Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Turistik Yerler

Sarımsaklı Gezilecek Yerler

Sarımsaklı civarında görülmesi gereken 8 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Sarımsaklı Kurugöl
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Balıkesir
Sarımsaklı Plajı
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme3.7/5 Çok İyi
(7 yorum)
Balıkesir
Deliklitaş

Deliklitaş

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Balıkesir
Sarımsaklı Gelinkaya
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4/5 Mükemmel
(1 yorum)
Balıkesir
Aya Athanasiu Kilisesi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Balıkesir
Sarımsaklı Badavut
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme3.2/5 Çok İyi
(6 yorum)
Balıkesir
Şeytan Sofrası
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4.8/5 Mükemmel
(8 yorum)
Balıkesir
Tımarhane Adası
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Balıkesir

8 mekandan 8 tanesi gösteriliyor

Sarımsaklı Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler İçin Yapılan Yorumlar
4/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
25.07.2020
Misafir
Sarımsaklı Plajı için yapılan yorum
50 tlniz yoksa giremiyorsunuz
Sarımsaklı esnafından sakinlerine kadar sıcak samimi bir dinlenme alanı fakat üzüldüğüm tüm sahili sözde hepimizin ortak mali olmasına rağmen cebinizde 50 TL'niz yoksa giremiyorsunuz. Bu parayı kim alıyor. Üstelik hiç bir belge yok (fatura fiş) birilerine peşkeş çekilmiş gibi .bu gelir belediyenin devletin kasasına gitse hiç kimseye dert olmaz..

Sarımsaklı Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Ayvalık’ın plajları ve doğal güzellikleri ile ünlü bu şirin tatil beldesi, aynı zamanda sahip olduğu gezilecek yerleri ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Bu bağlamda Ayvalık Sarımsaklı gezilecek yerler listesi içerisinde dikkate değer pek çok mekan da sene içerisinde pek çok ziyaretçiyi ağırlıyor.

Sizler için Sarımsaklı gezilecek yerler ve tarihi mekanların listesini derledik.

Aya Athanasiu Kilisesi: Sarımsaklı tarihi yerler listesi içerisinde bulunan bu mekanın, civarda yaşayan Rumlar tarafından yaptırıldığı biliniyor. Kilise toplamda 6 bölümden oluşuyor. Bu bölümlerden 3 tanesi kilise, 3 tanesi de manastır olarak karşımıza çıkıyor.

Döneminin mimari özelliklerini de taşıyan Aya Athanasiu Kilisesi, bu bölgede yer alan ve günümüze dek sağlam bir şekilde ulaşabilen bir yapı olması nedeniyle de Sarımsaklı gezilecek yerler arasında önemli bir yere sahip oluyor.

Deliklitaş: Sarımsaklı gezilecek yerler listenizi keşfiniz etrafında uğramanızı tavsiye ettiğimiz Deliklitaş, ortasındaki kocaman delik sayesinde bu ismi alıyor. Katran renginde bir kocaman taş olan bu doğal güzellik, Ayvalık Sarımsaklı misafirleri tarafından sık sık ziyaret ediliyor.

Bölge biraz sığ bir denize sahip olduğu için buraya tekne ile yanaşmak biraz zor olsa da ziyaretçiler çareyi yakın mesafelere demir alıp yüzerek ulaşmakta buluyor. Bununla birlikte Deliklitaş bölgesi kampsever ziyaretçiler tarafından da uğrak bir mekan olarak karşımıza çıkıyor.

Tımarhane Adası: Sarımsaklı’nın doğal güzellikleri arasında dikkatleri çeken Tımarhane Adası, sahip olduğu ilginç hikaye ile de biliniyor. Bu hikaye bölgede Rumların yoğunlukta yaşadığı dönemlere dek uzanıyor. Hikayeye göre, bu dönemlerde bölgede bolca meyhane bulunması sebebiyle halk arasında alkol tüketiminde de aşırılıklar gözleniyor.

Sosyal yaşamda alkolü fazla kaçırarak çevresine ve topluma sorun yaratan kişiler ise, bugün Tımarhane Adası olarak ziyaret edilen yere gönderiliyor. Hikayeyi ilginç kılan bir diğer unsur da söylentilere göre, buraya ruh hastalığına sahip olan insanların da gönderilmesi olarak karşımıza çıkıyor.

Günümüzde terk edilmiş bir halde bulunan bu adayı ziyaretiniz esnasında görebileceğiniz tek yapı da bir taş manastır oluyor. Bununla birlikte adanın tepesinde mükemmel bir koy manzarası da sizleri bekliyor. Sarımsaklı gezilecek yerler listesi arasında bulunan bu gizemli ve farklı mekanı ziyaret rotanız içerisine eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Tuz Gölü: Ayvalık Sarımsaklı gezilecek yerler arasında bulunan bir diğer mekan ise Tuz Gölü olarak karşımıza çıkıyor. Bu göl, Sarımsaklı’ya 6 kilometrelik bir mesafede bulunuyor ve flamingoların doğal gözlem alanı olarak da dikkatleri üzerine çekiyor.

Geniş bir alanda bulunan Ayvalık Tuz Gölü, kuş gözlemi yapan misafirler ile yürüyüşsever ziyaretçilerin uğrak mekanı olarak da biliniyor.

Şeytan Sofrası: Şeytan Sofrası, bölgenin belki de en çok bilinen mekanlarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Sarımsaklı’ya 2 kilometrelik bir mesafede bulunan bu mekan, cennetten kovulan şeytanın yeryüzünde kendisine bir cennet ararken ayak bastığı bir yer olarak da biliniyor.

Çam ağaçları arasından yürüyüş yaparak ulaşabileceğiniz Şeytan Sofrası’nın tepesinde ise mükemmel bir Sarımsaklı ve Ayvalık manzarası sizleri bekliyor. Doğasever ve fotoğraf tutkunu ziyaretçilerin sıklıkla uğradığı bu mekanı, Sarımsaklı gezilecek yerler listeniz içerisine eklemenizi mutlaka öneriyoruz.

Sarımsaklı gezilecek yerler listesi içerisinde masmavi suları ile 20’den fazla plaj bulunuyor. Bu bağlamda Sarımsaklı plajları ve doğal güzelliklere sahip bu alanlarını ziyaret etmek isteyen yerli ve yabancı turistler de birbirinden güzel bu koy ve plajlar arasında seçim yapmak durumunda kalıyorlar.

Sarımsaklı Plajı: Yaklaşık 7 kilometrelik uzunluğu ile bu plaj, Sarımsaklı plajları arasında halka açık ve ücretsiz olması yönüyle en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Bununla birlikte sığ bir denize sahip olması bakımından da çocuklu aileler tarafından yoğunlukta olarak ziyaret ediliyor.

Bu plajı ziyaret ettiğinizde yörede bulunan kafe ve tesislerden yararlanarak karnınızı doyurabilir, civardaki kamp alanları ve de konaklama tesislerini de tercih ederek günübirlik plaj gezinizi bölgede geçireceğiniz güzel bir gece ile de taçlandırabilirsiniz.

Badavut Plajı: Ayvalık Sarımsaklı gezilecek yerler listesi içerisinde sahip olduğu doğal güzellik ile öne çıkan bir diğer mekan ise Badavut Plajı oluyor.

Sarımsaklı plajları içerisinde de önemli bir yere sahip olan bu plaj, aynı zamanda yörenin diğer ziyaret mekanları olan Cennet Tepesi, Şeytan Sofrası gibi yerlere olan yakınlığı ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Yazın sıcağından bunalan turistler ve yerli halk tarafından serin sularında ferahlamak, kumsalında güneş banyosu yapmak için tercih edilen Badavut Plajı, su sporları yapmak için de uygun bir mekan olarak tercih ediliyor.

Bölgeyi ziyaret ettiğinizde dilerseniz plajın tüm bu güzelliklerinden faydalanabilir dilerseniz de yine bu bölgeden düzenlenen tekne turlarına katılarak Ayvalık’ın eşsiz koyları ve doğal güzelliklerini görmeyi tercih edebilirsiniz. Badavut Plajı çevresine yakın bir yer olan Şahinkaya da, bu plaj ziyaretiniz esnasında görebileceğiniz yerler arasında bulunuyor.

Özellikle sıcak havalarda ve deniz sezonunda tercih edilen Ayvalık Sarımsaklı’da hemen her bütçeden misafirin keyifli bir tatil yapmasına olanak sağlayacak konaklama imkanları da bulunuyor.

Sitemizde yer alan Sarımsaklı otelleri ve pansiyonları sayfasına göz atarak bütçeniz ve tatil planınız için en doğru tesisi seçenekler arasından bulabilir, Sarımsaklı gezilecek yerler rotanızda olan mekanları bir an önce keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Sarımsaklı Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sarımsaklı için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Sarımsaklı için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Şeytan Sofrası, Sarımsaklı Gelinkaya, Sarımsaklı Badavut, Sarımsaklı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Sarımsaklı için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Sarımsaklı için gezilecek ücretsiz yerler : Şeytan Sofrası, Sarımsaklı Gelinkaya, Sarımsaklı Plajı, Sarımsaklı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Sarımsaklı için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Sarımsaklı için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Şeytan Sofrası, Sarımsaklı Gelinkaya, Sarımsaklı Plajı, Sarımsaklı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Sarımsaklı için gezilecek yerler nelerdir?
Sarımsaklı için gezilecek yerler : Şeytan Sofrası, Sarımsaklı Gelinkaya, Sarımsaklı Plajı, Sarımsaklı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.