Akseki Otelleri

1288’de inşa edilen Marla ya da Marulya kenti günümüzde varlığını Akseki ismi ile devam ettirmektedir.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Akseki Otelleri

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

"Temiz ve düzgün"

10

Misafir yorumu

1 yorum
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Akseki Otelleri ve Akseki Otel Fiyatları

1288'de inşa edilen Marla ya da Marulya kenti günümüzde varlığını Akseki ismi ile devam ettirmektedir.

Akseki, Antalya iline bağlı bir ilçedir. Akseki'nin tarihte bilinen ilk ismi Marla'dır. Marla Türkçe bir kelime olup anlamı ‘Yüksek Ulema Diyarı' demektedir. Akseki'nin kelime anlamı ise; Teke Yörüklerinin bir kolunun ismidir. İlçenin tarihi, bulunan kalıntılardan anlaşıldığı üzere Roma dönemine kadar gitmektedir. Şehir Roma döneminden sonra Selçuklu ve Osmanlı idaresine geçmiştir. Akseki halkı, ilçe için ‘Akseki'nin bir ayağı Konya'dadır.' tabirini kullanmaktadır. Bu tabir hiç de yabana atılacak bir tabir değildir aslına bakacak olursanız. Çünkü; Akseki ilçesi her ne kadar Antalya iline bağlı olsa da Konya'ya da yakındır.

Akseki, Batı Toros Dağları eteklerinde bulunmaktadır. Torosların eşsiz güzelliğinden nasibini alan ilçe doğal güzellikleri ve tertemiz havası ile alternatif bir turizm yeridir. Akseki'nin doğal güzellikleri içinde sayabileceğimiz en önemli ayrıntı kardelen çiçeğinin ana yurdu olmasıdır. Ayrıca ilçeye bağlı Güzelsu Köyü'nde dünya üzerinde nadir bulunan, devasa uzunluğa sahip, yaklaşık 500 yıllık olduğu tahmin edilen ve koruma altına alınan sedir ağaçları bulunmaktadır.

Böylesine eşsiz bir doğaya, tertemiz havaya sahip bölgede Akseki otelleri konaklamada tercih edilmektedir. Akseki'nin merkezinde bulunan ve günümüzde halen kullanılan tarihi eski evleri çok ünlüdür. Bu evlerin çevrelediği Akseki otelleri misafirlerini bu tarihi atmosferin bir parçası olarak içine çekmektedir.

İlçede av turizmi, doğa turizmi, yayla turizmi, kültür turizmi, mağara turizmi, dağcılık, kış turizmi alanlarında turizm faaliyetleri görülmektedir. Hangi amaçla gelinmiş olursa olunsun merkezde bulunan Akseki otelleri gezilip görülmesi gereken yerlere kolayca ulaşmak için ideal bir konumda yer almaktadır.

Eğer ki, tatil planınız içinde bu bölgeyi keşfetmek varsa sizlere tavsiyemiz konaklamak için kalacağınız Akseki otellerini önceden inceleyerek erken rezervasyon yaptırmanız. Neredekal.com üzerinden Akseki otelleri ve ilçede bulunan diğer tesisleri inceleyebilir, rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Kardelen çiçeğinin ana yurdu, 500 yıllık sedir ağaçları ile kaplı, Toros'ların eteğinde yaşayan bir kent, Akseki.

Akseki ilçesi Antalya iline bağlıdır. İlçe; doğusunda Gündoğmuş, Bozkır, batısında Manavgat, İbradı, kuzeyinde Beyşehir, Seydişehir, güneyinde Manavgat ve Gündoğmuş ilçeleri ile komşudur.

Akseki bölgesinde farklı turizm faaliyetleri bulunmaktadır. Bu faaliyetlerden en baskın olanı doğa turizmidir. Toros Dağları eteklerinde kurulmuş olmasından da kaynaklı tertemiz bir havaya sahip olan ilçenin 500 yıllık olduğu tahmin edilen sedir ağaçları ve kardelen çiçeği dünyaca ünlüdür.

Akseki'de gezilecek yerler arasında yer alan Kartallı Mağara, Düdencik Mağarası, Göktepe Yaylası – Dipsiz Göl, Çimi Yaylası en ünlüleridir. Ayrıca, şehir merkezinde bulunan tarihi eski evler de turistler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Giden Gelmez Dağları, dağ keçisi koruma alanı ve av sahası, avcıların ücretli olarak devamlı avlanabileceği bir yerdir. Gümüşdamla Köyü'nde kurulmuş olan alabalık üretme tesisleri yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktaları arasındadır. 340 metre derinliğindeki Bucakalan Mağarası, ilçe merkezindeki Merkez Cami de görülmeye değer diğer eserlerin arasındadır.

Akseki bölgesinde bulunan tesislerde konaklayarak, gezilip görülebilecek yerlere daha rahat ulaşabilirsiniz. Akseki otel fiyatları, Manavgat ve Antalya'da bulunan tesislerin fiyatlarına oranla çok daha uygundur. Akseki'nin denize kıyısı yok belki ama yaz mevsiminde serinleyebileceğiniz harika yaylaları vardır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın