Sarımsaklı Otelleri

Sarımsaklı, Balıkesir'in Ayvalık ilçesi, Küçükköy Beldesi'ne bağlı bir sahil yöresidir. Ancak Sarımsaklı plajlarının ünü öyle çok yayılmıştır ki, Küçükköy'ü geçmiş ve Ayvalık'a kadar yetişmiştir.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Yıldız

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Sarımsaklı Otelleri

Toplam 56 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

"Denizi, yemekleri, hizmet anlayışı"

"Odaları geniş ve ferah"

8.5

Misafir yorumu

7 yorum
* Tesisi ücretsiz ara 0 850 602 50 37

"Yemekler harika"

"Kalacak yer olarak düşünülmeli"

8.4

Misafir yorumu

6 yorum
* Tesisi ücretsiz ara 0 850 602 15 25

"Yenilen odalar ve restoran"

"Güler yüzlü sahipleri"

7.9

Misafir yorumu

14 yorum
* Tesisi ücretsiz ara 0 850 600 27 06
Beyaz Balina
Beyaz Balina

Beyaz Balina

Etstur çağrı merkezi 0 850 600 60 60

Etstur

En uygun oda fiyatı

190 TL

En Uygun Fiyata Git

"Fiyatına göre fazlası var"

"Havuz, plaj, otopark"

9.8

Misafir yorumu

10 yorum
* Tesisi ücretsiz ara 0 850 600 34 40

"Çocuklu aileler için ideal"

"Yemeklerini beğenmedik"

5.0

Misafir yorumu

12 yorum
* Tesisi ücretsiz ara 0 850 600 34 73

"Hizmet sıfır"

"Yanlış tercih yapmışız"

3.0

Misafir yorumu

18 yorum
* Tesisi ücretsiz ara 0 850 602 46 41

"Yemekleri çok sıradan"

"Hizmet çok kötü"

6.7

Misafir yorumu

9 yorum
* Tesisi ücretsiz ara 0 850 600 83 00

Sarımsaklı Otelleri ve Sarımsaklı Otel Fiyatları

Sarımsaklı, Balıkesir'in Ayvalık ilçesi, Küçükköy Beldesi'ne bağlı bir sahil yöresidir. Ancak Sarımsaklı plajlarının ünü öyle çok yayılmıştır ki, Küçükköy'ü geçmiş ve Ayvalık'a kadar yetişmiştir.

Sarımsaklı, Balıkesir Ayvalık'a 8 km. uzaklıkta yer alır. Cunda, Ayvalık'ın bir kolu ise, Sarımsaklı için de Ayvalık'ın diğer kolu demek mümkündür. Merkez karmaşasından uzakta, ancak merkeze de yakın bir yerde konaklamak isteyenler için Ayvalık Sarımsaklı otelleri birebir olacaktır. Aynı zamanda otel fiyatları da merkeze oranla daha düşüktür.

Ayvalık Sarımsaklı'da doksanın üzerinde Turizm Bakanlığı ve belediye belgeli otel bulunmaktadır. Otellerinin birçoğu da bu ünlü 22 adet plajda bulunmaktadır. Kimi plajların isimleri, üzerlerinde yer alan ünlü otellerle anılsa da, plajlar halka aittir.

Ayvalık Sarımsaklı'da daha çok tatil otelleri bulunur. Az sayıda ise butik otel göze çarpar. Ayvalık Sarımsaklı'ya gelen turist sayızı yaz aylarında nüfusun 4 - 5 katına çıkabilmektedir. Bu nedenle butik oteller yerine daha çok Sarımsaklı tatil otelleri tercih edilmiştir.

Tatilinizi Ayvalık Sarımsaklı'da geçirmeyi düşünüyorsanız eğer, sizin de bir tatil otelini tercih etmeniz yerinde olacaktır. Tatil otellerinin birçoğu plajın hemen gerisinde kurulmuştur. Bu nedenle Sarımsaklı tatilcilerin birçoğu aslında, bu harika plajlar için glemektedir.

Sarımsaklı otelleri, sadece denize bağlı kalmamış, beraberinde tesis içinde, açık havuz, çocuk havuzu gibi imkanlar da yaratmıştır. Kimi Sarımsaklı otellerinin özel kumsalları vardır. Yine jogging alanları, su sporları hizmetleri sağlayan tatil otelleri de mevcuttur.

Ayvalık Sarımsaklı otel işletmecileri, ulaşımı siz misafirleri adına daha rahat kılmak için, İzmir Adnan Menderes Havaalanı'ndan ve Bandırma Havalanı'ndan servis hizmeti de sağlamaktadır.

Küçükköy beldesi içerisinde bir yarımadanın ismi olan Sarımsaklı, güzelliği ile ünlenmiş ve tüm Küçükköy Beldesi'ne ismini vermiştir.

Ayvalık Sarımsaklı'nın en çok bilinen yönü ise pırıl pırıl uzanan kumsallarıdır. Ege'nin en uzun kumsallarından birine sahip olan Sarımsaklı plajlarında denize girmek için Ege'nin ve Marmara'nın birçok yöresinden gezginler gelmektedir.

Şifalı kumları ile cezbedici olan bu kumsallar, yeşillikler, birbirinden güzel Ayvalık Sarımsaklı tesisleri, yüzlerce adet restoranla donatılmıştır. Daha çok ailelerin tercih ettiği Ayvalık Sarımsaklı kumsalları ve Sarımsaklı otelleri yörenin en güvenilir yerlerindendir.

Ayvalık Sarımsaklı'da deniz turizminin yanında, sarımsak taşından yapılmış evleri, yüzyıllar öncesinden kalmış kiliseleri ve camileri de ilgi çekici mekânlardandır. Ayvalık Sarımsaklı'ya tatile gelen birçok kişi harika denizinden kendini alabildiği sürece, bu tarihi yerlere de göz atmaktadır.

Tatilinizi Ege'nin kuzeyinde geçirmek, binlerce yıllık tarih ile yoğrulmuş dantel gibi koylarda dinlenmek isterseniz Ayvalık Sarımsaklı otellerinde konaklayabilirsiniz. 2017 Sarımsaklı otel fiyatları, Ege Bölgesi'nin en uygun seçeneklerini oluşturuyor. Bunda en büyük etkenlerden birisi de Ayvalık Sarımsaklı'da hizmet veren yüzlerce tesis olması.

Ayvalık Sarımsaklı 2017 otel fiyatlarının oldukça uygun olduğu pansiyonları araştırabilir, biraz daha kalite ve şıklık arıyorsanız Sarımsaklı butik otellerini tercih edebilirsiniz. Lüks otellerin de bulunduğu yörede Ayvalık Sarımsaklı 2017 otel fiyatları yıldızlı tesislerde biraz daha fazla olsa da Ege Bölgesi'nin geneline göre oldukça uygun kalmaktadır.

Sarımsaklı otel tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Zafer Motel
Zafer Motel

-

Odalar temiz ve düzenli

Eşim ve oğlumla Zafer Motel'de 1 hafta boyunca çok güzel bir tatil geçirdik. Burada yazılan bazı olumsuz yorumlara çok şaşırdık. Tam bir aile oteli. Odalar temiz ve düzenli, yemekler gayet lezzetli. Herhangi bir ihtiyacınız olduğunda otel çalışanları hemen ilgileniyorlar. Özellikle İstem Hanım'a çok teşekkür ederiz. Bundan sonraki tatil planlarımızda ilk tercih edeceğimiz yer Zafer Motel olacaktır.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Ayvalık Çınar Hotel
Ayvalık Çınar Hotel

-

Yemeklerin lezzeti

Şu an odanızda konaklıyoruz. Güler yüzünüz, odalarımızın temizliği, yemeklerin lezzeti, hepsi harika. Bugün gelirken çok tereddüt etmiştik ama daha ilk günden ilgi ve alakanıza çok teşekkür ederiz. Bize sayenizde güzel tatil olacak.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Sayın Teker, yapmış olduğunuz güzel ve tarafsız yoruma gerçekten çok teşekkür ederiz. Güzel bir tatil geçirmenizi diliyoruz. Ayvalık Çınar Hotel yönetimi.

3 Ağustos 2016, Çarsamba 11:44
Şenocak Motel
Şenocak Motel

-

Odalar temiz

Tesadüfen denk geldiğimiz Şenocak Motel'den çok memnun kaldık. Odalar temiz, bakımlı, tesisi çalıştıran aile çok güler yüzlü. Bunların yanında tesis denize çok yakın mesafede. Herkesin gelip burada kalmasını tavsiye ederim. Biz yine geleceğiz. :)

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Şenocak Motel
Şenocak Motel

-

Ortam çok temiz

Çok memnun kaldık, işletme sahipleri ilgiliydi, ortam çok temizdi, rahat uyuduk hiçbir sorun yaşamadık, bir daha gelirsek yine burada kalmayı düşünürüz, teşekkürler Şenocak Motel

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Şenocak Motel
Şenocak Motel

-

Markete, çarşıya yakın

Gelirken biraz tedirgin olduk acaba nasıl bir yerdir memnun kalır mıyız diye... Tam tersi birçok yere nazaran gayet güzel, özellikle temiz, rahat, denize markete çarşı pazara eğlence mekanlarına yakın. En hareketli yerde konumu... Otoparkı var... Güler yüzlü personel... Kesinlikle tavsiye ederim…

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Şenocak Motel
Şenocak Motel

-

Denize yakın

Sarımsaklı'daki en güzel pansiyonlardan biri bence. Odaları da temiz ve insanları çok iyiydi. Denize yakın, gayet güzel bir yer. :)

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Amphora Sarımsaklı
Hotel Amphora Sarımsaklı

-

Yenilenen odaları ile daha iç açıcı

Birkaç yıldır yazları geldiğimiz Hotel Amphora Sarımsaklı, yenilenen odaları ile daha iç açıcı olmuş. Güler yüzlü ve ilgili personeli ve güzel yemekleri, tatlıları da sayesinde yine memnun ve neşeyle ayrılıyoruz. (:

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Amphora Sarımsaklı
Hotel Amphora Sarımsaklı

-

Sıcak ortamı

5 yıldır her sene misafir olduğum ve sıcak ortamından istifade ettiğim Hotel Amphora Sarımsaklı'yı gelecek sene gelinceye kadar çok özleyeceğim.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Zafer Motel
Zafer Motel

-

Her şey bol

İlk defa geçen yaz Sarımsaklı'ya ve Zafer Motel'e bir arkadaşımın tavsiyesiyle gittim. Şimdiye kadar ailece geçirdiğimiz en güzel ve huzurlu tatildi diyebilirim. Döndüğümüzde biz de arkadaşlarımıza tavsiye ettik. Özellikle eşimin giden dört bayan arkadaşları ayrıca memnun kaldılar ve bu da bizi daha çok memnun etti. Her şeyden önemlisi tam bir aile yeri, temiz ve konumu çok iyi. Önü plaj, plajı zaten ince kum, yemeklere diyecek yok, on numara. Her gün çıkan çorbaları bile ev yapımı. :) Açık büfe, her şey bol. Teşekkürler Zafer Motel çalışanları, bu yaz kısmet olursa tatilimizi 10 güne çıkardık. Arkadaşlarla bayağı kalabalık geliyoruz. Bizden size selamlar. Bu arada İstem Hanım rezervasyon için en kısa zamanda sizi arayacağız.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Amphora Sarımsaklı
Hotel Amphora Sarımsaklı

-

Ayvalık'taki evim

Kısmet olursa 5 Temmuz 2016'da oradayım. Sevdalıyım sana Ayvalık... Ayvalık'taki evim Hotel Amphora Sarımsaklı.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Zeytinci Olivera Resort Hotel
Zeytinci Olivera Resort Hotel

-

Konumu güzel

Personeli nazik, ilgili ve güler yüzlü. Konumu güzel, yemekler iyiydi. Sahil çok güzel ve havuzu yeterli. Gürültülü bir çevrede değil. Tavsiye edebilirim, rahatlıkla dinlenebileceğiniz ve çevre gezileri yapılabilecek bir konumda.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Zeytinci Olivera Resort Hotel
Zeytinci Olivera Resort Hotel

-

Genel olarak memnun kaldık

Merkezi yerde olması zaten en büyük avantaj. Otelde kaldığınızda deniz manzaralı odaları seçerseniz çok daha tadını çıkartabilirsiniz. Otelden genel olarak memnun kaldık. Kumsal ile otel arasında sadece bir yol var, rahatlıkla yürüyüp ulaşabiliyorsunuz ve şezlong sıkıntısı da yaşanmıyor. Havuzu var fakat küçük.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Zeytinci Olivera Resort Hotel
Zeytinci Olivera Resort Hotel

-

Yemekler nefis

Tam aile oteli. Sarımsaklı'da başka yerde asla kalmam, burası harika. 4 gündür bu oteldeyiz. Yorumları görünce korkarak geldik ama bayıldık. Tatilimizi 3 gün daha uzattık. Yemekler nefis, hiç aç kalmıyorsunuz. Balık, et, tavuk her çeşit çıkıyor. Salata, tatlı çeşitleri çok.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Zeytinci Olivera Resort Hotel
Zeytinci Olivera Resort Hotel

-

İlgili ve samimi bir yer

Otel çalışanlarından ve tüm görevlilerine kadar ilgili ve samimi bir yer. 3 yıl önce tedirginlikle geldiğimiz ve Olivera Resort Hotel'de başlayan tatil planımızdan sonra 3. kez gelmeyi tercih ettiğimiz bir yer. Buradan iyisi evim, gerisi yalan.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Zeytinci Olivera Resort Hotel
Zeytinci Olivera Resort Hotel

-

Yemekler harika

Deniz, sahil süper, yemekler harika. Çocuklarımızın oynaması için ufak da olsa bahçesi yeterli idi. Biz ailece gittik Kurban Bayramı'nda ve gitmeden önce buradaki olumsuz yorumlar beni çok tereddüte düşürmüştü, ama gidip görmeden olumsuz yorumları dikkate almak istemedim. Gerçekten çok güzel. Bundan sonra her Ayvalık Sarımsaklı'ya gittiğimde kalacağım tek yer Olivera Resort Hotel. Odamız kar manzarası olmasına rağmen çok memnunduk, huzurlu bir yerdi, tüm personeller gayet iyiydi, çok memnun kaldık. Olivera Resort Hotel harikaydı. Konum olarak süper, her yere yakın.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Mia Toka Hotel
Mia Toka Hotel

-

Etrafında hiç market yoktu

Bu yıl gittim Kurban Bayramı'nda. İnsanların yemek kuyruğunu görseydiniz, kabus. Çünkü otelin etrafında hiç market yoktu. Bir tane büfe vardı. Piyasa değeri 1 TL olan şeyleri üç katına satıyorlardı. Her şeyi çok kötüydü, yemeği, temizliği çok kötüydü. İki gün kaldık, odadan çıkmadık ve oradan ayrıldık. Ödememizi de peşin yaptık internetten, onu da alamadık. Tatilbudur.com'dan ve de Tatilvitrini.com'dan sakin rezervasyon yapmayın. Anlaştıkları otellerin hepsi harabe resmen.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Club Ürgenç Hotel Sarımsaklı
Club Ürgenç Hotel Sarımsaklı

-

Temiz değil, hizmeti yetersiz

Otel kısmen uygun fiyatlı ancak oldukça kirli ve tatiliniz sonrası aklınızda kalan tek şey odaların tümünde olan keskin idrar kokusu. Haftalar geçse de bu keskin kokuyu unutamıyorsunuz. Çarşaflar kirli olduğu gibi, pencere kenarları ve halı sanki yıllardır temizlenmemiş. Otelde kesinlikle bir muhatap bulamıyorsunuz. Yemek saatleri belirsiz ve zaten çok kötü yemekler çıkıyor. Sabah kahvaltısında kullanılan peynirin kokusu hala aklımda, salam ve sosisin neyden imal edildiğini ise çözemedim. Kahvaltıda ve akşam yemeğinde su paralı! Paranızı çöpe atın ama şu leş otele vermeyin. Gene Sarımsaklı bölgesinde gecelik 20-30 TL vererek çok daha rahat ederek ve içinize sinerek kalabileceğiniz oteller var. Pek çok sitede kendileri yorum yazarak oteli güzel göstermeye çalışmışlar, ancak asansör bile çalışmayacak derecede kötü bir otel. Denize kıyısı var denilmesine rağmen doğru değil, havuz çok eski ve kirden suyu bulanık. Otelin çevresi kahvehanelerle dolu.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Amphora Sarımsaklı
Hotel Amphora Sarımsaklı

-

Konumu itibariyle kullanışlı bir otel

Ailemle beraber çok beğendik. Temiz, rahat, konumu itibariyle kullanışlı bir otel. Yemekleri, deniz manzarası harika. Bir daha Sarımısaklı'ya gelsem yine burada kalırım. İrem Hanım'a sevgiler.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Zeytinci Olivera Resort Hotel
Zeytinci Olivera Resort Hotel

-

Temizlik konusunda başarılılar

Öncelikle personele helal olsun diyorum. Günde 13 saat aylık 1200 TL'ye çalışarak bu kadar güler yüzlü ve ilgili olabilmeleri takdire şayan. Yarım pansiyon olmama rağmen 3-5 artı içeceğin lafını da etmediler. Havuzu da, denizi de çok güzel. Civarda bina olarak otele benzeyen ender yapılardan birine sahip. En son 2008'de tadilat geçirmesinden dolayı eşyalar eski ama temizlik konusunda başarılılar. Yemeklerine laf söylersem çarpılırım herhalde. Bir kuruş artı masrafım olmadan ve aç kalmadan bitirdim tatilimi...

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Grand Temizel Hotel
Grand Temizel Hotel

-

Her yemekte 4 çeşit patlıcan

Otel kesinlikle 5 yıldızlı değil. En fazla 2 yıldız eder... Yemekler çok lezzetsiz, servis yok. Her şeyi, çayı bile kendiniz almak zorundasınız... Otel işletim sistemi tamamen müşterilerden fazla para kazanmak üzerine kurulmuş. Haziranda gittik. Her yemekte 4 çeşit patlıcan ve 4 çeşit patates yemeğini sürekli önümüze getirdiler. Bir de pazarda satılan ucuz makarna almışlar, onu haşlayıp önünüze koyuyorlar. Bardan çerez istedik, öyle bir çerez geldi ki leblebiler o kadar küçük ve sert ki, pazarda bile daha lezzetsizini bulamazsınız.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Grand Temizel Hotel
Grand Temizel Hotel

-

Genel olarak beğendik

2 gece konakladık. Genel olarak beğendik. Zaten bölgedeki en büyük otel. Denizi güzel, odalar iyi, yemekler de fena değildi. Sarımsaklı merkezine biraz mesafesi var, yürüyerek gidilir ama 15 dakika kadar sürer.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Grand Temizel Hotel
Grand Temizel Hotel

-

Şezlong yetersiz

Otel alan olarak büyük. Denizi ve havuzları çok iyi. Ancak şezlong yetersiz. 5 gün kaldık. Sabah kahvaltısında omlet yemek istersen kuyruk, akşam yemeğinde ızgara yemek istersen kuyruk. Öğlen gözleme yersen kuyruk. Otelin büyüklüğüne göre çalışan çok az. Özellikle restoranlarda eleman yetersiz. Akşam canlı müzik yapan kişi çok iyiydi.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Dobra Hotel
Dobra Hotel

-

Tatilimiz tam bir hayal kırıklığıydı

Eğer güzel bir tatil geçirmek istiyorsanız buraya gelmeyin. Otele sırf havuzu için gittik, gittiğimizde karşılaştığımız manzara çok kötüydü. Havuzu yemyeşildi, yosun kaplamıştı resmen. Yemekleri güzeldi ama oda temizliği ve havuzu 0'dı. Burada güzel yorum yazanların hiçbiri çıkmadı. Tatilimiz tam bir hayal kırıklığıydı.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Gamze Otel Sarımsaklı
Gamze Otel Sarımsaklı

-

Evim gibi rahat

Gamze Otel Sarımsaklı Hikmen Bey, eşi ve tatlı seker kızı Berrin Hanım. Otelin bütün çalışanları hepinizi seviyorum. Evim gibi rahat ediyorum. Ağustosun son haftasında buluşmak üzere. Ayşe Salim Kurban.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Grand Temizel Hotel
Grand Temizel Hotel

-

Ramazan'da oldukça sakin

Temmuz'da 2 aile konakladık. Ramazan ayına denk geldiği için çok yoğun değildi. Biz genel olarak yemeklerden de otelden de hizmetten de memnun kaldık. Tekrar gidersem de yine Ramazan ayını tercih edebilirim.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Amphora Sarımsaklı
Hotel Amphora Sarımsaklı

-

Çalışanlar güler yüzlü

Çalışanlar güler yüzlü, özellikle İrem Hanım ve Halime Hanım bize çok yardımcı oldular, çok teşekkür ederim. Yemekler gayet güzel, internet sıkıntısı çok ve de uydu TV var görülüyor sitelerde ama maalesef yok, 4 kanal var, saygılarımla.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Grand Temizel Hotel
Grand Temizel Hotel

-

Patlıcan ve patates haşlaması

Biz Haziran'da gittik. Patlıcan ve patates haşlaması sevenler için ideal bir yer. 5 yıldızlı otelde bol bol en ucuz mevsim sebzelerini yiyebiliyorsunuz. Her öğlen ve akşam 4 çeşit (en az) patlıcan yemeği (ama etsiz) ikram ediyorlar yanında da bol bol patates haşlaması. Arada balık da var mesela sardalya onun da sardalya olduğunu mercek yardımıyla anlayabiliyorsunuz. Çayınızı kahvenizi hep kendiniz almak zorundasınız. Alırken personelin bakışlarından tedirgin oluyorsunuz. Acaba çok mu çay içtim diye. Burası 5 yıldızlı ise Antalya'daki Voyage otelleri 5 yıldızlı değil 20 yıldızlı olması lazım.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Ergin Otel
Ergin Otel

-

Türk kahvesi bile ekstra

Eski, asansör yavaş, pis kokuyor, yemekler vasat. 308 No'lu odada kaldık, banyo pis, duşakabin kırık, halılar sigara yanığı dolu. Kahvaltı sadece hamur işi ve içecekler sınırlı. Türk kahvesi bile ekstra. Kendine göre misafirleri var hotel ve plaj hotelin aile fertlerine ayrılmış bir aile çiftliği gibi. İsteyene odanın virane resimlerini gönderebilirim. Kesinlikle gitmeyin.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Ayvalık Çınar Hotel
Ayvalık Çınar Hotel

-

Temizlik her gün söylemeden yapılıyor

Rezervasyonu yaptırdığımda tereddütte kalmıştım, hele ki yorumları okuyunca. Verdiğim ücretin karşılığını fazlasıyla aldım. Herkes o kadar iyi ki tüm çalışanlar... Temizlik her gün söylemeden yapılıyor. Yemekler de gayet güzel. Hem seçenek çok, aç kalmak mümkün değil. Şu an hala oteldeyiz ve 2 günümüz kaldı. Buradan ayrılmak zor gelecek. Ama bundan sonraki tercihim bellidir. Sakin bir tatil isteyen herkese tavsiye ederim, net.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Ayvalık Çınar Hotel
Ayvalık Çınar Hotel

-

Oda ve balkon küçücük

Otele girdiğiniz anda resepsiyon çalışanlarıyla karşı karşıya kalacaksınız. Valizinizi taşımak için bile rica minnet uğraşmanız gerekecek. Siz ayrıca söylemeseniz, valizlerinizi emanet odasında falan değil, otel girişinde bekletecekler. Her ne kadar 14:00 check-in gibi görünüyor olsa da temizlik bir türlü yapılmadığı için odaya girişiniz akşam saatlerini bulacak. Bir de aklınızda bulunsun, çünkü bana ders oldu, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın resmi sitesine baktığınızda Ayvalık Çınar Hotel'in ‘turizm işletme belgesi' olmadığını göreceksiniz. İnternet sitesinde yer alan fotoğraflar doğru değil. Oda ve balkon küçücük; zaten balkon demeye bin şahit. Oda iki kişilik olmasına rağmen balkonda tek bir sandalye var (o da her pazarda bulabileceğiniz cinsten plastik). Ayrıca otelin internet sitesinde gördüğünüz koltuklardan biri yok odada. Temizlik zaten, hak getire. Aile olarak geleceğimizi beyan etmeme rağmen (anne, baba ve 2 yetişkin çocuk), bize ayrılan iki odada yer alan yataklar çift kişilik ve başka bir yatak da yok. Ebeveyni anlarsınız, eyvallah da çocukları (hem de biri 15, diğeri 24 yaşında) niye aynı yatağa koyarsınız. Bunu söylediğimizde lütfedip ayrı bir tek kişilik yatağımsı bir şey getirdiler ama sağılacak gibi bir yatak değil. Hem de 50 kiloluk halimizle. Banyo başlı başına kötü. Tavan dökülüyor. Ne varsa kir götürüyor (çöp kutusu, klozet, küvet, lavabo, ayna ve küvetin üstünde yer alan perdemsi şey). Odadaki halılar yırtık. Nevresim ve havlular lekeli, üstüne üstlük değiştirilmiyorlar da. Duvarlar kir içinde. Mini barın içi boş olmakla birlikte, bir de yapış yapış. Kapının önüne bıraktığınız tabak, vs. günlerce alınmıyor. Ve en güzeli, su yok! Tatil yöresinde yer alan bir otelde, odalarda su yok. Otele girdiğiniz an kendinizi Kerbela'ya gelmiş hissine kapılmanız kuvvetle muhtemel. Otele damacanayla su götüren müşteri dahi gördüm. Restoranda çeşitlilik falan yok, sözde açık büfe. Sanki dünya üzerinde meyve kalmamışçasına her gün kavun-karpuz, hem de yaz mevsiminin o geniş meyve-sebze spektrumuna baktığınız zaman. Her gün istisnasız pirinç pilavına maruz bırakılıyorsunuz (öğle ve akşam yemeği, art arda). Havuz boyu rezervasyon sitelerinde 170 cm olarak görünüyor olmasına rağmen, 140 cm imiş. O şatafatlı internet sitelerinde gördüğünüz sözde 200 metrelik plaj yalnızca otele ait değil. Dolasıyla her şey dahil adı altında bir dünya para verdiğiniz ve ücretsiz yararlanmanız gereken bu plajda, yeri geliyor yer bulamıyorsunuz, bir de üstüne dışarıdan insanlar geldiği için sürekli ‘siz otelden misiniz' sorusuna maruz kalıyorsunuz. Aynı şey otopark için de geçerli. Rezervasyonu yaparken ‘ücretsiz otopark' kısmını gözden kaçırırsanız vay halinize! Her gün otopark ücreti de vermek zorunda kalırsınız, sağ olsunlar hiçbir para deliğini göz ardı etmemişler. Sözde tüm alanlarda internet var. Şu modern dünyanın nimetlerini size getirdiğinizi iddia eden güzelim otelin hiçbir yerinde internet çekmiyor! Ve tüm bunlardan sonra otelden çıkmayı talep edip para iadesini istedik. Otel görevlileri yardımcı olmayacaklarını, rezervasyonumuzu yapanların başkaları olduğunu (ki otelin resmi internet sitesinde zaten rezervasyon için bu numara görünüyor, herhalde müteselsilen sorumluluk denen şeyden bihaberler) ve başımızın çaresine bakmamız gerektiğini söylediler. 3 gün boyunca yaptığım aramaların sonunda 0850 300 98 01 numaralı şahıslara ulaşabildim. Bir de internet sitesinde yazıyor ya, tıklayın arayalım diye. Hiç bir şekilde geri dönmeye tenezzül buyurmuyorlar. Gelelim para iadesi mevzuuna. Bu otele yaklaşık bir maaşımı verdim, 4 kişi 2 oda için 2989 lira. Mantıken bakıldığında bir gün erken çıkmak istediğimde, her güne eşit dağıtılmış bir günlük ücret iade edilmeli. Ama neymiş efendim, her güne ayrı ücret alınan bu otelde, benim payıma düşen o ortalamanın altında bir ücret oldu. 9 Temmuz 2015 tarihinde giriş yaptığımız otelden, koca bir memnuniyetsizlik ile 13 Temmuz 2015 itibariyle ayrılmış bulunuyoruz. Her kim okuyorsa bunu, yazık etmeyin kendinize. İyi tatiller!

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Şenocak Motel
Şenocak Motel

-

Denize yakın ve odaları temiz

Ege turumuzun ilk durağı olan Ayvalık'ta bizi güler yüzleri ile karşılayan aile işletmesi, fiyat konusunda oldukça uygun. Denize yakın ve odaları temiz. Buralara yolumuz düşerse tekrar kalırız. Tercih edebilirsiniz. ;)

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Mia Toka Hotel
Mia Toka Hotel

-

Memnun kalmadık

Geçen sene Eylül ayında ordaydım ve hiç memnun kalmadık ve son gün dayanamayıp erkenden ayrıldık. Ne yemekleri olsun, ne temizlik sıfır. Denizi iyi değil, koy gibi bir yer. Denizanası doluydu. Tavsiye etmem.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Şenocak Motel
Şenocak Motel

-

Odaları tertemiz

Odaları tertemiz, tam ailelere uygun, çok samimi insanlar tanıdım. Ücretleri de yerine göre çok uygun. Artık her yaz uğrayabileceğim bir yer var. :)

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Şenocak Motel
Şenocak Motel

-

Denize çok yakın

Fiyatı uygun, denize çok yakın, aile işletmesi. Odalar klimalı ve kendi otoparkı var. 70-80 TL arasında, temiz bir odada, denize ve merkeze yakın, güler yüzlü bir hizmet. ;) Gelebilirsiniz. ;)

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Şenocak Motel
Şenocak Motel

-

Sıcak ve samimi

Sıcak ve samimi, aynı zamanda temiz, rahat. Her şey için teşekkür ederiz.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Şenocak Motel
Şenocak Motel

-

Odaları temiz

Odaları temiz, personeli güler yüzlü, ayrıca fiyatı çok uygun denize yakın. Biz çok memnun kaldık. Şenocak Motel'e teşekkür ederiz.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Grand Temizel Hotel
Grand Temizel Hotel

-

Yemekteki çeşitlilikteki azlık

2014 yılı yaz ayında bu otelde kaldım. Tavsiye üzerine gitmiştim fakat verdiğiniz parayı hak etmiyorlar. Plajda yer bulmanız, yemekteki çeşitlilikteki azlık, mangaldaki amatörlük, sadece gözleme için yarım saat beklediğimi biliyorum. Ya personel sayıları az ya da çalışmak istemiyorlar. Bir daha gideceğimi düşünmüyorum bile.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Zafer Motel
Zafer Motel

-

Mükemmel bir yer

Aile ortamı, rahat, temiz, yemekleri güzel, denize sıfır, ekonomik, daha ne olsun? Mükemmel bir yer. İşletme personeline ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Ayvalık Beach Hotel
Ayvalık Beach Hotel

-

Hiç et yemeği çıkmadı

10 yıldır Sarımsaklı'ya gidiyorum, gördüğüm, kaldığım en kötü otel. Bir de haşemalı olunca bizi havuza alamayacaklarını, havuzun kirleneceğini söylediler. Kalacak yer çok aradık ama bir tane bile bulamadığımız için kalamadık. Yemekler lezzetsiz, hiç et yemeği çıkmadı. Bir de 10 gün kaldık, tam bir karabasandı. Duş yeri diye gösterdikleri çeşme, köyle irtibatı olanlar bilir büyük hayvan yeri gibiydi. Ama gençler yardımcı oldu, onların hakkını yiyemem.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (1)
Zafer Motel
Zafer Motel

-

Teşekkürler Zafer Motel

Sahipleri ve personeli ilgili, hizmet güzel, aile ortamı ve aile işletmesi. Tavsiye ederim, biz memnun kaldık.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Zafer Motel
Zafer Motel

-

Denize sıfır, hizmet güzel

6 yıldır her yaz gideriz. Denize sıfır, hizmet güzel, güler yüz var. Teşekkür ederiz Zafer Motel bize kendimizi evimizde hissettirdiğiniz için.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tunan Motel
Tunan Motel

-

Güzel bir tatil geçirdik

Yemekler çok lezzetliydi. Oda temizliği, deniz, personel ilgisi ve güler yüzleri bizleri fazlasıyla memnun etti. Teşekkürler...

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tunan Motel
Tunan Motel

-

Her şey çok güzeldi

Yemekler, oda temizliği, deniz, personel ilgisi ve güler yüzleri bizleri fazlasıyla memnun etti. Teşekkür ederiz.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Ayvalık Beach Hotel
Ayvalık Beach Hotel

-

Sadece konum olarak güzel

Tesis konum olarak güzel ancak temizlik, yemekler, hizmet çok ama çok kötü. HD konseptine kanmayın, aç kaldık diyebilirim. Tesis hiç profesyonelce yönetilmiyor. Kimsenin hiçbir şey umurunda değil. Mantık; isterseniz kalırsınız, istemezseniz çeker gidersiniz. Deniz çok kötü, bir sürü denizanası var. Havuz deseniz hiç hijenik değil. 1 gece zor kaldık. Rezervasyon yaparken 10 kez düşünün derim. Şimdiye kadar kaldığım en kötü tesis.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tunan Motel
Tunan Motel

-

Çok memnun kaldık

Tunan Motel'den yeni geldik iki aile gittik ve bir hafta kaldık. Personel güler yüzlü ve yemekler çok güzeldi. Plaj çocuklara uygun sığ ve denizi çok iyiydi. Verdiğimiz paradan daha iyi bir hizmet kalitesi var. Beklediğimizden güzel bir tatil geçirdik sakin ve dinlendirici bir yer arıyorsanız size de tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Dobra Hotel
Dobra Hotel

-

Ben farklı bir otelde mi kaldım acaba

Yorumlara baktım da ben farklı bir otele gittiğimi zannettim. İşletmecileri hiç bahsettikleri gibi güler yüzlü biri değil. Bir sayfa sınav evrak çıktısı almamız gerekiyordu, bizi çoluk çocuk internet kafeye yönlendirdi, yazıcı masanın üstünde durduğu halde. Çıkışta hesabı öderken ne bereket versin, ne güle güle, yine bekleriz ifadesinin birini bile kullanmadı. Sanki çekin gidin havası vardı. Yatakların yayları sırtınıza saplanıyor adeta. Yastıklar topaklanmış, iki yastığı bir ettik de yattık. Çalışanlar iyi insanlar. Otelin yaşlı sahibi iyi bir insan, samimi güler yüzlü, ona teşekkür ederim. Tercih sizin.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Erdal Bey, mesajınızda evrak çıktı almamışsınız diye dile getirdiniz resepsiyonda. Şirket bilgisayarı ile kesin suretle kullanılması yasaktır. Sonuçta orası resepsiyon ve çok yoğun ve işlemlerin evrakların olduğu bir bilgisayar. İnternet kafemiz 50 adım ileride. Yasak olan bir bölümde bizlerin mazurunu hoş görmeniz lazım. Sonuçta otelin bütün işlemleri orada yapılıyor, saygılarımızla.

20 Ağustos 2014, Çarsamba 21:59
Dobra Hotel
Dobra Hotel

-

Kötü tatil

Sarımsaklı Plajı'nın güzelliği harika bir tatil için yetmiyor. İyi bir otel seçiminin ne kadar önemli olduğunu bu otelde kalarak anladım. Bu otelin tek iyi tarafı plaja yakınlığıydı. Temizlik, yemek ve yataklar konusunda son derece yetersiz bir yer. Kalitesiz yemekler, güler yüzden yoksun hizmet ve kokulu banyo/tuvalet için ideal yer.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Aslı Hanım, sizin rezervasyonunuz acenta üzerinden giriş yapıldı. Rezervasyonunuzu bizzat ben aldım. Sizin rezervasyonunuz beş yıldızlı otelde yapılmıştı. İptal gelince otelimizi aradılar, ben de acente yetkililerine otelimiz 5 yıldızlı değildir, müşterimizle sorun yaşamayalım dedim. Herhangi bir sorun olmayacağını dile getirdiler. Bizim otelimiz beş yıldızlı bir otel değil, firmayla görüşmenizi isteriz, saygılarımızla.

11 Ağustos 2014, Pazartesi 19:05
Zafer Motel
Zafer Motel

-

Karıştırmayınız

Zafer Pansiyon ile Zafer Motel farklı işletmelerdir. Yukarıdaki bahsi geçen yer Zafer Motel değildir. Araştırmadan yorum yapılması yanlıştır. Yıllardır Zafer Motel'e giderim, işletme sahibi İstem Hanım'ın ilgisi ve personellerinin güler yüzü kendimizi evimizdeymiş gibi rahat ve huzurlu hissettirir. Yemekleri de harika. Teşekkürler Zafer Motel.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Dobra Hotel
Dobra Hotel

-

Sıcak kanlı otel

Her şeyi dobra dobra söylüyorum. Bu yaz askerden gelince eşimle kaldık. 2 gün keşke daha fazla kalabilseydik. 1. si denizi çok güzel 50 mt. uzaklıkta ama yürümeye değer. Sahibi Aysun Hanım çok iyi çok ilgili. Çalışanların hepsi de öle sıcak kanlı. Odalar çok güzel klimalı. Deniz görüyor. Sessiz, sakin bir ortam. Kafa dinlenecek bir yer. Okullar açıkken gidin daha sakin oluyor, haziran başı gibi. Olumsuz bir kaç yönü tabi oldu. Oda internette sorun yaşadım, oda otelle alakası yokmuş. Birde yemekler biraz daha güzel olabilirdi. Her şey için teşekkürler.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Ayvalık Beach Hotel
Ayvalık Beach Hotel

-

Doğa harikası

Tamamıyla doğa harikası, iyi bir şey sadece bu. Onun dışında kesinlikle aç kalırsınız, yemekler sanki çöpe atılmak için yapılmış. Odalar pislik içinde, eğlence sıfır çünkü animasyon ekibi yok.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)