Otelleri Göster

Yedi Uyuyanlar Mağarası Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 199 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

"Keyifli ve rahat bir ortam"

10

Misafir yorumu

61 yorum
* Tesisi ücretsiz ara 0 850 602 47 45

"Otantik bir havası var"

"Terasının manzarası"

10

Misafir yorumu

3 yorum
Telefonla Yer Sor

Yedi Uyuyanlar Mağarası Yakınındaki Oteller

Efes Antik Kenti'nin içinde buluna Yedi Uyuyanlar Mağarası, Eshab-ı Kehf olarak da bilinir ve hem Hristiyanlarca hem de Müslümanlarca bilinen bir hikayedir.

İzmir-Selçuk'ta bulunan Yedi Uyuyanlar Mağarası'nın hikayesi, 7 gencin Hristiyanlık dinini benimsedikleri için dönemin kralından baskı görmesi sonucu dağlara kaçmasıyla başlar. Yedi genç dağda bir yer bulmaya çalışırken bir çobanla karşılaşırlar ve çoban gençleri bir mağaraya saklar. Kimilerine göre bu 7 genç 200 yıl mağarada uyur kimilerine göre 309 yıl… Uzun bir uykunun ardından uyanırlar ve karınlarının acıktığını hissederler. Aralarından biri köye iner ekmek almak için. Bakkalcıya para uzatır ancak bakkalcı bu paranın tedavülden kalktığını söyler. Genç adam neden evlerin yapısının ve insanların giysilerinin değiştiğini anlar ve yüzyıllardır mağarada uyuduklarını fark eder. Arkadaşlarının yanına hızla gider ve olanları anlatır. Hikaye böyledir.

Ortaçağ boyunca sürekli olarak ziyaret edilmeye başlar Eshab-ı Kehf. Yedi Uyuyanlar Mağarası yakınında bulunan otellerin veya pansiyonların birinde konaklayarak mağara gezinizde eşsiz duygular yaşayabilirsiniz.

İzmir'in güneşi ve denizinin yanı sıra doğal güzellikleri ve tarihi kalıntılar da fazlasıyla ziyaret çekmektedir. Siz de hem tatilinizi doyasıya yaşayabilir hem de tarihi kalıntıları keşfetme imkanı bulabilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nı kullanarak zaman kaybetmeden eğlenceli vakitlere hemen başlayabilirsiniz.