Gazipaşa Otelleri

Kale ve şehir kalıntıları, tertemiz deniz ve kumsalları ve bozulmamış doğasıyla turizm bakımından önemli bir potansiyele sahiptir GazipaşaKelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Yıldız

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Gazipaşa Otelleri

Toplam 4 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Gazipaşa Otelleri ve Gazipaşa Otel Fiyatları

Kale ve şehir kalıntıları, tertemiz deniz ve kumsalları ve bozulmamış doğasıyla turizm bakımından önemli bir potansiyele sahiptir Gazipaşa

Gazipaşa, Antalya'nın kıyı ilçelerinden biridir. Şehir merkezine 180 kilometre uzaklıkta yer alan ilçe Gazipaşa Ovası üzerine kuruludur. Alanya ile komşu olan Gazipaşa, Akdeniz kıyısına paralel şekilde uzanır.

Antalya Gazipaşa konum olarak da oldukça ideal bir yerdedir. Antalya-Mersin karayolu üzerinde yer alması ilçeye ulaşımı kolaylaştırır. Aynı zamanda 2010 yılında hizmete giren Gazipaşa Havaalanı da ilçeye ulaşımın kolaylaşmasında çok büyük bir önem arz etmektedir.

Toroslarla çevrili Gazipaşa Ovası üzerine kurulu olan ilçe birçok doğal güzelliğe sahiptir. 50 kilometre uzunluğunda bir kıyı şeridine sahip olan Antalya Gazipaşa yaz turizminin hareketli geçtiği yerlerden biridir. Sahil şeridinin büyük kısmı kumsal olan Gazipaşa'da denize girmek için birçok yer mevcuttur.

Aynı zamanda Akdeniz bölgesindeki diğer yerler gibi Gazipaşa da eski bir yerleşim yeridir. Bu nedenle ilçe ve çevresinde gezip görülebilecek tarihi eserler ve şehir kalıntıları vardır. Selinus Antik Kenti, Lamus Kenti, Altıkapı Hanı, Bıçkıcı Manastırı ve Macar Öreni görülebilecek yerlerden bazılarıdır.

Antalya Gazipaşa yaz turizminin yoğun geçtiği tatil bölgelerinden biridir. Antalya Gazipaşa'daki oteller genellikle 3 ve 4 yıldızlı tesislerdir. Bunların dışında apart otel ve pansiyon da bulmak mümkündür.

Antalya Gazipaşa otelleri ilçe merkezinde ve sahilde yer alır. İlçe merkezi kıyıdan 3 kilometre kadar içerdedir; bu nedenle eğer merkezdeki bir otelde konaklarsanız denize yürüyerek veya merkezden kalkan dolmuşları kullanarak gidebilirsiniz.

Bölgedeki diğer tatil yerlerine göre yaz aylarında daha sakin olan Antalya Gazipaşa'daki oteller yılın yorgunluğunu ve stresini atmak isteyen misafirlerini bekliyor...

Toroslarla çevrili Gazipaşa, upuzun sahil şeridi ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerine güzel bir tatil vaadediyor.

Antalya-Mersin karayolu üzerinde bulunan kıyı ilçelerinden biridir Gazipaşa. Merkezi konumu, ulaşımın kolaylıkla yapılabilmesi sayesinde tatilcilerin sıklıkla tercih ettikleri yerlerden biridir. Bunun yanı sıra ilçede 2010 yılında kullanıma açılan Gazipaşa Havaalanı bölgenin cazip hale gelmesine büyük katkı sağlamıştır.

Antalya Gazipaşa, bölgedeki diğer tatil yerlerinden farklı bir atmosfere sahiptir. Kalabalıktan uzak, daha sakin bir tatil geçirmek isteyenler tercih eder Gazipaşa'yı. Sahip olduğu doğal güzellikler, tarihi eserleri ve ören yerleri ile 50 kilometrelik uzun sahil şeridi Antalya Gazipaşa'nın önemli bir turizm bölgesi olmasını sağlamıştır.

Özellikle son 10 yılda turizmdeki ilerleme ile Antalya Gazipaşa'ya yatırımlar artmış, ilçeye çeşitli konaklama tesisleri ve oteller açılmıştır. Gazipaşa'daki oteller hem sahilde hem de ilçe merkezine yakın konumda bulunur. İlçe merkezinin denize yakın olması merkezde konaklamayı da cazip hale getirmiştir.

Antalya Gazipaşa'daki oteller çeşitli hizmet ve olanaklar sunar tatilcilere. İlçede genellikle 3 ve 4 yıldızlı oteller bulunur. Bu tesislerin yanı sıra dilerseniz apart otellerde ve pansiyonlarda da konaklama imkanınız vardır.

Gazipaşa'daki otel ve konaklama tesislerinin fiyatları sezona göre farklılık göstermektedir. Yaz aylarında, özellikle temmuz ve ağustos aylarında fiyatlar daha yüksektir. Genel fiyat aralığına baktığımızda ise Antalya Gazipaşa otellerinde 2017 fiyatlarının 70 TL ile 200 TL arasında değiştiğini görüyoruz.

Eğer tatilinizi Antalya'da sessiz ve kalabalıktan uzak bir yerde geçirmek istiyorsanız Gazipaşa sizin için en ideal yerlerdendir.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın