Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Buca Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Buca Otelleri

Buca için {{ (filteredHotels).length}} / 3 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana Göre
 • Popülerliğe Göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}

Buca Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Buca, İzmir'in en eski yerleşim yerlerinden biridir. Buca'da antik çağlardan bu yana birçok uygarlığın yerleşmiş ve şehri geliştirmiş olduğu da bilinmektedir.
Milattan önce 1102'de Eolyalılar Buca ve çevresini işgal etmiştir. Bu işgale kadar yerli halk oldukça rahat bir yaşama sahipti. Milattan önce 727'ye kadar İyonlarla çatışan Eolyalılar, bu yıldan sonra şehri İyonlar'a bırakma kararı almıştır. Bu süreçte iyice güçlene Lidya ordusu, milattan önce 628 yılında İzmir'i tamamen ele geçirmiştir. Bu olaydan sonra Buca'da dahil olmak üzere İzmir dolaylarındaki birçok yerleşim yerinin ilk temellerini atmıştır.

1868 yılında Buca'nın kuzeydoğusunda antik dönemlere ait büyük bir kadın büstü ortaya çıkarılmıştır. Ancak bu büst olması gereken yerde olmayıp, yurt dışına çıkarılmıştır. Günümüzde ise halen Londra'daki İngiliz Müzesi'nde sergilenmektedir.

Gerek tarihi gerek doğal güzellikleri ile olsun tüm yıl boyunca Buca'ya yerli ve yabancı pek çok turist gelmektedir. İzmir Merkez'e de yakın olmasından dolayı konaklamada Buca otelleri sıkça tercih edilmektedir.

Buca otelleri içerisinde farklı kategorilerde birçok tesis yer almaktadır. Bu tesisler içinde 3 yıldızlı, 4 yıldızlı, 5 yıldızlı oteller, butik oteller, apart oteller, kent otelleri ve pansiyonlar sıralanabilmektedir. Buca otelleri içinde her bütçeye uygun bir tesis bulunmaktadır.

Tatil sezonun başlamasının da etkisiyle Buca otelleri en yoğun dönemini yaz aylarında yaşamaktadır. Kış aylarında daha sakin olan Buca otelleri yaz aylarında oldukça hareketli ve yoğun bir sezon yaşamaktadır. Bu sebeple Buca otelleri için erken rezervasyon yaptırmak önemlidir özellikle yaz sezonundaki konaklamalar için.

Buca otelleri listesinde yer alan tesisler Neredekal.com üzerinden incelenebilmekte ve rezervasyon yapılabilmektedir.

Yakın tarihimizde bakıldığında Buca'nın Rum köyü olduğu hatta aynı dönemde Rumlar, Yahudiler ve Türklerin bir arada sorunsuzca yaşadığı görülmektedir.
Buca, Ege Bölgesi'nde bulunan İzmir'in bir ilçesidir. İzmir Buca milattan önce 130'lu yıllarda başlayan tarihi ile birçok farklı uygarlığa tanıklık etmiş bir ilçedir. Buca sahip olduğu zengin doğa ve kültür mirasını, hızla artan nüfusuna ve günümüz yaşam biçiminin ortaya koyduğu tüm olumsuzluklara karşı koruyabilmeyi başarmış bir şehirdir. Buca'da günlük hayat her şeyden önce zengin ve köklü bir tarih, kültür ve doğa mirası ile iç içe yaşanmaktadır. Buca, tarihi dokusu ile bünyesinde yaşayan eserlere halen ev sahipliği yapmaktadır. Malikaneleri, İngiliz Protestan Kilisesi, Su Kemerleri, Buca'da yaşamış ve ölmüş ünlü kişilerin mezarları, dar sokakları ve bugün bile birçok mimara ilham kaynağı olan Rum evleri ilçeye gelenlerin ilgisini çeken yapıtlardır.

Buca'nın bu tarihsel dokusunu ve havasını keşfetmeye pek çok kişi yıl boyunca gelmektedir. Sadece tatil ve keşif içinde değil iş içinde yıl boyu Buca misafirlerini ağırlamaktadır. Gelenler Buca bölgesinde bulunan tesislerde konaklamayı tercih etmektedir. Bu bölgede yıldızlı oteller, kent otelleri, butik oteller, apart oteller ve pansiyonlar yıl boyunca hizmet vermektedir.

Buca'da her bütçeye göre bir tesis bulunmaktadır. Buca otel fiyatları bu tesislerin bulunduğu kategoriye göre farklılık göstermektedir. Buca otel fiyatları sadece tesisin bulunduğu kategoriye değil müşterilerine vermiş olduğu hizmete göre de değişiklik göstermektedir.

İzmir Buca'daki oteller ekonomik ücretlerini yıl boyu ziyaretçilerine sunmaktadır. Fiyat olarak yüksek sezon olan yaz dönemi yani haziran, temmuz ve ağustos ayları ile bayram gibi özel tatil dönemlerinde bile Buca otel fiyatları her kesimden ziyaretçinin bütçesine uygun bir seçenek bulunmaktadır.

Ayrıca kimi otel erken rezervasyon fırsatı sunmaktadır. Erken rezervasyon fırsatı ile Buca otel fiyatları daha ekonomik olmaktadır. Bölgede bulunan tüm tesisler ve Buca otel fiyatları Neredekal.com'da bulunmaktadır.

Yıl içinde bu bölgeye gidecek olanlara tavsiyemiz Neredekal.com'da yer alan Buca bölgesindeki otelleri ve Buca otel fiyatlarını inceleyip, erken rezervasyon yaptırmalarıdır. Şimdiden keyifli ve bol gezmeli bir tatil dileriz.

Buca Hakkında
İzmir'in en eski yerleşim yerlerinden biri olan Buca, antik çağlardan beri birçok uygarlığa beşiklik etmiş…
Türkiye'nin İzmir iline bağlı ilçelerinden biri olan Buca, şehrin en kalabalık nüfusa sahip ilçelerinden biri olma özelliği taşıyor.

Antik çağdan beri yerleşim yeri olduğu bilinen Buca'da, 1868 yılında, ilçenin kuzeydoğusunda antik döneme ait büyük bir kadın büstü ortaya çıkarılmış. Bu büst, günümüzde Londra'daki İngiliz Müzesi'nde sergileniyor. M.Ö. 130'lara dayanan tarihi ve pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmasından dolayı Buca, kültürel ve tarihsel anlamda oldukça önemli bir yere sahip. Zamanla artan nüfusuna rağmen Buca, doğal zenginliklerini ve kültürel miraslarını koruyabilmeyi başarmış.

Geçmişten günümüze birçok tarihi eserin sergilendiği Buca'da, tarihi zenginlik, kültür ve doğal güzellikler, olağan yaşamla iç içe geçmiş durumda. Bu nedenle ilçe sınırları içerisinde çok önemli ve hala daha varlığını sürdüren sayısız eser yer alıyor.

Buca'da yerli nüfusun ise bir hayli az olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle nüfusun çoğunluğunu Yunan, Boşnak, Arnavut ve Bulgar göçmenleri oluşturuyor.

İzmir'in 9 km güneydoğusunda yer alan Buca, Nif Dağı'nın güney eteklerinde kurulmuş. Yüz ölçümü 180 km, denizden yüksekliği ise 38 metre olan Buca'nın kuzeyinde Konak ve Bornova, doğusunda Kemalpaşa, batısında Karabağlar ve Gaziemir, güneyinde Torbalı, güneybatısında ise Menderes ilçeleri yer alıyor. Yayvan görünümlü arazi ile çevrelenen Buca, tepeler, vadiler ve bitki örtüsü bakımından fazlasıyla zengin bir ilçe.

Buca otel tavsiyeleri
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
3
10
0 (850) 600 53 52
Diasos Otel
Diasos Otel
Kuruçeşme Mah. 1409 Sok. No. 54
Buca / İzmir
Türkiye

-

İzmir Buca'da ilk defa gittiğim bu tesis. Beni çok şaşırttı. Çok temiz, şık ve sevimli bir otel. Çalışanlar son derece efendi. Çok kaliteli bir tesis. Kendini evinde hissettiğin bir mekan. Kahvaltı otelin hemen yanındaki Bozuk Plak Cafe'de veriliyor. Tesisin kendine ait bir kafesi sanırım. İnanılmaz güzel kahvaltısı var. Tavsiye ediyorum. Mutlaka deneyin. Pişman olmazsınız...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
3
2
0 (850) 602 18 73
Birlik Hotel
Birlik Hotel
Yenihal Yanı Kaynaklar
Buca / İzmir
Türkiye

-

Soğuk su ile ailece duş etmek zorunda kaldık! Sorduğumuzda "sıcak su tarafını açık tutun" dediler, yarım saat sonra halen su buz gibiydi. Odalar düşük tavan, kettle falan yok, kahve-çay ikram yok, mini barda iki-üç tane su, başka yok... Temiz denebilir... Kahvaltı lezzetsiz, sürekli kediler ve sinekler eşliğinde kahvaltı yaptık. Kalitesiz gıda ürünleri ve çok az seçenekliydi... Sonuç: Biraz paraya kıyın, rahat edin, dışı idare ederdi ama içeriği yetersizdi...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Sayın Solmaz, öncelikle otelimizi tercih ettiğinizden ve bu yapıcı eleştirinizden dolayı çok teşekkür ederiz. O gün yaşanan sıcak su ile ilgili teknik bir arızadan dolayı özür dileriz. Kettle hizmeti yalnız suit odalarımızda verilmektedir. Mini barda bulunan su ve maden suları ücretsiz olarak misafirlerimize ikram edilir. Bunların dışındaki içecekler 24 saat açık oda servisi tarafından verilmektedir. Sizleri tekrar otelimizde ağırlamaktan mutlu olacağız. Saygılarımızla, İlhami YILDIZ İşletme Müdürü

31 Ağustos 2016, Çarsamba 14:23
3
10
0 (850) 602 18 73
Birlik Hotel
Birlik Hotel
Yenihal Yanı Kaynaklar
Buca / İzmir
Türkiye

-

Orman desen var, havuz desen var, bir de sakin ortam, daha ne olsun?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)