Silifke feribot saatleri ve seferleri.

Silifke Feribot Seferleri

Akdeniz’in önemli şehirlerinden biri olan Mersin’in Silifke ilçesinden Kıbrıs’a feribot seferleri düzenleniyor…

Silifke Feribot Seferleri

Akdeniz'in önemli şehirlerinden biri olan Mersin'in Silifke ilçesinden Kıbrıs'a feribot seferleri düzenleniyor…
Mersin'in en büyük ilçesi olan Silifke, Mersin Merkez'den önce şehrin merkez ilçesi konumuna sahipti. Doğusunda Erdemli, batısında ise Gülnar ilçesinin yer aldığı Silifke, masmavi denizi, tertemiz sahilleri, Anadolu'yu Kıbrıs'a bağlayan Taşucu Limanı, tarihi zenginlikleri, arkeolojik ve kültürel değerleri ile Orta Akdeniz'in en önemli turizm merkezlerinden biri olma özelliği taşıyor.

Bir liman kenti olan Mersin'in Silifke ilçesine bağlı olan Taşucu limanından düzenli olarak Kıbrıs'a feribot seferleri düzenleniyor. Kış aylarında seyrek olarak işleyen Silifke feribot seferleri, yine de tüm yıl boyunca Taşucu-Girne arasında seferlerine devam ediyor.

Silifke feribot seferleri, Akgünler Denizcilik ve Filo Denizcilik olmak üzere iki firma tarafından gerçekleştiriliyor. Akgünler Denizcilik tarafından gerçekleştirilen Silifke feribot seferlerinde, hem feribot hem de deniz otobüsü çalışıyor. Deniz otobüsü seferleri; Taşucu-Girne arası her salı ve cuma saat 11:00'de, Girne-Taşucu arası ise her pazartesi ve çarşamba saat 11:00'de gerçekleştiriliyor. Feribot seferleri ise; Taşucu-Girne arası her perşembe ve pazar günü saat 23:30'da, Girne-Taşucu ise yine her perşembe saat 17:00'de, her pazar saat 13:00'de gerçekleşiyor. Filo Denizcilik ise, haftanın belirli zamanlarında her iki yöne de saat 23:59'da sefer düzenliyor.

Silifke feribot seferlerinde bilet fiyatları ise uçak biletine benzer şekilde olarak, sefere ve alınış tarihine göre değişiyor. Ancak ortalama olarak tam bilet 75 TL + 20 TL, öğrenci ve gazi 65 TL, asker ve kamu görevlisi 55 TL, 7-12 yaş arası çocuk 40 TL, 0-6 yaş arası ise ücretsiz olarak belirlenmiş diyebiliriz Silifke feribot seferleri bilet fiyatları için.

Yaya ve aracınızla binebileceğiniz Silifke feribotlarındaki güncel fiyat bilgileri için her iki firmanın da internet sitesine bakabilirsiniz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın