Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik Oda Fiyatı

Tüm Fiyatları Gör

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Sarımsaklı Otelleri

Sarımsaklı için {{ (filteredHotels).length}} / 65 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Sarımsaklı Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Sarımsaklı, Balıkesir'in Ayvalık ilçesi, Küçükköy Beldesi'ne bağlı bir sahil yöresidir. Ancak Sarımsaklı plajlarının ünü öyle çok yayılmıştır ki, Küçükköy'ü geçmiş ve Ayvalık'a kadar yetişmiştir.

Sarımsaklı, Balıkesir Ayvalık'a 8 km. uzaklıkta yer alır. Cunda, Ayvalık'ın bir kolu ise, Sarımsaklı için de Ayvalık'ın diğer kolu demek mümkündür. Merkez karmaşasından uzakta, ancak merkeze de yakın bir yerde konaklamak isteyenler için Ayvalık Sarımsaklı otelleri birebir olacaktır. Aynı zamanda otel fiyatları da merkeze oranla daha düşüktür.

Ayvalık Sarımsaklı'da doksanın üzerinde Turizm Bakanlığı ve belediye belgeli otel bulunmaktadır. Otellerinin birçoğu da bu ünlü 22 adet plajda bulunmaktadır. Kimi plajların isimleri, üzerlerinde yer alan ünlü otellerle anılsa da, plajlar halka aittir.

Ayvalık Sarımsaklı'da daha çok tatil otelleri bulunur. Az sayıda ise butik otel göze çarpar. Ayvalık Sarımsaklı'ya gelen turist sayızı yaz aylarında nüfusun 4 - 5 katına çıkabilmektedir. Bu nedenle butik oteller yerine daha çok Sarımsaklı tatil otelleri tercih edilmiştir.

Tatilinizi Ayvalık Sarımsaklı'da geçirmeyi düşünüyorsanız eğer, sizin de bir tatil otelini tercih etmeniz yerinde olacaktır. Tatil otellerinin birçoğu plajın hemen gerisinde kurulmuştur. Bu nedenle Sarımsaklı tatilcilerin birçoğu aslında, bu harika plajlar için glemektedir.

Sarımsaklı otelleri, sadece denize bağlı kalmamış, beraberinde tesis içinde, açık havuz, çocuk havuzu gibi imkanlar da yaratmıştır. Kimi Sarımsaklı otellerinin özel kumsalları vardır. Yine jogging alanları, su sporları hizmetleri sağlayan tatil otelleri de mevcuttur.

Ayvalık Sarımsaklı otel işletmecileri, ulaşımı siz misafirleri adına daha rahat kılmak için, İzmir Adnan Menderes Havaalanı'ndan ve Bandırma Havalanı'ndan servis hizmeti de sağlamaktadır.

Küçükköy beldesi içerisinde bir yarımadanın ismi olan Sarımsaklı, güzelliği ile ünlenmiş ve tüm Küçükköy Beldesi'ne ismini vermiştir.

Ayvalık Sarımsaklı'nın en çok bilinen yönü ise pırıl pırıl uzanan kumsallarıdır. Ege'nin en uzun kumsallarından birine sahip olan Sarımsaklı plajlarında denize girmek için Ege'nin ve Marmara'nın birçok yöresinden gezginler gelmektedir.

Şifalı kumları ile cezbedici olan bu kumsallar, yeşillikler, birbirinden güzel Ayvalık Sarımsaklı tesisleri, yüzlerce adet restoranla donatılmıştır. Daha çok ailelerin tercih ettiği Ayvalık Sarımsaklı kumsalları ve Sarımsaklı otelleri yörenin en güvenilir yerlerindendir.

Ayvalık Sarımsaklı'da deniz turizminin yanında, sarımsak taşından yapılmış evleri, yüzyıllar öncesinden kalmış kiliseleri ve camileri de ilgi çekici mekânlardandır. Ayvalık Sarımsaklı'ya tatile gelen birçok kişi harika denizinden kendini alabildiği sürece, bu tarihi yerlere de göz atmaktadır.

Tatilinizi Ege'nin kuzeyinde geçirmek, binlerce yıllık tarih ile yoğrulmuş dantel gibi koylarda dinlenmek isterseniz Ayvalık Sarımsaklı otellerinde konaklayabilirsiniz. 2017 Sarımsaklı otel fiyatları, Ege Bölgesi'nin en uygun seçeneklerini oluşturuyor. Bunda en büyük etkenlerden birisi de Ayvalık Sarımsaklı'da hizmet veren yüzlerce tesis olması.

Ayvalık Sarımsaklı 2017 otel fiyatlarının oldukça uygun olduğu pansiyonları araştırabilir, biraz daha kalite ve şıklık arıyorsanız Sarımsaklı butik otellerini tercih edebilirsiniz. Lüks otellerin de bulunduğu yörede Ayvalık Sarımsaklı 2017 otel fiyatları yıldızlı tesislerde biraz daha fazla olsa da Ege Bölgesi'nin geneline göre oldukça uygun kalmaktadır.

Sarımsaklı Hakkında

Altın sarısı kumsalı ve pırıl pırıl masmavi deniziyle Ayvalık'ın en çok tercih edilen tatil beldelerinden Sarımsaklı…

Sarımsaklı, Balıkesir Ayvalık'ın Küçükköy beldesi sınırları içinde yer alan uzun plajı ve tertemiz deniziyle ün kazanmış bir tatil beldesidir.

Adını bölgeden çıkartılan ve ev, kilise duvarlarının yapımında kullanılan sarımtırak renkli taştan alan Sarımsaklı çevresinde yerleşim 15. yüzyılda başlamıştır. Osmanlı'ya vergi vermekle mükellef Midilli Adası Prensi Gateluzio'nun vergilerini geciktirmesi sonucu Fatih Sultan Mehmet donanmayı Midilli'ye gönderir ve Midilli kısa sürede alınır. Korsanların eline geçmesin diye bölgeye yeniçeriler yerleştirilir. 1893 ve 1913 yıllarında ise Yugoslavya'dan gelen Türkler ve Yunanistan'dan gelen Adalılar yerleştirilir Sarımsaklı bölgesine.

Akdeniz ikliminin yaşandığı Ayvalık Sarımsaklı'da kışlar ılık ve yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçer ancak batıdan esen ve genellikle öğle vakitlerinde başlayan imbat, bazen de meltem serinletir Sarımsaklı'yı kavurucu yaz sıcaklarında.

10000 civarında olan Ayvalık Sarımsaklı nüfusu, yaz aylarında katlanarak artmaktadır. Halkı geçimini başta turizm olmak üzere, hayvancılık ve tarımdan sağlamaktadır.

Ayvalık Sarımsaklı çevresinde, Dünya Sağlık Örgütü tarafından dünyanın en iyi kumuna sahip olduğu belgelenen 22 adet plaj bulunmaktadır. Sarımsaklı plajları, Küçükköy adaları ile dantel gibi örülmüş, Ege Denizi'nin 25 kilometrelik sahil şeridini kaplayan orman, kumsal, güneş zenginliği olan bir plajlardır. Yöre tarihinin üzerini kaplayan yeni örtü kaldırıldığında altından çok görkemli buluntuların çıkacağına inanılmaktadır.

Sarımsaklı plajlarında 6 resmi kamp, 9 adet turizm işletme belgeli, 2 adet yatırım işletme belgeli, 59 adet de belediye belgeli konaklama tesisi ile 160'a yakın restoran, bar, kafeterya ve disko hizmet vermektedir. Toplam uzunluğu kesintisiz 5 km. eni ise 50 ile 100 mt. arasında değişen Ayvalık Sarımsaklı plajlarının Türkiye genelinde başka bir örneği yoktur. Kumundaki insan sağlığına çok uygun radyasyon etkileşimleri ve deniz suyunun arılığı ile de adeta sağlık hizmeti vermektedir.

Genel olarak Sarımsaklı plajları olarak anılan bölge içerisinde birbirinden şirin 22 plaj bulunmaktadır. Plajlar, isimlerini en yakın kamp veya otelden aldığı için bu isimleri ile anılmaktadır. Bu plajların, isimleri geçen kamp ya da otellerle bağlantısı olmayıp, bölgede bulunan plajların hepsi halka açıktır.

Karadan veya tekne ile ulaşabileceğiniz Dalyan Boğazı mevkisindeki Deliklitaş, enteresan bir şekilde her ağustos ayının ortalarında kuruyup daha sonra da yine kendiliğinden dolup göl haline gelen Kurugöl, küçük bir manastırın da bulunduğu Cunda, Tavuk Adası ve Çamlık Koyu manzaralı Tımarhane Adası, hakkında farklı rivayetlerin anlatıldığı ilginç şekliyle dikkat çeken Gelin Kaya, doğa yürüyüşleri yapıp bol bol resim çekebileceğiniz muhteşem manzaralı Çamlı, Şeytan Sofrası, Dalyan, Sarımsaklı, Tepecik ve Pirenli Tepeleri, 1886'da Rumlar tarafından kilise olarak inşa edilen ve bölgeye Türklerin yerleşmesi ile camiye çevrilmiş olan Küçükköy Camii, 1913 yılında inşa edilmiş olan ve cami olarak kullanılan Ayiu Athanasiu Kilisesi, doğal kaynaklar üzerine kurulu olan Muharrem Ağa, Köprübaşı, Zübeyde Hanım, Fabrika, Mezarlık Altı, Meydan ve Çamlık Çeşmeleri beldede yer alan tarihi ve doğal eserlerdir.

Tatilinizi, denizi, kumu ve havasıyla tatili tatil yapan Ayvalık Sarımsaklı'da geçirmek isterseniz, sitemizde yer alan Sarımsaklı otellerine, fiyatlarına ve fotoğraflarına bakarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Ayvalık Sarımsaklı'da etli ve hamur işi yemekleri, saka denilen peynirle yapılan turşuları, Boşnak böreğini, adı artık marka olmuş, Ayvalık'a özgü en önemli yiyecek ilçedeki fırınlarda nohut mayasıyla yapılan kocaman ekmeğin içine sosis, sucuk, kaşar, turşu, mayonez, ketçap gibi malzemelerle hazırlanan Ayvalık tostunu, Balıkesir'e özgü Osmanlı'nın ilk yıllarında yapılmaya başlanan peynir, şeker, irmik üçlüsüyle Höşmerim tatlısını, yöreye özgü papalina balığının ızgarasını, radika, hindiba, turp otu, arapsaçı ve istifno gibi Ege otlarından yapılan yemekleri ve mezeleri, deniz ürünlerinden yapılan mezeleri, mis gibi zeytinyağlıları afiyetle yiyebilirsiniz.

Sarımsaklı otel tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Otel Paris
Otel Paris

-

Hotel et je le recommande

J'ai passé deux nuits dans cet hotel et je le recommande! Situé en face de la mer Jai pue voir de magnifique couché de soleil. En ce qui concerne l'hôtel les chambres dont très spacieuse, propre et la literie très confortable ! La chambre où j'ai dormi avait vue sur la mer. Personnel accueillant et au petit soin pour ses clients. La plage de l'hôtel est à quelques mètre et face aux îles!

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Karakaş Motel
Karakaş Motel

-

Temiz, kaliteli, harika

Huzurlu, sıcacık bir yuva gibi, güler yüzlü insanların bir araya geldiği bir işletme. Temiz, kaliteli, harika bir yer. Seneye inşallah tekrar gideceğim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Varol Otel
Varol Otel

-

Emniyetli ve huzurlu oluşu

Annemle çıkmış odluğumuz tatilde Varol Otel'i tercih ettik fakat otelin plajında yaşanan tatsız olay yüzünden yarım bırakmak zorunda kalacaktık. Murat Bey'in göstermiş olduğu hassasiyet ve bize vermiş olduğu güvenden dolayı davam ettik. Bir otelde en önemli olan emniyetli ve huzurlu oluşudur, bunu bize sağlayan Murat Bey'e çok teşekkür ederiz. Seneye görüşmek ümidiyle...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Musho Otel
Musho Otel

-

Her gün temizlik yapılıyor

Eylül ayında ailece bir hafta Musho Otel'de kaldık. Odalarda her gün temizlik yapılıyor, havlu ve çarşaflar her gün değiştiriliyor. Yemekler de güzel. Plaj kısmı biraz sorunlu, otel müşterilerinin olduğu bölüm belli değil, başkaları da girebiliyor. Yine de memnun kaldık. Gidilebilecek bir otel. Tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Mardia Beach Hotel
Mardia Beach Hotel

-

Resimlerle alakası yok

Biz yarın sabah ilk işimiz savcılığa gitmek olacak ve gereken her yere başvuracağız. Bayramımız zehir oldu ve bizim gibi birçok ailenin. Resimlerle alakası yok. Sakın gitmeyin.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Ayvalık Çınar Hotel
Ayvalık Çınar Hotel

-

Bence çok güzel

Bu otel için yorumlarında kötü diyenler yanılıyorlar. Bence çok güzel. Çalışanları ve işleten Berat ve Berkant Beylere teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Mardia Beach Hotel
Mardia Beach Hotel

-

Fiyat konfor olarak gayet güzel

Şu anda oteldeyim bugün son günüm. Açıkçası ben bir sorun yaşamadım. Yemekler güzeldi, ben beğendim. Havuzu güzel fakat ufak bir havuzu var. Ben havuzcu olmadığım için bunu sorun etmedim. Herkesin yazdığı koku konusuna gelince, otelin yanındaki villanın borularından oluşan bir sorun olduğu için otelin içine ve giriş kısmına bir koku yayılmıştı, o sorun da çözüldü. Koku falan yok an itibari ile. Otele girip merdivenlerden çıkarken bile sabun kokusu alıyorsunuz. Temizlik konusunda en ufak bir sorun görmedim. 900 liraya 3 kişi 4 gün güzel bir tatil yaptık biz. Tabiki 5 yıldızlı bir otel kalitesi yok ama 900 lira para verip de öyle bir şey beklemek hadsizlik olur. Bu otele bir daha gelmemek için tek nedenim Sarımsaklı'nın bizzat kendisi olabilir. Çünkü sıkıcı ufak bir yer ama otel gayet güzel. Fiyat konfor olarak gayet güzel. Son olarak keşke açık menüsünde daha fazla seçenek olsaydı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Olcay Otel
Olcay Otel

-

Otel gayet temiz, odalar kullanışlı

Eylül ayında iki gün konakladık. Bu sitedeki yorumlara bakıp tercih ettik. İşletme sahipleri çok samimi, güler yüzlüler. Her konuda yardımcı olmaya çalışıyorlar. Otel gayet temiz, odalar kullanışlı. Açık büfe kahvaltı var, bol çeşit mevcut. Anlaşmalı bir plajı var otele yürüme mesafesinde. Sözün kısası güvenerek kalabileceğiniz bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Gamze Otel Sarımsaklı
Gamze Otel Sarımsaklı

-

Konumu, odaları ve yemekleri

Eşimle birlikte 9 gece konakladık. Otel personeli, konumu, odaları ve yemekleri oldukça iyiydi. Güzel, keyifli bir tatil geçirdik. Hikmet Bey ve diğer çalışanlara teşekkür etmekle birlikte herkese tavsiye ederiz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Koşan Otel
Koşan Otel

-

Güler yüz, ilgi, alaka

İstanbul'dan geldik ailemizle. İki sezondur geliyoruz. Aile oteli olması birinci tercihimiz. İnsan kendisini evindeymiş gibi hissediyor. Güler yüz, ilgi, alaka harika. Nimet annemiz, Çetin amcamız, İbrahim kardeşimiz, oğlu Çetin, eşi Özlem Hanım'a sonsuz teşekkürler ediyoruz. Kan ailesi olarak herkese tavsiye ederim. Saygılarımla, Mustafa Kan, Ata Kan.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Koşan Otel
Koşan Otel

-

Güzel bir aile ortamı

Yaklaşık 4 senedir burada kalmaktayız. Çok memnunuz. Güzel bir aile ortamı, güler yüzlü bir hizmet içerisindeyiz. İnşallah seneye de geleceğiz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Yasmin Otel Ayvalık
Yasmin Otel Ayvalık

-

Sıcacık aile ortamı

2 Eylül'den 10 Eylül'e kadar oradaydık. Yasmin Otel Ayvalık sayesinde tatile doyamadık. Muhteşem yemekleri, güler yüzlü personeli ve sıcacık aile ortamı sayesinde çok memnun kaldık. Tertemiz, huzurlu bir ortam... Müşterilerin önerilerini ve şikayetlerini ciddi alan Hüseyin Bey'e ve asil evlatlarına sonsuz teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Koşan Otel
Koşan Otel

-

Plaja çok yakın

Almanya'dan yaklaşık 12 yıldır Koşan Otel'de kalmaktayım. Çok memnunum. Temizlik, müşteri hizmeti, otel sahiplerinin müşterilerine gösterdiği ilgi, alaka, tam bir aile ortamı. Plaja çok yakın, otopark sıkıntısı yok, odalar yenilenmiş, tam konfor.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Megaş Otel
Megaş Otel

-

Odadaki her şey eski

Bayram tatilinde geri ödemesiz yer ayırttım ama eşimin durumundan gidemedim. Bayramdan önce hemen işletme sahibini arayıp gelemeyeceğimi, iptal edemediğimden dolayı da ileriki tarihe alınmasını rica ettim, kırmadılar. 2. kez rezervasyon değişikliği yaptığımda bana 50 TL ödemem gerektiğini söylediler telefonda, ben telefonda acentenin onlara ceza kestiğini düşündüm. Daha sonra telefonla acenteyi aradığımda otelle alakalı olduğunu öğrendim. Zaten otel parasını almıştı, acente de komisyonunu kesmişti. Adamlar resmen fırsatçılık yaptı anlayacağınız. Ayrıca gittiğimizde ne kahvaltı vardı ne de akşam yemeği. Müşteri memnuniyeti 0. Çantaları odaya bile çıkarmaya tenezzül etmeyip asansörün önüne bırakıp gitmiş eleman. Otel zaten çok vasat, klima deseniz bir çalışıyor bir çalışmıyor, odadaki her şey eski. Plaj denize çok uzak, 2 km yürüyorsunuz, klima bir çalışıyor bir çalışmıyor, duşakabin yok, odalar pis. Kesinlikle böyle işletmelere paranızı kaptırmayın!

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Mardia Beach Hotel
Mardia Beach Hotel

-

Yemekler lezzetsiz

Hayatımda gördüğüm en kötü oteldi. Böyle bir şeyi bu otelden başka bir yerde göremezsiniz. Otele girer girmez kötü bir kokuyla karşılaşıyorsunuz. Temizlikçilere kokuyu söylediğimizde sadece gülüyorlar. Yemekhanede yemek yemek imkansız, içeride kötü bir koku var. Yemekler lezzetsiz. Banyoda boyalar kafanıza düşüyor. Biz bir gece zor dayandık. Kesinlikle kapatılması gereken bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Zafer Motel
Zafer Motel

-

Çalışanlarının güler yüzleri

Biz beş gün 5 gece kaldık, doyamadık oralara. Otel çalışanlarının güler yüzlerine, yemeklerine, her şey çok güzeldi. Çok güzel ağırladılar, seneye Allah izin ederse yine oradayım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Şenocak Motel
Şenocak Motel

-

Kahvaltısı ayrı güzellik

Öncelikle şunu belirteyim, tatilimize 3 gece kalalım diye geldik ama vaktimiz olsaydı bu şirin ve sıcak yerde çok uzun vakitler geçirmek isterdik. Çalışanların samimiyetinden, güler yüzlerinden tutunda, motelin temiz ve ferah olmasından her şeye dört dörtlük bir yer. Özellikle kahvaltısı ayrı güzellik ve temizlikte. Lafın kısası eğer kalacak yer konusunda kararsızsanız Şenocak Motel kesinlikle tercihiniz olmalı. Tekrar her şey için teşekkür ediyorum buradan ve oğulları umarım iyi bir mühendis olursun. ;) Saygılarım ve sevgilerimle. Tekrar görüşmek dileğiyle. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Sarımsaklı Royal Otel
Sarımsaklı Royal Otel

-

Kahvaltısı çok kötüydü

Tesadüfen kaldığımız bir oteldi. Sadece sezon sonu fiyatının uygunluğu ve manzarası için tercih ettik. Tek uygun yönü buydu. Onun dışında odalar 10 yıl önceden kalmış gibi, bakımsız ve sevimsiz. Hiçbir sempatikliği yok. Sabaha kadar yandaki mekanın bangır bangır müziği çaldı. Sabah kahvaltısı çok kötüydü. Plajda kendine ait ufak bir kısmı var. Tek güzel yanı deniz manzarası idi. Genel olarak maddi imkanım olsaydı kesinlikle başka bir yer tercih ederdim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Türkevi Butik Otel
Türkevi Butik Otel

-

Mis gibi kahvaltıları

Çok yakın zamanda Türkevi Butik Otel'de kaldık. 3-4 günlük tatilimizin mükemmel geçmesinde çok büyük payları var kesinlikle. Misafirlerini karşılarken de uğurlarken de çok profesyoneller, Duygu'nun mis gibi kahvaltılarıyla güne başlamak çok keyifli. :) Arda Bey tüm tavsiye ve ilginiz için teşekkürler. Sevgiler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Acem Hotel
Acem Hotel

-

Personel ilgili

2017 Kurban Bayramı'nı ailece Acem Hotel'de geçirdik! Tek kelime harika! Temiz, personel ilgili, güler yüzlü, kahvaltı ve akşam yemeği bol çeşit, lezzetli, kesinlikle aç kalamazsınız. Ayrıca lobi barının olduğu bölümde tost, hamburger, vs. her şey var ve fiyatlar uygun, her şey var.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Alder Otel
Alder Otel

-

Odaların temizliği

Geçirdiğim en güzel bayram tatiliydi. En baştan Alder Otel'in bütün çalışanlarına çok teşekkür ederim. İlgileri, alakaları muhteşem, çocuklara olan yaklaşımları harika, yanlarından hiç ayrılmadı çocuklarımız. Plajın temizliği, odaların temizliği, her şey çok güzeldi. Tekrar görüşmek üzere. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Alder Otel
Alder Otel

-

Aile ortamında hissettik

Huzurla dinlenebileceğiniz güzel bir yer. Ailemizle içimiz rahat aile ortamında hissettik. Bu fiyata bu hizmet başka yerde bulamazsınız. Şiddetle tavsiye ediyoruz. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Zafer Motel
Zafer Motel

-

İkinci evimiz diyebilirim

Zafer Motel'in en azından 7 senelik müşterisiyiz. Ailece gideriz, ikinci evimiz diyebilirim. Müşterilerine çıkış yaptıktan sonra bile ücretsiz oda açıp duş imkanı sağlayan tek işletmedir. Yorum yapan bir bayanın çıkış yaptıktan sonra, bedava ailece ücretsiz yemek yedikten sonra olumsuz yorum yapmasına üzüldüm. Gözümle görmesem inanırdım. :) Teşekkür etmesi gerekirdi. Siz hep böyle kalın, herkese buradan tüm işletme personeline bir kez daha teşekkür ediyoruz Saka ailesi, sizi seviyoruz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Zafer Motel
Zafer Motel

-

Yemekleri oldukça güzel

1 hafta konakladığımız Zafer Motel'den biz çok memnun kaldık. Bundan sonra da herkese tavsiye edeceğim işletmelerden biridir. Olumsuz yorum yapanlara şaşırıyorum. Personeli ilgili, yemekleri oldukça güzel. Biz teşekkür ederiz, bize ailece huzurla geçirttiğiniz tatil için.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Gamze Otel Sarımsaklı
Gamze Otel Sarımsaklı

-

Yemekleri harika

Süper bir yer. Kaç senedir Ayvalık'ta tatil yapıyorum, böyle bir otel yok, güler yüzlü, sıcakkanlı, cana yakın sahibi Hikmet amca ve eşi Gülşen abla, çocukları ve çalışanları ile harika tatil yapılası bir yer, yemekleri harika, sebzeler tarladan sofraya, tam bir aile yeri. Herkesin gidip tatil yapmasını tavsiye ederim. Not: Tatil yapmasanız da gidip bir kahvesini için, herkese kapısı açık. Faydalı mıydı?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Koşan Otel
Koşan Otel

-

Odalar gayet temiz

Bu yaz tatilini orada geçirdik eşimle birlikte. Gayet güler yüzlü insanlar hepsi de, inanılmaz memnun kaldık. Odalar gayet temiz, bakımlı, kahvaltısı açık büfe, ne istersen mevcut. Bir daha yolumuz düşerse kesinlikle Koşan Otel'de kalırız diyoruz eşimle.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Billurcu Otel
Billurcu Otel

-

Bayat yiyecekler

Kasaba oteli. Sakın ama sakın gitmeyiniz. Paranıza, zamanınıza yazık. Köhne, toplama eşyalarla düzenlenmiş, hijyenden yoksun, rengi grinin tonlarına dönmüş havluları, nevresimleri olan, klimaları çalışmayan (her şikayet edene farklı bahaneler söyleyen) bir otel. Yemekler vasatın altında bile diyemeyeceğim bir seviyede (margarine tereyağı diye savunan, bayat yiyecekleri servis eden, pipeti bile kağıtlı bulundurmayıp garsonun elinde getirdiği), servis personeli çevreden toplanmış emekli, yaşlı beyler. Denize 200 metre diyorlar ama kuş bakışı iki yüz metre (otel önünden yürüyerek en az beş yüz metrede ulaşırsınız). Sahilde duş ve tuvalet yok. Otoparklarının var olduğunu söylüyorlar ama sokağı gösteriyorlar otopark olarak. Havuz diye nitelendirilen suya parmağınızı bile sokamazsınız, pislik akıyor her yerinden. Otel yönetimi ve çalışanları hiçbir turizm otelcilik eğitimi almamış yerli halktan oluşuyor. Zavallı bir mekan (otel demeye dilim varmıyor). Geç saatte gittiğimiz için sabahı oturarak bekleyip arkamıza bakmadan kaçtığımız mekan.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Olcay Otel
Olcay Otel

-

Bir dediğimizi iki etmediler

Yaz döneminde Temmuz ayında ve Kurban Bayramı'nda 2 ayrı defa konakladık. Oktay Bey ve Pelin Hanım sağ olsunlar bir dediğimizi iki etmediler. Güzel kahvaltı, plaja yakınlık, temizlik, güler yüz ve uygun fiyat çok memnun kaldık tavsiye ederiz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Seda Hotel
Seda Hotel

-

Denize neredeyse sıfır

2014 yılında keşfettiğimiz ve 4 senedir muhakkak uğradığımız yer. Sahipleri ilgili ve de alakalı. Odalar tertemiz ve de kahvaltısı oldukça tatmin edici. Açıkçası otel değil de evimde kalıyormuş gibi hissettiriyorlar. Denize neredeyse sıfır olması ve plajda kendisine ait şezlong ve şemsiyeleri olması kalabalık sahilde en büyük artısı. Bir daha Balıkesir'e tatile gideceksem yine kesinlikle tercihim olacaktır. Teşekkürler Seda Hotel ailesi…

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Ayvalık Çınar Hotel
Ayvalık Çınar Hotel

-

Yemekler yenmeyecek kadar kötü

Otel güzel ama yemek yemeyi hayal bile etmeyin, kötünün de kötüsü, dışarıda yerim otel iyi olsun derseniz olabilir ama yemekler yenmeyecek kadar kötü, öğlenki yemeyi başka bir biçime çevirip akşam tekrar sunuyorlar.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Zafer Motel
Zafer Motel

-

Havlu vermiyorlar

İnternetten bulup, yorumlara aldanıp 3 gün önce 2 oda tutarak gittik, öncelikle odalarda gider sorunu var sürekli bir WC kokusu var. Odalarda sabun yok, WC kağıdı yok, istediğimiz halde gelmedi (çalışanlar yüzünüze şok olmuş gibi bakıyorlar, çok anormal bir şey istendi gibi). Temizlik 2 günde bir yapılıyor. Havlu vermiyorlar, arkalarından bağırıp istemeniz gerekiyor. Çarşaflar lekeli, havlular çiviye asıldığı için delik. Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri var. Sabah kahvaltı zeytin, peynir, simit. Akşam tek çeşit sulu ve kuru -ayrıca değişmeyen meyve sadece karpuz. Tatlı falan beklemeyin. Akşam yemeği dağıtan bir aşçı var ki, korkarak tabaklara yemek koyuyor. Ayrıca çeşitli zeytinyağlılar var ama tabağınıza bakıp lokmalarınızı sayıyorlar, rahatsız oluyorsunuz, rahat rahat alamıyorsunuz bile. Oldu ki yarım saat geç kaldınız, yemek bitiyor. Tüm içecekler ücretli, bir gün kahve 5 TL, ertesi gün 6 TL oldu. Sabah demlenen çay akşam servis ediliyor ve 2 TL. Tesisten gündüz çıktık ve akşam yemeğine kalabilir miyiz diye rica ettik. Tabi ki cevabını aldık. Yemekleri aldıktan sonra bunlar ekstraya giriyor denmesin mi? Oysa ki yemekte boğulsak bir şişe su bile ekstra. Bunu baştan söylüyorlar -ama yemekleri aldıktan sonra ekstra olduğunu söylüyorlar. Anlayacağınız son dakikaya kadar kazıklamak peşindeler. Kesinlikle memnun kalmadık, bunu yetkili İstem Hanım'a telefonda konuşup anlattım. Keşke ordayken söyleseydiniz dedi. Söylememize gerek var mı acaba, çalışanlarınızı bizden iyi tanıyorsunuz. Burası nasıl bir işletme? Çok şaşkınım. Paranızla rezil olmak istiyorsanız buyurun.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Zafer Motel
Zafer Motel

-

Oda kötü kokuyordu

Motel çok pis. 25 numaralı odaya tuvalet kokusu sinmiş iğrenç bir moteldi. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Çocuğumla rezil oldum. 250TL'ye 1 gece kaldım. Ben böyle rezil bir motel görmedim. Sarımsaklı'nın en kötü moteliydi. Duş almayı bırakın pislikten yüzümüzü yıkayamadık.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Ayvalık Çınar Hotel
Ayvalık Çınar Hotel

-

Odaların temizliği yapılmıyordu

Yemekler lezzetsizdi. Odaların temizliği yapılmıyordu. Etstur'daki yetkili otele ait plaj olduğunu söylemişti fakat yoktu. Gecelik 450 TL asla edecek bir otel değildi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Grand Temizel Hotel
Grand Temizel Hotel

-

Yemek çeşidi yok

Grand Temizel Hotel 5 yıldızlı değil 3 yıldızlı olsa olurdu. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Pansiyonda kalın, paranız cebinizde kalsın. Yemek çeşidi yok, her şeyin ucuzuna gidilmiş. Hijyen yok, mini bar ücretli, dondurma ücretli, hamama giriş ücretli.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Grand Milano Hotel
Grand Milano Hotel

-

Hijyen kötü

Tek kelimeyle çok kötü. Sakın bu otele gitmeyin derim. Hijyen yok, yemekleri hiç yiyemedik.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Ayvalık Çınar Hotel
Ayvalık Çınar Hotel

-

Memnun kalmadım

Bir dost tavsiyesi olarak alın lütfen. Bu kadar güzel yeri, konumu olan bir otel tecrübesiz ve güler yüzlü olmayan resepsiyon personeli, doğru dürüst temizlik yapmayan temizlik personeli, kirli tabak, bardak, kaşık, çatal servis eden restoran personeli… Sayın otel yönetiminin bilgisine. Selamlar. Not :07.08.2017 – 14.08.2017'de misafirinizdim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Grand Temizel Hotel
Grand Temizel Hotel

-

Hamam paralı

Maalesef hayal kırıklığına uğradık, nasıl 5 yıldızlı bir otel, hamam paralı, dondurma paralı, mini buzdolabındaki su hariç her şey paralı. Açık büfe fiyasko, gelmeyin, tavsiye etmiyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Şenocak Motel
Şenocak Motel

-

Her şey kusursuz

Önce resimlere baktım. Bana sanki inşaat gibi geldi. Fiyatı çok uygun olunca en kötü ihtimalle denizde zaman geçiririm, otelde fazla kalmam deyip istemeden rezervasyon yaptım. Gelince süper tercih yaptığımı gördüm. İşletme süper, temizlik süper. Kahvaltıda standart yiyecekler ama tertemiz, her şey özenli. Odalar kullanışlı. Her şey kusursuz. İşletmeciler çok ilgili, medeni insanlar. Keyifle, gönül rahatlığıyla, zevkle tatil yapın. Deniz 50 metre. Her şeye yakın. Dışarıdan istediğiniz gibi yiyecek getirebilirsiniz. Migros 100 metre. Yani daha ne olabilir ki? Başka yer aramayın.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Acem Hotel
Acem Hotel

-

Yemekleri çok lezzetliydi

26.08.2017 - 30.08.2017 tarihleri arasında konakladık. Otel ve odalar gerçekten çok temizdi. Personelin ilgi ve alakasından memnun kaldım. Yemekleri çok lezzetliydi, özellikle teras katında olması çok daha güzeldi. Yolumuz tekrar Ayvalık'a düşerse kesinlikle Acem Hotel'de kalmayı düşünüyoruz. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Abay Motel
Abay Motel

-

Çarşıya çok yakın

Bu 2. gelişimiz. Bu seneki tatilimizde de Abay Motel'i tercih ettik çünkü Günay amca ve Ümran teyze kadar sıcakkanlı, iyi bir işletmeci daha yok. Konumu denize, çarşıya çok yakın. Güvenilir yer arayanlar gönül rahatlığı ile tercih edebilirler. Biz çok memnun kaldık. Her şey için çok teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Billurcu Otel
Billurcu Otel

-

Memnun kaldığımız bir tatil oldu

Tüm çalışanlara selam. Memnun kaldığımız bir tatil oldu. Seneye görüşmek üzere, kendinize iyi bakın. Tekirdağ/Çorlu.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Olcay Otel
Olcay Otel

-

Odaların ve otelin temizliği

Ağustos ayında 2 günlüğüne annemle birlikte konakladık. Sarımsaklı'ya geldiğimizde nerede kalacağımız belli değildi. Birkaç otel gezdikten sonra Olcay Otel'e girdik ve direkt burayı seçtik. Personelin sıcakkanlılığı ve ilgisi, otelin konumu, odaların ve otelin temizliği, gerçekten çok uygun fiyatı bizi cezbetti. Ayrıca otel plaj için şemsiye ve şezlong temin ediyor, bu benim için en önemli özellikti. Kahvaltısı da lezzetli ve çeşitliydi. Kahvaltı sonrası Türk kahveleri için Pınar Hanım'a ve tüm yardımları için Oktay Bey'e teşekkür ederiz. Bir daha Sarımsaklı'ya geldiğimde otelim kesinlikle Olcay Otel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Sarımsaklı Royal Otel
Sarımsaklı Royal Otel

-

Oda bakımsız

Otel yeri çok iyi, kahvaltı ve oda bakımsız, gece bire kadar çalan müzik cabası! 100-150 TL'den fazla etmez, parasız gençlere uygun! İşletmeciler 100 yıl öncesi balıkçı kültürü modunda! Mesela diyorlar ki, "Cunda'daki eski taş evleri yıktırmıyor devlet, aslında yıkılsa, betonarme büyük otel yapılsa iyi olur". Turizm kimin ellerinde Ya rabbim!

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Murat Reis Ayvalık
Murat Reis Ayvalık

-

Çok pahalı bir otel

Çok pahalı bir otel, üstelik oda + kahvaltı. Denizi buz gibi. Değmez bu paraya.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Sarımsaklı Royal Otel
Sarımsaklı Royal Otel

-

Eşyalar çok eski

İlk defa gittiğim Sarımısaklı'da tesadüf üzeri 2 gün kalmak zorunda kaldım. 2. gün sonunda kaçarcasına çıkış yaptım. Sabah 3'e kadar müzik sesinde uyuyamıyorsunuz. Odalar, eşyalar çok eski ve kirli. Banyo kötü ötesi. Banyo kapısı ahşap, düşün, suyu direk kapı üzerine geliyor, o kapının halini siz düşünün. Yemekler çok kötü biz yiyemedik. Otelden ziyade apart otel tarzında, amaç tamamen para kazanmak olmuş, verdikleri hizmete göre pahalı bir otel. Tek güzel yanı denize sıfır ve sahildeki abimiz ilgili davranan kişiydi sağ olsun.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Zafer Motel
Zafer Motel

-

Akşam yemeği açık büfe

17-23 Ağustos arasında 2 yetişkin, 7 yaşında 1 çocukla gecesi 230 TL'ye konakladık. Fiyat diğer pansiyonlara göre uygun. Kahvaltı ve akşam yemeği açık büfe ve bence yeterli. Her akşam çorba ve bir ana yemek var. Mezeler açık büfe, zeytinyağlı fasulye, bamya, semizotu salatası, vb. Ana yemek olarak tavuk, köfte, patates vb. var. Yatakları rahat. Plaj diğer pansiyonlara göre daha yakın, size ait şemsiye ve şezlong ücretsiz. Balkonda çamaşır ipi var, mandalı da görevliden temin edebilirsiniz. Personel ve resepsiyondaki İstem Hanım güler yüzlü. Çıkış yaptıktan sonra duş imkanı vermeleri ince bir davranıştı. Olumsuz yönlerine gelecek olursak; *Odaları çok küçük ve eski. Banyo çok eski yenilenmeli. *Balkonlar koridor şeklinde kolonlarla ayrılmış, odalar yan yana, arada balkon duvarı yok. Yan odada telefonla konuşanlar sizin kapınızın önünde konuşmuş oluyor. *Su 1.5 litresi 3 lira ve yemeklere dahil değil, biz bu sorunu az ilerideki A101'den 5 litrelik suyu 1.70 TL'ye alarak çözdük. *Kaldığımız 5 gün boyunca kahvaltı ve akşam yemeklerinde tatlı olarak sadece karpuz vardı. Biz sorun etmedik çünkü akşam yemeklerinden sonraki yürüyüşlerde dondurma, lokma ile tatlı ihtiyacımızı giderdik. Kısacası ekonomik bir tatil geçirmek isteyenler için yeterli bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Mare Ayvalık
Hotel Mare Ayvalık

-

Havuzdan yeterince yararlanamıyorsunuz

Çok yer gezdim ve gördüm. Ağustos ayında kaldım. 1-Yemekleri çok güzel ve lezzetli. 2-Temizliği harika. Ancak: 1-Özellikle resepsiyonun yetkililerinin tavırları hoş değil. 2-Havuzdan yeterince yararlanamıyorsunuz çünkü saat 10'da açılıyor ve saat 6'da kapanıyor, kapısı kapatılıyor, etrafında bile oturamazsınız. Çocuk havuzu olmadığı için, en küçük çocuklar bile hep havuzda olduğu için çok kirleniyor, mikrop yuvası haline geliyor. 3-Çürük bir asansörü var, sık sık bozuluyor. 4-Biraları plastik ve küçük bardaklarla veriyorlar, kötü bir görüntü oluşuyor. 5-Otoparkı var diyerek sizi yanıltıyorlar ancak oraya gidilince otomobilinizi park edecek yer bulamıyorsunuz. 6-Şezlong ve şemsiye bedava ve otele ait olmasına rağmen, bir görevlileri var. Deniz kenarındaki ilk iki sırada bulunan şezlongları bedava olmasına rağmen parayla satıyor. Siz çok gerilerde yer bulabiliyorsunuz. Ve mutsuz ayrılıyorsunuz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Ayka Apart Hotel
Ayka Apart Hotel

-

Fotoğraflarla ilgisi yok

Netteki ilanları ile alakası olmayan bir işletme. Ev kiralıyorlar ancak fotoğraflarla ilgisi yok. Nuh Nebi'den kalma ocaklar, su akıtan klimalar, çalışmayan Wi-Fi, modemler ve kötü bir kahvaltı… Klima ve merkezi bir yerde olması dışında hiçbir şeyi yoktu. Çarşaflar bile paslıydı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Olcay Otel
Olcay Otel

-

Güler yüzlü hizmet

19 Ağustos tarihinde ilk kez Ayvalık Sarımsaklı'ya geldim. Başka yerden rezerve yaptırdığım halde tesadüfen Olcay Otel'e fiyat almak için uğradım, kapıdan girdiğimde pozitif bir enerjiyle karşılaştım, beğendim. Daha sonra burada ailemle kalmaya karar verdim. Çok isabetli bir karar olmuş gerçekten, ödenilen ücreti fazlasıyla hak ediyorlar. Her taraf pırıl pırıl, güler yüzlü hizmet, odalar gayet düzgün. Oktay Bey'e ve personeline çok teşekkür ederim. 2 günlük kısa bir süre kaldım, bundan sonra Sarımsaklı'ya gittiğimde tek kalacağım yer Olcay Otel. Sizlere çok teşekkür ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Karakaş Motel
Karakaş Motel

-

Park sorunu olmaması

Karakaş Motel evinizin konforunu aratmayacak seviyede rahatlığı, hizmet anlayışının kalitesi açısından tereddüt etmeden konaklanacak nadir yerlerden biri. Tatilimizde bizi çok sıcak ve kaliteli biçimde ağırladıkları için Karakaş Motel ailesine çok teşekkür ediyoruz. Motelin konumu sahile 2 adım denecek kadar yakın, özellikle Sarımsaklı'da otopark sorunu varken Karakaş Motel'in park sorunu olmaması mükemmel. Odaların geniş ve tertemiz olması ile daha da cazip bir hale geldi tatilimiz. Kısacası, Karakaş Motel'de geçirdiğimiz tatil için herkese emeklerinden dolayı teşekkür etmek istedik.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)