Antalya: Gezilecek Yerler ve Yapılacak 13 Şey, Antalya

Antalya: Gezilecek Yerler ve Yapılacak 13 Şey

Görüşünüzü Paylaşın 30 Yorum

Turlar - Geziler Diley Kuru

Antalya: Gezilecek Yerler ve Yapılacak 13 Şey
Akdeniz'in tatil ve turizm başkenti Antalya; doğal güzellikleri, denizi, tarihi dokusu, lüks tatil otelleri ile tüm yıl dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Bizler de sizler için bu sayfada Antalya gezilecek yerler içeriği hazırlayarak bir rehber oluşturmayı amaçladık.
Antalya, Akdeniz'in dünya çapında üne kavuşmuş bir tatil bölgesi. Sadece Antalya Merkez değil Antalya'nın tüm ilçeleri bu haklı gurura eşlik ediyor. Muhteşem coğrafyası ve sahip olduğu ılıman iklimi ile Antalya gezilecek yerler listenizi hazırlarken mutlaka bu maddeleri de eklemeyi unutmayın. Antalya otelleri için tıklayın...

1 – Kaleiçi

kaleiçi otelleriAntalya'nın en çok turist çeken yeridir Muratpaşa ilçesinde yer alan kara ve deniz surları ile kuşatılmış olan Kaleiçi. Deniz manzaralı sokakları, sıra sıra dizilmiş kafeleri, şık restoranları, cumbalı tarihi evleri, hediyelik eşya dükkanları ve birbirinden renkli mağazaları ile dikkat çeker. Tarihi dokusunu kaybetmeyen Kaleiçi, Antalya'nın merkezi noktalarından biridir. Yıl boyunca yerli ve yabancı binlerce turistin tercih ettiği tatil noktaları arasındadır.

2 – Hadrian Kapısı

hadiran kapısıÜçkapılar olarak da adlandırılan Hadrian Kapısı, Antalya'nın görkemli yapıtlarından biridir. Kenti çevreleyen Hadrian Kapısı, 130 yılında Roma İmparatoru Hadrianus tarafından inşa edilmiştir. Yapının kitabesi Latince yazılmıştır ve günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Antalya'daki en iyi korunmuş yapılar arasındaki Hadrian Kapısı, Pamfilya'nın en güzel kapısı olarak nitelendirilmektedir. Antalya gezinizde Hadrian Kapısı'nı gezmeyi sakın unutmayın. Kapının oyma ve kabartma süslemeleri gerçekten görülmeye değer.

3 – Antalya Tarihi Saat Kulesi

antalya saat kulesiAntalya'nın şehir merkezinde bulunan Antalya Tarihi Saat Kulesi, Kale Kapısı mevkiindedir. Saat kulesi 1901 senesinde Sadrazam Küçük Sait Paşa tarafından II. Abdülhamit için inşa edilmiştir. Bazı kaynaklar ise saat kulesinin kim tarafından ve ne zaman yapıldığının kesinlik kazanmadığını belirtmektedir. Antalya Tarihi Saat Kulesi, kare gövdelidir ve gövdenin altında bir, üzerinde üç sıra silme vardır.

4 – Yivli Minare

yivli minareAntalya'nın simgesi olan ve şehrin ilk İslam yapılarından biri olan Yivli Minare, Yivli Cami ve külliyesinin en etkileyici parçalarından biridir. 13. yüzyılla tarihlendirilen Yivli Minare, Selçuklu döneminden günümüze gelmeyi başarmıştır. Yivli Cami, ilk yapıldığı dönemlerde Bizans kilisesiydi. Daha sonra Alaeddin Keykubat tarafından minare eklenerek camiye çevrilmiştir. Minarenin yivlerinden dolayı, camiye Yivli adı verilmiştir. Yivli Minare, şehrin hemen hemen her noktasından görüldüğü için çekilen tüm fotoğraflarda kendini göstermektedir.

5 – Düden Şelalesi

düden şelalesiDüden Şelalesi, Antalya'ya 10 km mesafededir. Kaynağı Kepez Hidroelektrik santralidir ve Düdenbaşı bölgesinde yüzeye çıkar. Akdeniz'e ulaşma çabasındaki akarsulardan sadece bir tanesidir.

6 – Kurşunlu Şelalesi

kurşunlu şelalesiAntalya merkez ilçesi sınırlarında yer alan Kurşunlu Şelalesi'ne Antalya Isparta yolunun 24. kilometresinden içeri 7 km'lik bir yolculukla ulaşılıyor. 2 km'lik bir kanyonun içerisinde yer alan Kurşunlu Şelalesi 1986 yılında park haline getirilerek ziyarete açılmıştır.

7 – Manavgat Şelalesi

manavgat şelalesiAntalya'nın Manavgat ilçesinde bulunan ve adını buradan alan Manavgat Şelalesi oldukça ün yapmış bir doğal güzelliktir. Manavgat Çayı'nın üzerinde bulunur ve Antalya ile arasında 80 kilometre vardır. Az bir yükseklikten dökülmesine rağmen görüntüsüyle gözleri doldurur. Manavgat Irmağı'nı besleyen en büyük kaynak olan Dumanlı Kaynağı, Oymapınar Barajı yapılınca baraj gölünün içinde yer almak zorunda kalmıştır.

8 – Aspendos Antik Kenti

aspendos antik kentiİki küçük tepenin üzerine konumlanan Aspendos Antik Kenti, döneminde ticaret ve liman kenti özelliğini taşımaktaydı. Bir Pamfilya şehri olmakla birlikte, gül ağacından yapılmış süs eşyaları, şarap ve at ticareti yapılmaktaydı. Bir dönem, dünyada at yetiştirmekle ün yapmış bir kent özelliğini elinde tutmuştur. Burada bulunan eserler; Aşağı Kent yapıları ve Yukarı Kent Yapıları olarak ikiye ayrılmaktadır. Aşağı kent yapılarında; tiyatro, hamamlar, su kemerleri, tapınaklar, stadyum ve nekropoller bulunurken; yukarı kent yapılarında ise agora, eksedra, bazilika toplantı yapısı ve nymphaeum bulunmaktadır.

9 – Perge Antik Kenti

perge antik kentiAntalya-Serik'te antik bir kent olan Perge Antik Kent, Helenistik Dönemi'nden kalan ve günümüze kadar gelen önemli bir kalıntıdır. Su Kenti kimliğini almasında; antik kentteki büyük hamamlar ve çeşmeler etkili olmuştur. Sıcak Pamphylia ovasındaki Perge'nin aşağısında kuleler, kapılar, bastionlar ve sur duvarları hala varlığını korumaktadır. Bu kalıntılarla askeri mimari yapıları hakkında bir bilgi aktarmışlardır. Ayrıca bu antik kent UNESCO Dünya Miras Listesi'ne önerilmektedir.

10 – Köprülü Kanyon

köprülü kanyonRafting yapmak için en uygun yerlerden olan Köprülü Kanyon, Antalya'da bulunmaktadır. Isparta'ya kadar uzanan kanyonun rafting yapılan bölgesinde iki tane tarihi köprü yer alır ve ismini bu köprülerin şekillerinden almıştır. Küçük olan köprü asıl usta tarafından yapılmışken; büyük kemerli köprü ise kalfası tarafından yapılmıştır. Günde en fazla yedi bin kişinin rafting yapmasını sağlayan Köprülü Kanyon'un suyu, içme suyu olarak kullanılabilecek kadar temizdir.

11 – Tahtalı Dağı

tahtalı dağıTahtalı Dağı, Akdeniz Bölgesi'nde denize paralel uzanan Toros Dağları'nın bir bölümü olan Batı Toroslarda, Bey Dağları grubunun içinde, Teke Yarımadası'nda yer alır. Antalya il sınırlarında, Kemer'in güneybatısı, Tekirova'nın batısında kalır. Antalya'nın popüler ilçesi Kemer'in gezilecek yerler listesinde yer alan ve Beydağları Milli Parkı içerisindedir Tahtalı Dağı. Kemer sahil şeridinde bulunan Tahtalı Dağı sahip olduğu 2365 metre yükseklikle bölgenin denize yakın en yüksek noktası konumundadır. Dağda; kapalı ve açık restoran, düğün salonu, toplantı salonları, Shakespeare Mountain Bistro, yamaç paraşütü (paragliding) güneşlenme ve dürbün donanımlı seyir terasları ve muhteşem zirve panoraması vardır.

12 – Likya Yolu

likya yoluMuğla iline bağlı Fethiye'de bulunan Likya Yolu 3 bin yıllık bir ticari geçmişe sahiptir ve dünyanın en uzun yürüyüş yerlerinden biri olarak bilinmektedir. Bazı yerleri denize yakınken bazı tarafları da 1800 metre yükseklikte olup, doğayla hem mücadele edilecek hem de yürümenize değecek bir yerdir. Fethiye'den Antalya'ya uzanan bu ilginç yolda yürüyüş yapmak için her ülkeden insanlar gelmektedir. Doğayla iç içe yürüyüş yapmak isteyenler için en doğru yer olan Likya Yolu'nda dostlarınızla ve ailenizle güzel bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Yorulduğunuzda yol üzerindeki konaklama yerlerinde dinlenebilir daha sonra tekrar yürüyüşünüze devam edebilirsiniz.

13 – Saklıkent Kayak Merkezi

saklıkent kayak merkeziSaklıkent, bir yandan Mavi Bayraklı plajlarıyla diğer taraftan kayak merkeziyle harika bir tatil sunarak unutulmaz günlere ev sahipliği yapıyor. Saklıkent Kayak Merkezi'nde konaklama tesisleri de bulunmaktadır. Saklıkent Kayak Merkezi'nin sezon aralığı 70-80 gün arası değişiyor. Bu muhteşem coğrafyada unutulmaz bir tatil için Saklıkent Kayak Merkezi'nde kış tatilinizi geçirebilirsiniz. Rahat ve hızlı bir ulaşım için Antalya Havalimanı'nı tercih etmenizi öneririz. Kayak merkezi Antalya Havalimanı'na 65 kilometre uzaklıktadır.
Siz de yorumlarda önerilerinizi paylaşın; içeriği zaman içinde birlikte güncelleyelim.
30 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
30
/

-

Benim için Antalya demek çocukluk anılarımın başlangıcı, çocukluğumdan itibaren her yıl ailemin yıllık iznini geçirdiği Akdeniz şeridi yerleşim yerlerinden biri. Deniz, antik kentler, doğa harikaları, müzeler, gece hayatı, kısaca hayatın geçmişle geleceğin iç içe yaşadığı kıyı şeridinin en önemli kenti. Şehri tanımak için önce antik kentlerini gezip günümüz Antalyasını tanımanızı tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Türkiye'de tatil denilince akla ilk gelen bölgelerden birisi Antalya olunca bu yazıyı okumadan geçmedim. Antalya için bu listede ki yerler ve daha fazlasını muhakkak gezmek gerekiyor. Son yıllarda Kaş'ın inanılmaz yoğunluğu Kaputaş Plajına yansıyor. Hatta araç park edecek yer kalmadığı zamanları biliyorum. Yaz dönemlerinde bu listedeki tüm bölgelere turist akını olmakta. Tavsiyem nisan, mayıs ya da eylül, ekim aylarında ziyaret edilmesi. Bu dönemlerde yapılan ziyaretlerde hem ekonomik konaklama imkanı bulursunuz hem de gittiğiniz her noktada daha fazla ilgi görürsünüz. Ayrıca bölgede ki tüm destinasyonlara ulaşım çok kolay. Toplu taşıma kullanacaklar için Antalya otogardan tüm bölgelere araçlar gitmekte. Ayrıca Antalya, havalimanı-şehir ulaşımı en kolay olan illerden birisi.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Destinasyon ile ilgili bütün detaylar var. Bölgeye gidecek herkes için çok dolu ve kıymetli bir içerik olmuş. Elinize sağlık.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Herkese merhaba. Ben Antalya'yı kısa bir zaman diliminde görme fırsatı buldum. Özellikle plajları, yüzmeye doyamadığım, masmavi suları ve katıldığım kano turunu asla unutamam. Gezip, gördüğüm doğal güzelliklerinden Manavgat Şelalesi beni en çok etkileyen yerlerden oldu. Ülkemizin güzel tatil beldelerini detaylıca anlattığınız için size ve ekibinize çok teşekkür ederim. Gelecek tatil planımda Antalya'nın güzelliğine, güzel eşimle renk katacağım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Antalya Kaş benim favorimdir. Ne kadar da güzeldir denizi. Kaputaş Plajı'nın denizi dalgalı, rengi turkuaz. Mutlaka tekne gezisi yapın, o koyların tadını çıkartın. Olimpos'da bungalowların keyfini çıkartın. Adrasan'da Phaselis Antik Kenti'ni mutlaka gezin. Peki ya Kaleiçi? Çok keyifli bir yer. Çarşısını benim için de gezin. :) Belek'te o büyük 5* yıldızlı tesisler mutlaka dikkatinizi çekecek. Burada yaz hiç bitmiyor üstelik. :) İyi tatiller.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Antalya kesinlikle gezip görülmesi gereken hem tarihi açıdan hem de yaz tatili için çok doğru bir tercih. Eylül, ekim ayları biraz daha sıcaktan bunalan tatilciler için doğru tercih olacaktır. Ben Lara bölgesinde konakladım. Çok güzel birbirinden farklı konsepte otellere ev sahipliği yapıyor bu bölge. Antalya çok büyük bir cennet o yüzden herkesin mutlaka görmesi gereken bir yer olduğunu düşünüyorum. Geldiğinizde Kaleiçi'ni görmeden sakın dönmeyin.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Çocuklu ailelerin tatil seçimlerini yaparken en çok dikkat ettiği şeylerden bir tanesi çocuklarının da iyi vakit geçirebilmesidir. Antalya bu konuda gerçekten çok şanslı çünkü çocukların çok iyi vakit geçirdiği bir oyuncak müzesine sahip. Çocuklarınıza müzeyi gezdirirken siz de çocukluk yıllarınıza gidecek, yıllar önce zevkle oynadığınız oyuncakları ya da en sevdiğiniz çizgi film kahramanlarını bulacaksınız. Yani sadece çocuğunuz için değil sizler için de çok eğlenceli bir gezi olacak.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Antalya bölgesinde benim favorim Lara ve Side'dir. Denizi, leziz yöresel yemekleri, doğal güzellikleri, uluslararası uçuşlara da açık olan havaalanıyla sahip olduğu kolay ulaşımı, gezilecek yerleri ile ülkemizde tatilin ve turizmin başkenti bence Antalya.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Yazıyı okuyunca hala Antalya'da görmediğim yerler varmış dedim. Gerçekten büyük bir lokasyon gezip görme konusunda. İlk Antalya tatilimi Lara'da tam yaz sıcağı Temmuz-Ağustos döneminde yapmıştım sıcaktan nefes alamadığımı hiç unutmuyorum ve güneş yanıklarımı... Beni en çok etkileyen Olimpos olmuştu. 2 kez gittim ve daha çok gideceğimi biliyorum. Olimpos'ta geceleri gökyüzü bir başka, ağaç evlerinde kalıp bu atmosferi yaşamak gerek. Side, Belek, Kaş, o kadar çok gezecek yer var ki, tarihi dokusuyla antik kentleri, görmeye değer plajlarıyla bugün Türk turizmine öncülük eden şehir.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Tarihi dokusu ve cumbalı evleri ile Antalya'nın ilk yerleşim merkezlerinden biri olan Kaleiçi kesinlikle görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Alanya tarafına yolunuz düşerse teleferik gezisi ve Alanya Kalesi tatilinize keyif katacak bir diğer basit öneri. Arkeolojik buluntulara ilgisi olan gezginler Alanya kale burçları altında bulunan tarihi tersaneye mutlaka uğramalı.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Özellikle Kaleiçi kafeleri ve restoranları ile gidip vakit geçirilesi yerler. Side'nin sıcaklığı Kaputaş'ın eşssizliği, Manavgat Şelalesi'nin büyüleyiciliği ile hoşnut olunası.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Yeni yapılan düzenlemesi ve her yaştan insanların tüm gününü geçirebileceği tarzda yapılanmış Konyaaltı Beach Park ziyaret etmek, aynı zamanda denize girmek için tercih edilebilecek yerlerin başında geliyor. Şehir merkezinde yer alan Düden Şelalesi ve bu şelalenin denize döküldüğü yer olan Lara bölgesinde Düden Park yeşile ve maviye doymak için kesinlikle ziyaret edilecek yerler. Antalya merkeze çok uzak mesafede olmayan Kurşunlu Şelalesi de bu bölgeyi ziyaret edecek olanlara özellikle görmeyi tavsiye edeceğim başka bir yer. Bu şelaleyi gezmek için en az yarım gününüzü ayırmanız gerekiyor.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Dağlarla denizin birleştiği tarihi dokusuyla mistik güzelliklere sahip bir yer. Şehir yaşamının içerisinde tatili tarihi dokuyu keşifle beraber görebileceğiniz muazzam bir manzaraya sahip. Side, Kaş, Kalkan, Adrasan, Çıralı, Olimpos, Manavgat gezilerek görülmesi gereken muhteşem yerler. Gittiğinizde mutlaka kanyonda rafting yapmadan dönmeyin.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Her sene tatil listemizin başında gelen güzel şehir. Özellikle Kaputaj Plajı ve Dim Çayı'na gidip görebildiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Mutlaka gidilmesi, görülmesi, gezilmesi gereken şehirlerimizden biri.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Antalya merkezdeki park çok büyük ve etkileyiciydi. Sevdim. Kemer'e gittim bir de. Orası da fena yer değildi.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Yine harika bir içerik... Tatile gitmeden önce, rehber niteliğindeki bu bilgiler işimizi çok kolaylaştıracak.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Kaleiçi başta olmak üzere bünyesine bağlı tüm beldelerde unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz. Yaz sıcaklarından hoşlanmayanlar kesinlikle mayıs ve ekim aylarını tercih etmeli. İçerik oldukça kapsamlı olmuş. Bir dahaki seyahatimde çok işime yarayacağı kesin. Ellerinize sağlık.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Çok faydalı bir içerik olmuş. Okuması da keyifliydi. Bir sonraki Antalya gezimde bana rehberlik edecek bir yazı. Teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Antalya için eksiksiz bir liste olmuş. Zeytintaşı Mağarası hariç hepsini bir hafta gibi bir sürede gezmiştim. Bence biraz daha zaman ayrılması gereken eşsiz güzellikler.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Antalya'da tatil yapmak isteyen, bu bölge hakkında fikri olmayan tatil severler için harika bir yol haritası ve fotoğraflar da bir o kadar etkileyici.İnsanı tatil yapmaya sürüklüyor. Bayıldım.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Antalya bölgesi tüm alternatif yerleri ilgi ve merak uyandırarak nokta atış olarak belirtmişsiniz. Özellikle Adrasan bölgesinde kamp yapılacak alternatif yerlerde belirtilebilirse farklı tatil anlayışındaki müşterilerinde ilgisini artacağını düşünüyorum. Antalya bölgesini uzun seneler sonra bu sene ilk defa eylül ayında tercih ettim. Gittiğim bölge Kemer Çamyuva mevkisiydi. Çocuklu bir aile için hem mevsimi uzun olması, denizin özellikle tuzlu olmaması, her yerde çam ağaçlarının olması bende o bölgeye olan merakımı arttırdı ve ön yargımı kırdı. Tatilimin keyifle geçmesini sağladı.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Antalya'nın benim için önemi oldukça büyük. Herkese hitap eden otellerin yer aldığı, her tatil türüne uygun coğrafyası ile ideal bir belde. Ben sakinlik ve bol yeşillik seven biri olduğum için tam bir Kemer Tekirova aşığıyım; ama bu içerikten sonra Antalya'nın farklı güzelliklerini keşfetmen için 2020 Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanıp tekrar gideceğim. Rehber niteliğindeki içeriğiniz için teşekkürler...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Antalya'da en beğendiğim yer şüphesiz ki Kaş. :) Mutlaka görüşmesi gereken yerlerin başında Hidayetin Koyu ve Kaputaş'ı tavsiye edebilirim. Dalış için de son derece doğal güzelliklere sahip olan doğası bozulmamış bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Antalya'ya gidip de bu listede bulunmayan yerleri görmeden dönmeyin. Özellikle benim gibi tarih severseniz Phaselis Antik Kenti'ni mutlaka ziyaret edin. Özellikle kentin sonundaki denizi kum olan plajda mutlaka denize girin.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Antalya hakkında nokta atışı bilgiler içeren bir bir rehber olmuş. Elinize sağlık.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Antalya'ya gittiğinizde attığınız her adımda daha çok mutlu olabileceğiniz, hem de her kesime hitap eden mükemmel bir keşif rehberi olmuş. Elinize sağlık.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Antalya mutlaka gidilmesi gereken bir yer. Tarihi, doğası gerçekten başka. Zaten güzel ülkemizde yaşayıp da bu güzel şehri tecrübe etmeyen yoktur. Benim en beğendiğim yerlerden biri kesinlikle Kaleiçi tarihi surların için de eski dar sokakları ve cumbalı evleri ile müthiş bir yer. Turizm cenneti Antalya'yı anlatmakla bitirilecek bir şehir değil ama Kaleiçi' ne uğramadan sakın gitmeyin. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Çok güzel bir rehber olmuş. Paylaşılan beldelerdeki en sevdiğim yer Kaş. Bu sene diğer alternatifleri de değerlendireceğim bu yazı sayesinde. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

O kadar güzel bir yazı olmuş ki yazıyı okuyunca bir anda kendimi bilet bakarken buldum. Kaç zaman oldu Antalya'yı görmeyeli bilmiyorum. İlk fırsatta abimle beraber tekrar gitmek istiyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
30
/

-

Arkadaşlarınız ile sırt çantanıza sığıp dağ bayır dolanabileceğiniz, sevgilinizle Kalkan sokaklarında el ele dolaşıp, Kaputaş'ta denize girip, Kaş'ta dalış yapabileceğiniz, evlenip hele bir de çocuk yaptığınız da :) kesinlikle 5 yıldızlı her şey dahil konseptini aradığınız ve bunların hepsini bulduğunuz tek yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

Son İncelenenler

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)