Tarsus Görülecek Yerler

Mersin’in doğasının en büyük parçalarından biri olan Tarsus, yıl içerisinde gelen turistleri güler yüzlü insanlarıyla karşılar.Tarsus Görülecek Yerler - Tarsus En İyi 10 Yapılacak Şey

Mersin'in doğasının en büyük parçalarından biri olan Tarsus, yıl içerisinde gelen turistleri güler yüzlü insanlarıyla karşılar.

Tarsus'ta görülmesi gereken yerler ve yapılması gereken aktiviteler oldukça fazla. Bu şirin ilçeye gelip de yapılmadan dönülmemesi gereken aktiviteler şöyle:

Tarsus'un büyüleyen güzelliği eşliğinde uzun doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Ağaçların gölgelediği yollarda, attığınız her adımda mis gibi bir havanın size eşlik edeceği bir yürüyüş sizlere kesinlikle iyi gelecek. Böylelikle tatilinizde hem spor yapmış olacaksınız hem de birçok yer keşfetmiş olacaksınız.

Yürüyüş yerine bisiklet turlarıyla da doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Böylelikle hem mis gibi havanın tadını çıkarmış olacaksınız hem de ara sıra mola verip gördüğünüz güzellikleri fotoğraflarken gezinizi daha keyifli hale getirmiş olacaksınız.

Tarsus'a gelip de Tarsus Müzesi'ni görmeden olmaz. Müzeye muhakkak gidilmelidir. Tarihin belli dönemlerine ait olan birçok kalıntıyı Tarsus Müzesi'nde görebilir ve bölgenin tarihine daha yakından tanık olabilirsiniz.

Kleopatra Kapısı'ndan mutlaka geçmelisiniz. Roma Kralı Marcus Antonius tarafından Mısır Kraliçesi Kleopatra için yaptırıldığı tahmin edilen kapı şehrin simgelerinden biridir. Her ne kadar hakkında kesin bilgiler bulunmasa da görülmeye değer bir yapıdır Kleopatra Kapısı.

Tarsus Şelalesi'nin güzelliği eşliğinde piknik yapmadan Tarsus'tan dönmeyin. Berdan Çayı üzerinde akan şelalenin çevresi yeşilliklerle dolu. Hem güzel bir piknik yaparak doğanın sesini dinlemek için hem de Tarsus Şelalesi'nin çevresini yürüyüşlerle keşfetmek için kesinlikle gezinizedahil edebileceğiniz bir rota.

Tarsus'un yöresel mutfağı oldukça zengin... Mersin'in meşhur yemeklerini Tarsus'ta tadabileceğiniz birçok mekan bulunuyor. Tantuni, humus, içli köfte ve karsambaç denemenizi önerdiğimiz lezzetler arasında. Tatlı olarak ise künefe ve cezeryenin tadına kesinlikle bakmalısınız.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın