Buca Otelleri

Buca, İzmir'in en eski yerleşim yerlerinden biridir. Buca’da antik çağlardan bu yana birçok uygarlığın yerleşmiş ve şehri geliştirmiş olduğu da bilinmektedir.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Buca Otelleri

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Buca Otelleri ve Buca Otel Fiyatları

Buca, İzmir'in en eski yerleşim yerlerinden biridir. Buca'da antik çağlardan bu yana birçok uygarlığın yerleşmiş ve şehri geliştirmiş olduğu da bilinmektedir.

Milattan önce 1102'de Eolyalılar Buca ve çevresini işgal etmiştir. Bu işgale kadar yerli halk oldukça rahat bir yaşama sahipti. Milattan önce 727'ye kadar İyonlarla çatışan Eolyalılar, bu yıldan sonra şehri İyonlar'a bırakma kararı almıştır. Bu süreçte iyice güçlene Lidya ordusu, milattan önce 628 yılında İzmir'i tamamen ele geçirmiştir. Bu olaydan sonra Buca'da dahil olmak üzere İzmir dolaylarındaki birçok yerleşim yerinin ilk temellerini atmıştır.

1868 yılında Buca'nın kuzeydoğusunda antik dönemlere ait büyük bir kadın büstü ortaya çıkarılmıştır. Ancak bu büst olması gereken yerde olmayıp, yurt dışına çıkarılmıştır. Günümüzde ise halen Londra'daki İngiliz Müzesi'nde sergilenmektedir.

Gerek tarihi gerek doğal güzellikleri ile olsun tüm yıl boyunca Buca'ya yerli ve yabancı pek çok turist gelmektedir. İzmir Merkez'e de yakın olmasından dolayı konaklamada Buca otelleri sıkça tercih edilmektedir.

Buca otelleri içerisinde farklı kategorilerde birçok tesis yer almaktadır. Bu tesisler içinde 3 yıldızlı, 4 yıldızlı, 5 yıldızlı oteller, butik oteller, apart oteller, kent otelleri ve pansiyonlar sıralanabilmektedir. Buca otelleri içinde her bütçeye uygun bir tesis bulunmaktadır.

Tatil sezonun başlamasının da etkisiyle Buca otelleri en yoğun dönemini yaz aylarında yaşamaktadır. Kış aylarında daha sakin olan Buca otelleri yaz aylarında oldukça hareketli ve yoğun bir sezon yaşamaktadır. Bu sebeple Buca otelleri için erken rezervasyon yaptırmak önemlidir özellikle yaz sezonundaki konaklamalar için.

Buca otelleri listesinde yer alan tesisler Neredekal.com üzerinden incelenebilmekte ve rezervasyon yapılabilmektedir.

Yakın tarihimizde bakıldığında Buca'nın Rum köyü olduğu hatta aynı dönemde Rumlar, Yahudiler ve Türklerin bir arada sorunsuzca yaşadığı görülmektedir.

Buca, Ege Bölgesi'nde bulunan İzmir'in bir ilçesidir. İzmir Buca milattan önce 130'lu yıllarda başlayan tarihi ile birçok farklı uygarlığa tanıklık etmiş bir ilçedir. Buca sahip olduğu zengin doğa ve kültür mirasını, hızla artan nüfusuna ve günümüz yaşam biçiminin ortaya koyduğu tüm olumsuzluklara karşı koruyabilmeyi başarmış bir şehirdir. Buca'da günlük hayat her şeyden önce zengin ve köklü bir tarih, kültür ve doğa mirası ile iç içe yaşanmaktadır. Buca, tarihi dokusu ile bünyesinde yaşayan eserlere halen ev sahipliği yapmaktadır. Malikaneleri, İngiliz Protestan Kilisesi, Su Kemerleri, Buca'da yaşamış ve ölmüş ünlü kişilerin mezarları, dar sokakları ve bugün bile birçok mimara ilham kaynağı olan Rum evleri ilçeye gelenlerin ilgisini çeken yapıtlardır.

Buca'nın bu tarihsel dokusunu ve havasını keşfetmeye pek çok kişi yıl boyunca gelmektedir. Sadece tatil ve keşif içinde değil iş içinde yıl boyu Buca misafirlerini ağırlamaktadır. Gelenler Buca bölgesinde bulunan tesislerde konaklamayı tercih etmektedir. Bu bölgede yıldızlı oteller, kent otelleri, butik oteller, apart oteller ve pansiyonlar yıl boyunca hizmet vermektedir.

Buca'da her bütçeye göre bir tesis bulunmaktadır. Buca otel fiyatları bu tesislerin bulunduğu kategoriye göre farklılık göstermektedir. Buca otel fiyatları sadece tesisin bulunduğu kategoriye değil müşterilerine vermiş olduğu hizmete göre de değişiklik göstermektedir.

İzmir Buca'daki oteller ekonomik ücretlerini yıl boyu ziyaretçilerine sunmaktadır. Fiyat olarak yüksek sezon olan yaz dönemi yani haziran, temmuz ve ağustos ayları ile bayram gibi özel tatil dönemlerinde bile Buca otel fiyatları her kesimden ziyaretçinin bütçesine uygun bir seçenek bulunmaktadır.

Ayrıca kimi otel erken rezervasyon fırsatı sunmaktadır. Erken rezervasyon fırsatı ile Buca otel fiyatları daha ekonomik olmaktadır. Bölgede bulunan tüm tesisler ve Buca otel fiyatları Neredekal.com'da bulunmaktadır.

Yıl içinde bu bölgeye gidecek olanlara tavsiyemiz Neredekal.com'da yer alan Buca bölgesindeki otelleri ve Buca otel fiyatlarını inceleyip, erken rezervasyon yaptırmalarıdır. Şimdiden keyifli ve bol gezmeli bir tatil dileriz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın