Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Fiyat Sorgula (TL)

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Akseki Otelleri

Akseki için {{ (filteredHotels).length}} / 1 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Akseki Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

1288'de inşa edilen Marla ya da Marulya kenti günümüzde varlığını Akseki ismi ile devam ettirmektedir.

Akseki, Antalya iline bağlı bir ilçedir. Akseki'nin tarihte bilinen ilk ismi Marla'dır. Marla Türkçe bir kelime olup anlamı ‘Yüksek Ulema Diyarı' demektedir. Akseki'nin kelime anlamı ise; Teke Yörüklerinin bir kolunun ismidir. İlçenin tarihi, bulunan kalıntılardan anlaşıldığı üzere Roma dönemine kadar gitmektedir. Şehir Roma döneminden sonra Selçuklu ve Osmanlı idaresine geçmiştir. Akseki halkı, ilçe için ‘Akseki'nin bir ayağı Konya'dadır.' tabirini kullanmaktadır. Bu tabir hiç de yabana atılacak bir tabir değildir aslına bakacak olursanız. Çünkü; Akseki ilçesi her ne kadar Antalya iline bağlı olsa da Konya'ya da yakındır.

Akseki, Batı Toros Dağları eteklerinde bulunmaktadır. Torosların eşsiz güzelliğinden nasibini alan ilçe doğal güzellikleri ve tertemiz havası ile alternatif bir turizm yeridir. Akseki'nin doğal güzellikleri içinde sayabileceğimiz en önemli ayrıntı kardelen çiçeğinin ana yurdu olmasıdır. Ayrıca ilçeye bağlı Güzelsu Köyü'nde dünya üzerinde nadir bulunan, devasa uzunluğa sahip, yaklaşık 500 yıllık olduğu tahmin edilen ve koruma altına alınan sedir ağaçları bulunmaktadır.

Böylesine eşsiz bir doğaya, tertemiz havaya sahip bölgede Akseki otelleri konaklamada tercih edilmektedir. Akseki'nin merkezinde bulunan ve günümüzde halen kullanılan tarihi eski evleri çok ünlüdür. Bu evlerin çevrelediği Akseki otelleri misafirlerini bu tarihi atmosferin bir parçası olarak içine çekmektedir.

İlçede av turizmi, doğa turizmi, yayla turizmi, kültür turizmi, mağara turizmi, dağcılık, kış turizmi alanlarında turizm faaliyetleri görülmektedir. Hangi amaçla gelinmiş olursa olunsun merkezde bulunan Akseki otelleri gezilip görülmesi gereken yerlere kolayca ulaşmak için ideal bir konumda yer almaktadır.

Eğer ki, tatil planınız içinde bu bölgeyi keşfetmek varsa sizlere tavsiyemiz konaklamak için kalacağınız Akseki otellerini önceden inceleyerek erken rezervasyon yaptırmanız. Neredekal.com üzerinden Akseki otelleri ve ilçede bulunan diğer tesisleri inceleyebilir, rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Kardelen çiçeğinin ana yurdu, 500 yıllık sedir ağaçları ile kaplı, Toros'ların eteğinde yaşayan bir kent, Akseki.

Akseki ilçesi Antalya iline bağlıdır. İlçe; doğusunda Gündoğmuş, Bozkır, batısında Manavgat, İbradı, kuzeyinde Beyşehir, Seydişehir, güneyinde Manavgat ve Gündoğmuş ilçeleri ile komşudur.

Akseki bölgesinde farklı turizm faaliyetleri bulunmaktadır. Bu faaliyetlerden en baskın olanı doğa turizmidir. Toros Dağları eteklerinde kurulmuş olmasından da kaynaklı tertemiz bir havaya sahip olan ilçenin 500 yıllık olduğu tahmin edilen sedir ağaçları ve kardelen çiçeği dünyaca ünlüdür.

Akseki'de gezilecek yerler arasında yer alan Kartallı Mağara, Düdencik Mağarası, Göktepe Yaylası – Dipsiz Göl, Çimi Yaylası en ünlüleridir. Ayrıca, şehir merkezinde bulunan tarihi eski evler de turistler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Giden Gelmez Dağları, dağ keçisi koruma alanı ve av sahası, avcıların ücretli olarak devamlı avlanabileceği bir yerdir. Gümüşdamla Köyü'nde kurulmuş olan alabalık üretme tesisleri yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktaları arasındadır. 340 metre derinliğindeki Bucakalan Mağarası, ilçe merkezindeki Merkez Cami de görülmeye değer diğer eserlerin arasındadır.

Akseki bölgesinde bulunan tesislerde konaklayarak, gezilip görülebilecek yerlere daha rahat ulaşabilirsiniz. Akseki otel fiyatları, Manavgat ve Antalya'da bulunan tesislerin fiyatlarına oranla çok daha uygundur. Akseki'nin denize kıyısı yok belki ama yaz mevsiminde serinleyebileceğiniz harika yaylaları vardır.

Akseki Hakkında

Torosların üzerinde yükselen güneşin plajdaki kumları daha da kızdırdığı, yükseklerde karları yaşayan, Torosların arasında 4 mevsimin bir arada yaşandığı yerdir Akseki.

Batı torosların güneyinde kurulan ve eski adı Marulye (Uzak Ulemalar Diyarı) olan Alseki'nin, ilk çağ tarihi Etiler'e kadar uzananır. Helenistik ve Roma çağlarında Side ve Alanya'da aynı paralelde yaşantısını sürdürmüştür. Oroandlar, Homonadlar, İsaurialılar kabileleri ve Romalılardan sonra kavimler göçü sırasında Orta Asya ve Sibir Türklerinin yerleşik hayata geçtikleri ilk bölgedir. Liman kenti olan Side'den başlayarak, Konya üzerinden Orta Anadolu'ya açılan ticaret yolunda bu kabileler Roma dönemi ve sonraki dönemlerde kervanlara zarar vermiştir.Bu bölgede ilk çağlardan kalma burçlar, köprü ayakları ve kadim şehir kalıntıları bulunmaktadır. M.Ö. 395 yılına kadar Roma imparatorluğunun elinde kalan Akseki, değişik milletler tarafından her zaman ele geçirilmek istenmiştir. Bunun nedeni ise büyük ve kerestesi değerli olan ormanlık alanların bulunmasıydı.

Akseki, Roma imparatorluğunun ikiye bölünmesinden sonra, M.Ö. 323 - 312 yılları arasında Pers egemenliği altına girmiş ve M.Ö. 329 yılında Makedonyalıların eline geçmiştir. 13. yüzyılın ortalarında Selçuklu egemenliği altına giren Akseki yöresi, daha sonraları Osmanlı ve Karanaboğulları arasında birkaç kez el değiştirmiştir. 1471 yılında ise Gedik Mehmet Paşa tarafından Alanya ile birlikte Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Ayrıca Alseki ilçesine bağlı Çaltılıçukur köyünde de tarihe imzasını atan olaylar gerçekleşmiştir. Köyün kurucusu Ahmet Paşa, Cem Sultanın ordusunda subaydır. Cem Sultan kardeşi II. Beyazıt ile saltanat için savaşır ve savaşı kaybeder. Cem Sultan Gündoğmuş'a gelir ve burada Paşa Camiini yaptırır. Ahmet Paşa ise buraya yakın olan İnnas mevkiinde kuzeyden gelecek tehlikelere karşı yerleştirilir. 1482 yılında Cem Sultan Rodos'a kaçar ve Padişahtan biat dilemek için Ahmet Paşa ile İstanbul'a gelirler. Âdet olduğundan biat karşılığında Cem Sultana Gürcü bir cariye verilir. Cariyenin iki kızı vardır ve bu kızlardan biri Raradere'ye, diğeri Senir'e gelin gider. Bu şekilde diğer köylerle dostluğu arttıran Ahmet Paşa, daha sonra Çaltılıçukur köyünün yakınında bulunan Hanaylı'ya yerleşir. Burada bir süre sonra bir develerinin öldürülmesi ile Türkmenler, hristiyanlarla kavgalı olurlar. Bu nedenle su kaynağına yakın olan başka bir köye, Çaltılıçukur köyüne yerleşirler.

Bölgede üzüm ve incir en önemli geçim kaynağıdır. İlçedeki başlıca ekonomik etkinlik ticaret ve küçükbaş hayvancılıktır. Ayrıca bal, terayağ, peynir, nergis soğanı, defne, kereste, av derisi ve canlı hayvan, ticarette önemli yer tutar ve bunlardan bazıları yurt dışına ihraç edilir.

Akseki'de bulunan Türkiye'nin ikinci büyük yer altı mağarası Düden Yer altı mağarası, Altınbeşik yer altı gölü, Gültepe yaylası ve Alabalık vadisi görülmeye değer yerlerdir.

Akseki, Antalya iline 130km uzaklıkta bulunmaktadır. Hergün İstanbul, Ankara, İzmir'den otogara yapılan seferler ile Antalya'ya ulaştıktan sonra, Akseki otobüslerine binerek ulaşabilirsiniz.

Akseki otel tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Ali Paşa Konağı
Ali Paşa Konağı

-

Temiz ve düzgün

Tam bir konak. Her şey güzel, temiz ve düzgün. Doğa gezisi ve kafa boşaltma merkezi. Tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)