Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik Oda Fiyatı

Tüm Fiyatları Gör

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Operatörler

Çiğli Otelleri

Çiğli için {{ (filteredHotels).length}} / 1 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Çiğli Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Eski dönemlerde bataklık ve sazlıklardan oluşan ilçenin denize olan yakınlığı nedeniyle yeşil alanlara çok çiğ yağarmış. Bu sebeple ilk yerleşenler tarafından buraya “'Çiğli”' denilmiş.

Çiğli, Ege Bölge'sinde yer alan İzmir'in bir ilçesidir. İzmir Merkez'e yaklaşık 17 km uzaklıkta yer alır. Çiğli, kuzeyde Menemen, doğuda Karşıyaka, güneyde ve batıda Ege Denizi ile komşudur. Çiğli doğal yaşam açısından da önemli bir yere sahiptir. Dünya kuşlarının başkenti olarak tanımlanan İzmir Kuş Cenneti, Çiğli ve Menemen sınırları içerisinde kalmaktadır. Kuş cenneti yaklaşık 589.627 tür kuşu barındırmakta olup İzmir'e 30 kilometre kadar bir mesafede yer alır. Aynı zamanda Avrupa'nın en büyük doğal yaşam parkı olan İzmir Doğal Yaşam Parkı'da Çiğli ilçesindedir.

İzmir'in gün geçtikçe büyüyen ve gelişen ilçesi Çiğli'ye gerek iş için gerek tatil için gerek doğal yaşam ortamlarını incelemek için pek çok kişi yıl boyunca gelmektedir. Gelen ziyaretçilerin rahatça konaklayabileceği otellere ev sahipliği yapan Çiğli'de, her bütçeye göre bir tesis bulunmak mümkündür.

Çiğli otelleri listesinde tatil otelleri, kent otelleri, 3 yıldızlı, 4 yıldızlı, 5 yıldızlı oteller, apart oteller, butik oteller ve pansiyonlar yer almaktadır.

Çiğli otelleri kategorisinde yer alan tesisler tüm yıl açık olup misafirlerini ağırlamaya devam etmektedir. Farklı konaklama olanakları sunan Çiğli otelleri en yoğun dönemi yaz aylarında yaşamaktadır. Tatilin de başladığı yaz ayları olan haziran, temmuz ve ağustosta bölgede bulunan Çiğli otelleri neredeyse tam doluluk oranında hizmet vermektedir.

Sadece yaz sezonunda değil kış sezonunda da bölgeye gelenlerin konaklamada tercih ettiği Çiğli otelleri içerisinde yer alan tesislere, olumsuz bir durumla karşılaşmamak için erken rezervasyon yaptırmak önemlidir.

Çiğli otelleri ve otel fiyatları Neredekal.com Çiğli sayfasından incelenebilmektedir. Hatta Çiğli otelleri listesinde yer alan ve konaklamak istenilen otele ön rezervasyon da Neredekal.com'dan kolayca ve zahmetsizce yapılabilmektedir.

Çiğli ilçesine ilk yerleşim Balkanların karışmasından dolayı göç eden Türkler tarafından 1800'lü yılların sonlarına doğru başlamıştır.

İzmir'in ilçelerinden biri olan Çiğli, İzmir Merkez'e yaklaşık 28 kilometre mesafede bulunmaktadır. Kuzeyde Menemen, güneyde ve batıda İzmir Körfezi, doğuda Karşıyaka'nın yer aldığı Çiğli Menemen' 19 km, Karşıyaka'ya 9 km mesafede yer almaktadır. Menemen'le birlikte ev sahipliğini yaptığı İzmir Kuş Cenneti ve Avrupa'nın en büyük doğal yaşam parkı olan İzmir Doğal Yaşam Parkı yıl boyunca ziyaret edilmektedir.

İzmir Körfezi'ne yakın olması ve Türkiye'nin 3. büyük şehri olan İzmir'e bağlı olmasından dolayı sürekli olarak gelişen ve ekonomisi büyüyen bir ilçedir. Bu sebeple de yıl boyunca hem iş için hem tatil için hem de doğal yaşam parklarını araştırmak için pek çok kişi Çiğli'ye gelmektedir.

Gelenlerin konaklayabilmesine olanak sağlayan birçok oteli olan Çiğli'de her bütçeye ve zevke göre bir tesis bulmak mümkündür. Çiğli bölgesinde yer alan kent otelleri, tatil otelleri, yıldızlı oteller, apart oteller, butik oteller ve pansiyonlar yıl boyunca misafirlerini ağırlamaktadır. Bu tesislerin bulunduğu kategoriye göre Çiğli otel fiyatları farklılık göstermektedir.

Çiğli otel fiyatları üzerinde sadece tesislerin bulunduğu kategori değil otelin konaklama yapan misafirlerine sunmuş olduğu hizmetler de etkili olmaktadır. Çiğli otel fiyatları sezonlara göre de farklılıklar göstermektedir. Özellikle tatil dönemi olan yaz aylarında haziran, temmuz ve ağustosta bölgedeki tüm oteller en yoğun dönemini geçirmektedir. Bu yoğunluğun ve talebin de etki olmaktadır Çiğli otel fiyatları üzerinde.

Yoğunluk ve artan taleple yükselen Çiğli otel fiyatlarına karşı kimi oteller misafirlerinin bu artıştan olumsuz yönde etkilenmemeleri için erken rezervasyon avantajları sunmaktadır. Sunmuş oldukları bu erken rezervasyon avantajları ile Çiğli otel fiyatları yaz sezonu fiyatlarına göre daha uygun olmaktadır.

Her bütçeye göre bir otelin bulunduğu Çiğli'de her zevke hitap eden otellerle ve Çiğli otel fiyatları Neredekal.com üzerinden incelenebilmektedir. Çiğli otel fiyatları ve otelleri içerisinde konaklama yapılmak istenen otele Neredekal.com üzerinden ön rezervasyon yapılabileceğini de hatırlatmak isteriz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Çiğli Hakkında

İzmir'e bağlı olan Çiğli, il merkezine 27 km uzaklıkta yer alır ve Karşıyaka ile birlikte İzmir Körfezi'nin kuzey çizgisini oluşturur.

İzmir Çiğli halkının çoğunluğunu göçmenler ve Balıkesir'den gelip ilçeye yerleşen kişiler oluşturur. Yöredeki anane ve gelenekler daha çok göçmen kültüründen izler taşımaktadır.

İzmir Çiğli'nin toplam nüfusu 260 bin civarındadır ve nüfus artışı oldukça hızlı gerçekleşen ilçelerimizdendir. Bu artışta doğudan ve güneydoğudan gelen göçlerin büyük etkisi vardır.

Türkiye'nin önde gelen sanayi merkezlerinden olan İzmir Çiğli'nin ekonomisi ticaret ve sanayiye dayalıdır. Türkiye'nin tuz ihracatının yarısından fazlasını karşılayan Çamaltı Tuzlası bu yörede yer alır. Tuzla'nın bir bölümünü ise İzmir Kuş Cenneti oluşturur ki 1982'de koruma altına alınmıştır.

Kuş cennetinde bulunan kuş türlerinin sayısı, Çiğli nüfusundan fazladır. 589.627 tür kuş barındıran İzmir Doğal Yaşam Parkı, il merkezine 30 km uzaklıktadır. Flamingo, tepeli pelikan, leylek, saz delicesi, küçük sumru en çok görülen kuş türleridir. Bunca özelliği barındırması ile de Avrupa'nın en büyük doğal yaşam parkı olma unvanını elinde tutmaktadır.

Çiğli otel tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Anemon Çiğli Hotel
Anemon Çiğli Hotel

-

Oda ışıklandırması çok zayıf

Anemon Çiğli Hotel'de kalıyorum sürekli ama oda ışıklandırması çok zayıf. Bu şekilde devam ederse otelimi değiştirmeyi düşünüyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)