Ölüdeniz Merkez bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Ölüdeniz Merkez Gezilecek Yerler

Ülkemizin en özel turizm duraklarından Ölüdeniz merkez hem yerli hem yabancı pek çok ziyaretçisine unutulmaz bir seyahat olanağı sunuyor.Ölüdeniz Merkez Tarihi Mekanlar

Ülkemizin en özel turizm duraklarından Ölüdeniz merkez hem yerli hem yabancı pek çok ziyaretçisine unutulmaz bir seyahat olanağı sunuyor.
Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı bir mahalle olan Ölüdeniz, sahip olduğu iklimi sayesinde özellikle bahar ve yaz aylarında yüksek oranda ziyaretçi akınına uğramaktadır. Pek çok doğal güzelliği bünyesinde barındıran ve görenleri kendine hayran bırakan Ölüdeniz, Likyalılar döneminde “'güneş ve ışık diyarı”', Ortaçağ'da ise “'uzak diyar”' olarak anılmaktaydı. Ulaşım olanaklarının da oldukça kolay olduğu beldeye kara yolunun yanı sıra hava yolu ile de kısa sürede ulaşmak mümkündür. Dalaman Havalimanı'ndan yaklaşık bir saatlik bir sürüş mesafesiyle ulaşabileceğiniz Ölüdeniz merkezde özellikle ziyaret etmeniz gereken bazı tavsiye rotalar yer almaktadır.

Beldeden bahsederken elbette ilk aklımıza gelen durak, göz alıcı güzelliği ve durağanlığıyla Ölüdeniz Plajı. 2006 yılında dünyanın en güzel kumsalı seçilen plaj, beldenin en çok ziyaretçi çeken duraklarından biridir. Çam ağaçlarıyla çevrili doğası, sakin ve durgun denizi, tertemiz kumsalı ile plaj, günün birinde mutlaka görülmesi gereken bir doğa harikası niteliğindedir. Dünyanın sayılı ve özel plajlarından olan Ölüdeniz plajı beldenin merkezinde konaklayan tüm konuklar için keşfedilmeyi bekleyen bir hazinedir adeta.

Ölüdeniz merkezde yer alan bir diğer özel durağımız ise Ölüdeniz Tabiat Parkı. 950 hektarlık bir alana sahip olan park, oldukça geniş bir floral zenginliğe sahiptir. Tüm yılın yorgunluğunu bir kenara bırakıp, yemyeşil bir alanda tam anlamıyla nefes alma olanağı bulacağınız bu durak, aynı zamanda yamaç paraşütü gibi daha nice su ve doğa sporlarına imkan sunmaktadır.

Ölüdeniz Plajı'na yalnızca 1 km mesafede yer alan Kıdrak Koyu'da bölgenin ziyaret edilmesi gereken özel duraklarından biridir. Tıpkı Ölüdeniz Plajı gibi çam ağaçlarıyla çevrili geniş bir alana sahip olan koy, ince kumlu plajı ve berrak deniziyle seyahat planında mutlaka olması gereken destinasyonlardandır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın