Akseki Otelleri

En iyi 2 otel, en uygun fiyatlar

Akseki Hakkında

Torosların üzerinde yükselen güneşin plajdaki kumları daha da kızdırdığı, yükseklerde karları yaşayan, Torosların arasında 4 mevsimin bir arada yaşandığı yerdir Akseki.

Batı torosların güneyinde kurulan ve eski adı Marulye (Uzak Ulemalar Diyarı) olan Alseki'nin, ilk çağ tarihi Etiler'e kadar uzananır. Helenistik ve Roma çağlarında Side ve Alanya'da aynı paralelde yaşantısını sürdürmüştür. Oroandlar, Homonadlar, İsaurialılar kabileleri ve Romalılardan sonra kavimler göçü sırasında Orta Asya ve Sibir Türklerinin yerleşik hayata geçtikleri ilk bölgedir. Liman kenti olan Side'den başlayarak, Konya üzerinden Orta Anadolu'ya açılan ticaret yolunda bu kabileler Roma dönemi ve sonraki dönemlerde kervanlara zarar vermiştir.Bu bölgede ilk çağlardan kalma burçlar, köprü ayakları ve kadim şehir kalıntıları bulunmaktadır. M.Ö. 395 yılına kadar Roma imparatorluğunun elinde kalan Akseki, değişik milletler tarafından her zaman ele geçirilmek istenmiştir. Bunun nedeni ise büyük ve kerestesi değerli olan ormanlık alanların bulunmasıydı.

Akseki, Roma imparatorluğunun ikiye bölünmesinden sonra, M.Ö. 323 - 312 yılları arasında Pers egemenliği altına girmiş ve M.Ö. 329 yılında Makedonyalıların eline geçmiştir. 13. yüzyılın ortalarında Selçuklu egemenliği altına giren Akseki yöresi, daha sonraları Osmanlı ve Karanaboğulları arasında birkaç kez el değiştirmiştir. 1471 yılında ise Gedik Mehmet Paşa tarafından Alanya ile birlikte Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Ayrıca Alseki ilçesine bağlı Çaltılıçukur köyünde de tarihe imzasını atan olaylar gerçekleşmiştir. Köyün kurucusu Ahmet Paşa, Cem Sultanın ordusunda subaydır. Cem Sultan kardeşi II. Beyazıt ile saltanat için savaşır ve savaşı kaybeder. Cem Sultan Gündoğmuş'a gelir ve burada Paşa Camiini yaptırır. Ahmet Paşa ise buraya yakın olan İnnas mevkiinde kuzeyden gelecek tehlikelere karşı yerleştirilir. 1482 yılında Cem Sultan Rodos'a kaçar ve Padişahtan biat dilemek için Ahmet Paşa ile İstanbul'a gelirler. Âdet olduğundan biat karşılığında Cem Sultana Gürcü bir cariye verilir. Cariyenin iki kızı vardır ve bu kızlardan biri Raradere'ye, diğeri Senir'e gelin gider. Bu şekilde diğer köylerle dostluğu arttıran Ahmet Paşa, daha sonra Çaltılıçukur köyünün yakınında bulunan Hanaylı'ya yerleşir. Burada bir süre sonra bir develerinin öldürülmesi ile Türkmenler, hristiyanlarla kavgalı olurlar. Bu nedenle su kaynağına yakın olan başka bir köye, Çaltılıçukur köyüne yerleşirler.

Bölgede üzüm ve incir en önemli geçim kaynağıdır. İlçedeki başlıca ekonomik etkinlik ticaret ve küçükbaş hayvancılıktır. Ayrıca bal, terayağ, peynir, nergis soğanı, defne, kereste, av derisi ve canlı hayvan, ticarette önemli yer tutar ve bunlardan bazıları yurt dışına ihraç edilir.

Akseki'de bulunan Türkiye'nin ikinci büyük yer altı mağarası Düden Yer altı mağarası, Altınbeşik yer altı gölü, Gültepe yaylası ve Alabalık vadisi görülmeye değer yerlerdir.

Akseki, Antalya iline 130km uzaklıkta bulunmaktadır. Hergün İstanbul, Ankara, İzmir'den otogara yapılan seferler ile Antalya'ya ulaştıktan sonra, Akseki otobüslerine binerek ulaşabilirsiniz.

Akseki Gezilecek Yerler

Akseki Otel Fiyatları

1288'de inşa edilen Marla ya da Marulya kenti günümüzde varlığını Akseki ismi ile devam ettirmektedir.

Akseki, Batı Toros Dağları eteklerinde bulunmaktadır. Torosların eşsiz güzelliğinden nasibini alan ilçe doğal güzellikleri ve tertemiz havası ile alternatif bir turizm yeridir. Akseki'nin doğal güzellikleri içinde sayabileceğimiz en önemli ayrıntı kardelen çiçeğinin ana yurdu olmasıdır. Ayrıca ilçeye bağlı Güzelsu Köyü'nde dünya üzerinde nadir bulunan, devasa uzunluğa sahip, yaklaşık 500 yıllık olduğu tahmin edilen ve koruma altına alınan sedir ağaçları bulunmaktadır.

Ali Paşa Konağı Akseki

Akseki - Butik Otel - 1 Misafir Yorumu

Antalya'nın Akseki ilçesinde bulunan Ali Paşa Konağı Toros Dağları'nın eteklerinde Akdeniz coğrafyasıyla Karadeniz mimarisini buluşturarak misafirlerine deniz seviyesinden 1100 metre yükseklikte konak keyfi yaşatmaktadır. Butik otel konseptinde işletilen Ali Paşa Konağı'nın dağ manzaralı 7 odasında merkezi ısıtma, TV, telefon, duş, WC, sıcak su, minibar, saç kurutma makinesi bulunmaktadır. Yarım pansiyon hizmet veren Ali Paşa Konağı'nın alakart restoranı ve şömineli barında yiyecek ve içecek servisi yapılmaktadır. Her sabah organik köy mahsüllerinin sunulduğu açık büfe kahvaltı servis edilmektedir. Aynı zamanda havuz başında panoramik manzaranın keyfini çıkararak yemek yeme imkanı bulunmaktadır. Otel bünyesinde açık yüzme havuzu, SPA küveti, jakuzi, hamam ve sauna mevcuttur...

Kardelen çiçeğinin ana yurdu, 500 yıllık sedir ağaçları ile kaplı, Toros'ların eteğinde yaşayan bir kent, Akseki.

Böylesine eşsiz bir doğaya, tertemiz havaya sahip bölgede Akseki otelleri konaklamada tercih edilmektedir. Akseki'nin merkezinde bulunan ve günümüzde halen kullanılan tarihi eski evleri çok ünlüdür. Bu evlerin çevrelediği Akseki otelleri misafirlerini bu tarihi atmosferin bir parçası olarak içine çekmektedir.

İlçede av turizmi, doğa turizmi, yayla turizmi, kültür turizmi, mağara turizmi, dağcılık, kış turizmi alanlarında turizm faaliyetleri görülmektedir. Hangi amaçla gelinmiş olursa olunsun merkezde bulunan Akseki otelleri gezilip görülmesi gereken yerlere kolayca ulaşmak için ideal bir konumda yer almaktadır.

Eğer ki, tatil planınız içinde bu bölgeyi keşfetmek varsa sizlere tavsiyemiz konaklamak için kalacağınız Akseki otellerini önceden inceleyerek erken rezervasyon yaptırmanız. Neredekal.com üzerinden Akseki otelleri ve ilçede bulunan diğer tesisleri inceleyebilir, rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Akseki bölgesinde farklı turizm faaliyetleri bulunmaktadır. Bu faaliyetlerden en baskın olanı doğa turizmidir. Toros Dağları eteklerinde kurulmuş olmasından da kaynaklı tertemiz bir havaya sahip olan ilçenin 500 yıllık olduğu tahmin edilen sedir ağaçları ve kardelen çiçeği dünyaca ünlüdür.

Akseki'de gezilecek yerler arasında yer alan Kartallı Mağara, Düdencik Mağarası, Göktepe Yaylası – Dipsiz Göl, Çimi Yaylası en ünlüleridir. Ayrıca, şehir merkezinde bulunan tarihi eski evler de turistler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Giden Gelmez Dağları, dağ keçisi koruma alanı ve av sahası, avcıların ücretli olarak devamlı avlanabileceği bir yerdir. Gümüşdamla Köyü'nde kurulmuş olan alabalık üretme tesisleri yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktaları arasındadır. 340 metre derinliğindeki Bucakalan Mağarası, ilçe merkezindeki Merkez Cami de görülmeye değer diğer eserlerin arasındadır.

Akseki bölgesinde bulunan tesislerde konaklayarak, gezilip görülebilecek yerlere daha rahat ulaşabilirsiniz. Akseki otel fiyatları, Manavgat ve Antalya'da bulunan tesislerin fiyatlarına oranla çok daha uygundur. Akseki'nin denize kıyısı yok belki ama yaz mevsiminde serinleyebileceğiniz harika yaylaları vardır.

Akseki Otelleri ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Akseki Otelleri için en uygun fiyatlı otelleri, listeleme sayfasında "En Düşük Fiyata Göre" sırala seçeneği ile kolayca görüntüleyebilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Akseki Otelleri için en ucuz fiyat 90 TL. Üstelik birçok tesiste ödemenizi tesisin kendisine de yapabilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Tabi ki en ideal yöntem daha önce burada konaklama yapmış misafirlerin görüşlerine başvurmak. Binlerce kullanıcımız binlerce değerli yorumla size en doğru seçimi yapmanız için yol göstermiş olacaktır. Tesisleri puana göre kolayca sıralayabilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Her şey dahil sisteminde öncelikli olarak sabah, öğlen ve akşam yemekleri başta olmak üzere birçok hizmeti ücretsiz olarak alırsınız. Akseki için her şey dahil sisteminde çalışanları görmek için, listeleme sayfasındaki filtrede yer alan "Konaklama Tipi" alanından "Her Şey Dahil" seçeneğini işaretlemeniz yeterli. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Daha keyifli ve renkli bir tatil için gittiğiniz bölgedeki gezilecek yerleri önceden bilmekte fayda var.Akseki için gezilecek yerlerin tümüne linkten erişebilirsiniz.

Akseki yol tarifi sayfamızdan, bulunduğunuz bölgeden mesafeyi ve en hızlı rota seçeneklerini bulabilirsiniz. Eğer kendi aracınızla gitmeyecekseniz, alternatif ulaşım yolları için birçok ipucu da veriyoruz. Hızlı erişim için buradan erişebilirsiniz.

Akseki ve civarında yer alan apartların hemen hepsini listeliyoruz. Apart oteller size ev konforunda, üstelik kendi yemeğinizi yapabileceğiniz başta ocak, fırın gibi araçları temin eder. Son dönemde git gide bu yönde konaklamaya görece ekonomik de olmasından talep artıyor. Hızlı erişim için buradan erişebilirsiniz.

Akseki hava durumunu takip etmeniz, olası hava değişikliklerine hazırlıksız yakalanmamanızı sağlayacaktır. Akseki hava durumu için hemen tıklayın.

Akseki Otel Yorumları

10

Akseki Dipsiz Göl

CABIR YARADANAKUL - 6 Temmuz 2019, Cumartesi 19:40

Her türlü araçla rahatça gidebilirsiniz

Suluk Yaylası Dipsiz Göle en kısa, güvenilir ve hızlı yol. Akseki Alacabel mevkinden sağa doğru asfalt bir yol döner. (Akseki-Seydişehir İst.) İlk 5 km asfalt yapısı biraz bozuk ve dağlık olduğu için yol biraz dar olmakla birlikte geri kalan yol düzgündür. Alacabel'den Dipsiz Göl 17 km olup 20 dakikadır. Asfalt yoldan hiç sapmadan varabilirsiniz. Solunuzda minaresi olan camili mezrayı geçtikten 1 km sonra dağın eteğindedir. Her türlü araç rahatlıkla sıkıntısız gidebilirsiniz.

10

Ali Paşa Konağı

Ali Paşa Konağı - 3 Ağustos 2014, Pazar 09:40

Temiz ve düzgün

Tam bir konak. Her şey güzel, temiz ve düzgün. Doğa gezisi ve kafa boşaltma merkezi. Tavsiye ederim.