Taşucu Görülecek Yerler

Canlı bir turizm merkezi olan Taşucu, Silifke’nin ilk yerleşim yeridir.Taşucu Görülecek Yerler - Taşucu En İyi 10 Yapılacak Şey

Canlı bir turizm merkezi olan Taşucu, Silifke'nin ilk yerleşim yeridir.

Günümüzde yerli ve yabancı turistleri misafir eden bir yerleşim alanı olan Taşucu, Akdeniz'in mavi sularında serinleme, tarihi yerlerinde çok eski izlere tanık olma imkanı verir. Uzun tatiller için tercih edilen bölge, aynı zamanda uzun bir gezi ve keşif noktasıdır.

Taşucu'nda hem tarihi hem de doğal güzelliklerle dolu güzel vakitler geçirebilirsiniz. Aynı zamanda birçok aktiviteye katılabilirsiniz. İşte Taşucu'nda yapılmasını önerdiğimiz aktiviteler:

Taşucu'nda güzel bir doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Her gün bir saatinizi keyifli bir yürüyüş için ayırabilir, tertemiz hava eşliğinde sabah veya akşam sporunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Patika yollarda gezinirken yanınıza fotoğraf makinenizi almayı sakın unutmayın. Çünkü keşfedeceğiniz çok fazla nokta var Taşucu'nda, hepsini fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirebilirsiniz.

Denizin tadını çıkarmak, serin sularda yüzmek bir tatilin vazgeçilmez anlarını oluşturur. Hatta yaz tatil hayalleri kurulurken en çok kulaç atmak düşlenir. Bu sebepten dolayı tatilinizin ilk üç gününü sadece kumsallara ve denize ayırabilirsiniz.

Limandan kalkan teknelerle açılıp, koyu baştan sona gezmelisiniz. Denize açıldığınız an her tarafınızın kocaman bir mavi ve yeşille çevrelendiğini görmek ruhunuzu bir hayli yenileyecektir. Tekne turları yaz sezonu boyunca düzenleniyor. Size sadece vakit ayırmak kalıyor.

Akçakıl Koyu'nda kamp yapmayı sakın ihmal etmeyin. Koy boyunca istediğiniz yere kamp kurarak bir-iki gecenizi doğanın içerisinde geçirebilirsiniz. Akçakıl Koyu, ilçe merkezine yaklaşık 12 kilometrelik bir uzaklıkta yer alıyor.

Mezgit Kalesi, Taşucu Arslan Eyce Amphora Müzesi, Tokmar Kalesi ve Aya Tekla Kilisesi görmenizi önerdiğimiz yerler arasında. Zaman yaratıp tarihi yapıları ve müzeleri ziyaret edin.

Taşucu'nda ne yenir diye düşünmeyin. Çünkü yemek alternatifiniz çok fazla. Bölgedeki restoranlarda damağınıza uygun zeytinyağlıların tadına bakabilirsiniz. Aynı zamanda elmadan biraz büyük olan kabakların kızartılmış ve kavrulmuşlarını tatmanızı da öneririz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın