Gazipaşa Delikdeniz Kral Koyu
Gazipaşa Delikdeniz Kral Koyu - Görsel 1
Gazipaşa Delikdeniz Kral Koyu - Görsel 2
Gazipaşa Delikdeniz Kral Koyu - Görsel 3
Gazipaşa Delikdeniz Kral Koyu - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Gazipaşa Delikdeniz Kral Koyu Hakkında

Antalya- Gazipaşa'da yer alan ve il merkezine 67 km uzaklıkta konumlanan Gazipaşa Delikdeniz Kral Koyu, Antalya'nın koyları arasında güzelliği ile sıyrılmayı başarıyor. Bağlı olduğu ilçe merkezi Gazipaşa'ya ise 23 km mesafede olan koya ulaşmak için, rotanızı Güneyköy'ün Nohut mevkiinde yer alan kalenin sol tarafına çevirmeniz gerekiyor.

Buraya ulaştığınızda karşılaştığınız manzara ise hiç şüphesiz sizi büyülemeyi başarıyor. Aynı zamanda bir antik kent olan Gazipaşa Delizdeniz Kral Koyu'nda tarihi kalıntılar yer almakla birlikte en dikkat çekici yanı kayanın ortasından açılan delik oluyor. Tıpkı bir pencere gibi açılan bu delik, ortaya göz alıcı bir manzara çıkarıyor.

Bir mağara girişine benzeyen bu aralık ile koy geniş bir havuz görünümüne sahip oluyor. Koy girişinde yer alan bu deliğin büyüklüğü ise bir balıkçı teknesinin geçebileceği aralığa sahip. Tam bir doğa harikası olan ve bugün bu güzelliğinden hiçbir şey kaybetmeyen Gazipaşa Delikdeniz Kral Yolu'nda herhangi bir işletme bulunmuyor.

Bu sebeple gidecek olan ziyaretçilere bizim tavsiyemiz kendi şemsiye, yiyecek ya da içeceklerini götürmeleri yönünde. Son olarak koydan gün batımını izlemenin de büyük bir keyif olduğunu hatırlatmak isteriz.

Yorum / Değerlendirme

Gazipaşa Delikdeniz Kral Koyu
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?

Konum

Örnek Harita Görseli
Haritada gör