Gizli Koy (Rus Koyu)
Gizli Koy (Rus Koyu) - Görsel 1
Gizli Koy (Rus Koyu) - Görsel 2
Gizli Koy (Rus Koyu) - Görsel 3
Gizli Koy (Rus Koyu) - Görsel 4
7 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Gizli Koy (Rus Koyu) Hakkında

Antalya Kemer ilçesinde yer alan Gizli Koy doğal güzelliği ile görenleri büyülüyor. Doğa şartlarından dolayı bölgeye araba ile ulaşım mevcut değil. Adını da araba ile ulaşılmamasından ve tıpkı gizlenmiş bir doğal güzellik olmasından dolayı alıyor. Koya ulaşabilmek için engebeli arazide belirli bir mesafe kat etmeniz gerekiyor.

Yaz aylarında Rus turistlerin akınına uğrayan koy halk arasında Rus koyu olarak da biliniyor. Dik bir yokuş sonrası vardığınızda temiz denizi ve harika manzarası ile sizleri karşılıyor.  .

Deniz suyunun ısısı oldukça sıcak ve koyda bulunan kumların kalitesi ise oldukça yüksek olduğundan dolayı turistlerin sık tercih ettiği mekânlar arasında yer alıyor. Şehir merkezine uzak olan koyda herhangi bir market veya büfe bulunmuyor bunun için yanınızda içecek ve yiyecekleriniz ile gitmeniz daha faydalı olur.

Çok küçük bir sahile sahip olan koyda veya koya az bir mesafe uzaklıkta bulunan Kargıcak günübirlik kamp alanlarında kamp yapabilirisiniz. Ayrıca denize atlayış yapmayı sevenlerdenseniz bu koy tam sizin için. Denizin mavisi ve doğanın yeşiliyle görenlere görsel bir şölen yaşatan Gizli Koy nerede diye merak edebilirsiniz.

Koya direk araçlarla ulaşım mümkün olmuyor. Antalya Beldibi bölgesinde Çamdağ Tüneli yakınından yaya olarak ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Koyun yakınında bulunan mağaralarda eskiden yaşam olduğu söyleniyor. Koyun içerisinde tuvalet veya duş olanağı sağlayan herhangi bir tesis bulunmuyor. Gizli Koy’a sevdikleriniz ile beraber gelebilir, eğlenceli ve güzel anlar biriktirebilirsiniz. Bahar aylarında giderseniz fazla bilinmediğinden ve turist sezonu gelmediğinden dolayı daha sessiz ve sakin oluyor.

Denizin dibi ise irili ufaklı taşlardan oluşuyor. Bundan dolayı rahat etmeniz için deniz ayakkabılarınız ile gitmeniz sizin için daha avantajlı olabilir. Gizli Koy yorumları ile bölge hakkında bilgi sahibi olabilir ve sizden önce giden kişilerden fikir alabilirsiniz.

Gizli Koy’da neler yapılır?

Gizli Koy’a vardığınız zaman keyifli aktiviteler yapabilir ve sevdikleriniz ile eğlenceli dakikalar yaşayabilirsiniz. Koya ulaşım zor olsa da sizi karşılayan manzara ile çektiğiniz yolun yorgunluğunu unutuyorsunuz. Koya ulaştıktan sonra .

  • Denizde yüzebilir, 
  • Sevdikleriniz ile doğayı keşfedebilir, 
  • Doğa yürüyüşüne çıkabilir, 
  • Kamp yapabilir, 
  • Denizin altında su altı çekimi gerçekleştirebilir, 
  • Güneşin batışını seyredebilir ve 
  • Doğal güzelliği ile herkesi hayran bırakan bu manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. 
  • Ayrıca fotoğraf çekmeyi seviyorsanız burada bulunan doğal güzellikler sayesinde harika kareler yakalayabilir ve anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. 

Ağaçların ve denizin birleşen güzel kokusu ile huzurlu bir şekilde kitap okuması gerçekleştirebilirsiniz. Bölgeye gitmeden önce yakın bir marketten ihtiyaçlarınızı almayı unutmayınız. Bu doğal güzelliğin tadını daha uzun yıllar çıkarabilmek adına çevreyi ve denizi kirletmemeye özen göstermek gerekiyor.

Çünkü Gizli Koy duyulmaya başladığı andan itibaren birçok kişi tarafından ziyaret ediliyor ve bölgede zaman zaman çevre kirliliği fazlalaşıyor. Konaklamayı düşünürseniz Kemer Otelleri size uygun olacak.  .

Gizli Koy’a Nasıl Gidilir?

Gizli Koy şehir merkezine uzak olmasından dolayı sessiz ve sakin bir yer. Antalya Beldibi ilçesinde bulunan Gizli Koy Antalya Merkeze 44 km uzaklıkta bulunuyor. Bölgeye ulaşım şahsi araç, motor veya bisikletler ile yapılıyor. Bölgeye ulaştıktan sonra ise engebeli ve dik bir yol yürümeniz gerekiyor.

Koya inerken yürünen yol dik ve engebeli olduğu için yürüme zorluğu çeken kişilerin dikkat etmesi gerekiyor. Koya ulaşana kadar yol üzerinde 3 adet tünelden geçiliyor. Antalya -Kemer yolunda ilerlerken Beldibi tatil köyleri tabelasından U dönüşü yapıp yola devam ediyorsunuz.

Sizlerde Gizli Koya gitmek ve sevdikleriniz ile eğlenceli anılar biriktirmek istiyorsanız gitmeden önce Gizli Koy yorumlarını okuyabilirsiniz. Daha fazla güzel mekan için Kemer Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar sayfasını inceleyebilirsiniz. Gizli Koy’a ulaşmak için Gizli Koy konum bilgilerinden yararlanabilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

Gizli Koy (Rus Koyu)
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?