Çiğli Otelleri

Eski dönemlerde bataklık ve sazlıklardan oluşan ilçenin denize olan yakınlığı nedeniyle yeşil alanlara çok çiğ yağarmış. Bu sebeple ilk yerleşenler tarafından buraya “Çiğli” denilmiş.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Yıldız

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Çiğli Otelleri

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Çiğli Otelleri ve Çiğli Otel Fiyatları

Eski dönemlerde bataklık ve sazlıklardan oluşan ilçenin denize olan yakınlığı nedeniyle yeşil alanlara çok çiğ yağarmış. Bu sebeple ilk yerleşenler tarafından buraya “'Çiğli”' denilmiş.

Çiğli, Ege Bölge'sinde yer alan İzmir'in bir ilçesidir. İzmir Merkez'e yaklaşık 17 km uzaklıkta yer alır. Çiğli, kuzeyde Menemen, doğuda Karşıyaka, güneyde ve batıda Ege Denizi ile komşudur. Çiğli doğal yaşam açısından da önemli bir yere sahiptir. Dünya kuşlarının başkenti olarak tanımlanan İzmir Kuş Cenneti, Çiğli ve Menemen sınırları içerisinde kalmaktadır. Kuş cenneti yaklaşık 589.627 tür kuşu barındırmakta olup İzmir'e 30 kilometre kadar bir mesafede yer alır. Aynı zamanda Avrupa'nın en büyük doğal yaşam parkı olan İzmir Doğal Yaşam Parkı'da Çiğli ilçesindedir.

İzmir'in gün geçtikçe büyüyen ve gelişen ilçesi Çiğli'ye gerek iş için gerek tatil için gerek doğal yaşam ortamlarını incelemek için pek çok kişi yıl boyunca gelmektedir. Gelen ziyaretçilerin rahatça konaklayabileceği otellere ev sahipliği yapan Çiğli'de, her bütçeye göre bir tesis bulunmak mümkündür.

Çiğli otelleri listesinde tatil otelleri, kent otelleri, 3 yıldızlı, 4 yıldızlı, 5 yıldızlı oteller, apart oteller, butik oteller ve pansiyonlar yer almaktadır.

Çiğli otelleri kategorisinde yer alan tesisler tüm yıl açık olup misafirlerini ağırlamaya devam etmektedir. Farklı konaklama olanakları sunan Çiğli otelleri en yoğun dönemi yaz aylarında yaşamaktadır. Tatilin de başladığı yaz ayları olan haziran, temmuz ve ağustosta bölgede bulunan Çiğli otelleri neredeyse tam doluluk oranında hizmet vermektedir.

Sadece yaz sezonunda değil kış sezonunda da bölgeye gelenlerin konaklamada tercih ettiği Çiğli otelleri içerisinde yer alan tesislere, olumsuz bir durumla karşılaşmamak için erken rezervasyon yaptırmak önemlidir.

Çiğli otelleri ve otel fiyatları Neredekal.com Çiğli sayfasından incelenebilmektedir. Hatta Çiğli otelleri listesinde yer alan ve konaklamak istenilen otele ön rezervasyon da Neredekal.com'dan kolayca ve zahmetsizce yapılabilmektedir.

Çiğli ilçesine ilk yerleşim Balkanların karışmasından dolayı göç eden Türkler tarafından 1800'lü yılların sonlarına doğru başlamıştır.

İzmir'in ilçelerinden biri olan Çiğli, İzmir Merkez'e yaklaşık 28 kilometre mesafede bulunmaktadır. Kuzeyde Menemen, güneyde ve batıda İzmir Körfezi, doğuda Karşıyaka'nın yer aldığı Çiğli Menemen' 19 km, Karşıyaka'ya 9 km mesafede yer almaktadır. Menemen'le birlikte ev sahipliğini yaptığı İzmir Kuş Cenneti ve Avrupa'nın en büyük doğal yaşam parkı olan İzmir Doğal Yaşam Parkı yıl boyunca ziyaret edilmektedir.

İzmir Körfezi'ne yakın olması ve Türkiye'nin 3. büyük şehri olan İzmir'e bağlı olmasından dolayı sürekli olarak gelişen ve ekonomisi büyüyen bir ilçedir. Bu sebeple de yıl boyunca hem iş için hem tatil için hem de doğal yaşam parklarını araştırmak için pek çok kişi Çiğli'ye gelmektedir.

Gelenlerin konaklayabilmesine olanak sağlayan birçok oteli olan Çiğli'de her bütçeye ve zevke göre bir tesis bulmak mümkündür. Çiğli bölgesinde yer alan kent otelleri, tatil otelleri, yıldızlı oteller, apart oteller, butik oteller ve pansiyonlar yıl boyunca misafirlerini ağırlamaktadır. Bu tesislerin bulunduğu kategoriye göre Çiğli otel fiyatları farklılık göstermektedir.

Çiğli otel fiyatları üzerinde sadece tesislerin bulunduğu kategori değil otelin konaklama yapan misafirlerine sunmuş olduğu hizmetler de etkili olmaktadır. Çiğli otel fiyatları sezonlara göre de farklılıklar göstermektedir. Özellikle tatil dönemi olan yaz aylarında haziran, temmuz ve ağustosta bölgedeki tüm oteller en yoğun dönemini geçirmektedir. Bu yoğunluğun ve talebin de etki olmaktadır Çiğli otel fiyatları üzerinde.

Yoğunluk ve artan taleple yükselen Çiğli otel fiyatlarına karşı kimi oteller misafirlerinin bu artıştan olumsuz yönde etkilenmemeleri için erken rezervasyon avantajları sunmaktadır. Sunmuş oldukları bu erken rezervasyon avantajları ile Çiğli otel fiyatları yaz sezonu fiyatlarına göre daha uygun olmaktadır.

Her bütçeye göre bir otelin bulunduğu Çiğli'de her zevke hitap eden otellerle ve Çiğli otel fiyatları Neredekal.com üzerinden incelenebilmektedir. Çiğli otel fiyatları ve otelleri içerisinde konaklama yapılmak istenen otele Neredekal.com üzerinden ön rezervasyon yapılabileceğini de hatırlatmak isteriz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın