olabilecek en güzel konseptli oteldir. Tüm mutfak ekipmanları odaların içinde mevcuttur. Adeta tatildeki evimiz gibidir. İşletmesi tamamen profesyonellerin elinde. Bu işi yıllardır yapan kişiler olduğu belli oluyor. İyi ki varsınız.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Şenocak Motel
Şenocak Motel

-

Sıcakkanlı personeli

Sıcakkanlı personeli, balkonlu, klimalı odası, uygun fiyatı, otoparkı ve sahilde ücretsiz şezlong, şemsiye hizmetiyle tercih sebebi olacak, temiz, sıcacık bir motel. Tereddüt etmeden gidebilirsiniz. Anıl-Esra.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Toka Otel
Toka Otel

-

Açık büfe sunulan mezeleri

Güler yüzlü personeli, Tekin ustanın yemekleri, kendine ait koyu, üstelik bütçeyi yormayan tam pansiyon fiyatlarını düşündüğünüzde gidenlere harika bir tatil imkanı sunuyor. Özelikle yemekleri, açık büfe sunulan mezeleri çok iyi, otelin konumu sayesinde gerçekten kafa dinliyorsunuz, tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Ege Soley Otel
Ege Soley Otel

-

Odaların manzarası mükemmel

Öncelikle personeli hem güler yüzlü hem de her konuda yardımcı ve otel çok temiz. Yemek çeşitleri gayet güzel. Konum olarak Sarımsaklı'nın en iyi konumu diyebilirim. Fiyatları gayet uygun hizmetine göre. Odaların manzarası mükemmel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Marine
Hotel Marine

-

Konumu ve kahvaltısı

Otel çalışanlarının samimiyeti, otelin konumu ve kahvaltısı mükemmeldi. Her şey için teşekkür ederiz. Tereddüt etmeden tavsiye edebiliriz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Zeytinci Olivera Resort Hotel
Zeytinci Olivera Resort Hotel

-

Yemekler kötü

Yer çok eski. Yemekler kötü. Aşçıbaşı yemeği verirken eli titriyor. Ramazan çadırı gibi yemek dağıtıyor. Beş gün kaldım. Personel kalitesi zayıf. Bu fiyatlara göre hizmet kalitesi sıfır. Tavsiye etmiyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Gamze Otel Sarımsaklı
Gamze Otel Sarımsaklı

-

Plajda duş paralı

Daha önce konakladığımız için gittik. Çalışanlar eskisi gibi değil. Plajda yer gösteriyorlar, plaja gidince köşeye bir yere atıyorlar sizi hotelin plajı burası diye. Plajda duş paralı. Duş başlığı kırık. Mobilyalar dökülüyor. Sineklik sökük. Klimanın ayarı yok, ya çok sıcak ya çok soğuk. Çocuk olunca kapattık, sonra yandık.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Amphora
Hotel Amphora

-

Odalar çok ferah

Odalar çok ferah, yemekler harika, denize yakınlığı, otoparkı, tam bir aile oteli... Personel güler yüzlü ve çalışkan. Her sene gitmeyi düşünüyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Varol Otel
Varol Otel

-

Bana göre mükemmel

İlk günkü gibi bence kesinlikle odalar yenilenmeli. Konsept değişimi şart. Onun haricinde bana göre mükemmel bir yer. Tavsiye edilebilir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Olcay Otel
Olcay Otel

-

Temiz ve huzurlu

Otelin tüm personeline çok teşekkür ederiz, bizlere güler yüz ve ilgilerini hiç eksik etmediler. Çok temiz ve huzurlu bir otel. Sarımsaklı'ya gelirseniz burada konaklayın, pişman olmayacaksınız.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Abay Motel
Abay Motel

-

Nostaljik bir ortam

Sahile çok yakın, konforlu, nostaljik bir ortam, güler yüzlü hizmet, sıcak aile ortamıyla evinizden daha rahat olacağınız müthiş bir motel. Günay amcamızın ve Ümran teyzemizin güler yüzü ile kesinlikle tavsiye ederim. Abay Motel'i görmeden başka bir yere gitmeyin.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Koşan Otel
Koşan Otel

-

Temiz, güvenli, ilgili

Denize yakın, bulunduğu çevreye göre fiyatları uygun, temiz, güvenli, ilgili, yardımsever, işletmecileri var. Bir daha tekrar Sarımsaklı'ya gitsek yine Koşan Otel tercihimiz olur. Teşekkürler İbrahim ve Mehmet Bey.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Koşan Otel
Koşan Otel

-

Güler yüzlü hizmet

Temiz, güvenli, denize ve alışveriş merkezlerine yakın, güler yüzlü hizmet, daha ne olsun? İbrahim ve Mehmet Bey çok ilgililer, teşekkür ediyorum. Sarımsaklı'ya tekrar gelirsek tercihimiz Koşan Otel olacaktır.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Gamze Otel Sarımsaklı
Gamze Otel Sarımsaklı

-

Yemekleri ve manzarası

Yemekleri ve manzarası güzel, çalışanlar güler yüzlü. Teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Koşan Otel
Koşan Otel

-

Konforlu odalar

Geçen sene yazın keşfettiğim bir yer. Gerçekten iyi bir tatil geçirmek ve konforlu odalar ile deniz sefasını çekmek istiyorsanız bu oteli tercih etmeniz en doğru karar olur. Bu sene bir daha gideceğim ve bundan sonra hep orayı tercih edeceğim. Şimdiden herkese iyi tatiller.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Dobra Hotel
Dobra Hotel

-

Odaların güzelliği

Çalışanların samimiyeti, odaların güzelliği, otelin bulunduğu konum çok güzel. Verilen paranın kuruşuna kadar hak eden bir işletme. Tatil yapılacaksa tercih edilmesi gereken bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Şenocak Motel
Şenocak Motel

-

Klimalı ve balkonlu oda

Amerikan filmlerinde görüp hep kalmak istediğim yapıdaki Şenocak Motel her şeyiyle muhteşem bir deneyim yaşattı. Her bütçeye uygun olan oda + kahvaltı fiyatının yanı sıra, plajda ekstra ücrete mal olacağını düşündüğümüz şezlong ve şemsiye de ücrete dahildi. Klimalı ve balkonlu odada TV, buzdolabı, temiz bir banyo, tuvalet bulunuyordu. Eşyalarımızı dolaba yerleştirip valizi de gözden uzak tuttuğumuzda evimizdeymiş gibi hissetmemiz çok kısa sürdü. Odadan her çıkıp geri döndüğümüzde bir aile işletmesi olduğunu belli edip bize daha huzurlu ve mutlu bir tatil sağladılar, biz de 3 gün kalmayı düşünüp bu rahatı bırakamayıp 2 gün daha uzattık. Yardımcı olarak görev yapan beyefendi de bir günlüğüne kaçırmış olduğumuz kahvaltıyı belki uyanırız diye 10 dakika daha bekletip geç topladığını söyleyince kendisine sarılmamak için kendimizi zor tuttuk. :) Buradan sonra tatilimize çadırla kamp yaparak devam etmeyi düşündüysek de Şenocak Motel'den sonra kendimizi evimize dönmek üzere otobüs firmasının önünde bulduk. Bu konaklamanın üzerine tatilimizi çadırla lekelendirmek istemedik. :) Damağımızda bu güzel tatilin tadı kalsın diyerek evimize döndük. Karşılamadan vedalaşmaya (arabayla gelen aileleri de arabalarının arkasından el sallayarak yolcu ediyorlar), gecesinden gündüzüne her şeyiyle unutulmayacak bir 5 gündü. Hepinize çok teşekkür ediyoruz. Yine geleceğiz. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Koşan Otel
Koşan Otel

-

Temiz ve sımsıcak aile ortamı

Otelden içeri girdiğinizde temizliği hissedip odaya adım atarken ayakkabınızı/terliğinizi çıkarsak mı acaba düşüncesine kapılabileceğiniz tertemiz bir yer. Plajın dibinde, şezlong, şemsiye imkanı sunan, sessiz, sedasız uykunuzu uyuyabileceğiniz, sabah güzelce karnınızı doyurabileceğiniz aile işletmesi. Tam bir aile çerçeveli, sımsıcak, huzurlu bir tatil için başka bir yer aramaya gerek yok. Tavsiye üzerine eşim ve oğlumla gittiğim otele mutlaka tekrar tekrar gideceğim ve herkese tavsiye edeceğim. Otel sahipleri yardımcı olabilmek adına ağzınızdan çıkacak kelimeye bakıyorlar. Ne arabamı park etme sıkıntısı yaşadım, ne şezlong şemsiye sıkıntısı yaşadım, ne de gece uykumda sıcaklık/gürültü sıkıntısı yaşadım. Bir de bunların yanında Temmuz'un ortasında cebe yakın uygun fiyatlı başka bir yer bulamazsınız. Koşan Otel'e çok çok teşekkürler. Bundan sonra her sene görüşeceğiz inşallah. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Şenocak Motel
Şenocak Motel

-

Sıcakkanlılık sizi evinizde hissettiriyor

Mükemmel bir yer. Denize iki adım. Cemal abi ve ailesinin sıcakkanlılığı kendinizi evinizde hissettiriyor. Sarımsaklı'ya geliyorsanız tercihiniz Şenocak olmalı. Her şey için çok teşekkür ederiz. Tekrar görüşmek dileğiyle :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Şenocak Motel
Şenocak Motel

-

Balkonu da ayrı bir tercih sebebi

Temizliği, denize yakınlığı, kahvaltısı ve fiyatıyla memnuniyet verici bir konaklama yeri. Balkonu da ayrı bir tercih sebebidir. Biz çok memnun kaldık ve tavsiye ediyoruz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Şenocak Motel
Şenocak Motel

-

Kahvaltı harika

Her şey için çok teşekkürler. Çok keyifli, çok güzeldi, kahvaltı harika. Bir dahaki sene görüşmek üzere, saygılar, sevgiler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Şenocak Motel
Şenocak Motel

-

Kahvaltı bir harika

Kahvaltı bir harika, Cemal abi ve ailesi güler yüzlü, şeker gibi insanlar. Hizmete göre ücretlendirme çok uygun. Tercihiniz Sarımsaklı'ysa oteliniz Şenocak Motel olmalı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Şenocak Motel
Şenocak Motel

-

Odalar çok güzel

Odalar çok güzel ve temiz. Burada kalınabilecek mükemmel bir yer. İşletmeci aile çok samimi, sıcak insanlar ve en güzeli bir aile moteli olması. Sıcak, samimi, içten bir yer. Akşamları balkonunuzda canlı müziği duyabileceğiniz mükemmel bir yer. Teşekkür Cemal Şenocak ve ailesi. İnşallah tekrar gelmek nasip olur.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Gamze Otel Sarımsaklı
Gamze Otel Sarımsaklı

-

Harika ev yemekleri

Yemekleri harika, doğal zeytinyagiyla yapılmış harika ev yemekleri, güler yüz, Hikmet Bey'in tek tek ilgilenmesi ile tam bir aile oteli, kesinlikle tekrar gelinesi bir otel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Mare Ayvalık
Hotel Mare Ayvalık

-

Otelde her şey yasak

Sarımsaklı bir hafta başka bir yerde konaklama olup tatili uzatma kararımızdan dolayı bu oteli seçmiş bulunmaktayız. Ama gerçekten burada kalmak için sabra ihtiyacınız var. Tek kelimeyle berbat. Tabi sözüm yok yemekleri güzel. Personel berbat. Çocuklara sıfır aktivite top oynamaları dahi yasak. Odalara yiyecek götürülmesi yasak, bahçede masanın yerini değiştirmek yasak, odada su bile mevcut değil, plajında büfesi dahi yok, yan otelin büfesinden temin ediyorsunuz içecek ve yiyeceklerinizi, şezlong ve denizin arasında 25-30 adım var kısaca çocuklarıyla tatile gelmek isteyenler kesinlikle tavsiye etmiyorum. Maalesef yer olmadığı için oteli tercih ettik çok pişmanım, açıkça yüzlerine de söyledim...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Mardia Beach Hotel
Mardia Beach Hotel

-

Çalışanlar ilgili

Şu anda oteldeyim. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Çalışanlar ilgili, yemekler damak tadınıza göre değişir. Ücretinin karşılığını alıyorsunuz. Problem yasayan kişiler acenteden kaynaklı. Otel misafirini yine de zor durumda bırakmıyor. Benim odam gayet temiz ve düzenli. Çalışan arkadaşlara ve özellikle Özgür Bey'e teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Şenocak Motel
Şenocak Motel

-

Denize iki adım mesafede

Güler yüzlü ve sıcakkanlı çalışanları ile huzurlu ve keyifli tatil yapabileceğiniz Sarımsaklı'daki nadide konaklama yerlerindendir. En güzeli burada herkes bir aile. Denize iki adım mesafesi ve otoparkı ile benden tam puan aldı. Hep böyle devam etmeniz dileği ile. İyi günler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Mare Ayvalık
Hotel Mare Ayvalık

-

Personelle iletişim kurmak zor

Bu otel hala nasıl açık anlamıyorum. Geçen sene resimlere aldanıp gittik eşimle. Bir gece zor katlandım. Yemekler kötü, tabaklar pis, personelle iletişim kurmak imkansız. Sahil pislik içinde, odalar pis, banyodaki çeşmeler küf içinde. Çay içtiğiniz masalar bile pis. Kimseye tavsiye etmem.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Mare Ayvalık
Hotel Mare Ayvalık

-

5 yıldızlı otel gibi

Tek kelime ile anlatmak için mükemmel demek az bile. Çok şehirde, çok otel, tatil köyü gördüm. Burası fiyat olarak, yemekleri olarak, personelin hizmetleri bakımından 5 yıldızlı otel denilir. Sabah kahvaltıda olabilecek her şeye sahip, yiyebileceğiniz lezzetli, taze, mükemmel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Öğle, akşam yemekleri taze ve hazır yiyecekler değil. Birçok otelin yaptığı gibi hazır köfte tavuk gibi yiyecekler yok. Günlük taze et ve sebze yemekleri ve onların yanında mükemmel soğuk meze ve salata çeşitleri ile mükemmel yemekler. Temiz, düzenli ve çok iyi personeller ile özellikle yemek bölümü ile sorumlu Cengiz Bey ve tüm çalışanlara teşekkür ediyorum. Odaları, klima, tv ve banyoyla yatakları beğendim. Temiz ve bakımlı. Pis koku ve benzeri rahatsız edici bir şey yok. Otel havuzu çok güzel, temiz. Manzara mükemmel. Otel genel olarak 5 yıldızlı, otel sadece fiyat olarak 5 yıldızdan aşağı diyebilirim. Deniz kumsal otelin önünde. Kumsalda da otel hizmete devam ediyor. Şezlong ve şemsiye, ilgi, alaka güzeldi. Her şeyiyle çok güzel beğendim. Herkese oteli tavsiye ediyorum. Gördüklerimi yaşadıklarımı yazdım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Olcay Otel
Olcay Otel

-

Bu samimiyet başka yerde yok

Oktay Bey ve eşinin samimiyetinin yansıdığı keyifli otelinde her yıl kalıyoruz. Biz burayı seviyoruz. Odalar temiz kahvaltısı doyurucu personeli güler yüzlü. Çok yer bulursunuz ama bu sıcaklığı bulur musunuz bilmem.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Cem Gül Apart Otel
Cem Gül Apart Otel

-

Kliması sıcak üfürüyor

Motelin konumu Sarımsaklı Plajı'na yakınlığı sayesinde ideal. Motel bakımsız, odalardaki mobilyalar eski. Bizim odamızın banyosunun havalandırması yoktu. Kliması sıcak üfürüyordu. Yemekleri güzel sayılır ve benim için en önemlisi güler yüz. Maalesef yöneticilerde güler yüz diye bir şey yok. Otelin bahçesine oturup insanları denetliyorlar gibi geliyor insana... 5 üzerinden 3'ü hakader. Bu arada Sarımsaklı plajının deniz suyu güzel ama soğuk aklınızda bulunsun.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Koşan Otel
Koşan Otel

-

%100 müşteri memnuniyeti

Sarımsaklı sahilini, Cunda'yı, Ayvalık'ı anlatmaya gerek yok çok güzel bir tatil bölgesi. Koşan Otel'e gelince ise güler yüzlü bir aile işletmesi otelin tüm çalışanları güler yüzlü, sıcakkanlı.%100 müşteri memnuniyeti sağlıyorlar. Sarımsaklı'da bir sonraki konaklamamızda kesinlikle Koşan Oteli tercih edeceğiz. Plaja yakın, odaları çok temiz, kendi şezlongu şemsiyesi var. Her şey düşünülmüş ev konforunda. Fiyat performans çok iyi. Hiç düşünmeden konaklamanızı öneririz. Koşan Otele teşekkür ederiz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Olcay Otel
Olcay Otel

-

Standart ve doyurucu kahvaltı

Sahibi ve çalışanlar ilgili, güler yüzlü, her konuda yardımcı olmaya çalışıyorlar. Otel sade ve temiz (Bu bölgede musluktan akan suyun tadı çok kötü ve rengi sarımtırak, bu nedenle çarşaf, havlu gibi eşyaların rengi de sarımtırak olmuş ama buna otelin yapacağı bir şey yok) Kahvaltı da kafi düzeyde (5 yıldızlı otellerde çok çeşit nedeniyle fazla alıp israf edilen yiyecekler yerine standart ve doyurucu bir kahvaltı yapıyorsunuz) 2 ebeveyn ve 2 çocuk geceliği 150 TL'ye konakladık. Kesinlikle tavsiye edilir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Mardia Beach Hotel
Mardia Beach Hotel

-

Müşteri hiç umursanmıyor

Otelin hizmet olarak sunduğunu iddia ettiği hiçbir şey gerçek değil. Baştan aşağı pislik içerisinde. Tabak kaşık zaten yeterli değil de olanları da sadece suya tutup veriyorlar. Internet varmış görmedik. Araç kiralama, eczane, market, voleybol, basketbolu geçtik en azından odalara havlu ve televizyon verselerdi ona da razıydık. Beğenmiyorsanız çekin gidin dendi, paramızı geri verin dediğimizde ise malum cevap: biz emir kuluyuz. 3 günlük rezervasyon ve ödeme yaptığımız otel denilen ahırda 1,5 gün zor dayandık ve lanet olsun parasına deyip çekip gittik. Fatura istediğimizde ise kırk dereden su getirildi, maille gönderilecek denildi, yok Almanya'ya postayla (!!!) gönderilecek denildi, ne mail var ne de posta. Bir tane müşteri bile memnun değildi ama takan kim??? Müdüre müşterilerinize bir sorun, bir Allahın kulu memnun mu diye sorduğumuzda müdürün cevabi: beni ilgilendirmiyor oldu. Gelip de tam süresince kalan bir kişi yoktu, herkes 1-2 gün öncesinden parasını bırakıp geri gitti, en azından işkenceden kurtuldular. Netice itibariyle; hayatınızın kabusunu yaşamak ve paranızı çöpe atmak istemiyorsanız bu kendine otel diyen ama ahırdan bir farkı olmayan yerden uzak durun. En iyi ihtimalle bitlenirsiniz. Haa ben mazoşistim, kendime işkence etmekten zevk alıyorum diyorsanız gelin kendiniz görün. Asıl görmesi gereken makamlar : Sağlık Başkanlığı, Turizm Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı, tabi görmek isterlerse!!!

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Palmera Resort
Hotel Palmera Resort

-

Bebekli aileler için süper

Sakinlik isteyenler için, bebekli aileler için süper bir yer. Tatil dediğin ne eksik olacak ne fazla; o zaman Palmera en uygun yer. Sahil mükemmel. Palmera ailesine teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Şenocak Motel
Şenocak Motel

-

Plajda ücretsiz şezlong

Konum olarak güzel, denize ve merkeze yakın, aynı zamanda plajda ücretsiz şezlong hizmeti bulunmaktadır, güler yüzlü çalışanlar tatilinizi ekstra güzel kılıyor, tavsiye ediyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Acem Hotel
Acem Hotel

-

Kendi plajı var, havuzu var

Ailemle 2 gece konaklama yaptık, konumu ve manzarası güzel, kendi plajı var, havuzu var, odaları temiz ve ferah, personeli kibar, açık büfe kahvaltısı ve akşam yemeği var, oldukça çeşitli ve lezzetli, keyifle severek kaldık, seneye tekrar gelmeyi düşünüyoruz, teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Şenocak Motel
Şenocak Motel

-

Denize çok yakın

Otel çok temiz, denize çok yakın, oteller plajda anlaşmış olduğu için extra şezlong, şemsiye para ödemeye gerek yok. Otel sahibi çok ilgili sağ olsun. Her şeye yardımcı olmaya çalışıyor. Fiyatı da çok uygun. Sarımsaklı'ya gidersek yerimiz belli.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Gamze Otel Sarımsaklı
Gamze Otel Sarımsaklı

-

Yemekler çok lezzetliydi

Çok güzel bir tatil geçirdik, yemekler çok lezzetliydi, tam bir aile oteli, müşteriyle çok güzel ilgileniliyor. Kendi evinizmiş gibi hissedeceksiniz. Hikmet Bey'in bir kahvesini içmeden gitmeyin. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Toka Otel
Toka Otel

-

Açık büfesi zengin

Doğa ve denizin birleştirdiği mükemmel bir otel. Açık büfesi zengin. Havuzu temiz tam bir kafa dinleyecek hem denizin hem doğanın tadını çıkarabileceğiniz bir otel. Üstelik fiyatı da çok uygun. Gerçek sahipleri işletmeye başladıktan sonra her şey mükemmel olmuş. Teşekkür ediyorum personele. Şiddetle tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Grand Milano Hotel
Grand Milano Hotel

-

Club'n sesleri odamıza geldi

Tatilimizin ilk günü zehir oldu. Sabah 4'e kadar uyuyamadık. Otelin etrafındaki üç tane beach clubın bütün sesleri odalara geliyor. Odalar pis ve yemekler çok kötü, iki gün boyunca karnımız ağrıdı. Sadece bir gece kalıp ertesi sabah deyim yerindeyse kaçtık. Başka otel bulduk ve çok memnun kaldık.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Sarayevo
Hotel Sarayevo

-

Temizlik ve yemekler

1 Temmuz 2017, 5 gecelik 4 kişilik aile giriş yaptı. Şu an hala oteldeyiz. Temizlik ve yemekler gayet güzel. Herkese tavsiye edebilirim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Şenocak Motel
Şenocak Motel

-

Oda fiyatları çok uygun

Motel mükemmel. En önemlisi bizim için güler yüz ve samimiyetiydi. Oda fiyatları çok uygun, klima-TV mevcut. Odaları balkonlu. Sahile çok yakın. Kesinlikle tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Amphora
Hotel Amphora

-

Müthiş, çok güzel bir otel

Müthiş, çok güzel bir otel. Olağanüstü temiz, ferah, yemekler harika, zengin tatlı çeşitleri fevkalade, güler yüzlü personel, teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)